Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mrežni predvajalniki audio formatov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Kodi ni za audio.

A potem je samo za neme filme?

benma je napisal/a:
Vrhunski CDP še vedno poseka vse zgoraj opisano.

Zakaj, če je to kar pride iz njega identično?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo spet tema zašla Confused
Najbolje, da se ne spuščamo v podrobnosti glede nastavitev diy streamerjev in podobno. Res je da sem sam malo začel v to smer, tako da se oproščam.

Še 1x ponavljam.....kakšne so izkušnje z Hi-END streamerji? So odpravili določene "porodne" težave?
Tudi na sejmih in raznih HIFI salonih/demo sobah vse več vidimo te streamerje/playerje.

To je tema aktualna za nas, tiste, ki nimamo CDjev in SACDjev.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
benma je napisal/a:
Kodi ni za audio.

A potem je samo za neme filme?

benma je napisal/a:
Vrhunski CDP še vedno poseka vse zgoraj opisano.

Zakaj, če je to kar pride iz njega identično?


Priporočam, da v prihodnje malo razmisliš, preden kaj napišeš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 15:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Priporočam, da se v prihodnje malo pozanimaš, kako digitalne naprave delujejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Priporočam, da se v prihodnje malo pozanimaš, kako digitalne naprave delujejo.

Zopet si zamudil lepo priložnost, da bi bil tiho in se ne bi dodatno smešil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Da ne bo spet tema zašla Confused
Najbolje, da se ne spuščamo v podrobnosti glede nastavitev diy streamerjev in podobno. Res je da sem sam malo začel v to smer, tako da se oproščam.

Še 1x ponavljam.....kakšne so izkušnje z Hi-END streamerji? So odpravili določene "porodne" težave?
Tudi na sejmih in raznih HIFI salonih/demo sobah vse več vidimo te streamerje/playerje.

To je tema aktualna za nas, tiste, ki nimamo CDjev in SACDjev.

lp,
Simon


Sodelavc ima "streamer/player" v rangu 1k evrov. HiEnd? Verjetno ni!
Ko sva primerjala, res da vsak svojega konja hvali, ni bilo bistvenih razlik ne upravljanje ne v zvoku.
Dejansko razlika je v večjem številu opcij, ki jih moj Daphile ponuja. Sorry, Simon

Res je, da se on ne spozna v postvitev računalnikov in je iskal "out of the box" rešitev.
Če pri njem nekaj ne dela, kakšen format glazbe na viru, je odvisen do proizvajalca.

Z druge strani moja postavitev je bolj fleksibilna. Sam poiščem sw rešitev, če je treba.
Res, da je v časih treba malo "šraufat".
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@benma se strinjam s tabo Smile

Naj se javijo tisti, ki imajo res izkušnje na tem področju.
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Priporočam, da se v prihodnje malo pozanimaš, kako digitalne naprave delujejo.

Zopet si zamudil lepo priložnost, da bi bil tiho in se ne bi dodatno smešil.

Predvidevam, da lahko to trditev podkrepiš z kakšnimi dejstvi. To so samo žalitve brez argumentacije. Zaradi dveh vprašanj ki sem jih zastavil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 17:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj boš potem nabavil ko se boš streamerja naveličal? Predvidevam da tudi z njim ne boš dolgo zdržal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 18:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Kaj boš potem nabavil ko se boš streamerja naveličal? Predvidevam da tudi z njim ne boš dolgo zdržal.


Ne smeti teme prosim.
Sicer pa nevem kaj to tebe toliko zanima Rolling Eyes
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
benma je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Priporočam, da se v prihodnje malo pozanimaš, kako digitalne naprave delujejo.

Zopet si zamudil lepo priložnost, da bi bil tiho in se ne bi dodatno smešil.

Predvidevam, da lahko to trditev podkrepiš z kakšnimi dejstvi. To so samo žalitve brez argumentacije. Zaradi dveh vprašanj ki sem jih zastavil.

Glej, če lahko doma poslušam glasbo preko RPi, preko notesnika s Foobarom, preko hi-end CDPja, preko hi-end DACa in slišim, da RPi ob določenih predpostavkah zveni presenetljivo dobro, potem mislim, da je ta izkušnja nekaj vredna. Ker menim, da bi znala biti uporabna tudi za druge, svojo izkušnjo delim z vami, tako kot to počnemo vsi na tem forumu. Res pa se mi ne ljubi sodelovati v teoretičnih polemikah in se od njih distanciram.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
benma je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Priporočam, da se v prihodnje malo pozanimaš, kako digitalne naprave delujejo.

Zopet si zamudil lepo priložnost, da bi bil tiho in se ne bi dodatno smešil.

Predvidevam, da lahko to trditev podkrepiš z kakšnimi dejstvi. To so samo žalitve brez argumentacije. Zaradi dveh vprašanj ki sem jih zastavil.

Glej, če lahko doma poslušam glasbo preko RPi, preko notesnika s Foobarom, preko hi-end CDPja, preko hi-end DACa in slišim, da RPi ob določenih predpostavkah zveni presenetljivo dobro, potem mislim, da je ta izkušnja nekaj vredna. Ker menim, da bi znala biti uporabna tudi za druge, svojo izkušnjo delim z vami, tako kot to počnemo vsi na tem forumu. Res pa se mi ne ljubi sodelovati v teoretičnih polemikah in se od njih distanciram.

Se pridružujem.
Če bi digi deloval pravljično idealizirano kot si neizkušeni začetniki predstavljajo, potem bi digitalne naprave bile ekvivalentne po zvoku. Kar je tako daleč od realnosti da bolj ne more biti.
Pri primerjavi predvajanja iz hard diska in strimanja je lahko prevara tudi v goljufivih fajlih (da niso tisto za kar se izdajajo, naprimer nativni 16/44.1 preoblečen v 24/96). Da ne govorimo če imajo 'vbrizgano' določeno dozo jitterja.
Italijani so rekli, da diskografi nikoli ne bodo dali master kvalitete iz rok. Vedno bodo našli način, da to ne bo ravno to. Pa makar naredili remaster ali 'samo' dodatno komprimirali dinamiko. Po tej plati znajo biti starejši CD ploščki še najbolj verna kopija master posnetka.

Pa če 'vržemo na teorijo' ( Laughing Laughing ) CD playerji niso nikoli resno krenili po poti ločenega DAC-a+drive sploh različnih firm ne. Ker se je izkazalo kot zelo kritično in tvegano za zvok vsako povezovanje preko digi kablov.

Danes se je problematika omilila z asinhronimi dac-i. Še vedno pa obstaja velika nevarnost da podjetni avdiofili zložijo naprave v tako digi inštalacijo, da jitter šprica na vse pore. In potem je CD player še vedno referenca, ker tudi z njim se v fabriki namučijo doseči uporaben rezultat. Pa je vse ultra bolj pod nadzorom kot pri raztresenemu nadebudnem tvikerju na domu.

Da je temu tako so dokaz že posti, kjer spoznamo da tovrstne inštalacije lahko trdovratno brnijo. Niti osnovna šola ni narejena, daleč je high end...

_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 00:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če primerjaš različne posnetke, potem je to brezvezna primerjava.

Mrežni predvajalnik ali CD predvajalnik bosta imela identičen zvok, če imata enak DAC, napajalnik in identičen posnetek.
Digitalne stvari niso nujno enake zaradi analognih komponent. To da brni, ... je analogen problem.
Normalno, da so predpogoji, da stvar deluje pravilno. Drugače lahko kupim pokvarjen high-end CD predvajalnik potem pa rečem, da ima slabši zvok kot telefon.

BTW: Prvi izdani CD je običajno najboljši, zato sem pirat. Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Če primerjaš različne posnetke, potem je to brezvezna primerjava.

Mrežni predvajalnik ali CD predvajalnik bosta imela identičen zvok, če imata enak DAC, napajalnik in identičen posnetek.
Digitalne stvari niso nujno enake zaradi analognih komponent. To da brni, ... je analogen problem.
Normalno, da so predpogoji, da stvar deluje pravilno. Drugače lahko kupim pokvarjen high-end CD predvajalnik potem pa rečem, da ima slabši zvok kot telefon.

BTW: Prvi izdani CD je običajno najboljši, zato sem pirat. Twisted Evil


Veš kaj, zdaj pa že smetiš. A misliš, da sem res tako za luno, da sem primerjal različne posnetke? Preberi še enkrat kaj si napisal in se malo zamisli. Novi resni ljubitelji dobrega zvoka na tem forumu bodo še mislili, da je res tako kot ti pisariš.

BTW: Kaj bi mi poslušali, če glasbeniki ne bi nič ustvarili? Genialnost je nekaj vredna, ali ne? Nelegalno kopiranje in distribucija glasbenih posnetkov drugim osebam je iz moralnega vidika približno tako kot če bi v trgovini kjer prodajajo glasbene CD-je, ukradel glasbeni CD. Z zakonskega vidika pa je to prekršek, ki se kaznuje po uradni dolžnosti. Sam CD-je, oz. glasbene datoteke striktno kupujem, oz. sem naročen na Tidal hifi. Kvaliteten zvok ni poceni (za malo denarja malo muzike, kakorkoli obrneš), to vključuje tudi medije, na katerih je zapisana glasba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pridružujem.
Če bi digi deloval pravljično idealizirano kot si neizkušeni začetniki predstavljajo, potem bi digitalne naprave bile ekvivalentne po zvoku. Kar je tako daleč od realnosti da bolj ne more biti.
Pri primerjavi predvajanja iz hard diska in strimanja je lahko prevara tudi v goljufivih fajlih (da niso tisto za kar se izdajajo, naprimer nativni 16/44.1 preoblečen v 24/96). Da ne govorimo če imajo 'vbrizgano' določeno dozo jitterja.
Italijani so rekli, da diskografi nikoli ne bodo dali master kvalitete iz rok. Vedno bodo našli način, da to ne bo ravno to. Pa makar naredili remaster ali 'samo' dodatno komprimirali dinamiko. Po tej plati znajo biti starejši CD ploščki še najbolj verna kopija master posnetka.


Jaz sem večino glasbe dobil od znanca, ki je vse svoje CDje in SACDje presnel na HDD. Zdaj koliko napak se je pri presnemavanju pojavilo nevem. In me niti ne skrbi. Veliko albumov sem tudi kupil preko spleta. Če nas te spletne HI-RES trgovine zavajajo nevem in se tudi ne bom spuščal v to raziskavo. Škoda časa. Raje poslušam glasbo.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 7 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe