Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Klasična glasba
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 15, 2014 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo sem brskal po forumu pa mislim, da še ni bilo objavljeno. ECM je izdal glasbo na Evripidovo dramo Medejo. Skladatelj je Eleni Karaindrou. Dramo s to scensko glasbo in v moderni izvedbi so igrali v Atenah. Jaz sem "CD" kupil na HDtracs, prilagam pa link na Amazonu:

http://www.amazon.co.uk/Medea-Eleni-Karaindrou/dp/B00GRHC29W/ref=ntt_mus_ep_dpi_1

Kdor se bi rad bolj poglobil v dramo si lahko v Drami ogleda Medejo, ki jo je napisal Seneka.

Meni je glasba zelo všeč, sama drama Medeja pa tudi ni od muh.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 16, 2014 08:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Skladateljica je Eleni Karaindrou. Dramo s to scensko glasbo in v moderni izvedbi so igrali v Atenah.


Sicer pa je iz njenega sodelovanja z režiserjem Teom Angelopulosom izšlo kar nekaj fanatastičnih plošč z glasbo za njegove filme.
Mislim, da kar vse pri ECM.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2014 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Tole sem kupil na njegovem koncertu v sredo (in dobil tudi njegov podpis)

Odličen CD. Priporočam
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2014 18:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Modest Musorgskij + Claudio Abbado + berlinski filharmoniki:


Sony Classical SK62034 (posnetki iz l. 1995 in 1996)


Modest Musorgskij + Claudio Abbado + londonski simfoniki:


BMG Classics 09026 61354 2 (posnetki iz l.1980)


Drugi CD je izšel tudi na plošči:

RCA RL31540
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 12, 2014 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 5 evrićev kupil to soboto na bolšjem trgu super ohranjen set 3 LP made in England:

http://www.youtube.com/watch?v=EcsrT5XocJI

Aida 1959 letnik posnetek z dunajskimi filharmoniki, Karajan je mahal s palčko.
Zelo interesanten je stereo posnetek, mi ne deluje nič kaj limitiran na zelo nizke tone (za primer si poslušajte delček od 16:00 naprej, ko pojejo ..discolpa ti... , se še 2x ponovi potem). Tudi povprečna glasnost posnetka je nizka, da pusti prostor dinamiki, ki tako kar impresionira.
Posnetek je kar drugačen od tistega kar smo navajeni, druge plošče (operna dela) v primerjavi delujejo narejeno. Očitno še iz časov ko se je verjelo v high fidelity stereofonijo.
Fantazija.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robepunk



Pridružen/-a: Pet Feb 2019 22:53
Prispevkov: 4
Kraj: KOčevje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2019 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

kupil sem en večji lot vinilk, in imam na prodaj cca 300 LP-jev z klasično glasbo...plošče so zelo lepo ohranjene. Vmes so Tchaikovsky, Mozart, Bach, Chopin, Brahms, Smetana, Bach, Beethoven, Rachmaninoff, itd.
Prodam zelo ugodno, tako da če koga zanima, se mi lahko javite na mail, kjer dam več informacij, slike itd.

mail: robe.punk@gmail.com

lp,robert
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

robepunk je napisal/a:
Zdravo,

kupil sem en večji lot vinilk, in imam na prodaj cca 300 LP-jev z klasično glasbo...plošče so zelo lepo ohranjene. Vmes so Tchaikovsky, Mozart, Bach, Chopin, Brahms, Smetana, Bach, Beethoven, Rachmaninoff, itd.
Prodam zelo ugodno, tako da če koga zanima, se mi lahko javite na mail, kjer dam več informacij, slike itd.

mail: robe.punk@gmail.com

lp,robert


glede na moje izkušnje, s sejmi in internetom, klasika ne gre v promet...včasih so cene nore, včasih drobiž...tako da bodi pripravljen na to....ex. raritete grejo za par jurčkov, mas produkcija za evro, dva, tri....sploh reizdaje....
komentiram zato, ker nisi v temi "oglasi"....ponavadi se ta tema ne komentira...vsaj iz izkušenj po drugih forumih...celo prepovedano je komentirat oglas....vsak ima pravico nastavit svojo ceno....pa gdor voli nek izvoli...juhuuuuuuuuu.... Very Happy ....

P.S. ni problem v komponistu, ampak v solistu in dirigentu, produkciji........toliko, v vednost in ravnanje....ne morem rečt da sem poznavalec, čeprav sem profi v tem jobu cca. 40 let....učimo se sproti....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robepunk



Pridružen/-a: Pet Feb 2019 22:53
Prispevkov: 4
Kraj: KOčevje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fjaka, hvala ti za izčrpne informacije Smile

Ja, sem se malo prenaglil z objavo, nisem videl malih oglasov Smile

sicer ne prodajam veliko, k večjemu če kupim kaken večji lot, in kar ni v mojem stilu, dam potem naprej, da se mi ne kupiči Smile tudi v tem primeru bi dal najraje cel komplet naprej, po res ugodni ceni....mogoče se najde kdo, ki mu bi te plošče odgovarjale Smile

lp,robert
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2019 13:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

robepunk je napisal/a:
Fjaka, hvala ti za izčrpne informacije Smile

Ja, sem se malo prenaglil z objavo, nisem videl malih oglasov Smile

sicer ne prodajam veliko, k večjemu če kupim kaken večji lot, in kar ni v mojem stilu, dam potem naprej, da se mi ne kupiči Smile tudi v tem primeru bi dal najraje cel komplet naprej, po res ugodni ceni....mogoče se najde kdo, ki mu bi te plošče odgovarjale Smile

lp,robert


tudi meni se stvari kopičijo...pač smo hrčki...po drugi strani nikoli ne vem kaj bom dal na gram, tudi če je shit....za frende nabavljam raritete po naročilu...dealerji več vedo kot profi glasbeniki....ne samo o platah...tudi o inštrumentih....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Stran 11 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe