Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mrežni predvajalniki audio formatov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tomazb



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:34
Prispevkov: 29
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2019 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se strinjam s tem kar si napisal. brez tipkovnice in miške ne moreš nič.

edino "vsakdanja" uporaba ni tako nerodna (z uporabo nekega mpd clienta) ko je stvar naštelana... je pa tudi res da sem jaz omejen na nekaj spletnih radijev in bazo muzike, kar pa je tako in tako na NASu.

sicer pa ko bo kej časa zagotovo preizkusim tudi daphile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2019 00:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tomazb je napisal/a:
se strinjam s tem kar si napisal. brez tipkovnice in miške ne moreš nič.

edino "vsakdanja" uporaba ni tako nerodna (z uporabo nekega mpd clienta) ko je stvar naštelana... je pa tudi res da sem jaz omejen na nekaj spletnih radijev in bazo muzike, kar pa je tako in tako na NASu.

sicer pa ko bo kej časa zagotovo preizkusim tudi daphile.


Če kot remote uporabiš Cantato, je tam serviranih morje radijskih streamov.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomazb



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:34
Prispevkov: 29
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

omejen po lastni izbiri, v smislu da jih več kot tolko ne poslušam Smile stream že najdem in si ga v playlisto dodam ročno.

cantato poznam/imam, ampak najpogosteje upravljam iz (android) tablice, tam pa mislim da cantate oziroma kaj primerljivega ni. trenutno uporabljam MALP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

smem vprašati koliko vas je tukaj na forumu uporabnikov raznih Auralic, Aurender, Innous, Lindemann, Linn, Lumin streamerjev? Ali pa cenejših NUC, Allo, Sparky proizvodov, Raspi3...

Kako ste zadovoljni? Namreč na spletu sem velikokrat naletel na poročanja o raznih težavah s temi streamerji. Od tega, da ne prepoznajo HDDjev, NAS-ov, DAC-ev...do popolne zmrznitve, ne prikazovanja album artov, takšnih in drugačnih izpadov...
Glede na to, da človek da od 2000€ naprej za ta bolj znane firme, bi pričakoval, da bo vse delalo TIP TOP.

Jaz imam že nekaj let DIY linux player, ki še danes dela brez problema. Sicer bere glasbo direkt iz 2.5" HDDja, na usb busu je hkrati HDD in DAC, ampak zadeva igra in to preseneljivo dobro. Sem takrat delal A/B primerjavo z NAIM streamerjem za 2500€, pa ni bilo slišne razlike. Se je zastopnik za NAIM kr čudil, ko sem prinesel to diy čudo s sabo v njegov salon Very Happy

Človek se malo vpraša glede teh streamerjev, glede na to, da jih je vedno več na tržišču. In bolj kot kdaj prej so opevani po vseh možnih "revijah".
Kaj porečete tisti, ki imate izkušnje na tem področju?

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aph



Pridružen/-a: Čet Feb 2016 17:56
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 19:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem preizkusil nekaj variant, trenutno imam Raspberry PI 3 + Hifiberry DAC+ pro, poganjam pa KODI, ker mi ustreza, ker ga uporabljam tudi za filme. Z branjem iz NAS nima težav, res pa nimam kakšnih eksotičnih hi res formatov. Stvar uprabljam preko appa oziroma iz web vmesnika, oboje dela bp, bere artwork ipd. Tudi DAC opravi svojo vlogo zadovoljivo, imam pa premalo izkušenj z drugimi/dražjimi DACi, da bi lahko podal kakšno bolj relevantno oceno. Pogrešam pa kakšno dobro integracijo streaming serviceov, obstaja nek plugin za Tidal, ki sicer deluje, vendar je precej neroden za uporabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam intel nuc ter zaenkrat gor naložen Roon ROCK linux, zadeva deluje odlično. Seveda je potrebno imeti poleg še roon licenco, a to sem kupil liftime in imam mir.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomazb



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:34
Prispevkov: 29
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2019 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nuc uporabljam kot kodi htpc, ap linux pa laufa na nekem (nic posebnega) sestavljenem pc v htpc ohisju.

vedno pozabim, da imam tudi nek cambridge audio streamer, ki pa sm ga dal fotru. po zvoku ni bil nic posebnega, pc je pa precej bolj fleksibilen.

ok, hardware ima svojo tezo, ogromno pa da software. vem da so bli rezultati na istem racunalniku na nekem generik os (windows in linux) v primerjavi z namenskim os kot noc in dan. torej... tej streamerji so zagotovo ok, se pa da za relativno majhen denar z malo diy dobit cisto kulturne rezultate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2019 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tomazb je napisal/a:
nuc uporabljam kot kodi htpc, ap linux pa laufa na nekem (nic posebnega) sestavljenem pc v htpc ohisju.

vedno pozabim, da imam tudi nek cambridge audio streamer, ki pa sm ga dal fotru. po zvoku ni bil nic posebnega, pc je pa precej bolj fleksibilen.

ok, hardware ima svojo tezo, ogromno pa da software. vem da so bli rezultati na istem racunalniku na nekem generik os (windows in linux) v primerjavi z namenskim os kot noc in dan. torej... tej streamerji so zagotovo ok, se pa da za relativno majhen denar z malo diy dobit cisto kulturne rezultate.


V ogromno brand name opreme (ne trdim za audio) delaju v ozadnju prilagojeni Linuxi. Usmerjevalniki (hišni in enterprise), televizije, ure, .. pa poglejte samo smart phone kaj vse zmore. Je pa linux spodaj pod grafičnim pregrinjalom.
Danes v digitalni dobi je takorekoč vse v programski opremi. Strojna oprema dosti hitro se postara. Zaradi tega osebno preferiram računalnik in dobro namensko programsko rešitev kot digitalni vir glazbe in/ali multimedije. Slednjo na easy zamenjam, ko ugotovim, da obstaja boljša.
Na analognem delu, seveda, potrebujemo dobre komponente.

BTW. Rad bi vprašal ali drži, da foobar2000 za Androide ima nekaj omejitev? Sam sem naletel na eno, ki me moti. Število map tekom brskanja po zbirki je največ okrog 100.
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2019 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se hoče imeti PC kot izvor/predvajalnik glasbe, ga je potrebno presneto dobro porihtat, da je res primeren za audio. Če ni optimiziran tako hardwersko kot softwersko samo za audio, so rezultati bolj tako tako..
Preverjeno že ohoho krat.
Tudi na forumu : https://audiophilestyle.com/forums/ se da hitro razbrati, kakšne probleme prinaša sam pc za glasbo.

Tile namenski streamerji/predvajalniki pa naj bi bili optimizirani res samo za glasbo. Saj se trudijo, samo s cenami pretiravajo.
Zato me zanima, če ima kdo praktično iz prve roke za povedati, kako se obnesejo te zadeve.

Ali se te streamerje lahko primerja z ultra dragimi CDPji in SACD predvajalniki ?

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2019 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Ali se te streamerje lahko primerja z ultra dragimi CDPji in SACD predvajalniki ?

Le zakaj ne?

Smo ugotovili, da za predvajanje glasbe z računalnika rabiš dober napajalnik.
Software mora biti pa tudi pravilno nastavljen, ker privzete nastavitve so daleč od audiofilskih.

simon740, ali tebi dela 44.1kHz z USB DAC-om na Linux-u?
Meni na 44.1kHz na vsake toliko časa malo presketa kot prah na gramofonu. 48kHz in 96kHz pa dela brez problema.
Sem nekje zasledil v eni stari predstavitvi, da na Linuxu USB zvočne delujejo dobro sam številke deljive z 1000.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Ali se te streamerje lahko primerja z ultra dragimi CDPji in SACD predvajalniki ?

Le zakaj ne?

Smo ugotovili, da za predvajanje glasbe z računalnika rabiš dober napajalnik - to še daleč ni dovolj, kar se tiče hardvera...
Software mora biti pa tudi pravilno nastavljen, ker privzete nastavitve so daleč od audiofilskih - windows meni ni najbolj primeren za audio (zahteva tono nastavitev, predno je koliko toliko uporaben)

simon740, ali tebi dela 44.1kHz z USB DAC-om na Linux-u?
Meni predvaja vse od 44.1Khz do 384Khz. Brez najmanjše napake.

Meni na 44.1kHz na vsake toliko časa malo presketa kot prah na gramofonu. 48kHz in 96kHz pa dela brez problema.
Sem nekje zasledil v eni stari predstavitvi, da na Linuxu USB zvočne delujejo dobro sam številke deljive z 1000.

_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Ali se te streamerje lahko primerja z ultra dragimi CDPji in SACD predvajalniki ?

Le zakaj ne?

Smo ugotovili, da za predvajanje glasbe z računalnika rabiš dober napajalnik.
Software mora biti pa tudi pravilno nastavljen, ker privzete nastavitve so daleč od audiofilskih.

simon740, ali tebi dela 44.1kHz z USB DAC-om na Linux-u?
Meni na 44.1kHz na vsake toliko časa malo presketa kot prah na gramofonu. 48kHz in 96kHz pa dela brez problema.
Sem nekje zasledil v eni stari predstavitvi, da na Linuxu USB zvočne delujejo dobro sam številke deljive z 1000.


LightBit pisal si:
"Jaz imam Kodi-ja na Debian-u.
Nimam prilagojene distribucije oz. sem jo sam prilagodil, ker sem doma na Debian-u."
Enako sem doma v linuxih pa nisem hotel odktivati tople vode, saj držim da so drugi jo bolj zagreli, skoda časa. Uzel sem prilagojeno distibucijo in nimam nobenih tovrstnih težav.
Ob poslušanju digitalne glazbe vedno prihaja do resamplinga na podi do analogne oblike.
Računalnik, program za predvajanje, USB gonilnik, USB receiver v DAC-u, sam DAC chip. Lahko da je to vzrok prasketanju.
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

viljano je napisal/a:
LightBit pisal si:
"Jaz imam Kodi-ja na Debian-u.
Nimam prilagojene distribucije oz. sem jo sam prilagodil, ker sem doma na Debian-u."
Enako sem doma v linuxih pa nisem hotel odktivati tople vode, saj držim da so drugi jo bolj zagreli, skoda časa. Uzel sem prilagojeno distibucijo in nimam nobenih tovrstnih težav.

Na tem sistemu, ki sem ga omenjal teh težav nimam, ker imam povezano digitalno iz računalnika v ojačevalec.
Seveda, če bi želel samo Kodi bi tudi jaz vzel namensko distribucijo, ampak želim da tudi druge stvari delajo.

viljano je napisal/a:
Ob poslušanju digitalne glazbe vedno prihaja do resamplinga na podi do analogne oblike.

To ne drži (če ne štejemo produkcije). Če je pravilno nastavljeno (avoid-resampling) in DAC podpira sample rate se ne bo resamplalo.

viljano je napisal/a:
Računalnik, program za predvajanje, USB gonilnik, USB receiver v DAC-u, sam DAC chip. Lahko da je to vzrok prasketanju.

Saj pravim, da sumim USB gonilnik (ki je za vse USB DAC-e isti).
Izgleda kakor, da algoritem, ki ocenjuje kako hitro naj pošilja ni dovolj natančen.
Lahko, da je povezano s tem, da ima DAC majhen buffer. Zato sprašujem, če še komu.

Zadevo imam sedaj nastavljeno da mi resampla na 48kHz z najvišjo kakovostjo (soxr-vhq).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Smo ugotovili, da za predvajanje glasbe z računalnika rabiš dober napajalnik - to še daleč ni dovolj, kar se tiče hardvera...

Kaj pa še? Fino je tudi če nima glasnih ventilatorjev.

simon740 je napisal/a:
Software mora biti pa tudi pravilno nastavljen, ker privzete nastavitve so daleč od audiofilskih - windows meni ni najbolj primeren za audio (zahteva tono nastavitev, predno je koliko toliko uporaben)

Zame so Windows-i tako in tako neuporabni.

simon740 je napisal/a:
simon740, ali tebi dela 44.1kHz z USB DAC-om na Linux-u?
Meni predvaja vse od 44.1Khz do 384Khz. Brez najmanjše napake.

Z buffer-ji sem se igral ni nič pomagalo. Moral bi jedro skompilat z ALSA debug opcijami, da bi videl kaj se dogaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sem že večkrat napisal, Raspberry Pi + dodatna digitalna kartica (ne DAC za RPi) preko katere pripeljemo digitalni signal na externi DAC (brez dobrega DACa preprosto ne gre) in kvaliteten vir napajanja (ne tisto, kar pride zraven z RPi). Za SW na RPi uporabimo Volumio. Omogoča vse, VSE, kar potrebujemo za audio. Kodi ni za audio. Krmilimo z Androidom. PC ne bi nikoli uporabljal za resen digitalni audio.
Vrhunski CDP še vedno poseka vse zgoraj opisano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 6 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe