Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Menjava za soundar

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rs1975

Pridružen/-a: Pet Feb 2019 13:43
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 13:50    Naslov sporočila: Menjava za soundar Odgovori s citatom

Prosim za vaš nasvet. Trenutno si lastim receiver HK AVR245 in zvočnika Dali Concept 6. Razmišljam, da bi zamenjal za kakšen Soundbar (do cca. 600 EUR).

Je smiselna menjava?

Sicer sem nekoč imel celoten 5.1 Dali sistem za gledanje filmov, ampak sem potem center in sorround zvočnika prodal, ker ob rojstvo otrok ni bilo več toliko časa za gledanje filmov, pa tudi zadnja zvočnika sta nekako kazila izgled dnevne sobe.

Občasno bi sedaj vseeno pogledal kak film pa se mi zdi rešitev s Soundbarom ok.

Gledam tale JBL 5.1
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=266
Všeč mi je ker je minimalističen, pa še 5.1 si lahko začasno postaviš, ker sta zvočnika deljiva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit

Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si mislil tale link: http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=2661

Jaz imam raje en dober zvočnik kot pet slabih.
Ampak to sem jaz, ker poslušam glasbo in ne gledam filmov.

Sam se moraš odločiti ali hočeš zvočne efekte ... ali hočeš dober stereo zvok.
Lahko si pa dokupiš majhne surround in center zvočnike.
china

Pridružen/-a: Sre Sep 2013 11:20
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če že sounbar, potem tale...

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/sound_bar/ysp-5600/index.html

Je potrebno slišati.
Nazaj na vrh
rs1975

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2019 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JA, tega JBL sem mislil, tisti od Yamahe verjamem, da je dober ampak je predrag. Iščem nekaj do 600-700 EUR, ki bi nadomestil obstoječe stanje in da bo zraven še sorround in ne iščem neke perfekte zadeve. Bolj minimalističen dizajn, pa da da nekaj od sebe...
Nazaj na vrh
joztom

Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2019 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče ste mislili Soundbar? Tukaj ni nobenega JBL na linku, le Yamaha.
Nazaj na vrh
mitja155

Pridružen/-a: Čet Dec 2018 14:25
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2019 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to sem šel jaz gledat 2 meseca nazaj.. kosem hotel nadgraditi svoj sistem.. mene je čist razočaral..

potem sem kupil za to ceno 2 nova zvočnika in zvezal na star 5.1 reciver... 100x bolje
Nazaj na vrh
rs1975

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2019 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tega JBL sem mislil...
https://www.harveynorman.si/zvocnik-soundbar-jbl-bar-5-1-4k-1
Nazaj na vrh
frodo

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nikakor ne menjavaj...soundbar je dober samo da izboljsa zvok televizorja, nikakor pa ne igra glasbe dobro! niti tale jbl bar 5.1 ne...igra trdo, ozko, z absolutno premalo visokih tonov in z prevec basa... za tv spored in filme je dober za glasbo pa obupen. mogoce te bo impresioniral ko ga bos testiral v trgovini, doma pa se bos razjokal ce ga bos kupil. kupi raje nove manjse 5.1 zvocnike in nov receiver ce ze moras zapravljat. oziroma si dokupi soundbar za filme, za glasbo pa raje obdrzi concepte in avr
Nazaj na vrh
rs1975

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 15:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

frodo je napisal/a:
nikakor ne menjavaj...soundbar je dober samo da izboljsa zvok televizorja, nikakor pa ne igra glasbe dobro! niti tale jbl bar 5.1 ne...igra trdo, ozko, z absolutno premalo visokih tonov in z prevec basa... za tv spored in filme je dober za glasbo pa obupen. mogoce te bo impresioniral ko ga bos testiral v trgovini, doma pa se bos razjokal ce ga bos kupil. kupi raje nove manjse 5.1 zvocnike in nov receiver ce ze moras zapravljat. oziroma si dokupi soundbar za filme, za glasbo pa raje obdrzi concepte in avr

Hvala za mnenje, ostanem na obstoječem
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu