Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zu Audio zvočniki
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 19:54    Naslov sporočila: Zu Audio zvočniki Odgovori s citatom

Živjo fantje.
Odprl sem temo, da vidim, če si morda kdo lastni omenjene zvočnike, ki si jih tudi sam, pa tudi, če bo katerega zanimal nakup itd.
Skratka ZU ima vsake toliko t.i. "Omen dirty weekend", kjer se da njihove entry Omen-e dobiti za 1.000 USD, edino slabši high pass filter imajo (ki se ga naknadno upgrade-a za 80 eur), pa notranje ožičenje je obično. Sicer potem pride še poštnina in uvozne dajatve, ampak vseeno, za ta denar top zadeva. Sam imam iste oz. upgrade-ane in jih ne morem prehvaliti.
Evo ravno sedaj so eni na voljo:
https://www.zuaudio.com/preloved/omen-dirty-weekend-natural-maple

Zasnova je torej fullrange driver, ki pokrije območje od nekje 35hz do 12khz, naprej pa še supertweeter. Kretnice u bistvu ni oz. je samo en 1uF kondenzator na tweeterju. Občutljivost je če se ne motim 98db ali več. Zvočniki kipijo od življenja, so hitri, dinamični, grejo zelo globoko in nikoli niso dolgočasni. Imam že sedaj tretji par.

Evo še fotka, kjer sem jim anodiziral alu obrobe in horn (prej/potem):

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 09:09    Naslov sporočila: Re: Zu Audio zvočniki Odgovori s citatom

Odlično!

Meni se zdi postavitev v kot neoptimalna.
Ali, morda?

lp,
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je ja. Ampak pri Zu-jih ni ogromne razlike, če jih potegnem ven. Se seveda stage bolj razvije, ampak tudi pri steni igrajo zelo dobro. To je tudi ena od prednosti Zu zvočnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako ni optimalna, če zasede najmanj prostora? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 11:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo, to je res. Prišel sem do tega, da so ti zvočniki ravno to, optimum, če jih nočeš imeti sredi dnevne in jim dati "air to breath", pa še vedno vrhunsko delajo. Nimam en meter radiusa za vsak zvočnik p***a.. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"stilno pohištvo".... Laughing ....čestitke...zebrano malo izstopa ampak iz letala se ne vidi...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitja155



Pridružen/-a: Čet Dec 2018 14:25
Prispevkov: 11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to mora biti da tko ven štrlijo? men so grdi Very Happy .. verjetno pa delajo super? BR je spodaj al zadaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hhh kva je pa narobe z zebranom Very Happy
Ven štrli kaj? BR je spodaj, dve tanki reži 15x1cm, regulira se s spike-i.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 14:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
hhh kva je pa narobe z zebranom Very Happy
Ven štrli kaj? BR je spodaj, dve tanki reži 15x1cm, regulira se s spike-i.


nič... Laughing ...samo sem napisal da "stilno" izstopa...osebno me ne moti...mal heca mora bit...Zu_i so itak prva liga...price performance...bolj performance...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Steve Guttenberg se mal raz*izdi:
https://www.youtube.com/watch?v=fQBgvwDMSFQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3F6z0vg73Q7Rt5qSGq1GQDrc_a6cadrFyzeZIgaJ4H-wyflKwBhJHPGyo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2019 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lusna bakica !
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če koga zanima bo kmalu nova runda Zu Omen Dirty Weekend za 999 USD, kar seveda na koncu znese s poštnino bistveno več, ampak vseeno za ta denar, top zvočnik.
Aha, še tole, razlika med "navadnim" Omen modelom, ki stane več kot enkrat toliko, je samo ta, da na tweeterju ni Clarity Cap kondenzatorja, pa notranje ožičenje ni neko nadstandardno. Z malo truda se kondi enostavno zamenja, notranje ožičenje pa zahteva malce več dela, ker so zunanji zvoč. terminali zalepljeni v ohišje in je potreben grobji poseg.
https://www.zuaudio.com/loudspeakers/omen-dirty-weekend-2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaco P.



Pridružen/-a: Čet Jul 2014 17:29
Prispevkov: 11
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 26, 2020 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kmalu prihaja nov Omen Dirty weekend.. https://www.zuaudio.com/loudspeakers/omen-dirty-weekend-2

Se da Zu-je dobiti kje v Evropi ali pa je edina opcija, da se naroči direktno od njih (..kar je s poštnino, carini, davki precej dražje)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj tudi direktno pri njih praviloma ne moreš. Oz. morda, če bi jim pisal. Zdaj imajo celo tako, da položiš 300USD in si jih rezerviraš.
Vem, da je na Slovaškem zastopnik, pa na Madžarskem, ampak so tako neresni, da ne vem kako sploh kaj prodajo. Napisal sem jim en kup mailov, na koncu kontaktiral celo Zu direktno, če sploh še delajo z njimi, ker sem iskal Supreme ali Druid, pa nič od njih. Na koncu sem vzel iz Nemčije. Malo glej 2nd hand, saj pride sem ter tja, ampak ponavadi kakšna Nemčija.

Drugače pa, ZU nima nekih velikih marž, zato ne pričakuj niti blizu te cene. Tudi zastopnik mora plačati carino, ddv, poštnino..
1.000 USD zvočnik (če vzameš najcenejši finish - hickory), cca 400 poštnina in na to cca 30% dajatev = 1.800 USD

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaco P.



Pridružen/-a: Čet Jul 2014 17:29
Prispevkov: 11
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 29, 2020 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem jim pisal in so v bistvu kar odzivni..
Rekli so, da bi bila poštnina $554 Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe