Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Razlika med glasnostjo prek gramofona in drugih

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Ccr



Pridružen/-a: Pon Sep 2018 14:15
Prispevkov: 10
Kraj: ravne na koroskem

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 01, 2019 19:48    Naslov sporočila: Razlika med glasnostjo prek gramofona in drugih Odgovori s citatom

Pozdrav

Bi prosil za mnenje nasvet.

Končno sem prinesel domov hi fi. yamaho rn803d reciver.
Do sedaj (2 dni) sem poslušal prek internet radia ali cd ja in je bilo ok. Danes sem priklopil gramofon audio tehnico lp5 (ki ze ima predojocevalec) na reciver z norstone cky rca kabli in je glasnost na enakih db na reciverju obcutno manjsa. Kaj bi lahko bil razlog za taksno razliko?
Ali se da na kakšen način to popravit.?
Lp
[/list]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 01, 2019 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Katera odjemna doza?
Bistvene razlike nebi smelo biti, na kateri vhod pa si priklopil?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ccr



Pridružen/-a: Pon Sep 2018 14:15
Prispevkov: 10
Kraj: ravne na koroskem

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 01, 2019 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na reciverju na phono vhod. Na gramofonu pa mam nastimano na phono kjer je še line možnost.
Kolker sem bral po spletu je problem v tem., da imata oba ojacevalec za gramofon. [/quote]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 01, 2019 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gramofonske glave imajo različno izhodno napetost (glasnost). Ni nič narobe.

Daj na gramofonu line in priključi na line vhod, pa bo verjetno enako kot CD.
Ali pa daj samo bolj na glas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 01, 2019 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ccr je napisal/a:
Na reciverju na phono vhod. Na gramofonu pa mam nastimano na phono kjer je še line možnost.
Kolker sem bral po spletu je problem v tem., da imata oba ojacevalec za gramofon.

Da, našel sem na spletu sliko. Na zadnji strani je stikalo za izbiro notranjega predojačevalnika ali zunanjega. Če se odločiš za predojačevalnik, ki je v gramofonu, stikalo daj na Line in priklopi na Yamahi na CD ali Tuner ali kateri drugi linijski vhod. Če se odločiš za phono predojačevalnik na Yamahi, v tem primeru izberi na gramofonu Phono. Sicer je na tem gramofonu odjemna doza AT95EX. Nastavi tudi dozo na potrebno težo. Nekaj časa je potrebno, da se vse uigra, potem pa primerjaj, kateri phono je boljši: iz gramofona ali pa iz receiwerja.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ccr



Pridružen/-a: Pon Sep 2018 14:15
Prispevkov: 10
Kraj: ravne na koroskem

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 01, 2019 23:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, bom probal jutri kako bo izpadlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ccr



Pridružen/-a: Pon Sep 2018 14:15
Prispevkov: 10
Kraj: ravne na koroskem

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2019 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sedaj sem probal, priklopil sem iz gramofona nastavljeno na line, na line vhod na reciverju in tudi na cd vhod pa ni razlike v glasnosti.
Še vedno naprimer je prek deezerja za več kot polovico glasneje.

A bi moral nabavit predojačevalec ali v čem bi lahko bil problem?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2019 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ni dovolj glasno si raje kupi močnejši ojačevalec ali zvočnike z večjim izkoristkom.
Ni dobro preterati na vhodu, ker bo popačeno.

Ne poznam sicer Deezer-ja, ampak čisto možno, da je kompresirana dinamika glasbe in je zato glasneje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2019 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Očitno, da ni najbolj posrečena kombinacija. Integriran phono v gramofonu ni bog ve kaj, saj je gain slabih 35db. Tudi phono stopnja v ojačevalniku ne da kaj dosti od sebe pri vhodu od 3mv.Končni rezultat je, da je potrebno več obrniti gumb na ojačevalniku, da dobiš potrebni signal za zvočnike. Recimo temu slaba kompatibilnost sistema, lahko pa tudi slab sistem. Če je zvok, ki pride iz zvočnikov poslušljiv, drugače povedano, ni popačen brez velikih koloracij in šumov ne vidim posebnega problema da je gumb nekoliko več v desno.
V kolikor pa želiš dobiti kaj več od tega gramofona, je potrebno vložiti nekoliko višjo vsoto financ v boljši phoho, ojačevalnik, kable.....

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2019 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rešitev v kolikor moti samo različna glasnost med vhodi:

(vzeto iz user manual-a)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe