Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dobri posnetki?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 22:20    Naslov sporočila: Dobri posnetki? Odgovori s citatom

Danes sem poslušal Mahler-jevo 5 simfonijo od Solti-ja, pa me je res razjezilo, da sicer zelo dober posnetek na večih delih gre v čisti prdec od popačenja (ne, ni kriv sistem).

Stari posnetki (iz 60ih, 70ih) imajo probleme z slabimi mikrofoni, popačenjem in šumom. Zelo težko je najti posnetek brez hreščanja pa da ima visoke tone in bas.
Novi so pa običajno brez dinamike in čisto preveč obdelani.

Zanima me, če poznate kakšne res dobre dinamične in naravne (bolj "surove") posnetke glasbe?
Zanima me predvsem bluz.

Recimo Knut Reiersrud & Iver Kleive - Blå Koral album sem našel tukaj na forumu je precej dober. Nåde Over Nåde je že zasran, ker na najboljšem delu ko orgle na polno zaigrajo začne noro hreščat. Manu Katche (sicer je bolj jazz) ima tudi precej dobro posnete albume.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od bluesa Mudy Waters, Johny Lee Hooker Della May, Klasika Čajkovski Uvertura 1812, Stravinski Firebird. Klasika od Minnesote in London filharmonikov. Blues od Analogue productions ter Stockfisch. Johny Cash Pop Country, Jazz a pa polno surovega na Putumayo records kjer imaš vso etno glasbo ki si jo zamisliš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1945
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 01:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ry Cooder (Jazz; Paris Texas) Joe Cocker (Shefield Steel) Jonas Hellborg (Bass) Gert Palmkranz (Jazz at Pawn Shop I, II) Jose Carreras (Misa Criolla) Oscar's Motet Choir (remaster Cantate Domino) pa še milijon drugih
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 03:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

-Lightnin' Hopkins
-Doug MacLeod
-Junior Wells
-Sonny Boy Williamson
-Stevie Ray Vaughan
....
...
..
.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 09:58    Naslov sporočila: Re: Dobri posnetki? Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Danes sem poslušal Mahler-jevo 5 simfonijo od Solti-ja, pa me je res razjezilo, da sicer zelo dober posnetek na večih delih gre v čisti prdec od popačenja (ne, ni kriv sistem).

Stari posnetki (iz 60ih, 70ih) imajo probleme z slabimi mikrofoni, popačenjem in šumom. Zelo težko je najti posnetek brez hreščanja pa da ima visoke tone in bas.
Novi so pa običajno brez dinamike in čisto preveč obdelani.

Zanima me, če poznate kakšne res dobre dinamične in naravne (bolj "surove") posnetke glasbe?
Zanima me predvsem bluz.

Recimo Knut Reiersrud & Iver Kleive - Blå Koral album sem našel tukaj na forumu je precej dober. Nåde Over Nåde je že zasran, ker na najboljšem delu ko orgle na polno zaigrajo začne noro hreščat. Manu Katche (sicer je bolj jazz) ima tudi precej dobro posnete albume.

Čisto 'slučajno' imam Soltijevo izvedbo Mahlerja doma na LP. Prav nič ne gre v prdec.
Sistem ti ne valja, 'nekaj' si zaril. Taki posnetki niso za primerni za cenene hifi inštalacije. Za povrh pa je možno, da je digitalna izvedba, ki je dostopna na netu, preprosto skorumpiran fajl. Tega pa ne vem.
Še to naj dodam - Solti Mahlerja s čikaškim orkestrom imam tako analogne kot digitalno posnete LP (oboje Decca). Zelo poučno je slišati razliko v prid analogije.

Ne bi posploševal za vse posnetke iz zgodnjih let stereofonije a ogromno starih posnetkov se fantastično sliši. Res pa so v povprečju kasnejše plošče (ne samo) orkestralne glasbe iz 70 let nazadovale napram zgodnji stereofoniji. Skozi čas se je v našem hifi krogu izoblikovalo mnenje, da je to posledica prehoda na tranzistorizacijo naprav in zgodnje multimikrofonske tehnike, ki se je takrat uveljavila. Čeprav so tudi tu izjeme.

Kolikor je res, da obstajajo boljši in slabši posnetki, pa je tudi res da pa prav zanič posnetki so redki, vsaj na področju klasike. Pred leti je tudi meni kazalo da ni bogvekaj od nekaterih posnetkov a ko sem spravil v red mašinerijo, se je pokazalo v čisto drugi luči.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 10:33    Naslov sporočila: Re: Dobri posnetki? Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
)Stari posnetki (iz 60ih, 70ih) imajo probleme z slabimi mikrofoni, popačenjem in šumom. Zelo težko je najti posnetek brez hreščanja pa da ima visoke tone in bas.


Ali ti to resno?

En tak zelo star in že zelo "obtolčen" mikrofon proizvajalca Neumann se recimo dandanašnji ponuja na trgu rabljenih mikrofonov za cca 10 000 $

https://www.ebay.com/itm/NEUMANN-U67-CLASSIC-VINTAGE-LARGE-DIAPHRAGM-MULTI-PATTERN-VACUUM-TUBE-MIC-U-67/292855950314?epid=502655078&hash=item442f932bea:g:q~UAAOSwQ5pcC7Xz:rk:1:pf:0

drugi stereo mikrofon AKG pa za cca. 15 000 $

https://www.ebay.com/itm/Vintage-AKG-C12-Used-Item/332943449049?hash=item4d84f9dbd9:g:vycAAOSwzcNcEEnO:rk:11:pf:0

ali

https://www.ebay.com/itm/AKG-C-24-VINTAGE-STEREO-TUBE-MIC-COMPLETE-SYSTEM-EXCELLENT-CONDITION/283050519068?hash=item41e7202a1c:g:FscAAOSwDqlbRWWT:rk:5:pf:0

Res je, včasih je bila kvaliteta mikrofonov zelo slaba Very Happy

Sedaj mi pa najdi enega proizvajalna najnovejših ultra kvalitetnih mikrofonov, ki ima danes izdelek v rangu 15 000 $, lepo prosim Shocked

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se popolnoma strinjam z ambasadorjem in tudi vintagesonikom...lightbit večina od nas ti je odsvetovala tistega behringerja pa si ga na vsak način hotel imet...včasih so rekli..kolikor denarja,tolko muzike in to še danes velja...in vedno bo... Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz se strinjam z @(ambasadorjem, dragotom in vintagesonikom), in nič ne dodajam!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za predloge bom poslušal. Nekaj od tega že poznam in je dobro (Stevie Ray Vaughan, dve izvedbi Uverture 1812).

@ambasador: Kaj pa vem, poslušal sem na večih sistemih (najprej na slušalkah, kjer se napake še posebej slišijo) in precej tiho. Popačenje zveni analogno v posnetku ni vidnega hard clip-a, ampak pri parih udarcih na pavke precej prdi. Na 1 simfoniji pa nisem opazil nobenega prdenja.

@vintagesonic: Ne, nisem rekel, da ni bilo dobrih mikrofonov. Morda se tudi motim in niso krivi mikrofoni, da hrešči pri glasnem petju ...

@drago67: Ja, Behringer je kriv, čeprav ga sploh ni bilo zraven ob prvem poslušanju. Prekletstvo Behringer-ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

poglej lihgtbit...ne biti užaljen..ti bi rad poslušal kvalitetno glasbo ,dobre posnetke,slišal drobne razlike med posnetki,itd...to na žalost s tem behringerjem in ostalo opremo ne bo šlo...ta ojačevalnik je dober samo za kakšne manjše domače fešte,ko imaš že nekaj pijače v sebi in se ti fučka za popačenja v zvoku...to je pač dejstvo in za ta namen je ta ojačevalec tudi narejen,ker je za boljše močnejše ozvočenje prešvoh...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1531
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ideja o objavljanju dobrih posnetkov se mi zdi izvrstna. Tudi mene zanima.
Predlagam, da je ne smetimo z razpredanjem, ki nima zveze z naslovom.

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1945
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravi Nashville sound je bil narejen na RCA mikrofonih in njihovih mešalnih mizah, ki bazirajo na zanikrnih u741 čipih, kar se danes sliši grešno. Je pa res, da pri nizkih voltažah signala, fazni zamiki še ne pridejo toliko v poštev. Imeli pa so ljubezen, znanje in izkušnje v snemanju mikrodetajlov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Če želimo, da ima "tema" težo, je potrebno objavit ime avtorja, naslov albuma_posnetka in produkcijo ...
Tako na splošno "ama" nima nobene veze... Npr. "overutre 1812" jih je nešteto "naštancanih" ...

Naprimer : Muddy Waters ‎– Folk Singer, prva izdaja Chess Records 1964. Kot zanimivost je sledilo z leti še več kot 30 izdaj pod različnimi založbami tudi audiofilskimi ...
Ima morda kdo prvo izdajo ?


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
Če želimo, da ima "tema" težo, je potrebno objavit ime avtorja, naslov albuma_posnetka in produkcijo ...
Tako na splošno "ama" nima nobene veze... Npr. "overutre 1812" jih je nešteto "naštancanih" ...

Ja se strinjam, bi bilo priporočljivo napisat točno kateri CD ali LP.

Jaz imam ti dve Uverturi 1812:
https://www.discogs.com/Tchaikovsky-Beethoven-Minneapolis-Symphony-Orchestra-University-Of-Minnesota-Brass-Band-Antal-Dorati/release/3488918
https://www.discogs.com/Tchaikovsky-Erich-Kunzel-Cincinnati-Pops-Orchestra-Tchaikovsky-1812/release/2375701
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Chesky Records
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe