Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slepi test 2

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Kateri posnetek zveni bolje?
A.flac zveni bolje
33%
 33%  [ 1 ]
B.flac zveni bolje
33%
 33%  [ 1 ]
Ni slišne razlike
33%
 33%  [ 1 ]
Skupaj glasov : 3

Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2018 22:35    Naslov sporočila: Slepi test 2 Odgovori s citatom

Še en slepi test.

Iz tukaj sem prenesel Mozart - Marriage Of Figaro in naredil dve izvedbi (razkrijem čez 10 dni ko anketa poteče).
Sedaj pa me zanima katera vam zveni bolje.

A.flac
B.flac

Za čim boljše rezulate prosim, da ne gledate, kako so glasovali drugi dokler ne glasujete sami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2018 23:28    Naslov sporočila: Re: Slepi test 2 Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Še en slepi test.

Iz tukaj sem prenesel Mozart - Marriage Of Figaro in naredil dve izvedbi (razkrijem čez 10 dni ko anketa poteče).
Sedaj pa me zanima katera vam zveni bolje.

A.flac
B.flac

Za čim boljše rezulate prosim, da ne gledate, kako so glasovali drugi dokler ne glasujete sami.


a si ti kdaj v živo poslušal Figarov pir...od začetka do konca?????j
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2018 00:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, pa tudi posnetka celotne opere ne. Zakaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2018 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ne, pa tudi posnetka celotne opere ne. Zakaj?

Celotne opere je pri najboljši volji ali želji nemogoče poslušati v celoti / ali več kot pol ure / če hifi inštalacija ne deluje kot je potrebno.

Človeški glas je instrument ki ga najbolje poznamo in tu nas ne more prefarbati nobeno zveneče ime, imidž, videz aparatur, cena, razni bla-bla-ji.
Če ni ok, preprosto ne gre dol, se nam ne posluša.

Zato pa je dober test s poročili po radiu.
Seveda, čim to omenim je takoj ogenj v strehi.
Se ve zakaj, avdiofili zelo dobro čutijo, kadar jim 'posao ne valja'. Pa se zamiži na obe oči in še vedno smatra svojo hifi inštalacijo za neki presežek, se jo zagovarja. V mislih pa je izgovor, da tudi drugim ne špila. Ali se za alibi zateče k posnetkom studijsko destiliranih vokalov, ki z realnimi zvoki nimajo nobene povezave.
---------------------------------------
Glavna težava se nahaja v predvajanju področja 100-500Hz. Zvočniški driver je zaprt v volumnu, kjer so notranje dimenzije in posledično notranji odboji v področju delovanja driverja. Notranji pekel resonanc se sliši skozi membrano in dela zmazek iz predvajanja. Meritev ki to prikaže je waterfall.
Dodaten problem so vibracije ohišja zvočnika, ki tudi padejo v to področje.
Vse skupaj začinijo odboji poslušalnice /neustrezna postavitev zvočnikov in akustika prostora.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2018 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Redko poslušam cel album/simfonijo. Rabiš čas in nisem ljubitelj vibrata.
Tako, da je zelo redko poslušam celo opero (v živo pa sploh ne). Pravzaprav imam raje maše (recimo Mozartov Requiem), kjer je prav tako človeški glas.

ambasador je napisal/a:
Zato pa je dober test s poročili po radiu.

Govor na radiu je običajno precej obdelan (kompresiran).
Najbolje posneti (z dobrim mikrofonom in zunaj) govor nekoga, ki ga dobro poznaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2018 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Normalna reakcija vsakega je, da ne posluša tiste glasbe, ki je slabo reproducirana.

To sem prvič opazil pri sebi nekaj desetletij nazaj.
Imel Technics CD player in veselo poslušal CD-je brazilsko glasbo, jazz, pevce ala Belafonte, omiljenega Deana Martina ipd.
Technicsa dal najstniški hčeri v uporabo, kupil Philipsa v akciji.
Nisem več posegal po tistih CD-jih, ampak so prišli na vrsto tisti drugi iz kolekcije - opere, klasika.
Prav opazoval sem se: ko sem zavestno posegel po Ani Karam se je roka ustavila: ne, ne.. bom raje kaj drugega Laughing

Lisica in kislo grozdje? Niti ne, nisem razmišljal, se je dogajalo v podzavesti.
Še danes sem pozoren na to, kam me roka 'vleče'. Zgleda smešno, zadevo sem predebatiral s prijatelji in so mi potrdili isto.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2018 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To seveda drži, ni pa to edini razlog zakaj nekdo ne posluša nečesa.
Tudi jaz sem glasbo menjal skupaj z zvočniki. Na trenutnih se mi zdi marsikaj prebavljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2018 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
To seveda drži, ni pa to edini razlog zakaj nekdo ne posluša nečesa.
Tudi jaz sem glasbo menjal skupaj z zvočniki. Na trenutnih se mi zdi marsikaj prebavljivo.


glasbe nisem nikoli menjaval...še danes odkrivam neki nouga...zvočnikov sem zamenjal nešteto...danes pristal na samo še 12 parov.... Laughing ...diametralno popolnoma različni...ampak to je to za te solde....juhuuuuuuu....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2018 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, nisem ravno menjaval, ampak večinoma dodajal.

Tole sem izbral za test, ker je legalno (CC0). Na žalost ne morem uporabiti kar katero koli glasbo zaradi avtorskih pravic. Izvedba in posnetek sta precej slaba. Večina Musopen posnetkov je še slabših. Recimo kak šolski orkester, ki fuša in nič zvoka nad 10kHz.

Vprašanje je kateri zveni bolje, tudi če oba zvenita slabo. Napačnega odgovora ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2018 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
No ja, nisem ravno menjaval, ampak večinoma dodajal.

Tole sem izbral za test, ker je legalno (CC0). Na žalost ne morem uporabiti kar katero koli glasbo zaradi avtorskih pravic. Izvedba in posnetek sta precej slaba. Večina Musopen posnetkov je še slabših. Recimo kak šolski orkester, ki fuša in nič zvoka nad 10kHz.

Vprašanje je kateri zveni bolje, tudi če oba zvenita slabo. Napačnega odgovora ni.


ne vem zakaj se sploh s tem ukvarjaš...komu hočeš kaj dokazati...ali sebi...brez veze....jaz računalniška j***a ne poslušam...ne rečem da to ni to...samo trenutno mi tega ni treba poslušat....čez 10 let, v expoundu električnih avomobilov, v pomanjkanju elektrike, bomo poslušali kramofone na navitje....juhuuuuuuuu...vsa naša j***a bodo končala na smetišču zgodovine....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2018 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo zanima me, če se da slišati razliko.

Bi bilo malo predrago, da bi dal narediti gramofonsko ploščo za test.
Če bo taka apokalipsa, raje ne bom poslušal reproducirane glasbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2018 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Samo zanima me, če se da slišati razliko.

Bi bilo malo predrago, da bi dal narediti gramofonsko ploščo za test.
Če bo taka apokalipsa, raje ne bom poslušal reproducirane glasbe.


ne nisem, in tudi ne bom....

apokalipsa gor dol....z veseljem jo boš poslušal....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2018 00:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni treba, če nočeš. Bom naslednjič dodal v anketo še opcijo zate.

2028
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2018 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

boš vsaj začel hodit na koncerte in v opero... Laughing ..
samo jaz bom takrat že prestar da bi igral...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2018 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A.flac:
1. Posnetek sem resamplal v 16BIT/44.1kHz z SoX (VHQ Minimum Phase).
2. Pretvoril v MP3 320kbps.
2. Pretvoril nazaj v FLAC.

B.flac:
1. Posnetek sem resamplal v 16BIT/44.1kHz z SoX (VHQ Minimum Phase).


Ta test je bil precej težji. Verjetno so tudi zato samo 3 glasovi.
Mogoče bi moral uporabiti MP3 128kbps.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe