Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirani ojaèevalec - kaj kupiti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 13:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od daleè prepoznam shemo Leak TL20 ojaèevalca. Po tej shemi sem izdelal en moj DIY projekt.

Potem sem imel priliko dobiti na test original ojaèevalec Leak TL20stereo.

Po shemi in v konceptu sta bila to enaka ojaèevalca.

Zvok ni bil enak. Ma niti pribliĹľno.
Leak èudo, biser, dinamièen, definiran, strašna ambienca, ogromen stage, cel zid izza njega je igral tudi v višino. Moj je samo normalno igral, zvok lampic, niè transcedentalnega, sivo povpreèje.
Potem sem kot tele gledal oba primerka in gubal èelo.
Prva reakcija bila med seboj zamenjati vse lampe - Leak je dobil Ei Niš, moj pa Mullard. Leak se je definitivno poslabšal, zameglil, še vedno ni imel istega zvoka kot moj, ma niti približno. Moj z Mullard lampami je zaèel igrati ostro, našpièeno. Ma hodi, mona, od kje se je to vzelo...

To je bilo pred cca25 leti. Danes sem malce bolj previden Laughing Laughing
Kot reèejo: previdnost je mati modrosti, kakšen tudi oporeka - èe bi bila previdna, ne bi bila mati Laughing
V avdiofiliji tako ali drugaèe 'naguziš' zaradi nerazjasnjenih pojmov. Po domaèe: se uèiš.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eh, pri dojemanju sluha sem prisel do zakljucka, da je najtezje poslusat audiofile. Wink

Se kar sveza cvetka iz audiofilskega sveta.
https://en.wikipedia.org/wiki/One_Million_Dollar_Paranormal_Challenge

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Eh, pri dojemanju sluha sem prisel do zakljucka, da je najtezje poslusat audiofile. Wink

Se kar sveza cvetka iz audiofilskega sveta.
https://en.wikipedia.org/wiki/One_Million_Dollar_Paranormal_Challenge

Andrej





ali



Laughing Laughing Laughing
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim ali ne èujem. Very Happy

https://youtu.be/5HFZzAUmcMk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@vojko: A to so tipièni audiofili?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 22:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ola, koncno malo bolj sprosceno decembrsko uzdusje Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2018 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Ola, koncno malo bolj sprosceno decembrsko uzdusje Wink

Še dobro da se vklopijo varovalke Laughing kadar se preprièanja zamajejo Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2018 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da nadopolnim bolj sprošèena decemberska razmišljana nekega avdiofila:
vse sem že neštetokrat zamenjal;kable,zvoènike,ojaèevalnike,gramofone, predojaèevalnike, odjemne doze.....tudi ženo in sem se preselil v novo hišo, stanovanje, brez pohištva, vse izoliral, psa in maèka sem prodal, da ne lajajo.
Hiša je izven urbanega mesta, ker so me motili avtomobili. Vrane, srake in ostale pernate živali sem pregnal......še vedno moj sistem ne slišim tako kot sem si vedno predstavljal in kako ste mi vsevedni audiokontaktovci priporoèali. Imam še eno vprašanje èe mi lahko pomagate:
ALI SE DOBIJO MOREBITI KJE NOVA UŠESA, po možnosti DIY varianta. Seveda vam bom hvaležen za vaše prisrène odgovore in upam, da vas ne bom veè gnjavil z mojimi vprašanji. Prav tako upam, èe še to uspem zamenjati, da bom le postal PRAVI AVDIOFIL in, da vas nekega dne povabim na prezentacijo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2018 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf @ mogoèe zaèneš s tvikanjem ušes tako, da greš k otologu na izpiranje sluhovodov in odstranjevanje èepov iz ušesnega masla.

Naslednja faza bi lahko bil, pravtako pri otologu, dober audiogram. Posledièno pa, glede na slušne deficite, tvikanje apartur, menjave kablov, dodelave akustike prostora ... itd.

Vsekakor pa ne pozabi, na redno toaleto sluhovodov.

lpm Very Happy
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2018 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@GoldProf
Rešitev za težave omenjenega audiofila je "ambience eliminator"! Laughing
Naprava, v bistvu je to DSP z naprednim algoritmom, ki v realnem èasu iz poslušalnice odstranjuje vse neželene zvoke, tudi sub tresljaje, ki kvarijo užitek poslušanja glasbe. Tako mu ne bo treba menjati psa z akvarijskimi ribicami, kakor tudi ne vsega ostalega, kar je naštel.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2018 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
GoldProf @ mogoèe zaèneš s tvikanjem ušes tako, da greš k otologu na izpiranje sluhovodov in odstranjevanje èepov iz ušesnega masla.

Naslednja faza bi lahko bil, pravtako pri otologu, dober audiogram. Posledièno pa, glede na slušne deficite, tvikanje apartur, menjave kablov, dodelave akustike prostora ... itd.

Vsekakor pa ne pozabi, na redno toaleto sluhovodov.

lpm :D

bogomir 4051@,
Nisi razumel, to so besede nekega avdiofila, ki je spraševal nas vseznalce iz tega foruma....do kam je revež dofural.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2018 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O.k., ampak to itak velja za vse zvokoljubce.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2018 19:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, konèno vse jasno....

Sem vedel da je popolnoma nemogoèe da smo taki idioti, da nam ob vseh izkušnjah in silni pameti na 31 straneh modrovanja ne rata dva zvoènika ok. postavit, in z enim ojaèevalcem ožent.....

https://www.nature.com/articles/d41586-018-07561-0


Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 41, 42, 43  Naslednja
Stran 31 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe