Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Klipsch zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2018 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Likalnik: me veseli, da si zadovoljen. V končni fazi je edino to, kar šteje. Morda si boš kdaj kasneje nabavil stereo ojačevalnik (ali kar dva - za biamp) in boš še bolj zadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2021 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo.
Včeraj sem pri kolegu poslušal Heresy 3-ke. Za moj okus je to odličen zvočnik. Živ zvok, hiter, surov, neolepšan. Na pomanjkanje sub basa pozabiš, ker te zvočniki potegnejo noter in se izgubiš v zračnosti in 3d-ju. Bas je hiter, punchy, takoj ga nazaj potegne, lepo je odigran (spomnil sem se na bas AR-ov), ne vali se. V kombinaciji z lampaškim pred in končno (300b, Takatsuki, Tango, Vcap), je bilo vse izjemno resolutivno, zračno, kar pršilo je okoli, je pa znalo rahlo zarezati na visokih oz. pošpikati. S tem, da težko rečem, da mi je šlo to na živce, nekako je ta horn zvok s polnimi pljuči in širokim grlom prebavljiv, za razliko od kakšnih tweeterjev, ki se skozi slamico derejo. Potem, ko sva zamenjala feršt za Sugden A21 sig. (Solid state, 23W, A klasa), pa sva prišla do morda še boljše sinergije. Ravno prav je bilo več basa, malce je dodalo še toplote, s tem, da skoraj ni izgubilo na zračnosti in resoluciji, malce je odvzelo črnine, tudi stage korekten, ne-predimenzioniran. Pa zelo lepo igra tudi pri nižjih jakostih. S Heresyji se po mojem mnenju da komot živeti, če ti je pač všeč tak tip zvoka. Eni imajo radi bolj spolirano in uglajeno, drugi pa Klipsch Smile
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2021 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Živjo.
Včeraj sem pri kolegu poslušal Heresy 3-ke. Za moj okus je to odličen zvočnik. Živ zvok, hiter, surov, neolepšan. Na pomanjkanje sub basa pozabiš, ker te zvočniki potegnejo noter in se izgubiš v zračnosti in 3d-ju. Bas je hiter, punchy, takoj ga nazaj potegne, lepo je odigran (spomnil sem se na bas AR-ov), ne vali se. V kombinaciji z lampaškim pred in končno (300b, Takatsuki, Tango, Vcap), je bilo vse izjemno resolutivno, zračno, kar pršilo je okoli, je pa znalo rahlo zarezati na visokih oz. pošpikati. S tem, da težko rečem, da mi je šlo to na živce, nekako je ta horn zvok s polnimi pljuči in širokim grlom prebavljiv, za razliko od kakšnih tweeterjev, ki se skozi slamico derejo. Potem, ko sva zamenjala feršt za Sugden A21 sig. (Solid state, 23W, A klasa), pa sva prišla do morda še boljše sinergije. Ravno prav je bilo več basa, malce je dodalo še toplote, s tem, da skoraj ni izgubilo na zračnosti in resoluciji, malce je odvzelo črnine, tudi stage korekten, ne-predimenzioniran. Pa zelo lepo igra tudi pri nižjih jakostih. S Heresyji se po mojem mnenju da komot živeti, če ti je pač všeč tak tip zvoka. Eni imajo radi bolj spolirano in uglajeno, drugi pa Klipsch Smile
lp


Bolje je skoraj težko povzeti občutke. Jaz bi samo še dodal, da razlika med 300b in sudgenom ni majhna. Kot ledena gora v popolnoma bistrem morju vs tropsko jezero obdano z bujnim rastjem. Fak, kakšna filozofska. Ampak jaz hi fi vidim tudi na ta način, v kakšen svet te popelje, če sploh te ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2021 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pol joh je kupil Habo? Cestitam za novo pridobitev!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2021 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Pol joh je kupil Habo? Cestitam za novo pridobitev!

Ne, še vedno so pri meni. Vabljen na poslušanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2021 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha pol jih ni kupil, ampak tistle tekst sodi bolj k tvojem oglasu. V bistvu jih pomaga prodajat.
Jaz sem se srecal s podobno zgodbo, pomanjkanja basa, samo da ni tako kriticna kot pri heresyju. Jbl ima dosti globlji bas, se vedno pa pod pricakovanji. Vseeno sem dodal sw in je zadeva resena. Sw je itak skoraj pri vsakem zvocniku priporocljiv. Vsaj po mojem mnenju. Enostavno sw bolje igra bas kot zvocniki, ceprav vecina misli obratno. Zvocnike je tezko post
aviti, da bo idealno za bas, sw je pa po navadi najbolje v kotu. Pri sw so driverji optimizirani za reprodukcino nizkih basov, nizko popacenje in veliko spl-a.
https://forums.stevehoffman.tv/threads/klipsch-heresy-bass-response.190257/

https://community.klipsch.com/index.php?/topic/166706-new-to-the-heresy-game-bass/

Moram pa priznat da je prav hecno, na siroka usta hvalit zadevo in hkrati prodajat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2021 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:

Moram pa priznat da je prav hecno, na siroka usta hvalit zadevo in hkrati prodajat.


Pridi do mene na pivo in boš razumel zakaj jih hvalim in zakaj jih prodajam. Je zelo logično, če veš ozadje.
Me zanima tudi kakšno drugo mnenje, rad imam tudi kritiko, saj le tako lahko napreduješ. Recimo habo je velikrat skurcal kaj pri meni in pri sebi. Za povprečne zadeve pa ne odpiraš glih teme na forumu.
Pa kdaj kakšna taka debata odpre obzorja v HiFi (vsaj meni), tako da res vabljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2021 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Logika me res zanima. Te so ti vsec zato kupujes vecje. Kaj bi bilo npr. ce ti ne bi bili vsec? Zakaj bi sel cez menjavo...ce bi ti bilo vse ok...
Sej je vsem jasno zakaj se gre. Malo se moramo delati neumne.
Najbolje da jih das v racun italijanu 😀
Meni pa res niso vsec klipschi. Imajo tako nenaraven timber...dinamika mi je sicer vsec. Bas je pa super, samo na kakem drugem modelu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2021 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem zakaj je tako težko zastopit, da, če človek nekaj prodaja še ne pomeni, da je to slabo. Eni imajo ene zvočnike celo življenje, v redu, eni se pa igramo in probavamo. Imel sem že 4 pare Zu-jev, pa imam spet ene u paci, ker so mi všeč in bi rad probal s tem ferštom in dacom sedaj, ker takrat sem imel drugega. Po večini pa ne moremo imeti doma več kot 1, 2 para, ker ni prostora v stanovanju, enako z ostalo aparaturo. Pa keša tudi vedno primanjkuje.

So pa resnično Heresy in Sugden zelo posrečena kombinacija. Gledam tudi z vidika same enostavnosti sistema, ne preveliki zvočniki + integrirec. Za v dnevno pač.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2021 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Logika me res zanima. Te so ti vsec zato kupujes vecje. Kaj bi bilo npr. ce ti ne bi bili vsec? Zakaj bi sel cez menjavo...ce bi ti bilo vse ok...
Sej je vsem jasno zakaj se gre. Malo se moramo delati neumne.
Najbolje da jih das v racun italijanu 😀
Meni pa res niso vsec klipschi. Imajo tako nenaraven timber...dinamika mi je sicer vsec. Bas je pa super, samo na kakem drugem modelu.


Pa ajde, ti bom pojasnil. Doma imam še 4 pare zvočnikov. Večinoma so na pol ali celotno doma narejene zadeve ali manj znane znamke. Vse igra kar imam doma dobro do vrhunsko in se do zdaj nisem mogel ločiti, zato so pri meni.
Recimo, meni najljubši so doma narejeni horn + 18 col bas + auto transformatorji na kretnici. So grdi, ampak zame so to najboljši zvočniki. Jih imam že nekaj časa in se jih nisem naveličal.
https://www.youtube.com/watch?v=IQPXEO24SFI&t=121s

Drugi najboljši so tannoy k3838 (doma narejeno ohišje + phill short kretnica, ...), ki so bolj pravilni in moški od zgoraj navedenih, ampak tisti zgoraj imajo še nekaj več - na tone aira (zraka) in so bolj detajlni in mehki.

https://www.youtube.com/watch?v=y6wkbjPmHdM
https://www.youtube.com/watch?v=eMTejQ62JtY

V prvih je za 3k€ materiala, prodam jih pa verjetno težko za 500€.
Tannoye prodajam, pa noben ne pokliče (verjetno predragi, ampak ceneje jih ne dam).


Ostali niso postavljeni, ali pa so pri kolegih.

Klipschi so vrhunski in prekašajo v marsikaterem segmentu zgoraj omenjene, ampak, kot rečeno, pogrešam spodnji bas, subi pa niso moje področje in se ne spoznam na to.

Kot vidiš, sem pristaš večjih zvočnikov in če bom s cornwalli dobil še tist spodnji bas, bi znalo biti to zame pravi zvočnik, vsekakor pa bo še en del zabave v mojem hobiju.

Vsekakor ni bil namen objav na forumu hitrejša prodaja ali podobno, samo to, da sem te zvočnike dobil v račun za druge dražje in sva jih s habotom prvič slišala in sva bila na nek način navdušena nad njimi.

V glavnem, robe na pretek, bo kaj moralo tudi iti, čeprav se mi zdi, da se kdaj težje poslovim od zadeve kot pa vzamem denar.

Povabilo pa še vedno velja.


Nazadnje urejal/a anzec Sre Okt 06, 2021 13:17; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2021 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

-...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2021 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

če mi nekaj ni všeč ali po meri - je slabo
če je predrago ali prepoceni - je tudi slabo
in to tako slabo, da moram to napisat, tudi če tega niti od daleč nisem videl kaj šele slišal Laughing
https://www.youtube.com/watch?v=8bfyS-S-IJs
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BenedictFreeman



Pridružen/-a: Pon Nov 2021 5:28
Prispevkov: 3
Kraj: ROMA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2021 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Svaka čast! Ponudba iz dobrih starih časov Technomarketa


————————————————————————————————
płaszcz bershka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
Stran 23 od 23

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe