Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Elektronsko potrdilo SIGEN-CA

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 14:58    Naslov sporočila: Elektronsko potrdilo SIGEN-CA Odgovori s citatom

VpraÅ”al bi, ĆØe mi kdo lahko razloži kako se uporablja elektronsko potrdilo in kam se ga namesti, ko prejmeÅ” podatke. Kako to sploh funkcionira.
Sem namreĆØ pridobil vse potrebno, a namestiti ne morem, ker moj PC nima primernega brskalnika. Ali lahko to namestim na kak drug raĆØunalnik in potem preko USB ali CD-ja prenesem na svoj raĆØunalnik ali kako?

Lep pozdrav!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ĆØe misliÅ” na banko tipo KLIK, sem mogel inÅ”talirat Firefox, ker ga Safari na Macu ni sprejel...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A to govoriÅ” o osebnem elektronskem potrdilu?
Zakaj misliÅ” da nimaÅ” primernega brskalnika?

ƈe imaÅ” elektronsko potrdilo (datoteko), jo lahko uvažaÅ” v brskalnike na kateri koli raĆØunalnik. Z Firefox-om imam tudi jaz najboljÅ”e izkuÅ”nje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 20:52    Naslov sporočila: Re: Elektronsko potrdilo SIGEN-CA Odgovori s citatom

before je napisal/a:
VpraÅ”al bi, ĆØe mi kdo lahko razloži kako se uporablja elektronsko potrdilo in kam se ga namesti, ko prejmeÅ” podatke. Kako to sploh funkcionira.
Sem namreĆØ pridobil vse potrebno, a namestiti ne morem, ker moj PC nima primernega brskalnika. Ali lahko to namestim na kak drug raĆØunalnik in potem preko USB ali CD-ja prenesem na svoj raĆØunalnik ali kako?

Lep pozdrav!


SIGEN-CA potegnes dol, ko ti posljejo kodo za prevzem. Eno pride po e-posti, drigo pa direkt od Ministrstva, ki ga izdaja in sicer v paprini obliki.
Navodila glede instalacije so tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php
Prevzames ga na podlagi referencne stevilke in avtorizacijske kode tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php

Lahko se ga namesti na vec napravah. Sam ga vedno primarno namestim na PCju, ki ima Firefox. Potem ga od tam izvozim in ga imam tudi na sluzbenem PCju, tablici in telefonu.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 22:32    Naslov sporočila: Re: Elektronsko potrdilo SIGEN-CA Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
before je napisal/a:
VpraÅ”al bi, ĆØe mi kdo lahko razloži kako se uporablja elektronsko potrdilo in kam se ga namesti, ko prejmeÅ” podatke. Kako to sploh funkcionira.
Sem namreĆØ pridobil vse potrebno, a namestiti ne morem, ker moj PC nima primernega brskalnika. Ali lahko to namestim na kak drug raĆØunalnik in potem preko USB ali CD-ja prenesem na svoj raĆØunalnik ali kako?

Lep pozdrav!


SIGEN-CA potegnes dol, ko ti posljejo kodo za prevzem. Eno pride po e-posti, drigo pa direkt od Ministrstva, ki ga izdaja in sicer v paprini obliki.
Navodila glede instalacije so tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php
Prevzames ga na podlagi referencne stevilke in avtorizacijske kode tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php

Lahko se ga namesti na vec napravah. Sam ga vedno primarno namestim na PCju, ki ima Firefox. Potem ga od tam izvozim in ga imam tudi na sluzbenem PCju, tablici in telefonu.

lp, d.


Kar sem oznaĆØil z rdeĆØo: te korake sem že opravil, zataknilo pa se je, ker se z brskalnikoma, ki ju imam na svojem PC-ju, Google Chrome in Microsoft Edge ne da izvesti nadaljnega postopka. In ker ne vem kako je s prenosom potrdila iz enega na drug PC, oziroma, ĆØe je sploh možen, sem spraÅ”eval. Torej, ĆØe prav razumem, lahko potrdilo namestim na PC s katerim sem prevzel potrdilo (v obliki datoteke), potem pa to poljubno prenaÅ”am, oziroma kopiram na druge PC-je, notebooke, tablice, telefone...

Hvala vsem za odgovore! Smile
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Chrome in Edge uporabljata sistemske certifikate. Torej moraÅ” v nastavitvah od Windowsev "Internet Options" nastaviti.

UvoziÅ” pod "Personal".

Lahko, namestiÅ” na veĆØ naprav, samo ni zaželjeno, da ga dobi kdo drug.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2018 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj, tako kot pravi Lightbit. Za import na drugem PCju gres pod

Internet properties\Content\Certificates\Import



lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 285
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2018 11:57    Naslov sporočila: Re: Elektronsko potrdilo SIGEN-CA Odgovori s citatom

Oj,

Vsi Winsi imajo IE, tudi 10. Na tipkovnici pritisni gumb start in vpiŔi IE, Iskalnik bi ti moral ponuditi Iternet Explorer. Poženi ga, nastavi kompatibilnost in namesti certifikat po navodilih.

Ko boÅ” imel nameÅ”ĆØenega, si napravi varnostno kopijo. Ne pozabi kljukice na Da, izvozi zasebni kljuĆØ. Brez tega kljuĆØa je certifikat neuporaben.

Za uvoz ne rabiÅ” hodit v nadzorno ploÅ”ĆØo itd. Dovolj je ĆØe 2x klikneÅ” certifikat in zagnal se bo ĆØarovnik za uvoz certifikata.

To je to.


before je napisal/a:
delfinus je napisal/a:
before je napisal/a:
VpraÅ”al bi, ĆØe mi kdo lahko razloži kako se uporablja elektronsko potrdilo in kam se ga namesti, ko prejmeÅ” podatke. Kako to sploh funkcionira.
Sem namreĆØ pridobil vse potrebno, a namestiti ne morem, ker moj PC nima primernega brskalnika. Ali lahko to namestim na kak drug raĆØunalnik in potem preko USB ali CD-ja prenesem na svoj raĆØunalnik ali kako?

Lep pozdrav!


SIGEN-CA potegnes dol, ko ti posljejo kodo za prevzem. Eno pride po e-posti, drigo pa direkt od Ministrstva, ki ga izdaja in sicer v paprini obliki.
Navodila glede instalacije so tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php
Prevzames ga na podlagi referencne stevilke in avtorizacijske kode tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php

Lahko se ga namesti na vec napravah. Sam ga vedno primarno namestim na PCju, ki ima Firefox. Potem ga od tam izvozim in ga imam tudi na sluzbenem PCju, tablici in telefonu.

lp, d.


Kar sem oznaĆØil z rdeĆØo: te korake sem že opravil, zataknilo pa se je, ker se z brskalnikoma, ki ju imam na svojem PC-ju, Google Chrome in Microsoft Edge ne da izvesti nadaljnega postopka. In ker ne vem kako je s prenosom potrdila iz enega na drug PC, oziroma, ĆØe je sploh možen, sem spraÅ”eval. Torej, ĆØe prav razumem, lahko potrdilo namestim na PC s katerim sem prevzel potrdilo (v obliki datoteke), potem pa to poljubno prenaÅ”am, oziroma kopiram na druge PC-je, notebooke, tablice, telefone...

Hvala vsem za odgovore! Smile

_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2018 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni hujÅ”ega kot spraÅ”evati poloviĆØarske uporabnike za osnove, potem se vsi delate znalce in že rojene pametne.
V kateremkoli brskalniku je potrebno najti Options, znotraj tega Privacy&Security in znotraj tega View Certificates. Nato izbereÅ” Import in ga uvoziÅ” iz mesta kjer ga zdaj na raĆØunalniku trenutno imaÅ”, kar ni kar tako najti. Certifikati se ne dajo kopirati, ampak izkljuĆØno se uvažajo (Import) ali izvažajo (Export) na kljuĆØek, CD..., nato naprej na katerikoli maÅ”ino. Pri uvažanju izbereÅ” možnosti vnosa vseh vrst certifikatov All in ĆØe spraÅ”uje Å”e vse poti zraven pokljukaÅ”. Ob izvozu vĆØasih ponuja možnost kodiranja, pazi da izbereÅ” kodo, ki se jo boÅ” zapomnil.
Pa brez zamere.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2018 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Ni hujÅ”ega kot spraÅ”evati poloviĆØarske uporabnike za osnove, potem se vsi delate znalce in že rojene pametne.

Shocked
Medtem ko en teden kasneje napiŔeŔ Ŕe enkrat isto kar je bilo že napisano? Laughing

joztom je napisal/a:
Ob izvozu vĆØasih ponuja možnost kodiranja, pazi da izbereÅ” kodo, ki se jo boÅ” zapomnil.

Bom malo siten. To je Ŕifriranje, ne kodiranje. Kodiranje je recimo ASCII in UTF-8. Twisted Evil
Pozabiti pa res ni dobro.


Upam pa, da mu je že uspelo drugaĆØe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2018 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker je paĆØ to moj poklic - pazite Internet Explorer je problematiĆØen in vĆØasih ne uspe prenest certifikata iz Sigen-CA.

Predlagam Firefox, ki ima svojo shrambo certifikatov.


Kot je napisal jozetom - je v potrebno ĆØimprej certifikat izvozit in shranit na nek drugi medij...

Sicer je prevzem natanĆØno napisan tu:

https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php

tu pa je napisano kako se naredi varnostno kopijo potrdila (ne pa pozabit gels ker je ĆØe ne kopija neuporabna)

https://www.sigen-ca.si/spletna/kopija-Mozilla.php

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe