Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kii THREE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Narobe sem se izrazil. Vse mora bit, nek smiseln kompromis. Dinamika mora bit sem napisal, ker se to najhitreje žrtvuje, ko se gre v višje range zvočnikov. Zakaj ne vem, mi ni pa prav nič všeč. Če plačaš več bi moralo biti vse bolje.
Klipsch se mi zdi, da imajo kar zelo agresivne visoke, ne vem že dolgo nisem slišal. Kolikor se spomnim vse zelo umetno zveni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 14:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za dinamiko rabiš velike zvočnike. Basa tudi ne bi žrtvoval, a ne?

Ja, Klipsch bi lahko bil malo "presvetel".

Ali si že slišal kake zvočnike, ki so ti bili všeč (ne glede na ceno)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 15:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolje kar sem slisal je bil wilson audio, nek ogromen zvocnik, verjetno taka cena da te kap. Na sejmih je sicer nabor hlasbe omejen, vendar so nekatere stvari tako dobre da te kaj dosti ne zanima. Sanjati je brez veze. Razen ce poznas poor mans wilson audio?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wilson Audio ima tekstilne visokotonce in papirnate membrane.
Morda glej v to smer. Kovinske membrane z enostavnimi kretnicami so lahko problematične.

Pa čim večji basovc (vsaj 10 inch ali dva 8 inčna).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2018 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšen zvok pa ima tole?

http://www.leedh-acoustic.com/Loudspeaker-leedh-e2-uk.php
Poslušal sem ga v Minhnu z njegovim sub-om.

Tu smo na 533€ na kilogram teže zvočnika.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2018 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če si ga slišal je najbolje, da poveš. Prav glasni verjetno niso.

Saj nismo v mesnici, da bi nas zanimala cena na kilogram. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Narobe sem se izrazil. Vse mora bit, nek smiseln kompromis. Dinamika mora bit sem napisal, ker se to najhitreje žrtvuje, ko se gre v višje range zvočnikov. Zakaj ne vem, mi ni pa prav nič všeč. Če plačaš več bi moralo biti vse bolje.
Klipsch se mi zdi, da imajo kar zelo agresivne visoke, ne vem že dolgo nisem slišal. Kolikor se spomnim vse zelo umetno zveni.

Dinamika mora biti negovana od posnetkov naprej. Jitter je glavni digitalni odgovorni za zmanjšano dinamiko. Karkoli je narobe na relaciji DAC-kabel-računalnik ti je dinamika prva na odstrelu, prva odleti.

Naprej, ojačevalci niti približno niso enako dinamični. Že ko primerjam moja dva doma, je Krell tempirana bomba, ki samo čaka na dinamični impulz.

Naprej, tudi Krell je pohleven /sam ne more nič/ če mu priklopim triodni phono stage. Ko prešaltam na SRPP lampe je dinamično vse kaj drugega.
Ali ko sem preklopil iz mojega CD snemalnika Philips na AudioResearch CD7 je bil galaktični preskok v dinamiki.

Tako prideš do zvočnikov. Moji MA so dinamično verjetno malo nad povprečjem. Sem zadovoljen z dinamiko, ki sigurno ni max kar se da doseči, je pa dovolj eksplozivna z mojim naborom. Do te mere da me je že večkrat prestrašila, ko nisem bil pripravljen. Več ne rabim, ne bi rad da me 'stisne' med dinamično pasažo Laughing

A sem tudi zvočniški kabel povečal na 17mm2 (1ohm/km) da vse to pride ven. Par krat sem to že opisoval na AK, kako je že ta poteza bila rešilna za dinamiko, kako lahko pretanek kabel zaduši dinamiko močnega ojačevalca.

Spomnil sem se na debate o gramofonu z velikim navorom - vedno se bomo razhajali v mnenjih, dokler bomo poslušali dinamično podhranjene phono stage in MM glavice. Eno+drugo+tretje+...do konca daje rezultat. Mora biti negovano od začetka do konca. Potem so tudi zvočniki višje klase še najmanjši problem, z izjemami, seveda.

Ne moreš pričakovati iz malih, čeprav dragih zvočnikov ne vem kaj na temo dinamike. Predvsem se odvija na nivoju basov, koliko kompresije naredi wooferček, lahko je linearen do 40Hz pri 1W, je treba videti koliko W prebavi na teh frekvencah. Stvar se odvija/dviga zvezno do ca 100/120Hz ko pride zvočnik na polno dinamiko, ki pa je ne moreš koristiti, ker jo duši davljenje wooferčka na basu. Kapito?
---------------------------------------------------------------------------------------
Če prav pomislim, vedno, ko sem na forumu - sicer po posamičnih epizodah - razlagal kaj vse sem počel za spustiti dinamiko skozi, sem naletel na 'upor' in se je vedno razvnela burna debata. Kaj pa vem, dinamiko je tako težko razumeti skozi avdiofilske prijeme?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Wilson Audio ima tekstilne visokotonce in papirnate membrane.
Morda glej v to smer. Kovinske membrane z enostavnimi kretnicami so lahko problematične.

Pa čim večji basovc (vsaj 10 inch ali dva 8 inčna).


Ne spomnim se kdaj sem jih slišal, lahko je bilo tudi še ko so imeli Focalove visokotonce. Možno tudi, da je bilo že vse scanspeak in imaš prav.
Kar loči ta zvočnik od velike večine ostalih je da popolnoma izgine in vse kar ostane je glasbeno tkivo, ki deluje kot celota. Nobenih motečih faktorjev. Ali so to driverji? Wilson piše, da veliko da na časovno usklajenost tranzientov, tako slika ostaja nekompromitirana. Čeprav ima veliko zvočnikov več detajlov... so to posamezne lastnosti, ki očarajo, vendar pa zvočnik ostane očiten ali pa postane čuden pri določeni glasbi. Focal je vsaj meni precej očiten, še precej bolj pa B&W. Ja saj vem, za denar je treba požreti neke kompromise, vendar je homogena slika vsega skupaj tisto na čemer se vsaj zame vse skupaj vrti. Če je zvočnik vseskozi očiten, potem se posluša zvočnike. Pri Wilsonu tega ni, samo glasba.
Glede Kii three, sem prebral, da so fazno usklajeni, kar večina zvočnikov ni. "a perfect impulse response and phase coherence" Pri čem to pomaga bo treba slišati.


Nazadnje urejal/a Audiomarka Ned Nov 25, 2018 13:35; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

non kapito..
------------------------------------------------------
še pred tem:
...Ja, Klipsch bi lahko bil malo "presvetel"...
idem..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"a speaker that is time-coherent (on the listening axis) does have a small edge when it comes to presenting a stereo soundstage, in terms of image focus and image depth"
Read more at https://www.stereophile.com/content/measuring-loudspeakers-part-two-page-4#lAbZRcFaASXjCzVK.99

"Nevertheless, the authors "very tentatively" concluded that equalizing a loudspeaker's excess phase error modified listeners' perception of the apparent soundstage."
Read more at https://www.stereophile.com/content/measuring-loudspeakers-part-two-page-4#lAbZRcFaASXjCzVK.99
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador: praviš, da "...Ne moreš pričakovati iz malih, čeprav dragih zvočnikov ne vem kaj na temo dinamike. ..."

To seveda ne drži v absolutnem pomenu. V manjšem prosoru, recimo Dynaudiu Confidence 1 ali pa Contour 20 ne manjka prav ničesar. Oba izgineta in zaigra celotna stena, z vso dinamiko.

V večjih prostorih je seveda druga pesem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem še slišal Contour 20, ampak velikokrat dynaudio kar lepo umiri dinamiko, da je kaj dosti ne ostane. No skladno pa res igra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
še pred tem:
...Ja, Klipsch bi lahko bil malo "presvetel"...
idem..

Malo sem falil, sem gledal graf za Klipsch RF-7 II (za III ne najdem). II je na visokih tonih malo glasnejši glede na srednje tone. III je lahko drugačen, ampak kolikor vidim meritve raznih Klipsch-ov so prej na svetli strani.

Če poslušaš Jazz, klasiko, ... verjetno ni problem, ampak če poslušaš Pop-Rock ali Metal bo pa manj boleče, če bodo visoki toni bolj umirjeni. Pri taki glasbi je na visokih tonih precej zasičeno (limiterji, kompresorji, ekvalizacija, nabijanje činel).

Če zmanjšaš nivo visokih tonov v taki glasbi, pogosto malo povečaš dinamični razpon glasbe (merljivo in slišno).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Nisem še slišal Contour 20, ampak velikokrat dynaudio kar lepo umiri dinamiko, da je kaj dosti ne ostane. No skladno pa res igra.


Novi Contourji so povsem nova zgodba. Pri Dynaudiu so se zamenjali lastniki, prenovljena je razvojna ekipa. Ko/če jih boš slišal, boš to tudi sam ugotovil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2018 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A bi en k je malo bolj resno slisal Rf-7, bilo katere, povedal kako zares igrajo, ker tole “bi znal bit” je krivicno in govorim nasploh o komplet vseh temah.. Pa sej Klipschi majo tut se kej druzga kot pa Rf-7, ce seveda govorimo o rangu do 10k.
Drgac pa, men se pa Gallusi dopadejo kot dobri allrounderji. No, ce bi imel 10k bi verjetno vzel kej druzga, ampak Gallusi ta veliki kaj so ze za tretjino tega budgeta, hm... In ne rabjo kilovatov, dinamika dobra, kle pri nas so...
✌🏽 G.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 4 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe