Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri večkanalni ojačevalnik za slušalke? (best p/p)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ljubitelj7



Pridružen/-a: Čet Jul 2018 14:13
Prispevkov: 22
Kraj: Prelepa Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2018 00:43    Naslov sporočila: Kateri večkanalni ojačevalnik za slušalke? (best p/p) Odgovori s citatom

S kolegi iz 18-članske (akustične) glasbene skupine želimo narediti test slušalk.
Smo sami glasbeni zanesenjaki - morda bi lahko največ štiri klasificiral kot amaterske audiofile Wink
Test bo enojno slepi - dvojno slepi se zaenkrat zdi prezahteven.
Ima kdo z izvedbo dvojno slepega testa že kakšne konkretne izkušnje?

Zato iščemo en soliden namenski večkanalni ojačevalec. Zaželjeni so vsaj štirje stereo kanali, več je lahko samo bolje....

Možni sta dve varianti: izposoja (najem - vsaj za kakšen vikend) ali nakup.
Kateri je po vaših izkušnjah trenutno najboljša p/p komponenta s tega področja?

Ena možnost (poceni) bi bila Behringer:
https://www.thomann.de/gb/behringer_ha400.htm
ali
https://www.thomann.de/gb/behringer_miniamp_amp_800.htm

najbolj pa mi je padel v oko tale:
https://www.thomann.de/intl/si/presonus_hp60.htm
žal je cena ranga x10 večja od prvih dveh.

Že vnaprej hvala za vse konstruktivne odgovore oz. predloge, priporočila, ponudbe,...!

PS
Z moje strani pridejo na test Sennheiser HD435, HD201, CX300-II in AKG K240 MK II. Zna biti, da ne bo high-end modelov. Ali pa tudi - ne vem, kaj točno imajo drugi...
Če bi se pokazal interes, bi zadevo lahko razširili tudi na "zunanje"... Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2018 01:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

in zakaj bi to, "ta test" bilo dobro?????......

a se ne bi raje oglasili na slušrkarskem forumu????

blind testi v amatrskih krogih so za amaterčine....yebi ga sad....

Laughing


poanta???????
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2018 02:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen ljubitelj7,

po videnem izboru kandidatov za ojačevalnike slušalk napovedujem dolge nosove, slušalke v koš in pivo v prvi gostilni :-)
Izprobal sem že zelo veliko kombinacij slušalk in ojačevalnikov. Največkrat so to bili ojačevalniki v mešalni mizi, po kvaliteti kvečjemu boljši od teh iz vašega izbora. Pa me nikoli niso prepričali, tudi nad slušalkami sem bil razočaran, četudi zelo kvalitetnimi. Malokateri ojačevalnik se podobno obnaša pri 32 ohmskih ali pa tistih s 600 ohmi, pa tudi to z nekaj miliwati komaj kaj resno požene membrane. Kasneje sem naletel na, mislim da je bil Symetrix, kateri je precej bolje vozil katerokoli slušalko in sem si tudi sestavil nekaj podobnega. Pa me danes z zbirko slušalk različnih parametrov tudi to ne zadovolji več. Priporočam izbiro med malo bolj resnimi izdelki, če že Behr bi to naj bila Powerplay serija, Presonus je verjetno v podobni klasi, a samo predvidevam, ker ne poznam ne shem ne notranjosti. Če bi si bili bliže, bi vam posodil mojega štirikanalca, mogoče pa se bo javil kak domači distributer ali izdelovalec in vam dal roko. Še to, tudi iz cenenih slušalk se da z malo dobre volje mnogo izvleči.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljubitelj7



Pridružen/-a: Čet Jul 2018 14:13
Prispevkov: 22
Kraj: Prelepa Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 23:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema za odziv.

@fjaka: če nič drugega, zato, da bomo v praksi slišali, kako različne so (lahko) slušalke. Po daljšem obdobju, ko sem samo prebiral, sem prišel do sklepa, da je bolje tudi samo eno uro preiskušati in si na podlagi slišanega in čutenega v praksi ustvariti določeno mnenje kot pa cel dan brati forum.
Tudi pri medu je enako: lahko z degustacijsko palčko okušaš iz desetih kozarcev lokalnih čebelarjev, lahko pa tudi cel dan prebiraš ekspertize o najboljših svetovnih medovih (karkoli naj bi to že bilo).

Pa če tudi najprej amatersko" (v slabšalnem pomenu besede) - nekje je pač treba začeti!

@lix: hvala za konstruktiven odgovor. Tisto iz prvega stavka se ne bo moglo zgoditi, ker bomo iz gostilne prišli še na test... Wink

Tole (kar si predlagal) bi sicer tudi bila varianta:
https://www.ebay.de/itm/Symetrix-SX-204-4-Kanal-Headphone-Distribution-Amp-Kopfhorer-Verstarker-GEWAHR/132725358137?hash=item1ee70c3e39:g:QqUAAOSwH8FbX33V:rk:7:pf:0

Kakšne končne kobinacije (slušalke+amp) pa potem predlagaš iz svojih dolgoletnih in bogatih izkušenj?

Sam se nekako odločam za nakup HD650. Kaj mi lahko priporočiš zraven? Izvor bi bil največkrat telefon ali pa prenosni predvajalnik, vse WAV ali FLAC, morda še OGG.
Če bi se izkazalo, da je kvaliteta opazno boljša, bi si lahko predvajal tudi iz ZOOM-a H6, čeprav je prvenstveno namenjen snemanju.
Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2018 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha, test po gostilni bo imel velik manjko visokih tonov, širine odra in stalno bo nekaj piskalo v ušesih (nizek S/N) :-)

Tole, kar je v linku je natanko to, kar je delalo dobro. SX 204
Jaz sem ga naredil z malo bolj konkretnim notranjim napajanjem in mi po veliko letih še vedno dobro služi. Me pa več ne zadovolji, saj sem s kvaliteto slušalk šel na višjo stopničko. Trenutno je moja najboljša stara magnetostatična Fostex, predelana.
https://i.pinimg.com/originals/92/f9/b4/92f9b459e5e211dbf8bf7cc69b2dfb08.jpg
Ravno zaradi teh sem v fazi izdelave novega ojačevalnika, v osnovi kit, nastal preko kitajskega foruma kot nadgradnja kopij znanega evropskega izdelka.
Nekateri prenosni gizmoti so sposobni precej dobrega zvoka, flac ali wav itak, ozko grlo so ojačevalniki, saj v prenosni obliki predstavljajo zmeraj kompromis zaradi napajanja, D klase ali drugih krajšnic.
Osebno sem med evropskimi velikimi proizvajalci preferiral bivši AKG, zelo zelo dober izbor pa so slušalke katere uporabljajo Fosterjevo bio-cellulose kapsulo.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2018 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ljubitelj7: imam HD650. Potrebujejo kar zmogljiv zvokovni vir. Morda telefon ne bo dovolj. Zvokovno so bolj na temni strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2018 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Te slušalke pokažejo vso superiornost z dobrim cevnim predojačevalcem.
Preverjeno.

Lp Franci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljubitelj7



Pridružen/-a: Čet Jul 2018 14:13
Prispevkov: 22
Kraj: Prelepa Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2018 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lix: pred testom slušalk in pred vožnjo nikoli ne pijemo... Wink
Hvala za podroben in poučen odgovor.

@benma: Že iščem nekoga, kjer jih pred nakupom lahko v miru preiskusil (in tudi primerjal s svojimi trenutnimi). In če ne bo precejšnje razlike, bom kar ostal na trenutnih.

@giroskop: V tak nakup bi šel res samo, če bi se pokazala zadostna razlika. Drugače bi imel veliko raje nekaj prenosnega (akumulatorskega) - iz čisto praktičnih razlogov. Že doma poslušam v dnevnem prosoru, kleti ali spalnici, na počitnicah je pa še toliko bolj "pestro".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 06, 2018 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ljubitelj7 je napisal/a:
@lix: pred testom slušalk in pred vožnjo nikoli ne pijemo... Wink
Hvala za podroben in poučen odgovor.

@benma: Že iščem nekoga, kjer jih pred nakupom lahko v miru preiskusil (in tudi primerjal s svojimi trenutnimi). In če ne bo precejšnje razlike, bom kar ostal na trenutnih.

@giroskop: V tak nakup bi šel res samo, če bi se pokazala zadostna razlika. Drugače bi imel veliko raje nekaj prenosnega (akumulatorskega) - iz čisto praktičnih razlogov. Že doma poslušam v dnevnem prosoru, kleti ali spalnici, na počitnicah je pa še toliko bolj "pestro".


HD 650 ti ne bodo pokazale kaj znajo in niti ne boš slišal velike razlike napram tvojim, če jih ne boš priklopil na spodoben ojačevalec.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe