Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

JBL - Še vedno kvalitetna firma?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 19, 2018 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Hvala Vojko.

To kar je mene zmotilo je, da ni nihce opazil, da se izraz dinamicen zvocnik
uporablja za opis klasicne konstrukcije, ki uporablja navadne membrane.

Pa tega se nisem jaz izmislil. To je obce znano dejstvo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Loudspeaker
Iz dinamicnega zvocnika smo pa dobili vse sorte halucinacije.
Samo ludost ne pozna konca.


Mislim, da bi bilo res paradoksalno primerjat dva dinamicna zvocnika in ugotavljat,
kateri je bolj ali manj dinamicen. Ce je to mozno sem potem jaz bicikl.

Andrej



Sami doktorji teorije z umrlimi pacienti in en bicikl Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Imate kaj od tega doma kot pinus npr., drugače bluzenje u tri krasne Mad
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 19, 2018 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...ja, ta naslov teme se lahko razume tudi, kot provokativno vprašanje..
Mogoče bi nekateri z negativnim odgovoram nanj bolj mirno spali, oz se odločali pri morebitnih nakupih.. Lahko npr. tudi bolj sproščeno pljuvali...
To isto vprašanje pa ponuja nehote, samo od sebe, vsaj en odgovor..
In sicer ta, da Jbl - JE bil kvalitetna firma, ane..? To pa torej pomeni, da so nekatere njih pretekle kreacije, bile v praksi ok zvočniki, right...?
Tako ostane samo še citirano vprašanje iz naslova...
Po mojem mnenju, so v odnosu na preteklost le nekoliko izgubili, na tako rekoč, primatu iz 70-80 ih let..
To je tudi posledica njih poslovnih odločitev, tudi selitve proizvodnje v Mexico itd, v zadnjem času pa odhod, oz menjave njih top projektantov..
V ognju pa imajo še vedno nekaj vročih adutov v njih top serijah.. Lahko rečem, da so njih driver enote še vedno v vrhu svetovne produkcije, če pa komu ti projekti, oz. ta sound ne sede.., je še nekaj konkurence in izbire naokrog..
Torej neka kvaliteta je še vedno prisotna...Lahko rečem da so vseeno še vedno kvalitetna firma.. In to je to...



lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 19, 2018 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Še prej pa sem jih probal na enem starem vintage Pioneerju, vse dela OK in še potenciometri ne praskajo.


Pioneer SX 750...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dajte me popravit ce se motim.

Na JBL-ovi internetni strani https://www.jbl.com/loudspeakers/
imajo na razpolago nekaj zvocnikov. Kolikor se meni vidi, je JBL tocno tam, kjer je bil Infinity
pred 20 leti. Takrat ga je ravno tako kupil Harman in tudi zvocniki zgledajo zelo podobni serji Delta.

Harman zgleda kupuje znane znamke, produkte spremeni v poceni robo, in stisne kolikor lahko iz blagovne znamke. Kar Harman kupi to Harmanu propade.

Andej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 08:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Dajte me popravit ce se motim.

Na JBL-ovi internetni strani https://www.jbl.com/loudspeakers/
imajo na razpolago nekaj zvocnikov. Kolikor se meni vidi, je JBL tocno tam, kjer je bil Infinity
pred 20 leti. Takrat ga je ravno tako kupil Harman in tudi zvocniki zgledajo zelo podobni serji Delta.

Harman zgleda kupuje znane znamke, produkte spremeni v poceni robo, in stisne kolikor lahko iz blagovne znamke. Kar Harman kupi to Harmanu propade.

Andej


https://jblsynthesis.com/productlist-syn/jbl-synthesis/syn-products/type/floorstanding-loudspeakers.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš serijo LSR, ki se dobi za razumne cene. Jih je cela paleta aktivnih studijskih monitorjev za vse priložnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
@LightBit
ker si zopet omenil Harbethe - citiram izjavo, ki pove vse (čeprav beseda "dinamika" ni omenjena):

"...the simplest choice of words, the Dynaudios sound like hi-fi, the Harbeth sounds like music..."

Dal sem jih kot primer ker so majhni in ne najbolj glasni. So mi všeč drugače.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
mihamusic je napisal/a:
Za mene je bilo eno večjih presenečenj Everest xxxx pred 2-3 leti v M-hotelu - klasika se je fenomenalno slišala na Mark Levinson & ostalo,.... čisto proti pričakovanjem,... seveda velikost in cena sta,... uffff Smile V "starih časih" pa to niti ni bilo ne vem kako spektakularno (nisem pa slišal 250i - onih trapezoidnih),...

Smo na liniji, sem imel večkrat priliko slišati Everesta igrati tako, da je na vrhu top liste mojih želja. S primernimi posnetki je sposoben holografije (močne iluzije kot da so glasbeniki pred teboj).
Če povem moj okus: tako nekoč kot tudi danes mi ne grejo pod kožo stari JBL modeli. Novi so mi pa vse kaj drugega, veliko bolj kontrolirani, resolutivni in tako bistveno bolj primerni za klasiko.

Razumem pa tiste, ki forsirajo stare modele - za norenje elektrificirane glasbe so stari mila majka, verjetno bolj kot novi --- plača se pa račun pri akustični glasbi v smislu da jo drugi predvajajo bolj pravilno in realnim zvokom bolj podobno. Značilen je bil njihov bas 'na šušto' kar je toliko dopadljivo kot je skregano z realnimi zvoki. Zanimivo bi preveriti ali sodobne top ojačevalne zverine tipa Krell ukrotijo to lastnost.

JBL je v svojih časih bil tehnična in tehnološka konica skoraj brez primerjave je pa bil drag. Tudi danes je konica s tem, da so obrnili palico glede cen: Harman z lahkoto naredi glih kar si zaželi - JBL modeli so danes zelo konkurenčni in po mojem nudijo bistveno več od konkurence, ki je šla po kislem s cenami. Predvsem od srednjega razreda navzgor, vključno z res dragim Everestom, ki ima konkurente za bistveno večje denarje.
JBL forever!

Mnenje o današnjem JBL sem izrazil kmalu po odprtju teme.
Nekaj postov kasneje sem zadevo še podkrepil z linki do meritev da se lahko konkretno prepriča. Potem pa je sledilo kar je sledilo, itak ni imelo smisla, kot je @andrejS povzel..
Pa da ne bo zmede: zame je današnji JBL boljši kot kdajkoli prej.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Očitno nekaterim ni jasno o čem je tu govora, glede na vprašanje teme...
Gre se za kvaliteto firme..
Pa, saj če ne bi bil nov Everest teoretično boljši, od primerljivih starejših izdelkov , bi bilo res čudno..
Izboljšave so bolj izrazite na midhigh driverjih, a obenem problematične, zaradi neuporabe low midrange enot (- tu je ta ekonomija, pa obenem rešitev, da niso boxi že preveliki - zahteva Jap tržišča..Timbralno in način prezentacije basa pa ostaja praktično enak stari monitor seriji, s tem da novejši ne gre tako nizko - spet posledica velikosti zaradi Jap trga..Enote same so odlične kvalitete, a delno neizkoriščene...
Torej, starejši je imel večjo prednost pred takratno vzporedno konkurenco,oz manj konkurentov, današnji pa ima več enakovrednih ali boljših na tej ravni..... In to je point..

..omenil sem poslovne odločitve, v kar sem vštel zgodbo Harmann, ki ni že davno nič novega in je jasno za kaj se gre...
@andrejS pa objavi link z jbl consumer izdelki in jih primerja z Infinity.. - kot to je današnji jbl...
Tu je vendar govora o njih liniji Everest, K2, Array, kot naslednici pravega jbl-a..
Jabolka in hruške...


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha pardon, na njih ni pisalo JBL, se mi je samo tako dozdevalo.
Le kako sem lahko to spregledal.

Gleda se izkljucno najdrazjo in tisto pravo JBL robo.
Se enrkat se pardoniram, bicam in posuvam s pepelom.

Firma JBL sythesis izdeluje vecje kiste, ki so kopije starih designo-v.
Ce se ti ljubi, lahko tudi zberes mnenja po drugih forumih, kjer se oglasajo dejanski lastniki in jih lahko direktno vprasas. Predvidevam, da bodo v en rog trobili da je JBL taboljs, ceprav synthesis (sinteza! btw)


"JBL" je svetlobna leta od tega kar je vcasih bil. Vsak zna nardit buticni kos in nalimat astronomsko ceno. Probaj delat vredu stvari v velikih serijah. Tega pa ni vec ane?

Nekoc (nihce sploh ne omenja high end):
https://www.youtube.com/watch?v=WXiwxir9xRk
Danes:
https://www.youtube.com/watch?v=E5VfK9x-Ntg&list=PLJM-GhXOrEdKxDmHQTeHLwsnIjDt8a3x2

Si mogoce hotel vrasat kaksna je primerjava izdelakov danes in nekoc?
Tezka bo, sploh pri JBL. Od Infinitija je pa itak ostal samo 1 zvocnik in se ta bolj primeren za nosilec police, bolj kot kaj drugega. Harman rules...

Vintage anyone?

Andrej


Nazadnje urejal/a AndrejS Čet Sep 20, 2018 15:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V vednost tistih, ki ne spremljate dogodkov.
Dejanski lastnik JBL je zdaj Samsung.
Harman se je z njihovo arogantno nakupovalno mrzlico in kasnejšim uničenjem izvornih izdelovalcev opreme in razvojnih teamov slabo izkazal in se moral odločiti za prodajo. Prej ali slej ti bumerang prileti v lastno tintaro.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
V vednost tistih, ki ne spremljate dogodkov.
Dejanski lastnik JBL je zdaj Samsung.
lix


Hvala, tega nisem vedel.
https://www.zdnet.com/article/samsung-completes-8-billion-harman-acquisition/

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Očitno nekaterim ni jasno o čem je tu govora, glede na vprašanje teme...
Gre se za kvaliteto firme..

Pa, saj če ne bi bil nov Everest teoretično boljši, od primerljivih starejših izdelkov , bi bilo res čudno..
Izboljšave so bolj izrazite na midhigh driverjih, a obenem problematične, zaradi neuporabe low midrange enot (- tu je ta ekonomija, pa obenem rešitev, da niso boxi že preveliki - zahteva Jap tržišča..Timbralno in način prezentacije basa pa ostaja praktično enak stari monitor seriji, s tem da novejši ne gre tako nizko - spet posledica velikosti zaradi Jap trga..Enote same so odlične kvalitete, a delno neizkoriščene...
Torej, starejši je imel večjo prednost pred takratno vzporedno konkurenco,oz manj konkurentov, današnji pa ima več enakovrednih ali boljših na tej ravni..... In to je point..

..omenil sem poslovne odločitve, v kar sem vštel zgodbo Harmann, ki ni že davno nič novega in je jasno za kaj se gre...
@andrejS pa objavi link z jbl consumer izdelki in jih primerja z Infinity.. - kot to je današnji jbl...
Tu je vendar govora o njih liniji Everest, K2, Array, kot naslednici pravega jbl-a..
Jabolka in hruške...


lp

Ker je to nekdo (hahaha, kakšno sprenevedanje) napisal takoj izpod mojega posta, smatram da se nanaša na moje izvajanje. In ker je vrženo na osebno raven, se javljam, sicer se ne bi.

Malo izpade demencialna debata, pa vsaj jaz je nisem začel : če prebereš moj stavek: ... JBL je v svojih časih bil tehnična in tehnološka konica skoraj brez primerjave... se več kot očitno nanaša na FIRMO JBL. Tako povedano tudi pomeni da danes to več ni vsaj ne v obliki/superiornosti kot nekoč.

Toda... osebno ocenjujem kakovost firme po izdelkih, ker to je point za nas uporabnike in me sladko boli za velikost 'brata' izza njega. Everest, pa tudi drugi izdelki imajo svojo čvrsto pozicijo na trgu že veliko let. In še nisem zasledil, da se kje pritožujejo da so stari modeli boljši, razen tu, na AK.

Kar se tiče nekdanje mega superiornosti je dobro vedeti, da uspešna firma slej ko prej dobi posnemovalce (prvi takrat je bil Fostex, ki je med drugim v osemdesetih letih zasnubil 6 vodilnih inženirjev JBL-ja da so prestopili). To ga je vrglo v letargijo za nekaj desetletij.
Pa tudi male tajne velikih majstora se slej ko prej razvejo in jih tudi drugi uporabijo.

Po toliko desetletjih razvoja se zadeve bližajo limitu današnjih tehnologij in avtomatično se prednost vodilnih zmanjšuje, ker nimajo več kam. Tako da ni nič nenavadnega ali čudnega v tem.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
V vednost tistih, ki ne spremljate dogodkov.
Dejanski lastnik JBL je zdaj Samsung.
Harman se je z njihovo arogantno nakupovalno mrzlico in kasnejšim uničenjem izvornih izdelovalcev opreme in razvojnih teamov slabo izkazal in se moral odločiti za prodajo. Prej ali slej ti bumerang prileti v lastno tintaro.

lix


Popravek ali samo dodatek, dejanski lastnik celotnega Harmana je sedaj Samsung.

Za tiste ki ste malce bolj v profesionali audia najbrž veste, kaj se dogaja v ozadnju omenjene zgodbe. Napovedi glede prihodnosti JBL-a trenutno niso ravno navdušojoče. No, pa ne samo JBL-a.

Nekateri v skupini Harman International so že okusili zloveščo sekiro politike Samsunga. Ta vikend sem bil na IBC-ju v Amsterdamu, kjer je odjeknila že mesece najavljena novica. Na tnalu se je pojavil Studer. Žal !

Mimogrede, da ne bi bilo napačne predstave o prodaji. Harman ni bil prodan ravno za bagatelo, ampak za zavidljiv koš cekinov osmih miljard dolarjev. Bivši lastniki so se kar ustrezno finančno okrepili.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2018 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...dragi @amba.., bolje beri in se ti ne sprenevedaj..
Ciljal sem na dobeseden naslov teme, ki jo je odprl @NLP, kot kaže z namenom, da bi povedal, da ima doma Lipinski, ki da je boljši, kot novi Jbl M2 itd... Kako sva z njim zaključila, si lahko prebereš..
Torej, iz njegovega!! vprašanja se podrazumeva , da je bila stara firma jbl kvalitetna in da se ne ve, če je tudi po novem kvalitetna..
Iz tvojega predhodnega posta, pa izhaja, da je star jbl neuporaben, nekje si napisal celo vulgaren, obenem pa spet poudarjaš, da je bil takrat superioren glede na konkurenco... In nadaljuješ da je npr. Everest top.. Torej primerjaš star in nov, kar ni bilo vprašanje teme.., ok..
No, tu pa pridemo do @Andreja S, ki se spreneveda , da ni videl značke , oz. da so Synthesis sinteza, oz. samo nadgradnja Jbl consumer serije ˇjajčk".. Očitno je odkril celo forume, odkrivate teste, prakse s tem materialom pa, žal - kot so opazili tudi še nekateri... hmmm..
Torej @AndrejS ugotavlja, da so novi jbl nekvalitetna firma, torej, da so npr. nov driver v modelu M2, ali 476Be v Everestu, ali 476Mg v K2, pa 1501Al.., enostavno jajčka... Človek pa doma živi npr. nad 1500hz navzgor s Perless - om v Cizek3...Imam tudi ene Polk Monitor 5 za hec...
Ja, nič ne bo z @amba-jevo izjavo - jbl forever..., razen če ne bosta z @Andrejem na pivu dorekla ali je, ali ni jbl danes kvalitetna firma..., ker to je bilo vprašanje v naslovu teme..
Nekateri tule še čakajo odgovor..
Mojega sem navedel že v prejšnjih postih..., mislim, da dokaj uravnoteženega...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Naslednja
Stran 10 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe