Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igrača je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 11, 2018 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri Projetu je bil zvok nikakav. V istem času sem si lastil ene druge Zu zvočnike, slabše, pa so pri meni doma dosti bolje igrali. Takrat je moralo biti nekaj narobe z izvorom. Imel je en HK cd player, ki je tečno sikal ven, ali pa je bilo kaj narobe z (njegovimi) feršti. Drugače je Soul Superme top zvočnik, ima Radian 850 supertweeter in Zu 103 FR driver in to dela. Je pa res, da je ZU sound v splošnem bolj suh in daleč od kakšnih italijanskih napedenanih pre-romantičnih midov.
V vseh teh letih se je prvič zgodilo, da ko sem prišel s 3-dnevne odstotnosti domov, je bil feršt prižgan. Pa pravim ženi, ja kaj pa to, pa pravi, ja hotela sem si muziko narest, pa nisem vedla kako dalje.. No skratka pozabila je še dac vklopit, ampak kaj hočem rečt, tudi ženi je všeč Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 11, 2018 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanimivo branje....me prav zanima s katerimi zvočniki ste ali še vedno preživljate ugodne urice....pri meni so zmeraj okoli 10 parov popolnoma različnih zvočnikov....s tem se ne hvalim in ne pišem o tem...ZU je odličen zvočnik, pa se vi lahko postavite na trepalnice....

@vojko@, dolgo te ni bilo...a nisi ti bil glavni akter afere okoli prodaje enega "fejka"?....

@mzi.perx@, dobro veš v kakšnem okolju so igrali...vsak komentar je odveč....vprašanje ali si poslušal ZU_uje ali tiste druge, histerične....

@audiomarka@, z veseljem ti razložim moj stavek, ki si ga boldal...na ZS
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 11, 2018 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sicer pa, človeku sem pohvalil nakup....vi se igrate znanstvenikov, ki nimajo popolnoma zveze z zvočniki....čisto "mrtvozorenje"....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pa ajde koliko % nas ima možnost postaviti zvočnike 1m od prednje stene in še ene tolk od stranske, pa da so zvočniki 3m narazen?

Se strinjam. Zaradi HIFIja pa se res ne bomo selili Very Happy
Pač najdeš nekaj kar igra ok v takšnih okoliščinah.
Dobro si to napisal...

Uživaj


lp,
Simon
Točno to. Moje okoliščine so. Adaptiranje bajte štuk za štukom in še kar nikjer prostora za zvočnike in sistem. Ker sem se že prej malo igral z dipoli in omnipolarci sem si omislil Bose Jewel in Mirage Nano, poleg prejšnjih Mirage 50.

Sistem skoraj za v žep, v bistvu pa primeren za podtaknit kamorkoli na knjižno polico, z fenomenalnim Mirage omnipolarnim raznosom zvoka dopolnjeno z Bose sistemom usmerjanja zvoka.
Bistveno pa je, da vsi ti driverčki ne cvilijo, ne sikajo- niso občutljivi na dokaj solidno dozo signala. Muzicirajo.

Seveda sem jih malce odprl in jih modificiral.

Brez kompliciranja odličen stereo in globina in širina, vokali, seveda za zraven nezahteven sub, ki je edini, ki zahteva svoj prostor..

Najvažnejše pa je. Umirili so mojo abstinenčno krizo po dolgih mesecih brez sistema.. Laughing
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prispel je Aquarius, da očisti električno nesnago.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Prispel je Aquarius, da očisti električno nesnago.



Oooo Smile Super. Čestitke in pa poročaj vtise Wink

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Simon, hvala.
Bom poročal. Naj se malo ulaufa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 28, 2018 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meanwhile in Lenart, Slov. Gorice...

Ni nov, je pa kot nov Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 28, 2018 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi se povabil na posluh ampak ti sploh nimaš časa bi se priporočal za zu plus luxman poslušanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 28, 2018 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Meanwhile in Lenart, Slov. Gorice...

Ni nov, je pa kot nov Smile


Ooo..Gašper Very Happy Na Luxmana si šel? Smile
In? Prvi vtisi?
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 30, 2018 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo.
@Long, težko zdej, ker še zase nimam cajta, ampak čez kakšen mesec, ko se mi na šihtu malo sprosti, te pokličem..
@Simon tenks, ja, krasna je tale roba z Japonske, kvalitetno narjeno, kot tank, classic izgled, res lepo no. Ma nekako sem reku da grem z lamp stran. Nekaj mi manja, drive, rock&roll. Pa iščem sinergijo z ZU-ji. Triode jim pašejo, malo W, A klasa, potem zadnji Audio Research se ni čisto tako obnesel kot sem pričakoval, ampak tole sedaj je pa odlično. Najboljše do sedaj. Zaenkrat ne vem kaj bi lahko pograjal, res pa da sem poslušal šele par ur skupaj. Ima resolucijo, ima toplino, ni preveč analitičen, ni zatežen, tak fluiden sound. Pr lampah se mi zdi da se kr neki ustavla, da zvok sploh ne steče, kle pa samo gasa.. Edino, imam od frenda "na testu" Researcha VSI60. To je pa nekaj vmes. Super drugače, ampak zame je premočan, pa pre-agesiven, ampak na kakšne bolj lene zvočnike, je pa ta feršt vrhunski.
Ajde
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 22:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poletna julij in avgust sta nekako "mort sezona" audia, je pa to lahko vseeno čas za kakšno spremembo, dodatno nabavo itd...
Če se zadeve vsestransko poklopijo..

In ker ni nič narobe imeti na voljo različna "orodja" za nekatere situacije...
Izključno lampaški ekipi v sistemih se je tako pridružil edini solid state predstavnik:

- KRELL FPB 600

Testing....Presenetljivo gladek midhigh.. za monstra, bas...ja.. Krellov, s značilno strukturo, kontrolo, zadeva se mora segreti, takrat dobi svoj sound.., termoakumulacijska peč, ni dotika ..., prihaja kurina sezona..
Zadeva seveda na lastni 32A liniji-varovalki..
82 kg, trafo -2 x 3000 VA Avel Lindberg-a...itd


Eden izmed "tapravih" izdelkov Dan D´Agostina iz zlatega obdobja Krell-a..
Z serijo Evolution (- ta je žal že izgubila Krellov "point" zvoka..), ki je sledila FPB-jevi, pa je zaključil svoje delo v Krellu in nadaljuje z lastno firmo..


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2018 09:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TO JE PA PRAV ZARES MRCINA Twisted Evil

Veliko užitkov Smile
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2018 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danilo, čestitam.

To je bil od nekdaj amp na mojem radarju, pa mi nikoli ni uspelo.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2018 09:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danilo, čestitam.

To je bil od nekdaj amp na mojem radarju, pa mi nikoli ni uspelo.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 90 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe