Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kompatibilnost ATC SCM 11 z ojačevalcem Roksan
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta tip zvočnika niti ni zmožen vesoljskih SPLjev. Je sistem z malim wooferjem in colskim visokotoncem, woofer bi še kaj zdržal a vsekalo bi po visokotoncu. Razen tega da ima ta zvočnik efektivnost krepanega konja (Magneplanarji so tudi tam nekje) in rabiš res kar nekaj moči da jih poženeš, je prvenstveno problem v tem, da ni pravega toka. Kup ojačevalnikov se najde, ki imajo zelo visoke napetosti na končnih tranzistorjih, pa ni kaj dosti koristi od tega. Potreben je zmerni balans. Če je nekaj izven tega, v tem primeru koncept zvočnikov, je potrebno najti pravo kompenzacijo za nevsakdanje parametre. Bi znala kaka klasa D navidezno bolje pognati tak zvočnik, seveda bi se zamajal temelj nekje drugje.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
benma je napisal/a:
Menim, da kabli ne morejo prispevati več kot 10%.


Se sicer ponavljam kot lajna, ampak pri meni z atc 11 in creekom 50a, je analogni interkonekt in osnovna ureditev elektrike dodala k zvoku sigurno 30%. Kot so nekateri ze povedali, so ATC-ji precej obcutljivi kar se tice kvalitete signala. Zdaj, ce se avtorju teme s tem da hecat, je pa druga stvar. Ce ne, predlagam, da se menja zvocnike in ne novega ojacevalca.

Boris, ce bos kaj po Ljubljani hodil, se lahko oglasis, pa bos slisal se moj sistem z enajstkami.



Tako se govori,
štejejo izkušnje z ATCjem ne nabijanje v prazno.
ATC mora zaigrat glasbo in ne SPL Laughing

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes se mi da, vroče je. Smile Nimam občutka, da bi dosedaj kdorkoli v tej temi govoril o doseganju kakršnegakoli SPL-ja z ATC SCM11. Kadar je zvočnik prehudo breme za ojačevalnik trpijo med drugim ravno prepričljivost podajanja glasbe, jasnost glasbenih fraz (detajlov), t.i. transparentnost in osnovno tonsko ravnotežje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
Danes se mi da, vroče je. Smile Nimam občutka, da bi dosedaj kdorkoli v tej temi govoril o doseganju kakršnegakoli SPL-ja z ATC SCM11. Kadar je zvočnik prehudo breme za ojačevalnik trpijo med drugim ravno prepričljivost podajanja glasbe, jasnost glasbenih fraz (detajlov), t.i. transparentnost in osnovno tonsko ravnotežje.



ATC
ima vse našteto več kot preveč, manjka mu muzikaličnost.
Lahko poslušaš transparentnost, detajle in še kakšno audiofilsko posebnost malo časa, kmalu nastopi utrujenost, vsebina glasbe kmalu izgine Laughing

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
BorisV



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:23
Prispevkov: 10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, mzi.perx, lix, raptor, longpay, benma, simon740, Davor, gwb in NCC2000 za vaša mnenja, vse zapisano bom poskušal sešteti, odšteti, premleti. Hvala tudi vsem ostalim, ki ste se javili že prej. Tistim, ki ponujate možnost, da pridem do vas, bom pisal zasebno.

Matej, sprašuješ, kateri parameter zvoka se je z menjavo ojačevalca z vintage Sonyja TAF730ES na Roksan K3 izboljšal.

Ne zameriti amaterskemu opisu, saj sem začetnik, ampak bi rekel, da je skoraj edina izboljšava večja poslušljivost in manjša utrudljivost zvoka, »melodičnost«, potem pa se počasi prednosti nehajo. Zvok je res presenetljivo manj detajliran kot pri Sonyju, manj transparenten (ATC so znani po transparenci), morda bolj topel, basi so manj točni, podobno vokal.

Ne bom se znova opravičeval, zakaj sem izbiral na slepo pri nakupu, brez testa, ampak sledil sem priporočilom na tujih forumih, izjemno dobrim ocenam Roksana in končno poročilom o takšni kombinaciji ATC+Roksan, npr. spodaj.

Na koncu, če bi primerjal le oba ojačevalca, pridem do vsaj enega optimističnega začudujočega sklepa, da moj vintage Sony nikakor ni od muh. Ker pa bi vseeno vztrajal pri izboljšavi zvoka, sem se podal na pot iskanja kablov – kar ste nekateri odločno odsvetovali, nekateri pa ste temu pritrdili.

http://av2day.com/2016/08/kl-international-av-show-2016/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 00:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, sem prejle malo priklopil ATC SCM 11 na Pass Labs končno, NAD preamp (prejšnji mi je malo zbluzil, pa je ta začasno - če ima kdo kakšen Pass Labs preamp za posodit - welcome) in network player (interkonekti Red Dawn, Blue Heaven in pa še zvočniški bi-wire od Dušana iz Audio Galerije.

Kot se vidi, je zadeva priklopljena bolj na provizoriš.



Torej kot sem že povedal, je zvok ATC-jev zelo organski, naraven, realističen, zvočniki izginejo, separacija instrumentov vrhunska, slišen vsak mikrodetajl, dobra prostorska prezentacija, tudi na nizki jakosti je zvok na nivoju. Edina bremza po mojem je nizkotonsko področje, ker ga primanjkuje. Elektronska muzika je no go, vsaj ne brez suba, pri vrhunskih posnetkih a la jazz in podobno tudi basa ne primanjkuje pretirano.

Največ razlike se je poznalo pri menjavi ojačevalnika in zvočniških kablov. Nordost zvočniški kabli so v tem primeru no go. Najbolje se obnesejo polni kabli v bi-wiring izvedbi (single wire kabel z vrhunskimi brikami se ne obnese tako dobro). Največjo razliko med vsemi je povzročila Pass Labs končna stopnja. Nekateri integrirci, ki jih imam doma, sploh ne zaigrajo določenega spektra. Pri Pass Labs-u je bolj zaznamovano nizkotonsko območje (ni agresiven ojačevalnik), in zato bolj sede na ATC-je. Zanimivo bi bilo slišat primerjavo med SCM 11 in SCM 19 ali pa kakšno aktivno varianto.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorisV



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:23
Prispevkov: 10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 07:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za preizkus, Matt.

Zdaj poznamo vsaj eno končno stopnjo, ki preverjeno paše, a nastopi vprašanje cenovne (ne)dostopnosti.

Mislim, da si se na lastna ušesa prepričal, a si to že vedel, kako izbirčni so ATCji, meni pa to pove predvsem, da bi moral dati za ojačevalec bistveno več denarja.

Če bom ostal na Roksanu, bo dober bi-wire kaj prepoznavnega pomagal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.
Kaj pomeni dober kabel - bolj bi rekel primeren. Če mi bo uspelo bom še druge integrirce na to kombinacijo priklopil. Vsekakor pa marsikomu tudi ta kombinacija nebi bila zadovoljiva.

System Audio SA2K, ki so na sliki spodaj, so glede tega bolj sprejemljivi, čeprav ko sem jih poslušal priklopljene na integrirca Accuphase za cel kup denarja, je bila tudi katastrofa, dejansko so bili skoraj brez basa, samo mid/high, na Pass Labs pa gre kar v poden za take zvočnike.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker nepremičnosti ni videti konca, sem šel v moj arhivček, našel AR številko 384/februar 2017 - vsebuje test K3 in SCM19.

Kandy K3 so mu namerili 2x94W/8ohm in 2x145W/4ohm (2x105 in 2x160W peak) . Peak na 2ohmih pa je 2x200W.
Vsebuje toroidni trafo 550W norveškega Noratel-a in za izhodne tranzistorje uporablja 4 kos/kanal (dva para IRFP240/IRFP9240 hex-fet InternationalRectifier).
Meritve so pokazale kar hiter ojačevalec (slew rate 30V/microsekundo) damping faktor 214/100Hz in predvsem linearnost popačenj - ne naraščajo s frekvenco, kar bi pomenilo pizdast ali pločevinasto zveneč ojačevalec s preveč visokih tonov.

Pri poslušanju so ga primerjali s točno 2x močnejšim vintage Nakamichi CA5Ell in PA5Ell na zvočnikih Dahlquist DQ10, znan kot zelo zaguljen zvočnik, ki ima ravno tako okoli 82/83dB/W/m.

Jasno da ne more parirati 2x močnejšemu po drajvu a se je kljub temu zelo dobro odrezal vsaj dokler ni šlo za najzahtevnejše orkestralne pasaže. Zelo so ga pohvalili rekoč da je vreden cene 2000€ (Italija) tako po kakovosti zvoka kot izdelavi.
-------------------------------------------------------------------------------------
In potem je tu ATC z visokotoncem ki ni našponan, ki mu spekter visokih tonov iznad 10kHz zelo upade (deluje nekoliko zaprto). Tudi nasplošno če primerjam izsledke na obeh testih (SCM11 Stereophile/SCM19AR) je paralela v zvoku ista. Narejeni so da nimajo svojih barv, nevtralno spustijo skozi kar dobijo.
Nihče ni omenjal težavnosti drajvanja niti po meritvah niso zajebani s kakimi nizkimi impedancami ali rotacijami faze
-------------------------------------------------------------------------------------
Če tudi jaz malo seštevam in odštevam je
- na eni strani zvočnik ki sam ne proizvaja efektov (=zelo zahteven do korektnih posnetkov/izvorov zvoka, praktično monitorski zvočnik)
- na drugi pa dosti nevtralen in dinamičen ojačevalec, ki ne poudarja visokih tonov in - hehe,
- na tretji strani pa dokaj nov avdiofil Laughing ki bi rad če že ne ognjemet, da vsaj poka v kaminu.

Še vedno sem mnenja, da (sedaj vem kateri so) izvori zvoka - niso partner za to kombinacijo. In potem je tu še potreben fini tuning sistema.
Če bi se v tej godlji jaz hotel česa rešiti, bi to bili prej zvočniki kot ojačevalec.
Aja, Stereophile navaja da so 11-ke bolj za nearfield poslušanje - torej meter do meter in pol od ušes.
Up to you.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je nenudoma rešiti se zvočnikov. Zakaj bi zaradi njih trpele ušesa. Ojačevalnik pa obdrži. Iz teh zvočnikov glasbe ne bo so pa za strašilo na njivi odlični . Za te malčke rabiš d agostinota z 1,6 kw zvoki bodo glasbe pa še vedno ne bo saj 85 db terja svoje muhe. Z kabli se ne zapletaj še posebej pa z tistimi srebrnimi skinefekti. Kabli so 5% vendar so zvočniki najvažnejši 70% potem je izvor 15% in šele potem amplifikacija 10%.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prodaj oboje in kupi aktivne atc in en dac.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne poslušaj neumnosti. Na žalost je tako,da boš moral sam probati nekaj variant. Samo tvoje mnenje je pomembno in karkoli tukaj kdo nabija je lahko precej drago zate, če boš poslušal. Na slepo ne gre. Preizkusi in potem peidi na denarne transakcije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Prodaj oboje in kupi aktivne atc in en dac.


Pred leti sem v Inteku poslušal super kombinacijo: ne spomnim se točno modela aktivnih ATC. Bilo je super. Takega zvoka še nisem slišal, niti pred tem niti kasneje. Izvor zvoka je bila Cantata Music Center. Edina pomanjkljivost je bila cena kompleta: nekaj preko 20k.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem sicer kakšna je razlika med tvojim Roksanom in Caspianom M2. V What hifi so zelo pohvalili kombinacijo tega Roksana in Dynaudio Focus 160, ki imajo izredno dober bas.
Focuse imam v svojem drugem sistemu (žene jih vintage amp 2x120W/4ohm) in lahko nanje priklopiva tvojega Roksana, če želiš.

https://www.whathifi.com/dynaudio/focus-160/review
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 06, 2018 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Situacija me spominja na čase ko sem imel doma Auratone (ljubkovalno Horrortone Laughing ). Znani malčki, prisotni v mnogih snemalnih studijih za nearfield kontrolo posnetkov.
Limitirani na basu in visokih, nočejo igrati ni za boga.
Pa sem našel načine da jih spravim v orbito.
Zahtevali so zelo koherenten ojačevalec, najraje so imeli single ended lampaše, pa tudi (niti približno ne vsak)solid state je izvabil iz njih holografski zvok - a samo če so bili posnetki koherentni. Taki narejeni z dvemi, tremi mikrofoni kot prevladujejo v produkciji Opus etikete.
Kljub limitom so bili sposobni presenetljivo velike stereo slike in jih je bil užitek poslušat. Potem sem jih lahko postavil tudi tri metre narazen in so na veliko zapolnili prostor med njimi.
Čim pa sem šel na standardno pop/rock glasbo so skočili ven 'mozolji'. Na srečo so moj teren klasiki in me to ni tangiralo.
Od sebe sem jih dal šele ko sem našel v zame pravemu floorstanderju tisto holografsko bistvo.
To mi pomaga dati tiste karakteristike gramofonom, ki ravno tako, če niso 'vse kokoši na broju' ne omogočijo željenih zvočnih presežkov. Nisem pa uspel najti CD player s takimi karakteristikami z izjemo CD7 AudioResearch.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe