Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kompatibilnost ATC SCM 11 z ojaĆØevalcem Roksan
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta tip zvoĆØnika niti ni zmožen vesoljskih SPLjev. Je sistem z malim wooferjem in colskim visokotoncem, woofer bi Å”e kaj zdržal a vsekalo bi po visokotoncu. Razen tega da ima ta zvoĆØnik efektivnost krepanega konja (Magneplanarji so tudi tam nekje) in rabiÅ” res kar nekaj moĆØi da jih poženeÅ”, je prvenstveno problem v tem, da ni pravega toka. Kup ojaĆØevalnikov se najde, ki imajo zelo visoke napetosti na konĆØnih tranzistorjih, pa ni kaj dosti koristi od tega. Potreben je zmerni balans. ƈe je nekaj izven tega, v tem primeru koncept zvoĆØnikov, je potrebno najti pravo kompenzacijo za nevsakdanje parametre. Bi znala kaka klasa D navidezno bolje pognati tak zvoĆØnik, seveda bi se zamajal temelj nekje drugje.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
benma je napisal/a:
Menim, da kabli ne morejo prispevati veĆØ kot 10%.


Se sicer ponavljam kot lajna, ampak pri meni z atc 11 in creekom 50a, je analogni interkonekt in osnovna ureditev elektrike dodala k zvoku sigurno 30%. Kot so nekateri ze povedali, so ATC-ji precej obcutljivi kar se tice kvalitete signala. Zdaj, ce se avtorju teme s tem da hecat, je pa druga stvar. Ce ne, predlagam, da se menja zvocnike in ne novega ojacevalca.

Boris, ce bos kaj po Ljubljani hodil, se lahko oglasis, pa bos slisal se moj sistem z enajstkami.



Tako se govori,
Ŕtejejo izkuŔnje z ATCjem ne nabijanje v prazno.
ATC mora zaigrat glasbo in ne SPL Laughing

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes se mi da, vroĆØe je. Smile Nimam obĆØutka, da bi dosedaj kdorkoli v tej temi govoril o doseganju kakrÅ”negakoli SPL-ja z ATC SCM11. Kadar je zvoĆØnik prehudo breme za ojaĆØevalnik trpijo med drugim ravno prepriĆØljivost podajanja glasbe, jasnost glasbenih fraz (detajlov), t.i. transparentnost in osnovno tonsko ravnotežje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
Danes se mi da, vroĆØe je. Smile Nimam obĆØutka, da bi dosedaj kdorkoli v tej temi govoril o doseganju kakrÅ”negakoli SPL-ja z ATC SCM11. Kadar je zvoĆØnik prehudo breme za ojaĆØevalnik trpijo med drugim ravno prepriĆØljivost podajanja glasbe, jasnost glasbenih fraz (detajlov), t.i. transparentnost in osnovno tonsko ravnotežje.



ATC
ima vse naÅ”teto veĆØ kot preveĆØ, manjka mu muzikaliĆØnost.
Lahko posluÅ”aÅ” transparentnost, detajle in Å”e kakÅ”no audiofilsko posebnost malo ĆØasa, kmalu nastopi utrujenost, vsebina glasbe kmalu izgine Laughing

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
BorisV



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:23
Prispevkov: 10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2018 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, mzi.perx, lix, raptor, longpay, benma, simon740, Davor, gwb in NCC2000 za vaŔa mnenja, vse zapisano bom poskuŔal seŔteti, odŔteti, premleti. Hvala tudi vsem ostalim, ki ste se javili že prej. Tistim, ki ponujate možnost, da pridem do vas, bom pisal zasebno.

Matej, spraÅ”ujeÅ”, kateri parameter zvoka se je z menjavo ojaĆØevalca z vintage Sonyja TAF730ES na Roksan K3 izboljÅ”al.

Ne zameriti amaterskemu opisu, saj sem zaĆØetnik, ampak bi rekel, da je skoraj edina izboljÅ”ava veĆØja posluÅ”ljivost in manjÅ”a utrudljivost zvoka, Ā»melodiĆØnostĀ«, potem pa se poĆØasi prednosti nehajo. Zvok je res presenetljivo manj detajliran kot pri Sonyju, manj transparenten (ATC so znani po transparenci), morda bolj topel, basi so manj toĆØni, podobno vokal.

Ne bom se znova opraviĆØeval, zakaj sem izbiral na slepo pri nakupu, brez testa, ampak sledil sem priporoĆØilom na tujih forumih, izjemno dobrim ocenam Roksana in konĆØno poroĆØilom o takÅ”ni kombinaciji ATC+Roksan, npr. spodaj.

Na koncu, ĆØe bi primerjal le oba ojaĆØevalca, pridem do vsaj enega optimistiĆØnega zaĆØudujoĆØega sklepa, da moj vintage Sony nikakor ni od muh. Ker pa bi vseeno vztrajal pri izboljÅ”avi zvoka, sem se podal na pot iskanja kablov ā€“ kar ste nekateri odloĆØno odsvetovali, nekateri pa ste temu pritrdili.

http://av2day.com/2016/08/kl-international-av-show-2016/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 00:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, sem prejle malo priklopil ATC SCM 11 na Pass Labs konĆØno, NAD preamp (prejÅ”nji mi je malo zbluzil, pa je ta zaĆØasno - ĆØe ima kdo kakÅ”en Pass Labs preamp za posodit - welcome) in network player (interkonekti Red Dawn, Blue Heaven in pa Å”e zvoĆØniÅ”ki bi-wire od DuÅ”ana iz Audio Galerije.

Kot se vidi, je zadeva priklopljena bolj na provizoriÅ”.



Torej kot sem že povedal, je zvok ATC-jev zelo organski, naraven, realistiĆØen, zvoĆØniki izginejo, separacija instrumentov vrhunska, sliÅ”en vsak mikrodetajl, dobra prostorska prezentacija, tudi na nizki jakosti je zvok na nivoju. Edina bremza po mojem je nizkotonsko podroĆØje, ker ga primanjkuje. Elektronska muzika je no go, vsaj ne brez suba, pri vrhunskih posnetkih a la jazz in podobno tudi basa ne primanjkuje pretirano.

NajveĆØ razlike se je poznalo pri menjavi ojaĆØevalnika in zvoĆØniÅ”kih kablov. Nordost zvoĆØniÅ”ki kabli so v tem primeru no go. Najbolje se obnesejo polni kabli v bi-wiring izvedbi (single wire kabel z vrhunskimi brikami se ne obnese tako dobro). NajveĆØjo razliko med vsemi je povzroĆØila Pass Labs konĆØna stopnja. Nekateri integrirci, ki jih imam doma, sploh ne zaigrajo doloĆØenega spektra. Pri Pass Labs-u je bolj zaznamovano nizkotonsko obmoĆØje (ni agresiven ojaĆØevalnik), in zato bolj sede na ATC-je. Zanimivo bi bilo sliÅ”at primerjavo med SCM 11 in SCM 19 ali pa kakÅ”no aktivno varianto.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorisV



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:23
Prispevkov: 10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 07:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za preizkus, Matt.

Zdaj poznamo vsaj eno konĆØno stopnjo, ki preverjeno paÅ”e, a nastopi vpraÅ”anje cenovne (ne)dostopnosti.

Mislim, da si se na lastna uÅ”esa prepriĆØal, a si to že vedel, kako izbirĆØni so ATCji, meni pa to pove predvsem, da bi moral dati za ojaĆØevalec bistveno veĆØ denarja.

ƈe bom ostal na Roksanu, bo dober bi-wire kaj prepoznavnega pomagal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.
Kaj pomeni dober kabel - bolj bi rekel primeren. ƈe mi bo uspelo bom Å”e druge integrirce na to kombinacijo priklopil. Vsekakor pa marsikomu tudi ta kombinacija nebi bila zadovoljiva.

System Audio SA2K, ki so na sliki spodaj, so glede tega bolj sprejemljivi, ĆØeprav ko sem jih posluÅ”al priklopljene na integrirca Accuphase za cel kup denarja, je bila tudi katastrofa, dejansko so bili skoraj brez basa, samo mid/high, na Pass Labs pa gre kar v poden za take zvoĆØnike.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker nepremiĆØnosti ni videti konca, sem Å”el v moj arhivĆØek, naÅ”el AR Å”tevilko 384/februar 2017 - vsebuje test K3 in SCM19.

Kandy K3 so mu namerili 2x94W/8ohm in 2x145W/4ohm (2x105 in 2x160W peak) . Peak na 2ohmih pa je 2x200W.
Vsebuje toroidni trafo 550W norveŔkega Noratel-a in za izhodne tranzistorje uporablja 4 kos/kanal (dva para IRFP240/IRFP9240 hex-fet InternationalRectifier).
Meritve so pokazale kar hiter ojaĆØevalec (slew rate 30V/microsekundo) damping faktor 214/100Hz in predvsem linearnost popaĆØenj - ne naraÅ”ĆØajo s frekvenco, kar bi pomenilo pizdast ali ploĆØevinasto zveneĆØ ojaĆØevalec s preveĆØ visokih tonov.

Pri posluÅ”anju so ga primerjali s toĆØno 2x moĆØnejÅ”im vintage Nakamichi CA5Ell in PA5Ell na zvoĆØnikih Dahlquist DQ10, znan kot zelo zaguljen zvoĆØnik, ki ima ravno tako okoli 82/83dB/W/m.

Jasno da ne more parirati 2x moĆØnejÅ”emu po drajvu a se je kljub temu zelo dobro odrezal vsaj dokler ni Å”lo za najzahtevnejÅ”e orkestralne pasaže. Zelo so ga pohvalili rekoĆØ da je vreden cene 2000ā‚¬ (Italija) tako po kakovosti zvoka kot izdelavi.
-------------------------------------------------------------------------------------
In potem je tu ATC z visokotoncem ki ni naÅ”ponan, ki mu spekter visokih tonov iznad 10kHz zelo upade (deluje nekoliko zaprto). Tudi nasploÅ”no ĆØe primerjam izsledke na obeh testih (SCM11 Stereophile/SCM19AR) je paralela v zvoku ista. Narejeni so da nimajo svojih barv, nevtralno spustijo skozi kar dobijo.
NihĆØe ni omenjal težavnosti drajvanja niti po meritvah niso zajebani s kakimi nizkimi impedancami ali rotacijami faze
-------------------------------------------------------------------------------------
ƈe tudi jaz malo seÅ”tevam in odÅ”tevam je
- na eni strani zvoĆØnik ki sam ne proizvaja efektov (=zelo zahteven do korektnih posnetkov/izvorov zvoka, praktiĆØno monitorski zvoĆØnik)
- na drugi pa dosti nevtralen in dinamiĆØen ojaĆØevalec, ki ne poudarja visokih tonov in - hehe,
- na tretji strani pa dokaj nov avdiofil Laughing ki bi rad ĆØe že ne ognjemet, da vsaj poka v kaminu.

Še vedno sem mnenja, da (sedaj vem kateri so) izvori zvoka - niso partner za to kombinacijo. In potem je tu Ŕe potreben fini tuning sistema.
ƈe bi se v tej godlji jaz hotel ĆØesa reÅ”iti, bi to bili prej zvoĆØniki kot ojaĆØevalec.
Aja, Stereophile navaja da so 11-ke bolj za nearfield posluŔanje - torej meter do meter in pol od uŔes.
Up to you.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je nenudoma reÅ”iti se zvoĆØnikov. Zakaj bi zaradi njih trpele uÅ”esa. OjaĆØevalnik pa obdrži. Iz teh zvoĆØnikov glasbe ne bo so pa za straÅ”ilo na njivi odliĆØni . Za te malĆØke rabiÅ” d agostinota z 1,6 kw zvoki bodo glasbe pa Å”e vedno ne bo saj 85 db terja svoje muhe. Z kabli se ne zapletaj Å”e posebej pa z tistimi srebrnimi skinefekti. Kabli so 5% vendar so zvoĆØniki najvažnejÅ”i 70% potem je izvor 15% in Å”ele potem amplifikacija 10%.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prodaj oboje in kupi aktivne atc in en dac.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne posluÅ”aj neumnosti. Na žalost je tako,da boÅ” moral sam probati nekaj variant. Samo tvoje mnenje je pomembno in karkoli tukaj kdo nabija je lahko precej drago zate, ĆØe boÅ” posluÅ”al. Na slepo ne gre. Preizkusi in potem peidi na denarne transakcije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Prodaj oboje in kupi aktivne atc in en dac.


Pred leti sem v Inteku posluÅ”al super kombinacijo: ne spomnim se toĆØno modela aktivnih ATC. Bilo je super. Takega zvoka Å”e nisem sliÅ”al, niti pred tem niti kasneje. Izvor zvoka je bila Cantata Music Center. Edina pomanjkljivost je bila cena kompleta: nekaj preko 20k.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2018 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem sicer kakŔna je razlika med tvojim Roksanom in Caspianom M2. V What hifi so zelo pohvalili kombinacijo tega Roksana in Dynaudio Focus 160, ki imajo izredno dober bas.
Focuse imam v svojem drugem sistemu (žene jih vintage amp 2x120W/4ohm) in lahko nanje priklopiva tvojega Roksana, ĆØe želiÅ”.

https://www.whathifi.com/dynaudio/focus-160/review
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 06, 2018 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Situacija me spominja na ĆØase ko sem imel doma Auratone (ljubkovalno Horrortone Laughing ). Znani malĆØki, prisotni v mnogih snemalnih studijih za nearfield kontrolo posnetkov.
Limitirani na basu in visokih, noĆØejo igrati ni za boga.
Pa sem naÅ”el naĆØine da jih spravim v orbito.
Zahtevali so zelo koherenten ojaĆØevalec, najraje so imeli single ended lampaÅ”e, pa tudi (niti približno ne vsak)solid state je izvabil iz njih holografski zvok - a samo ĆØe so bili posnetki koherentni. Taki narejeni z dvemi, tremi mikrofoni kot prevladujejo v produkciji Opus etikete.
Kljub limitom so bili sposobni presenetljivo velike stereo slike in jih je bil užitek posluŔat. Potem sem jih lahko postavil tudi tri metre narazen in so na veliko zapolnili prostor med njimi.
ƈim pa sem Å”el na standardno pop/rock glasbo so skoĆØili ven 'mozolji'. Na sreĆØo so moj teren klasiki in me to ni tangiralo.
Od sebe sem jih dal Ŕele ko sem naŔel v zame pravemu floorstanderju tisto holografsko bistvo.
To mi pomaga dati tiste karakteristike gramofonom, ki ravno tako, ĆØe niso 'vse kokoÅ”i na broju' ne omogoĆØijo željenih zvoĆØnih presežkov. Nisem pa uspel najti CD player s takimi karakteristikami z izjemo CD7 AudioResearch.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe