Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Čiščenje lp plošč
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2016 08:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

giroskop je napisal/a:
Pozdrav !

Zakaj bi moral biti razmak pri UZ čiščenju večji od 2-3cm. Po tej razlagi se ne bi očistil noben predmet v banji v kateri so predmeti manjši, votli ali pa natreseni. Je pa navedeni čas čiščenja plošč absolutno prekratek za nekajkrat.

Lp


Se pridružujem mnenju @ giroskop, preverite tule, kavitacija deluje v vseh smereh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jancrom



Pridružen/-a: Ned Nov 2010 22:12
Prispevkov: 3
Kraj: Dolenja vas

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2016 10:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Prejšnji teden sem tudi odnesel nekaj plošč iz svoje stare zaprašene zaloge na ultrezvočno čiščenje. Plošče mi je očistil na svoji novi pridobitvi naš soforumaš @Les Rockets, sicer velik, če ne kar največji poznavalec disco glasbe pri nas. Seveda posledično tudi z mega zbirko plošč tega žanra.

Dodatek z mehanizmom za samo čiščenje je naštudiral in izdelal sam. Učinek čiščenja pa kot dobro vemo je enkraten. V kolikor bi delal reklamo na Topshopu bi napisal "bolj so usrane bolje jih očisti."

Ultrazvočno čiščenje Lp plošč








Živjo,

koliko stane eno takole čiščenje verjetno ni vprašanje za v javnost, pa vseeno... če imaš 500 LP - jev, je vprašanje smiselno Smile

lp Jani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2016 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jancrom je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
Prejšnji teden sem tudi odnesel nekaj plošč iz svoje stare zaprašene zaloge na ultrezvočno čiščenje. Plošče mi je očistil na svoji novi pridobitvi naš soforumaš @Les Rockets, sicer velik, če ne kar največji poznavalec disco glasbe pri nas. Seveda posledično tudi z mega zbirko plošč tega žanra.

Dodatek z mehanizmom za samo čiščenje je naštudiral in izdelal sam. Učinek čiščenja pa kot dobro vemo je enkraten. V kolikor bi delal reklamo na Topshopu bi napisal "bolj so usrane bolje jih očisti."

Živjo,
koliko stane eno takole čiščenje verjetno ni vprašanje za v javnost, pa vseeno... če imaš 500 LP - jev, je vprašanje smiselno Smile
lp Jani

V tem primeru je šlo za "blagovno menjavo" tako, da ne vem. Bo pa @Les Rockets kaj več napisal, če se je sploh pripravljen spustit v tako delo.

Kakor pa sam vidim, da v kolikor ima človek veliko zbirko plošč ter jih sorazmerno dosti posluša je kar smiselno razmišlat, da si omisli svoj čistilec.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2016 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj ne-kdo morda imaš prav, ampak! Jaz glede na meni dosegljiv čas, ki ga nimam niti za poslušat glasbo, bi se verjetno rade volje dogovoril z nekom, da na moj ultrazvočni čistilec z mojim detergentom pere moje plate v razmerju 1-1. Verjemi da kandidati so samo taki, ki bi za 100 njihovih oprali eno mojo. Vpraši malo o uspehih tistih, ki so ponujali pranje plošč po 1€. Rigelnik je bil non plus ultra menedžer naspram njih!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 31, 2016 07:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jancrom je napisal/a:

Živjo,

koliko stane eno takole čiščenje verjetno ni vprašanje za v javnost, pa vseeno... če imaš 500 LP - jev, je vprašanje smiselno Smile

lp Jani


Tudi sam sem razmišljal o čiščenju plošč proti plačilu, vendar imam kar nekaj tehtnih pomislekov:

1) zadeva je res kar zamudna, pa ne sam postopek čiščenja, pač pa postopek sušenja (vakumskega sesalca plošč namreč (še) nimam)
2) nerad prevzamem odgovornost za X plošč, ki jih nekdo prinese, nesreča namreč nikoli ne počiva, klub pazljivemu ravnanju, prav pri izposojenih ali v tem primeru "tujih" stvareh se rado kaj zalomi
3) vprašanje zadovoljstva naročnika s končnim rezultatom.

Edina smiselna rešitev je, da se čiščenje opravlja v prisotnosti lastnika plošč in če je le-ta zadovoljen, naj plača, kolikor se mu pač zdi to početje vredno.
Torej @jancrom, če želiš čistiti, vsaj za pokušino, se mi javi na ZS.

Vsem forumašem želim srečno, zdravo in tudi glasbenih užitkov polno novo leto 2017 !!!

Lep pozdrav, Les Rockets.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vinskiduh



Pridružen/-a: Čet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2018 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,

Nabavil sem 6 literski digitalni ultrazvočni čistilec za gramofonske plošče. Sedaj me čaka nadgradnja sistema.
Zanima me, če ni skrivnost, katere sestavine so potrebne in kakšno je razmerje mešanja. Destilirana voda, izopropilni alkohol in nek detergent..
Koliko časa traja čiščenje in na kakšni temperaturi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2018 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoce tukaj:

https://www.discogs.com/group/thread/694178
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2018 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vinskiduh je napisal/a:
Pozdrav,

Nabavil sem 6 literski digitalni ultrazvočni čistilec za gramofonske plošče. Sedaj me čaka nadgradnja sistema.
Zanima me, če ni skrivnost, katere sestavine so potrebne in kakšno je razmerje mešanja. Destilirana voda, izopropilni alkohol in nek detergent..
Koliko časa traja čiščenje in na kakšni temperaturi?


Če ni skrivnost bi te prosil,če napišeš kje si nabavil UZ čistilec..Kaj pa motorček,in cel kit za čiščenje?

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 15, 2018 00:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včasih smo filme (celuloid/želatina) spirali s temle, je nežno in učinkovito, ne dela sledi in statike:
https://www.foto-klik.si/sl/ilford-ilfotol-1000ml-wetting-agent
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Čet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 15, 2018 07:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
vinskiduh je napisal/a:
Pozdrav,

Nabavil sem 6 literski digitalni ultrazvočni čistilec za gramofonske plošče. Sedaj me čaka nadgradnja sistema.
Zanima me, če ni skrivnost, katere sestavine so potrebne in kakšno je razmerje mešanja. Destilirana voda, izopropilni alkohol in nek detergent..
Koliko časa traja čiščenje in na kakšni temperaturi?


Če ni skrivnost bi te prosil,če napišeš kje si nabavil UZ čistilec..Kaj pa motorček,in cel kit za čiščenje?

hvala


Imaš na zs
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 15, 2018 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V glavnem NE priporočajo uporabe alkohola!!! samo destilirano vodo in malenkost "wetting agent" (npr. Ilford Ilfotol)

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Čet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 15, 2018 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekje sem zasledil, da se doda na 5litrov dest.vode cca 200ml izopropanola in 5ml kodak foto-flo https://www.amazon.com/Kodak-Photo-Flo-200-Solution-16oz/dp/B00K335F6S. Ali ta alkohol škodi ploščam, oz. kakšna je razlika med učinkom po čiščenju. Čas čiščenja naj bi bil cca 10min, temperatura cca 35*C. Ima kdo izkušnje s tem?
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 15, 2018 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

UZ čistilec deluje fizikalno, zaniha molekule vode. Weting agent znižuje površinsko napetost vode, da se lahko plastika omoči z vodo in odplavlja drek v brazdah, sicer se odbijata. Alkohol je kemično gledano kislina (pH4) in ima enako funkcijo kot Ilfotol, katerega smo fotografi vsi uporabljali, Kodak material v SLO ni bil na voljo. Jaz bi verjel, da je Ilfotol zadosti kot dodatek, res pa alkohol prepreči izločanje kamna, ki pa ga po tvojih navedbah v destilirani vodi naj ne bi bilo. Je pa Ilfotol bazičen, enak Prilu za posodo, le peni se ne, pa bi ga alkohol vrgel na nulo (pH7).To je tako po kmečko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Čet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2018 07:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Home made ultrazvočni čistilec. Včeraj prvi test samo z destilirano vodo. Test s slabše ohranjenimi ploščami. Prasketanje ni povsem izginilo, ker so plošče res zdrsane, je pa zvok bolj razumljiv in lepše leže v ušesa.
1. čiščenje
2. sušenje

Zakaj ne naloži slik?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 22, 2018 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na linku lahko poiščete kar nekaj informacij glede ultazvočnega čiščenja, tudi glede preverjenih ultrazvočnih kadi.

http://www.kuzma.si/rd-ultrasonic-record-cleaning-kit.html
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe