Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvočnik z odličnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je ! 👏👌
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Če dopolnim info za Hegla H190 ima na izhodu dva para po kanalu bipolarcev Toshiba 2SC5949 in 2SA2121 in na meritvi daje damping faktor 425 na 100Hz, 531 na 1kHz in 328 na 10kHz.
Na 2 ohmih špricne na 460 watt in vendar vse to ni težka kategorija in ni dovolj za spraviti na nivo kake Bowerse. Sicer se ne razpade a ocene na takih zvočnikih niso narejene s takimi ojačevalci.
Zato dvojni pozor: če napišejo kakšne base da ima neki zvočnik najprej poglejte s čim so to ojačevali - ker takih ocen z drugimi ne bi bilo.

Kadar torej napišejo kake base da ima kdo, tega ne boš dosegel doma s poceni surogati od ojačevalcev.
Par let nazaj sem imel priliko Spectrone doma priključiti na moje zvočnike (imajo damping okoli 500). Sem to takrat opisal in je bil bas vse kaj drugega kot na 200W (preko 400 na 4ohm merili, damping faktor okoli 30 ker nima močnega feedbacka)) Krell-u. Kot prvo začneš iskati subwoofer da ga ni kdo skrivaj priklopil za skrito kamero in potem se ti smejijo ko gledajo tvoj neumen izraz, ko ti ni nič jasno odkod ti basi. Skoraj ni videti premikanja membran in kup netočnosti in resonanc magično izgine v transparenci.
Res pa moji kabli merijo 1 ohm, na kilometer. Torej 0,001ohma na meter x 4m (2m x2) in še vedno ni niti polovice stotinke ohma.
https://www.vandenhul.com/product/the-revelation-hybrid-halogen-free/

Številke nekaj povejo a očitno ne vsega. Leni zvočniki (=težke membrane) vračajo veliko energije nazaj v ojačevalec ( back EMF ) in se igra odvija na sposobnosti ojačevalca kako to obvladuje/pokuri to energijo.


ambasador !

Menjaj Vandenhule za kaj dugega, se ti bo marija pokazala !
Kako si sploh izbral take kable !?
Vsi Vandenhuli igrajo topo, suho, dolgočasno, to ni nevtralno !

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2018 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot je lepo opazil @ambasador, pri dobrem ojačevalcu, membrana basa veliko manj vidno miga.
Še bolj strahoten napredek pa je, če greš bas pognati aktivno in ne čez jato kondenzatorjev in špul.
Vpliv kablov se tudi izdatno zmanjša z boljšim (hitrejšim in z večjim DF) ojačevalcem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2018 07:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:

http://eaw.com/amplifier-damping-factor-more-is-better-or-is-it/
Rahel off topic a se nanaša na naslov tematike.

lix


Hvala za tole.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2018 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosim :-)
A kot sem čisto na začetku predlagal test:
biamplifikacija na JBLjih (McIntosh na basih, MC2 na midhi)
En srednjetonec se izklopi iz sistema.
Test ne stane nič, nakup pa manj kot jurja.
Pa še damping faktor bo zadovoljivo visok.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2018 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@mzi:..ambasador !
..Kako si sploh izbral take kable !?...

---------------------------------------------------------------
Zelo preprosto - ker so me prepričali. Niti ne iščem drugih, ker menim da je prej potrebno menjati marsikaj drugega. Sem pa odprt: nimam nič proti da preskusimo alternativo.

Sem to že opisoval: prijatelj po hifi liniji testira doma Coda Technologies 330W močnostni ojačevalec. Saj igra isto kot moj bistveno bolj švoh ojačevalec, se mi po telefonu potoži. Vzamem moje zvočniške kable Revelation in jo mahnem k njemu. Nos mi je točno povedal kje je trik - je tisti ojačevalec potem sizmično vozil base, nam je dvigalo kavč pod ritjo.

Je še nekaj bistveno bolj bistvenega: kadar poslušam veliki orkester mora znotraj okvirja biti prostora vse glasbenike, vsi se morajo slišati, vsak s svojo timbriko in timpani se morajo slišati mogočni a od tam odzadaj kako vibrirajo, ne pa da nastane blurr in ne veš od kod se valijo basi in čemu jih pripisati. Vse to se izgubi z neprimernimi kabli ki niso mišljeni za uravnoteženo po spektru prenašati velike tokove - so v igri velike moči //močni ojačevalci,leni zvočniki//.

Mnogokrat preskušeno: sicer odlični a (pre)tanki zvočniški kabli imajo na večjih močeh tonalni balans zvrnjen na visoke tone, zmanjka teže v zvoku, sizmiko pa lahko kar pozabiš.

Za Marijo ne vem, Jožef se pa pogosto prikazuje (skupaj z osličkom) Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2018 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
Prosim Smile
A kot sem čisto na začetku predlagal test:
biamplifikacija na JBLjih (McIntosh na basih, MC2 na midhi)
En srednjetonec se izklopi iz sistema.
Test ne stane nič, nakup pa manj kot jurja.
Pa še damping faktor bo zadovoljivo visok.

lix


Nimam neke volje več graditi na trenutnem sistemu, še tiste mostičke, ki mi jih je pinus predlagal nisem preizkusil,pa čeprav sem material nabavil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2018 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ja, eno najtežjih audio opravil je izbrat primerne kable ...
A "muke" začnejo že pri napajalcih, njihovi dolžini, konektorjih in za katero aparaturo služijo ... Bore malo bodo kaj dobrega naredili, če nimate kaj primernega v "zidu", hišne varovalke, razdelilne letve ali več vtičnic ...
Ne pomagajo dobri napajalci, če je v zidu " stara napeljava", kabli z napol preparelo "izolacijo" in slabe "ozemljitve", po možnosti kar "mostičeno" na "0" ... Pomembno je tudi "kakšno" elektriko vam dobavljajo, ni vseno da je enkrat 220 V v špicah pa 240 V ... Dobavitelj vam bo zagotavljal, da niha napetost samo nekaj "V" , na vtičnici pa so nihanja lahko več od 10% !!! Nič ne pomenijo trditve, da mora aparatura vse to prenesti s kvalitetnim napajanjem ... Proizvajalci aparatur se ne ukvarjajo z vašo elektriko, aparatura je konstruirana "za glasbo" , drugi izdelki so pa namenjeni "rihtanju" elektrike, kar žal "podraži" audio sistem, pomaga pa in to lahko zelo, odpravi velikokrat težave, za katere ste mislili, da je vzrok drugje ...
Drastično se lahko izboljša na splošno čistost zvoka, transparenca, polnost v basu, dinamika, mirnost, velikost zvočne slike in še kaj !!

PS.: Ne začnite "delati izbire" na koncu pri zvočniških kabli, najprej "potipajte elektriko"... Včasih je težko "razumet", da zvočnik ne zadiha, da je tukaj vzrok Crying or Very sad
PS.: Je bil zanimiv zvočni test, ko je bil ta najbolj švoh integrirc Accuphase priklopljen na njihov "Power AC" in ta njihov najmočnejši integrirc brez "Power AC" ...
Zvok je bil na tavelikem ojačevalcu veliko manjši, tanjši kot na tamalem integrircu ...

@ambasador težko je sodit "kabel" po debelini Rolling Eyes



Tanek CRYSTAL CABLE so "hudi v basu" Rolling Eyes
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2018 07:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hahaha, da se ti ne bo prikazoval samo osliček ko bo potrebno predvajati sizmične base - samo ti dajaj tanke zvočniške kable na ojačevalce z 200 in več vati in to na lene zvočnike.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2018 07:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka ima point. Zelo obcutno izboljsanje, sploh na basu sem dozivel z dodatkom Isotek Aquariusa v verigo.



Zadevi uspe porihtati elektriko in glasba pridobi najvec prav na resoluciji basa in na energiji, prezenci. Pa to ne malo. Mnogo vec kot pa je to uspelo narediti bilokateremu IC-ju ali pa zvocniskemu kablu. Tudi zvocniske kable sem downgrejdal, ker preporsto ta kaliber ni bili vec potreben na obstojecem sistemu. Pravzaprav sem jih zamenjal za to aparaturo.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2018 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Hahaha, da se ti ne bo prikazoval samo osliček ko bo potrebno predvajati sizmične base - samo ti dajaj tanke zvočniške kable na ojačevalce z 200 in več vati in to na lene zvočnike.


LP

CRYSTAL CABLE sem poslušal na kombinaciji Krell_Wilson, več kot tako, skoraj ni možno, zelo dobra kombinacija Rolling Eyes Wink

Solid core baker ali baker posrebren ali v celoti srebrn je lahko kabel tanjši.
Bakrena "licna" je potreba po "debelejšem" kablu Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2018 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Hahaha, da se ti ne bo prikazoval samo osliček ko bo potrebno predvajati sizmične base - samo ti dajaj tanke zvočniške kable na ojačevalce z 200 in več vati in to na lene zvočnike.


LP

CRYSTAL CABLE sem poslušal na kombinaciji Krell_Wilson, več kot tako, skoraj ni možno, zelo dobra kombinacija Rolling Eyes Wink

Solid core baker ali baker posrebren ali v celoti srebrn je lahko kabel tanjši.
Bakrena "licna" je potreba po "debelejšem" kablu Wink


Recommended Wire Sizes for Loudspeaker Cables
Amplifier Output
(Per Channel): If the total length is
8 Feet (2.4 Meters) or less: If the total length is
greater than 8 Feet (2.4 Meters):
For Bi-wiring Tweeters:
1 - 200 Watts or greater 20 Gauge (0.81mm diameter) Wire 18 Gauge (1.02mm diameter) Wire
For Full-range Speakers, plus Bi-wiring Midrange/Woofers

1 - 19 Watts 16 Gauge (1.29mm diameter) Wire 14 Gauge (1.63mm diameter) Wire
20 - 100 Watts 14 Gauge (1.63mm diameter) Wire 12 Gauge (2.05mm diameter) Wire
101 - 200 Watts 12 Gauge (2.05mm diameter) Wire 10 Gauge (2.59mm diameter) Wire
Over 200 Watts 10 Gauge (2.59mm diameter) Wire 10 Gauge (2.59mm diameter) Wire

Tako priporočajo pri Tempoelectric

Se opravičujem za OT
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2018 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Menim, da premalo cenite pravilne izkušnje @ambasador-ja in ste spet zašli v mikronianse napajanja, kablovja .... Ja, korektno napajaje z max 2.5mm2, trdno privito, in amen. Ker ne moreš vplivati na dovod iz trafo postaje, tu nepreklicno odnehaš, kajti ostanki občutkov so placebo. Je vplivno, ne pa absolutno vitalno. Po vseh izkušnjah sodeč, je za bas potreben 4mm2 kabel, za mid in high pa vsaj 2,5mm2, zanesljivega pedigreja in ne daljši od 5m, zdaj OFC in srebrenje je bolj podatek, kot resnica. Tudi jaz imam neznansko dobre izkušnje z VanDenHullovim kablom. Vsi seštevki so pa sestavljeni v končni stopnji, če je ustrezen DF in hitrost, vsi vplivi izginejo, delne spremembe le malenkostno pomagajo. Pri ubogih končnih, pa naj bodo še tako zveneča imena, pa je vsak (LRC) miliOhm, kapacitivnost na meter in vzporedna induktivnost vplivna. Pri končni stopnji nad 250 DF in nad 500 V/usec vse neumnosti definitivno izginejo. Na nesrečo pa tega v glavnem ni v ponudbi, prodaji. Preveč iskre končne stopnje ob preklopih zaoscilirajo in skurijo visokotonce. Tako beremo vprašanja, kaj se zgodi, če FirstOne naženemo na 2A mirovnega toka, norci, uživajo na "grilling components", zastrupjeni z nekim "Pass sindromom". Catch dobrega zvoka je v hitrosti, fazni stabilnosti in ne v preklopu AB klase, brezvezniki. Tem bolanim nagibom se proizvajalci branijo z omejevanjem hitrosti in frekvenčnega obsega. Tako nastanejo dragocene mrtvoudne verige. Bistvena zadeva je vedno faza basov z alikoti v višjem frekvenčnem obsegu. Zanimivost, frekvence lahko merimo, glasbe pač ne moremo, je to na osciloskopu ena sama trava, in šele končne stopnje, ki lahko čim natačnejše reproducirajo to travo, so ta prave. Zelo blizu so lampaši, jih pa zmanjka ali še raje jih sploh ni v tistem najpomebnejšem področju od 20-200Hz, kjer so osnovni toni in vokali. Kar zaufajte ton generator, pa boste razumeli. Višje frekvence so le barvanje osnovnih tonov in smerne karakteristike, in če niso v fazi, je vse zastonj. Tukaj ne sterilno napajanje in ne 1000W moči ne nuca pa amen, 1000x bolje 70 ta pravih wattov v eni koherentni fazi do 2° od20-20kHz. Kot povedano pa zelo hitri ojačevalci z analitično fazo niso naprodaj zaradi komercialnih težav. Ob motnjah pač ekstremno hitro p_pyzdijo in skurijo neveščemu uporabniku vse živo, sledijo neke tožbe zaradi okvar itd. To je le za poznavalce in sommelierje. ŽAL. Cenite dolgoletne izkušnje, katerih se zelo malo na tem forumu deli med zagrizene in usmerjene zagovornike samostojnih vej audiofilstva. Pa brez zamere.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2018 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Menim, da premalo cenite pravilne izkušnje @ambasador-ja in ste spet zašli v mikronianse napajanja, kablovja .... Ja, korektno napajaje z max 2.5mm2, trdno privito, in amen. Ker ne moreš vplivati na dovod iz trafo postaje, tu nepreklicno odnehaš, kajti ostanki občutkov so placebo. Je vplivno, ne pa absolutno vitalno. Po vseh izkušnjah sodeč, je za bas potreben 4mm2 kabel, za mid in high pa vsaj 2,5mm2, zanesljivega pedigreja in ne daljši od 5m, zdaj OFC in srebrenje je bolj podatek, kot resnica. Tudi jaz imam neznansko dobre izkušnje z VanDenHullovim kablom. Vsi seštevki so pa sestavljeni v končni stopnji, če je ustrezen DF in hitrost, vsi vplivi izginejo, delne spremembe le malenkostno pomagajo. Pri ubogih končnih, pa naj bodo še tako zveneča imena, pa je vsak (LRC) miliOhm, kapacitivnost na meter in vzporedna induktivnost vplivna. Pri končni stopnji nad 250 DF in nad 500 V/usec vse neumnosti definitivno izginejo. Na nesrečo pa tega v glavnem ni v ponudbi, prodaji. Preveč iskre končne stopnje ob preklopih zaoscilirajo in skurijo visokotonce. Tako beremo vprašanja, kaj se zgodi, če FirstOne naženemo na 2A mirovnega toka, norci, uživajo na "grilling components", zastrupjeni z nekim "Pass sindromom". Catch dobrega zvoka je v hitrosti, fazni stabilnosti in ne v preklopu AB klase, brezvezniki. Tem bolanim nagibom se proizvajalci branijo z omejevanjem hitrosti in frekvenčnega obsega. Tako nastanejo dragocene mrtvoudne verige. Bistvena zadeva je vedno faza basov z alikoti v višjem frekvenčnem obsegu. Zanimivost, frekvence lahko merimo, glasbe pač ne moremo, je to na osciloskopu ena sama trava, in šele končne stopnje, ki lahko čim natačnejše reproducirajo to travo, so ta prave. Zelo blizu so lampaši, jih pa zmanjka ali še raje jih sploh ni v tistem najpomebnejšem področju od 20-200Hz, kjer so osnovni toni in vokali. Kar zaufajte ton generator, pa boste razumeli. Višje frekvence so le barvanje osnovnih tonov in smerne karakteristike, in če niso v fazi, je vse zastonj. Tukaj ne sterilno napajanje in ne 1000W moči ne nuca pa amen, 1000x bolje 70 ta pravih wattov v eni koherentni fazi do 2° od20-20kHz. Kot povedano pa zelo hitri ojačevalci z analitično fazo niso naprodaj zaradi komercialnih težav. Ob motnjah pač ekstremno hitro p_pyzdijo in skurijo neveščemu uporabniku vse živo, sledijo neke tožbe zaradi okvar itd. To je le za poznavalce in sommelierje. ŽAL. Cenite dolgoletne izkušnje, katerih se zelo malo na tem forumu deli med zagrizene in usmerjene zagovornike samostojnih vej audiofilstva. Pa brez zamere.


LP

Vse te mikro nianse ločijo dobre sisteme od samo povprečnih_podpovprečnih ...

PS.:Če jih nekdo ne sliši ni nič kriv, samo moti me ,da pa se krivi zato druge, da ni tako ...
Večina pa tako in tako samo s "teorijo" opleta...
Koliko vas je res probalo primerjat npr. 10m "zidnega" kabla, enega solid core enega licna ... No kakšne so zvočne zaznave ? S primerno metodo se da tudi kaj tega izmerit !
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2018 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Ajka ima point. Zelo obcutno izboljsanje, sploh na basu sem dozivel z dodatkom Isotek Aquariusa v verigo.



Zadevi uspe porihtati elektriko in glasba pridobi najvec prav na resoluciji basa in na energiji, prezenci. Pa to ne malo. Mnogo vec kot pa je to uspelo narediti bilokateremu IC-ju ali pa zvocniskemu kablu. Tudi zvocniske kable sem downgrejdal, ker preporsto ta kaliber ni bili vec potreben na obstojecem sistemu. Pravzaprav sem jih zamenjal za to aparaturo.

lp, d.



No, pa naj še kdo kaj pripomni iz izkušenj s tem ali čim podobnim,če jih ima..
Na test dobim ISOL-8 SubStation Integra..Poročam Cool Cool Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 24 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe