Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Internet Vintage priloznost
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 33, 34, 35  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2018 01:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen matejp,

recap in recap sta največkrat dve popolnoma različni zadevi. Zato ne zaupaj nikomur. Če je pravi ljubitelj je verjetno naredil fotografije prej in potem, iz katerih se vidi kaj je menjal in kateri material je uporabil pri tem. Velikokrat začetniki kupijo kondenzatorje, kateri se dobijo v lokalni trgovini, po drugi strani so tisti, ki hočejo za svoje aparate samo najboljše in nabavijo nek "najboljši" tip kondenzatorja in ga uporabijo vsepovsod - obe varianti sta za zvok potencialno katastrofalni. Kdor skrbno pogleda opazi, da so tudi v originalu bile komponente skrbno izbrane glede na namembnost in v izogib enakega štemplja zvoka, ki se sešteva od vhodne stopnje do izhoda.
Pri teh Sansuih je bilo zelo važno, da so se med menjavo skrbno očistili ostanki neoprenskega lepila pod kondenzatorji in pregledala stopnja oksidacije mostičnih žičk na vezju.
Cenovna razlika med kvalitetnim kondenzatorjem znanega porekla in best buy Crapxonom je glede na vrednost aparata minimalna, rezultati so od presenetljivih do popolnega razočaranja. Priporočam nakup svežih komponent pri resnih prodajalcih, naokoli je veliko vizualno odličnih kopij, ki pa z originali nimajo dosti veze.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp



Pridružen/-a: Čet Okt 2015 18:58
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2018 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dober nasvet. Hvala!
Mogoce kdo ve kaksna je cena obnove 100, 200, 500 € Nimam predstave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2018 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predstava se začne, ko se odgrnejo zavese odra,
ali pa ko se odšravfa pokrov aparata, ali pa ko se vidi shema.
Nekatere aparature imajo nekaj stotin kondenzatorjev, druge ne pridejo do deset. Tako da 1,2 ali 5 stotov je odvisno od tipa, števila, zahtevnosti obnove.
Največkrat premerim v kakšnem stanju so originalni kondenzatorji, se je že zgodilo da so originali pokazali boljše parametre od novih :-)

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2018 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravilo st 1 - Ce dela ne mores popravit.

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2018 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno bi raje kupil takšen amp, ki še ni bil šraufan, ker bi v tem primeru strokovnjak, ki bi mu zaupal prenovo, videl kaj so vgradili v tovarni in bi vedel s čim zamenjati.

Amaterskim ljubiteljem, ki so že nekaj menjavali, ne bi zaupal in od njih ne bi kupil takih naprav. Poanta takih nakupov je, da doživiš originalen zvok naprave. Bolj kot je naprava stara, večja je nevarnost, da ne bo zvenela tako kot takrat, ko je bila nova, ker bodo sestavni deli preveč drugačni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 10, 2018 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Pravilo st 1 - Ce dela ne mores popravit.

Andrej

Lahko pa pokvariš, Laughing
Cenim zbirateljstvo in lepoto starih dizajnov a to je po moje zdravo ločiti od tekmovalnosti. V dobro ohranitve originalov.

Če moj ego 'pati' (trpi) za najboljšešnostjo - kupim nekaj boljšega, sodobnega.
Vintage ki se še lahko kosa s sodobno konkurenco v svojem razredu se v ne tako mali meri še izdeluje v originalni ali večinoma izboljšani obliki (Denon DL103, Ortofon SPU, EMT TSD, Klipsch Heritage serija, Quad ESL zvočniki in njihovi current dumping ojačevalci te firme v izboljšani verziji, tudi lampaši 15W monobloki, Decca, SME, LS3/5a, Technics SL1200, itd, itd bi bili presenečeni če bi začeli razpredati koliko vintage slave se še vedno izdeluje, predvsem to kar je še konkurenčno, če je firma preživela, seveda) po drugi strani pa se nekateri vintage (uber)koncepti še razvijajo (primer Rega Planar, Linn Sondek, Magneplanar itd skoraj vse je isto razen performans).
McIntosh je pričel ponovno izdelovati 275, slavni Dynaco se je reinkarniral, JBL tudi...Falcon izdeluje ne malo izboljšano 16 ohmsko verzijo LS3/5a..
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Osebno mi je všeč ideja - original vintage naprave kot etalon - in popravljeni primerek se primerja z njim.
Mora zveneti zelo podobno, po možnosti da ne ločiš med njima, pa je obnova korektno opravljena.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 11, 2018 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem pred kar nekaj leti obnovil svojega AU-717. Nisem ravno aberveznik na področju lotanja pa tudi mehanike - ampak da to narediš pošteno in kot se zagre - je dela precej. V 717 je vse precej "nabasano", čeprav po drugi strani zelo lepo modularno sestavljeno.
Sam sem takrat šel tako daleč, da sem razstavljal tudi stikala, potenciometre, očistil kontakte ipd ... Nadomestil sem tudi "zloglasne" uporčke, ki so krivi, da te stare škatle z leti ne držijo več nič od delovnih parametrov. Seveda očistil "deadly glue" in šel zamenjat vse elemente, ki so zaradi njega skorodirali. Še rele sem šel razstavit pa čistit kontakte. Ipd. Ko me je potem en prijatelj takrat vprašal, a bi ponovil vajo pri njegovem - sem rekel da me ne bo plačal toliko, kot cenim svojih kar nekja ur dela. Za "igrat" se pa nimam časa in volje. Pa je bil kar malo užaljen.

Ve se tudi, kdo je na področju bivše YU izvrsten za tovrstne obnove (Kale iz Kaštela pri Splitu) in cena ki jo plačaš njemu - je v bistvu za ves trud in čas - kar realna.
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 11, 2018 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matejp je napisal/a:
Dober nasvet. Hvala!
Mogoce kdo ve kaksna je cena obnove 100, 200, 500 € Nimam predstave.


za Recap računaj od 150 eur navzgor. Če se boš odločil ti lahko priporočim mojstra Miloša na Fužinah.

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 23:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.subito.it/audio-video/diffusori-cizek-brescia-279658205.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kanuc



Pridružen/-a: Sre Feb 2010 16:17
Prispevkov: 69
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2019 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
https://www.subito.it/audio-video/diffusori-cizek-brescia-279658205.htm



1500€
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +38641604796
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2019 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmm, mogoce uzamem rezervni par za ta denar..
Sem misil, da bodo hoteli najmanj dvojno te cifre.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2019 17:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andrej, si kupil...? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2019 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, ni uspelo. Nekdo drug si jih je prilastil.

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kanuc



Pridružen/-a: Sre Feb 2010 16:17
Prispevkov: 69
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 08:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simonceli je napisal/a:
Andrej, si kupil...? Smile


Da nisi kupil ti Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +38641604796
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2019 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Ne, ni uspelo. Nekdo drug si jih je prilastil.

A.

Ta nekdo je @castor.
Sva šla v soboto od obiska v trgovini Vklop direkt v Brescio po komplet Cizek 2 + MG27 subwooferje. Trenutno so pri meni doma in bo tako še en lep čas. Hvala, @castor.

Včeraj je bil drugi dan poslušanja, jim moram še najti fino pozicijo in narediti še nekatere prilagoditve. V prvi vrsti podstavek izpod sub-a, ker je ležeče postavljen + podstavek pod tudi ležečim satelitom, ki poleg tega da ga dvigne ga tudi primerno zasuka navzgor.
Včeraj je prišel na obisk g.Rudi Korošec (ESE Lab) da smo testirali različne njegove nove interkonekte in pa kabel za ročico. Pel in govoril je Cizek.

Všeč pri tem novem nakupu mi je to, da so obrobe zvočnikov vse menjane in premazane za nepropustnost (kot pri originalu), tako da je počasen čas vračanja membrane 4-5sekund (potem ko jo pritisneš noter in spustiš). To je zelo pomembno za dober rezultat.

Kaj reči. Uau.
--------------------------------------------------------------------------------
Da ne bo slabe volje, tu je še en komplet vintage priložnost za 1.300€ (Varese). Ta ima original črne podstavke. Tisti les odspod pa je tip na svojo roko dodal.
https://www.clasf.it/diffusori-cizek-a-varese-26918934/
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 33, 34, 35  Naslednja
Stran 27 od 35

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe