Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Internet Vintage priloznost
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 33, 34, 35  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gtcore



Pridružen/-a: Sre Maj 2014 9:05
Prispevkov: 15
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred kratkim mi je nekdo pred nosom iz bolhe izmaknil Sansuia G33000 (vem, sliÅ”i se neverjetno, ampak je resniĆØno...) Smile je ta sreĆØnež mogoĆØe na forumu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To so izvrstni oblikovalski in obrtniÅ”ki izdelki, zvok pa žal povpreĆØen, torej vrhunski zbirateljski kos. Dolga leta ĆØlovek rabi, da se otrese afinitete do lepih brezveznih gumbov in stopi v pravi HighEnd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
To so izvrstni oblikovalski in obrtniÅ”ki izdelki, zvok pa žal povpreĆØen, torej vrhunski zbirateljski kos. Dolga leta ĆØlovek rabi, da se otrese afinitete do lepih brezveznih gumbov in stopi v pravi HighEnd.


Doživljanje glasbe je tako zelo subjektivno in kompleksno ter predvsem individualno, da je, po mojem mnenju, povsem zgreŔeno vsakrŔno postavljanje definicij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
joztom je napisal/a:
To so izvrstni oblikovalski in obrtniÅ”ki izdelki, zvok pa žal povpreĆØen, torej vrhunski zbirateljski kos. Dolga leta ĆØlovek rabi, da se otrese afinitete do lepih brezveznih gumbov in stopi v pravi HighEnd.


Doživljanje glasbe je tako zelo subjektivno in kompleksno ter predvsem individualno, da je, po mojem mnenju, povsem zgreŔeno vsakrŔno postavljanje definicij.


Se strinjam s tabo
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 22, 2018 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tolažbe:
@joztom tolaži @gtcore -ja naj ne žaluje preveĆØ, da zvoĆØno ni zgubil dosti
@benma pa s tem, da kompleksno prepriĆØanje nadomesti to razliko zvoka
Oboje je trdna realnost v naŔem hobiju.
pa bom Ŕe jaz potolažil:
morda je bil ta receiver fatamorgana - samo vaba da se proda ostalo?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 22, 2018 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gtcore je napisal/a:
Pred kratkim mi je nekdo pred nosom iz bolhe izmaknil Sansuia G33000 (vem, sliÅ”i se neverjetno, ampak je resniĆØno...) Smile je ta sreĆØnež mogoĆØe na forumu?


Na AK forumu se zadnje ĆØase dogajajo precej zanimivi " tipkarski lapsusi", na katere le redko odreagira Very Happy

Skoraj prepriĆØan sem, da se je pri oznaki modela Sansui G 330000 natipkala ena trojka preveĆØ. Po vsej verjetnosti si namesto modela G 3000 napisal model G 33000.

Zelo dvomim ,da je v Sloveniji kadarkoli obstajal kakŔen primerek modela G 33000. Tudi oglas na bolhi Google iskalnik ni naŔel, kljub temu da je bil eventuelno že prodan, ali bi bil "fake" oglas.

Eden od primerkov Sansui-a G 33000 se trenutno prodaja na nemÅ”kem Ebayu za "samo" 16.000 ā‚¬. Cene ne bom komentiral, ker nima nobenega smisla, tudi ĆØe je kolekcionarski primerek.

https://www.ebay.com/itm/132322192633?rmvSB=true



ƈe bi se tak primerek sluĆØajno pojavil na na HIGH_END sejmu v Munchenu, najbrž zaradi postavljene cene ne bi izzval nekega veĆØjega preseneĆØenja ali zgražanja, ker nekatere cene danaÅ”nje audio opreme so odÅ”le v popolno stratosfero. Zagotovo bi se naÅ”lo kar nekaj "strokonjakov", ki bi lahko zelo "natanĆØno" in brez problema pojasnilo strukturo finaĆØnih stroÅ”kov izdelave konĆØnega izdelka.

https://www.youtube.com/watch?v=ETxmCCsMoD0

Komu na ĆØast?

Nekaj na to temo smo pred ĆØasom omenili tudi v rubriki RTR magnetofoni.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtcore



Pridružen/-a: Sre Maj 2014 9:05
Prispevkov: 15
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 22, 2018 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic; iskrena hvala za tale "izziv"! Smile

Nekaj malega se bom na hitro razpisal oziroma kopiral nekaj odgovorov v privatnem poÅ”iljanju sporoĆØil na bolhi, ki se je zgodilo v izjemno kratkem ĆØasu, oglas pa mislim, da je bil na bolhi manj kot 6 ur:

Zadeva: Sansui G 33000

Citiram:
Spostovani!!
Zanimam se za receiver sansui.
Sem resen kupec
Prosim za klic na ...
Hvala in lep vecer!
Miha Celje


Citiram:
Ob 13h prevzamem vespico Smile
Sansui G 33000 je gospod že odpeljal.
Imam tudi Luxman SQ-38U, luxman L 80, Macntosh 275 ki ima Ŕe žarnice (po mojem je starejŔi), Ŕe en radijo Sansui TU-X1 v Ŕkatli in Ddva gramofona Torens 160 (vsak v svoji Ŕkatli) in Ŕe kaj bi se naŔlo. To vse je od tete, ki je bila glasbenica in je živela v Švici.
Tudi to bom prodala, ta gospod ki je vzel G 33000 pravi da bo kupil vse.
Želim vam lep dan, ...


Oglas je bil na bolhi (vem, niti v predpomnilniku bolhe/googla ga ni) v smislu:

prodam receiver Sansui G33000; ne vem povsem ĆØe dela, je pa lepo ohranjen in iz dveh kosov... <-- ob slednjem sem vedel, da gre za real deal!!!

Sem takoj kontaktiral ampak prepozno... tako da zadeva je bila na bolhi, brez skrbi Wink ĆØeprav sem tudi sam ob ogledu oglasa komaj lovil sapo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miromustang



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:52
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 22, 2018 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mmmmm...TU-X1 Very Happy
_________________
Sansui AU-11000, TU-9900
Sony TA-N7B, TA-F7B, TA-E7B, APM-33W
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 22, 2018 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
joztom je napisal/a:
To so izvrstni oblikovalski in obrtniÅ”ki izdelki, zvok pa žal povpreĆØen, torej vrhunski zbirateljski kos. Dolga leta ĆØlovek rabi, da se otrese afinitete do lepih brezveznih gumbov in stopi v pravi HighEnd.


Doživljanje glasbe je tako zelo subjektivno in kompleksno ter predvsem individualno, da je, po mojem mnenju, povsem zgreŔeno vsakrŔno postavljanje definicij.


toĆØno tako....veliko nas je sliÅ”alo "high end" na raznih Å”ovih,pa kljub temu ne padamo na to....okusi so razliĆØni...najbolj mi gre na k...c ,ko nekdo nekaj posploÅ”uje...vsak zase ve ,kaj mu paÅ”e.... Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2018 00:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gtcore je napisal/a:
vintagesonic; iskrena hvala za tale "izziv"! Smile

Oglas je bil na bolhi (vem, niti v predpomnilniku bolhe/googla ga ni)


V naĆØelu sem svoje staliÅ”ĆØe do omenjene situacije povedal, zato se ne mislim veĆØ spuÅ”ĆØati v podrobnosti.

Na nek naĆØin me ĆØudi le ena malenkost. ƈe bi oglas na bolhi obstajal, bi ga Google zagotovo tudi danes naÅ”el v iskalniku in ga ponudil kot možno tarĆØo, tudi ĆØe ga v bazi "bolhe" ni veĆØ.

Kot primer. Pred ĆØasom ( mogoĆØe pred mesecem ali malce dlje ) sta se na bolhi prodajali dve mono konĆØni stopnji Mark Levinson. ƈe danes vpiÅ”eÅ” v Google: bolha.com in Mark Levinson, iskalnik Å”e vedno najde oglas kljub temu, da ga v bazi "bolhe" že dolgo ni veĆØ.

Sicer pa...........Ŕe vedno ga lahko greŔ iskati v Berlin

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2018 00:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miromustang je napisal/a:
mmmmm...TU-X1 Very Happy


ƈe te "matra" TU-X1, dva primerka že leto dni neuspeÅ”no ponujajo malce ĆØez mejo.

https://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search_ads&keywords=sansui&sort=expensive

Ampak kaj boÅ” danes poĆØel s takÅ”nim High Class tunerjem, ko v "zraku" na FM praktiĆØno ni kaj za posluÅ”ati?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtcore



Pridružen/-a: Sre Maj 2014 9:05
Prispevkov: 15
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2018 09:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
V naĆØelu sem svoje staliÅ”ĆØe do omenjene situacije povedal, zato se ne mislim veĆØ spuÅ”ĆØati v podrobnosti.


Kaj pa je potem nadaljevanje drugega, kot spuÅ”ĆØanje v podrobnosti? Smile

vintagesonic je napisal/a:

Na nek naĆØin me ĆØudi le ena malenkost. ƈe bi oglas na bolhi obstajal, bi ga Google zagotovo tudi danes naÅ”el v iskalniku in ga ponudil kot možno tarĆØo, tudi ĆØe ga v bazi "bolhe" ni veĆØ.

Kot primer. Pred ĆØasom ( mogoĆØe pred mesecem ali malce dlje ) sta se na bolhi prodajali dve mono konĆØni stopnji Mark Levinson. ƈe danes vpiÅ”eÅ” v Google: bolha.com in Mark Levinson, iskalnik Å”e vedno najde oglas kljub temu, da ga v bazi "bolhe" že dolgo ni veĆØ.

Sicer pa...........Ŕe vedno ga lahko greŔ iskati v Berlin

LP


Kakorkoli, Sansui 33000 je bil na bolhi za 950EUR, nekdo je bil dovolj hiter in dekletu kupil skuter, saj je bilo v oglasu navedeno, da ga proda ali menja za skuter - k sreĆØi je dobila novega, sam pa sem samo vpraÅ”al, ĆØe je ta sreĆØnež mogoĆØe ĆØlan foruma...

Poleg tega je bil oglas za "Markote" lep ĆØas na bolhi (1 mesec +) in verjamem, da je rezultatov na netu polno, zato vsekakor ni "najboljÅ”a" primerjava Wink

Nenazadnje pa vem, da Sansui g3000 ne bi bil prodan v piĆØlih 6 urah; oglasa pa ni v predpomnilniku spletne strani ravno zaradi slednjega -> ker ni bil niti 24 ur na bolhi! Poleg tega bo dama, ki zna "operirati" z bolho ter voziti skuter, verjetno znala prebrati tudi oznako modela Sansui G33000 z aparata... Wink

Torej sreĆØneža med nami oĆØitno ni, da je pa omenjenih komponent kar nekaj na spletu, nam je pa tudi vsem jasno - vendar za kakÅ”en denar!?; vseeno pa hvala vintagesonic za trud Wink

Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miromustang



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:52
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2018 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
miromustang je napisal/a:
mmmmm...TU-X1 Very Happy


ƈe te "matra" TU-X1, dva primerka že leto dni neuspeÅ”no ponujajo malce ĆØez mejo.

https://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search_ads&keywords=sansui&sort=expensive

Ampak kaj boÅ” danes poĆØel s takÅ”nim High Class tunerjem, ko v "zraku" na FM praktiĆØno ni kaj za posluÅ”ati?

LP


ƈe je gospdiĆØna resniĆØno prodala g33000 za 950eur, je verjetno tuner Å”el za drobiž. NjuÅ”kalo cene mi ne ustrezajo Wink Lepo bi bilo imeti AU-X1 in TU-X1 v kompletu.
_________________
Sansui AU-11000, TU-9900
Sony TA-N7B, TA-F7B, TA-E7B, APM-33W
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2018 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miromustang je napisal/a:
NjuŔkalo cene mi ne ustrezajo Wink


Te popolnoma razumem in soĆØustvujem s teboj . Very Happy

Ampak konec koncev tudi tvoja kombinacija

Sansui AU-11000, TU-9900
Sony TA-N7B, TA-F7B, TA-E7B, APM-33W

ni slaba za vintage kolekcijo. Prej obratno, ĆØeprav vem da joztom ne bo delil tega mnenja Very Happy .

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2018 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miromustang je napisal/a:
vintagesonic je napisal/a:
miromustang je napisal/a:
mmmmm...TU-X1 Very Happy


ƈe te "matra" TU-X1, dva primerka že leto dni neuspeÅ”no ponujajo malce ĆØez mejo.

https://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search_ads&keywords=sansui&sort=expensive

Ampak kaj boÅ” danes poĆØel s takÅ”nim High Class tunerjem, ko v "zraku" na FM praktiĆØno ni kaj za posluÅ”ati?

LP


ƈe je gospdiĆØna resniĆØno prodala g33000 za 950eur, je verjetno tuner Å”el za drobiž. NjuÅ”kalo cene mi ne ustrezajo Wink Lepo bi bilo imeti AU-X1 in TU-X1 v kompletu.


Še lepŔe bi bilo imeti AU-X1111 MOS Vintage...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 33, 34, 35  Naslednja
Stran 25 od 35

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe