Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pomen faze na kakovost zvoka

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2018 22:56    Naslov sporočila: Pomen faze na kakovost zvoka Odgovori s citatom

O napajalnih kablih, vtikačih in vtičnicah je bilo že veliko napisanega, ne spomnim pa se, da bi kdo omenil vpliv položaja vtikača v vtičnici (od tega je odvisno kje bo faza) na kakovost zvoka.
Pred kratkim sem prebral članek v zvezi s tem.

Vaš komentar?

[url]
http://www.hifi-advice.com/blog/audiophile-insights/cables-info/the-influence-of-power-cables-and-phase-orientation-on-the-sound/
[/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekateri prizvajalci imajo prav zaradi tega napisano kje mora biti pri napajanju faza in kje nula Primare naprimer.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po IEC standardu naj bi bila faza na napravi na levem pinu, če gledamo tako, da je pin za ozemljitev zgoraj. Primare se drži tega standarda.
Moj Eci5mk2 ima fazo na desnem pinu in tako odstopa od standarda.
Baje so bili primeri, ko sta imela celo dva mono bloka istega modela fazo vsak na drugem pinu. Brez, da izmeriš, tega ne moreš ugotoviti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Na tej strani ja, samo to nič ne pomeni, ker na strani šuko vtikača ni nobene oznake. Kaj pa zdaj? - to se da izmeriti z enostavnim inštrumentom in fazo označiti. Lahko tudi z baterijo in žarnico.

Lep dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ena hitra, preprosta metoda ki jo uporabljam od nekdaj, malo zveni kot voodoo, hahaha:

z gornjo stranjo dlani z rahlim dotikom na kratko potegnem po robu aluminijaste čelne plošče ojačevalca - če čutim vibracijo, mravljinčenje, potem je faza narobe. Obrnem vtič, problem izgine.
Potem ko priključujem druge naprave ponovim vajo - če je kaj narobe s fazo, bo na istem ojačevalcu ki je prav priključen - se pojavilo mravljinčenje. Obrnem fazo pravkar priključene naprave - mravljinčenje izgine.
Vse prav, vse ok, vsi zadovoljni.

Dlje od tega nisem prišel, niti sem opazil da je potrebno kaj več. Sem pa eksperimentiral, ne da ne.
Če to drži preveriš s 'fazenbriferjem' - prevodni kovinski deli ohišja ojačevalca na preskuševalcu faze rahlo zasvetijo.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pet Maj 04, 2018 14:37; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 14:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ena preprosta metoda ki jo uporabljam od nekdaj, malo zveni kot voodoo, hahaha:

z gornjo stranjo dlani z rahlim dotikom na kratko potegnem po robu aluminijaste čelne plošče ojačevalca - če čutim vibracijo, mravljinčenje, potem je faza narobe. Obrnem vtič, problem izgine.
Potem ko priključujem druge naprave ponovim vajo - če je kaj narobe s fazo, bo na istem ojačevalcu ki je prav priključen - se pojavilo mravljinčenje. Obrnem fazo pravkar priključene naprave - mravljinčenje izgine.
Vse prav, vse ok, vsi zadovoljni.

Dlje od tega nisem prišel, niti sem opazil da je potrebno kaj več. Sem pa eksperimentiral, ne da ne.


to ni woodoo...ti si shaman.... Laughing ...
vsekakor se da izmerit...obstaja komplet za te meritve...dobiš ga V ASu...sicer je malo dražji, ampak se splača...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hehe, fjaka, si me prehitel ko sem še dopolnjeval zgornji post.
Seveda se da izmeriti in prav je, da avdiofil to počne v začetku. Istočasno pa lahko vadi šamanstvo Laughing in vudu Laughing
Ko izvežbaš ne potrebuješ več merilca..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

odklopiš ozemljitev naprave , priključiš in potem izmeriš napetost med ohišjem in ozemljitvijo v vtičnici. Zabeležiš vrednost(pa ne se prestrašiti ob vrednostih). Napravo izključiš in izničiš potencial, ko jo ponovno priključiš na ozemljitev.Nato spet odstraniš ozemljitev in napravo spet priključiš, tokrat obrneš vtikač, ponovno izmeriš napetost med ohišjem in ozemljitvijo v vtičnici.
Tam, kjer je vrednost nižja tam je željena orientacija vtikača.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kanuc



Pridružen/-a: Sre Feb 2010 16:17
Prispevkov: 69
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enostavno:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +38641604796
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 06:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšne pa so po vašem mnenju razlike pri slušnem zaznavanju?

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 06:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.youtube.com/watch?v=lCzTP8AOCaw
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klement



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 15:15
Prispevkov: 73
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 24, 2018 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Upam, da sem našel še najbližjo tema mojemu vprašanju in za odgovor se vam že sedaj najlepše zahvaljujem.

Do jutri moram projektantu elektrike (novogradnja) sporočiti na kakšen način konkretno je potrebno ozemljiti hifi. Nekaj glede tega sem že prebiral na tem forumu, kako konkretno zadevo izpeljat pa nisem zasledil (oz. nisem našel). Projektant, ki mi dela načrt elektrike je rekel, da lahko ob električni vtičnici za hifi (svoja varovalka) označi pripravo še eno doze v kateri bo ozemljena / na valjanec v zemlji priklopljena žica (strelovod). Na tak način bo izvedel tudi izenačitve potenciala in ozemljitve za telekomunikacije ipd.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 26, 2018 07:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Kakšne pa so po vašem mnenju razlike pri slušnem zaznavanju?

Have a nice Day

Matt

Srbečica Laughing Preprosto čutiš da ni prav, je nervoza v zraku.

---------------------------------------------------------------------------
@klement, mislim da ti je projektant prav svetoval. Obstaja posebej tema na AK kjer smo to pred leti obdelovali.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe