Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slušalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glinik je napisal/a:
Pozdravljeni vsi skupaj. Po nekaj letih bom nekaj vprašal - kako čas mine Wink

Ker se dober hi-fi sistem (za moj okus) žal prične nad 5 mestno cifro (predvsem kadar slišiš kakšne RAIDHO zvočnike) je logično, da bom še precej dolgo časasa le sanjal o teh stvareh ...

Alternativa je jasno kakšen slušarkarski sistem ... Slušalke gledam nekje v rangu 100-220 EUR - AKG recimo 550 MK2, MK3 ali 712 ... . Želja je, da enostvano priklopiš na rač. ali telefon in šibaj Polde ... Vseeno opažam, da je še skoraj nujno potreben ojačevalec, da se dobi normalen zvok.

Kaj predlagate, kakšen komplet bi bil tukaj best buy?

Hvala in LP,
Glinik

Ce vprasas mene, bi na tvojem mestu za zacetek nabavil HD 650. Kot prvo so med bolj udobnimi, zvok je neagresiven, niso tezke.... Univerzalna zadeva, kjer ne mors falit.

Have a nice day

Matt
benma

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HD650 so precej temnega zvoka in potrebujejo amp. S svetlim ampom bo v redu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

3000ES je napisal/a:
Za intermezzo in oddih:

Sem pa jaz mislil, da sem fanatik, ker imam 3 slušalke pa 3 predojačevalce za slušalke:)
Have a nice Day

Matt
3000ES

Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:

Sem pa jaz mislil, da sem fanatik, ker imam 3 slušalke pa 3 predojačevalce za slušalke:)
Have a nice Day

Matt

Brez skrbi. Še vedno si na "varni strani" in daleč od fanatika. Very Happy

V resnici je to le kakšna polovica zbirke. Manjka še nekaj naglavnih in vse IEM slušalke.
In-Ear-Monitor mi ergonomsko ne odgovarjajo, jih pa dobiš pri vsakem Sony Walkman-u. V redu. Zakaj pa ne ?
Potisk šuma pri žični povezavi IEM slušalk in Walkman-ov deluje. Komur odgovarjajo, naj jih mirno uporabi.
Osebno me je - zgolj za preverbo - zanimala brezžična povezava med Walkman-i in slušalkami.
Zato sem si tudi omislil prve brezžične SONY-MDR1000X.
Sony-jev LDAC algoritem - 990 kbps namesto standardnih 328 kbps - ni slab.
Zadeva je, skupaj z zelo uporabnim potiskom šuma, poslušljiva.
Je pa res, da so na vseh mojih Walkman-ih zapisi izključno v WAV formatu.
MP3 ? Kaj je to MP3 ? Very Happy

(P.S. Brez panike. "Stari prdci" še vedno prisegamo na "žica je žica". Very Happy )

Nazadnje urejal/a 3000ES Tor Maj 08, 2018 23:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
snifix

Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

3000ES je napisal/a:
trancedeejay je napisal/a:

Have a nice Day

Matt

Brez skrbi. Še vedno si na "varni strani" in daleč od fanatika. Very Happy

V resnici je to le kakšna polovica zbirke. Manjka še nekaj naglavnih in vse IEM slušalke.
In-Ear-Monitor mi ergonomsko ne odgovarjajo, jih pa dobiš pri vsakem Sony Walkman-u. V redu. Zakaj pa ne ?
Potisk šuma pri žični povezavi IEM slušalk in Walkman-ov deluje. Komur odgovarjajo, naj jih mirno uporabi.
Osebno me je - zgolj za preverbo - zanimala brezžična povezava med Walkman-i in slušalkami.
Zato sem si tudi omislil prve brezžične SONY-MDR1000X.
Sony-jev LDAC algoritem - 990 kbps namesto standardnih 328 kbps - ni slab.
Zadeva je, skupaj z zelo uporabnim potiskom šuma, poslušljiva.
Je pa res, da so na vseh Walkman-ih zapisi izključno v WAV formatu.
MP3 ? Kaj je to MP3 ? Very Happy

(P.S. Brez panike. "Stari prdci" še vedno prisegamo na "žica je žica". Very Happy )

Živio,

lahko malo opišeš tvoje izkušnje z SONY-MDR1000X - tudi mene matrajo Smile. Si morda že sprobal noise canceling?

Hvala in lep pozdrav, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
3000ES

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 23:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

snifix je napisal/a:

Živio,

lahko malo opišeš tvoje izkušnje z SONY-MDR1000X - tudi mene matrajo Smile. Si morda že sprobal noise canceling?

Hvala in lep pozdrav, Matej

Prijazen ženski glas ti ob pritisku na gumb NC, na spodnjem robu slušalk, pove "Noise Canceling On" ali "Noise Canceling Off". Ob "NC On" televizije, na normalni sobni jakosti, ne boš več slišal. Zadeva deluje.
Če te gobezdanje na televiziji vseeno zanima, lahko z dlanjo pokriješ desno školjko in v trenutku dobiš zvok iz okolice. Zaradi vgrajenega mikrofona.
Desna školjka ima tudi funkcije za povečevanje ali zmanjševanje glasnosti (gor-dol, s prstom) in preskokov med glasbenimi zapisi (naprej-nazaj, s prstom).
Glede na to, da imajo slušalke še cel kup drugih nastavitev - vsaj v povezavi s Sony Walkman-i - ti močno priporočam branje navodil pred nakupom. Omisli si navodila, dostopna na spletu, in jih pazljivo preberi.
Nazaj na vrh
snifix

Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 09, 2018 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da imas dvojne 1000ke, bi se enih odrekel Smile

Lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
3000ES

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 09, 2018 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

snifix je napisal/a:
Glede na to, da imas dvojne 1000ke, bi se enih odrekel Smile

Lp, Matej

Če imaš v mislih zadnjo fotografijo z dvema Walkman-oma, sta na njej dva para MDR-100aap. Navadne žične slušalke, brez dodatnih funkcij. Je pa res, da so na prvi pogled podobne MDR-1000X. Te imam le ene in so črne.
MDR-1000X izdelujejo le v dveh barvah, črni in beige, za razliko od MDR-100aap, ki so na voljo v petih barvah. Tako kot tudi Walkman-i NWA-25/NWA-25HN.

http://img.bfmtv.com/c/1256/708/945/7f0539c603a187f54f5a2ba2633eb.jpg
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Stran 19 od 19

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu