Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SluŔalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glinik je napisal/a:
Pozdravljeni vsi skupaj. Po nekaj letih bom nekaj vpraÅ”al - kako ĆØas mine Wink

Ker se dober hi-fi sistem (za moj okus) žal priĆØne nad 5 mestno cifro (predvsem kadar sliÅ”iÅ” kakÅ”ne RAIDHO zvoĆØnike) je logiĆØno, da bom Å”e precej dolgo ĆØasasa le sanjal o teh stvareh ...

Alternativa je jasno kakÅ”en sluÅ”arkarski sistem ... SluÅ”alke gledam nekje v rangu 100-220 EUR - AKG recimo 550 MK2, MK3 ali 712 ... . Želja je, da enostvano priklopiÅ” na raĆØ. ali telefon in Å”ibaj Polde ... Vseeno opažam, da je Å”e skoraj nujno potreben ojaĆØevalec, da se dobi normalen zvok.

Kaj predlagate, kakŔen komplet bi bil tukaj best buy?


Hvala in LP,
Glinik


Ce vprasas mene, bi na tvojem mestu za zacetek nabavil HD 650. Kot prvo so med bolj udobnimi, zvok je neagresiven, niso tezke.... Univerzalna zadeva, kjer ne mors falit.

Have a nice day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HD650 so precej temnega zvoka in potrebujejo amp. S svetlim ampom bo v redu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

3000ES je napisal/a:
Za intermezzo in oddih:













Sem pa jaz mislil, da sem fanatik, ker imam 3 sluÅ”alke pa 3 predojaĆØevalce za sluÅ”alke:)
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:


Sem pa jaz mislil, da sem fanatik, ker imam 3 sluÅ”alke pa 3 predojaĆØevalce za sluÅ”alke:)
Have a nice Day

Matt


Brez skrbi. Å e vedno si na "varni strani" in daleĆØ od fanatika. Very Happy

V resnici je to le kakŔna polovica zbirke. Manjka Ŕe nekaj naglavnih in vse IEM sluŔalke.
In-Ear-Monitor mi ergonomsko ne odgovarjajo, jih pa dobiÅ” pri vsakem Sony Walkman-u. V redu. Zakaj pa ne ?
Potisk Å”uma pri žiĆØni povezavi IEM sluÅ”alk in Walkman-ov deluje. Komur odgovarjajo, naj jih mirno uporabi.
Osebno me je - zgolj za preverbo - zanimala brezžiĆØna povezava med Walkman-i in sluÅ”alkami.
Zato sem si tudi omislil prve brezžiĆØne SONY-MDR1000X.
Sony-jev LDAC algoritem - 990 kbps namesto standardnih 328 kbps - ni slab.
Zadeva je, skupaj z zelo uporabnim potiskom Ŕuma, posluŔljiva.
Je pa res, da so na vseh mojih Walkman-ih zapisi izkljuĆØno v WAV formatu.
MP3 ? Kaj je to MP3 ? Very Happy

(P.S. Brez panike. "Stari prdci" Ŕe vedno prisegamo na "žica je žica". Very Happy )


Nazadnje urejal/a 3000ES Tor Maj 08, 2018 23:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

3000ES je napisal/a:
trancedeejay je napisal/a:


Sem pa jaz mislil, da sem fanatik, ker imam 3 sluÅ”alke pa 3 predojaĆØevalce za sluÅ”alke:)
Have a nice Day

Matt


Brez skrbi. Å e vedno si na "varni strani" in daleĆØ od fanatika. Very Happy

V resnici je to le kakŔna polovica zbirke. Manjka Ŕe nekaj naglavnih in vse IEM sluŔalke.
In-Ear-Monitor mi ergonomsko ne odgovarjajo, jih pa dobiÅ” pri vsakem Sony Walkman-u. V redu. Zakaj pa ne ?
Potisk Å”uma pri žiĆØni povezavi IEM sluÅ”alk in Walkman-ov deluje. Komur odgovarjajo, naj jih mirno uporabi.
Osebno me je - zgolj za preverbo - zanimala brezžiĆØna povezava med Walkman-i in sluÅ”alkami.
Zato sem si tudi omislil prve brezžiĆØne SONY-MDR1000X.
Sony-jev LDAC algoritem - 990 kbps namesto standardnih 328 kbps - ni slab.
Zadeva je, skupaj z zelo uporabnim potiskom Ŕuma, posluŔljiva.
Je pa res, da so na vseh Walkman-ih zapisi izkljuĆØno v WAV formatu.
MP3 ? Kaj je to MP3 ? Very Happy

(P.S. Brez panike. "Stari prdci" Ŕe vedno prisegamo na "žica je žica". Very Happy )


Živio,

lahko malo opiŔeŔ tvoje izkuŔnje z SONY-MDR1000X - tudi mene matrajo Smile. Si morda že sprobal noise canceling?

Hvala in lep pozdrav, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2018 23:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

snifix je napisal/a:


Živio,

lahko malo opiŔeŔ tvoje izkuŔnje z SONY-MDR1000X - tudi mene matrajo Smile. Si morda že sprobal noise canceling?

Hvala in lep pozdrav, Matej


Prijazen ženski glas ti ob pritisku na gumb NC, na spodnjem robu sluÅ”alk, pove "Noise Canceling On" ali "Noise Canceling Off". Ob "NC On" televizije, na normalni sobni jakosti, ne boÅ” veĆØ sliÅ”al. Zadeva deluje.
ƈe te gobezdanje na televiziji vseeno zanima, lahko z dlanjo pokrijeÅ” desno Å”koljko in v trenutku dobiÅ” zvok iz okolice. Zaradi vgrajenega mikrofona.
Desna Å”koljka ima tudi funkcije za poveĆØevanje ali zmanjÅ”evanje glasnosti (gor-dol, s prstom) in preskokov med glasbenimi zapisi (naprej-nazaj, s prstom).
Glede na to, da imajo sluÅ”alke Å”e cel kup drugih nastavitev - vsaj v povezavi s Sony Walkman-i - ti moĆØno priporoĆØam branje navodil pred nakupom. Omisli si navodila, dostopna na spletu, in jih pazljivo preberi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 09, 2018 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da imas dvojne 1000ke, bi se enih odrekel Smile

Lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 09, 2018 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

snifix je napisal/a:
Glede na to, da imas dvojne 1000ke, bi se enih odrekel Smile

Lp, Matej


ƈe imaÅ” v mislih zadnjo fotografijo z dvema Walkman-oma, sta na njej dva para MDR-100aap. Navadne žiĆØne sluÅ”alke, brez dodatnih funkcij. Je pa res, da so na prvi pogled podobne MDR-1000X. Te imam le ene in so ĆØrne.
MDR-1000X izdelujejo le v dveh barvah, ĆØrni in beige, za razliko od MDR-100aap, ki so na voljo v petih barvah. Tako kot tudi Walkman-i NWA-25/NWA-25HN.

http://img.bfmtv.com/c/1256/708/945/7f0539c603a187f54f5a2ba2633eb.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benz220d



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 20:37
Prispevkov: 237
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2019 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

Trenutno sem na AKG K712 skuŔalkah in sem zadovoljen z zvokom, kupujem pa in ear sluŔalke ima kdo izkuŔnje s Shure SE535 modelom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Joya2islam



Pridružen/-a: Čet Feb 2018 8:28
Prispevkov: 7
Kraj: Felafeldia

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 07, 2019 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viktor je napisal/a:
Živjo z moje strani.
Jaz posluÅ”am sluÅ”alke že dobrih 5 let recimo v razmeri proti 2-channel sistemu (kakor vĆØasih sluÅ”alkarji poimenujejo zvoĆØniÅ”ke sisteme) približno 85% : 15% neobveznega in audiofilskega posluÅ”anja.

Da ne razglabam preveĆØ, po moje ti je kritiĆØno izbrati sistem - open vs. close headphones. V primeru da posluÅ”aÅ” ene resne odprte sluÅ”alke z ustrezno amplifikacijo, ki se med seboj ujamejo, ne boÅ” nikoli zadovoljen z zaprtimi sluÅ”alkami, kar pomeni, da boÅ” ti sliÅ”al okolico ter da okolica bo sliÅ”ila kaj posluÅ”aÅ”, kar je nujna žrtev.

Zamenjal sem enih 35-40 sluÅ”alk v teh 5-ih letih, da se jih veĆØ ne spomnim vseh. Vsaj deset jih ima moj sin - prelilo v njegov boudoir. Tudi zdaj jih imam 6. OjaĆØevalnikov ne morem niti preÅ”teti.
PreveĆØ osebno bi bilo karkoli natanĆØnejÅ”ega svetovati.
Nujno je biti zelo aktiven na head-fi forumu. Baza znanja, kakrÅ”ne ni na nobenem spletnem naslovu "zvoĆØniÅ”kega" hifi sistema.

Navaditi se moraÅ”, da boÅ” menjal OGROMNO reĆØi, da prideÅ” do sistema, ki ti bo vÅ”eĆØ. Ponavadi je vsem sluÅ”alkarjem end sistem Stax (najpogosteje 009) z razliĆØnimi ojaĆØevalniki, kar pa stane ogromno denarja (evo: https://www.staxusa.com/stax-sr-009.html ). Ampak težko je priti do tega nivoja.

SluŔalke so takŔna droga, da boŔ popolnoma zasvojen.
Nekaj povsem drugaĆØnega od obiĆØajne "tebi" referenĆØne zvoĆØniÅ”ke prezentacije. 2x veĆØ detajlov, 2x veĆØ vsega.
Pa ti je ful vÅ”eĆØ vrniti se na malo zvoĆØnkiÅ”ke glasbe.

Kratki odgovori:
1. Custom wired headphones: razliĆØne sluÅ”alke razliĆØno odgovarjajo na menjavo kablovja. Tiste, ki zanesljivo dobro reagirajo so Sennheiser (imel sem vse modele, vkljuĆØujoĆØi tudi 800-tke, ki preveĆØ režejo skozi kožo, abnormno so analitiĆØne), tudi sedaj imam 2 modela (595 in HD650) te druge pa s kabli, ki je dražji od sluÅ”al za dobrih 25%. In nobenih Sennheserjev, recimo nimam rad v tej meri kolikor so mi vÅ”eĆØ dražji Grado modeli. Ti pa niso niti do kolen Audezeu ali Hifiman slaÅ”alkam (od HE-500 navzgor, buranije ne posluÅ”am sploh).
Ponavadi reagirajo sluÅ”alke na menjavo kabla manj kot reagirajo na menjavo izvora (DACa) in interkonektov ter ojaĆØevalnikov. Kaj pomenijo kabli boÅ” razkril Å”ele zdaj, ĆØe že nisi kaj testiral na sluÅ”alkah. Od kadar posluÅ”am na sluÅ”alke se pomembnost interkonektov in digitalnih kablov in Å”e posebej USB-SPDIF konvertejev dvignila do nebes. To konĆØno sliÅ”iÅ”. SliÅ”iÅ” kar si plaĆØal, ne da bi sebe prepriĆØeval, da nekaj zveni boljÅ”e ali slabÅ”e.

2. Osebno nimam niĆØ proti adapterjem. Ampak, ponavadi dražje sluÅ”alke (desktop) imajo adapterĆØek za portable, vendar se en general ne priĆØakuje, da jih boÅ” posluÅ”al na ta naĆØin. Tega nikoli nisem ni sprobal. Za na pot imam a IEMs in jih posluÅ”am s prenosnim ojaĆØevalnikom. Tle lahko debatiramo, ampak po moje je nesmiselno o tem debatirat. Ne boÅ” posluÅ”al, recimo, Senn HD600 ali HD800 direkt na vhod iPoda/iPada ali podobno. Vmes boÅ” že imel ojaĆØevalnik, ki je portable, in ki ponavadi ima mali jack, takrat ga lahko uporabiÅ”, ampak tukaj itak bo trpel soundstage, ki bo bistveno ožji, sploÅ”ni užitek pa bo ohranjen (reciva, ĆØe vzameva ALO audio).
Balansirani terminali sluÅ”alk (2 izvedbi sta, ena 2 x 3-pinski XLR moÅ”ki, druga 1 x 4-pinski moÅ”ki XLR) lahko prinesejo boljÅ”e rezultate, ampak moraÅ” imeti ustrezen ojaĆØevalnik (recimo Bryston ali Schiit Mjolnir, ki ima samo XLR vhode).

Tole je moj majhen input. Ogrooomno je nasvetov na head-fiju. Štartaj tam! Tam je noriŔnica!

What are IEM headphones?
_________________
I like ti write for different forums. Check my new article on https://reviewsdone.com/.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 07, 2019 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://en.m.wikipedia.org/wiki/In-ear_monitor
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joya2islam je napisal/a:

What are IEM headphones?


In Ear Monitoring; izraz prihaja iz muziĆØarskih krogov, kjer ear budsi nadomeÅ”ĆØajo ĆØrne kiÅ”te na odru. Primer https://en-de.sennheiser.com/wireless-in-ear-monitor-system-live-sound-ew-iem-g4 Od takih affordable modelov, do visokega ranga, s custom narejenimi odlitki za uÅ”esa...

Edit: spregledal pejŔen post
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 01, 2019 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

iÅ”ĆØem ĆØim boljÅ”e sluÅ”alke ki lepo igrajo brez dodatnega ojaĆØevalca (telefon, tablica..)

Mi ostane Ŕe kaj boljŔega kot HD599?

Budget ni strogo doloĆØen, najraje pa pod 200ā‚¬, odprte zaprte ni važno, fino je ĆØe so udobne.

Grado sem že imel pa bi probal Ŕe kaj drugega.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 01, 2019 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Zdravo,

iÅ”ĆØem ĆØim boljÅ”e sluÅ”alke ki lepo igrajo brez dodatnega ojaĆØevalca (telefon, tablica..)

Mi ostane Ŕe kaj boljŔega kot HD599?

Budget ni strogo doloĆØen, najraje pa pod 200ā‚¬, odprte zaprte ni važno, fino je ĆØe so udobne.

Grado sem že imel pa bi probal Ŕe kaj drugega.


https://www.head-fi.org/

tukaj boŔ naŔel ogromno materiala...tem..
tudi kaj rabljenega kvalitetnega se da kupiti.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2019 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Forume sem prebrskal, sliŔat je težko kaj, tako da so na poti Philips Fidelio X2, pa da vidimo kaj bo.

Za 599 sem se bal da bodo prelahke na basu
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Naslednja
Stran 19 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe