Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Marantz pm 7000 težava z gumbi bass, treble inbalance

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jaggy



Pridružen/-a: Čet Maj 2018 21:50
Prispevkov: 5
Kraj: Oplotnica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2018 22:09    Naslov sporočila: Marantz pm 7000 težava z gumbi bass, treble inbalance Odgovori s citatom

Lp
Po potrebi po večkanalnem ojačevalcu sem si preko ebay nabavil pm7000...
Zvok je takšen kot mora biti nič prsketanja ko spreminjaš glasnost (na 66ki mi to dela)
Da poudarim da cd playerja še nisem priključil ker še dnevno urejam ampak, ko sem priključil kabel iz računalnika na ojačevalec mi nič ne deluje kot sem si zamislil da bi moralo. Zvočniki delajo samo ko je tipka "direct sound" vključena potem basi, visokotonci ter za uravnavanje levo desno tudi ni nobene spremembe... Zdaj pa mene zanima ali nisem pravilno kaj zvezal ali moram odpeljati do kakšnega specializiranega električarja in to preveri...
Ker mi ni jasno za kaj sta še 2 gumba ampak na prejšnem koliko se spomnim ko sem vključil dorect sound sta brez izjem delala oba zvočnika ko si izključil ti je pa v tem primeru delal kao balance ker druga tak nima 66ka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 07:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imas SR7000 ali PM7000. Prvi je veckanalni A/V receiver, mal starejsi seveda. Drugi PM7000 je pa navaden stereo ojacevalec.

Predpostavljam, da imas SR7000? Navodila zanj imas tukaj: klik

Iz PCja ti ne pride noben sound. Poslusas MP3, flac? Najverjetneje bo problem, da je izbran na reciverju kak efekt, ki potem ne zna pravilno odkodirati MP3 ali pa FLAC in je vse skupaj tisina. Moras mal it cez razlicne nastavitve v reciverju in efekti, ki jih daje na voljo. Prestavi tudi v navaden stereo mode. Tam mora priti ven.

Kar se tice direct sound je tocno tako kot pravis. V tistem nacinu ne delujejo nobene tonske kontrole in tudi ne balance. Signal gre po najkrajsi mozni poti dikret od vira na prek ojacevalca na zvocnike.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jaggy



Pridružen/-a: Čet Maj 2018 21:50
Prispevkov: 5
Kraj: Oplotnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nene imam staro klasiko pm 7000... Z kolegom iz Anglije ki mi je prodal stvar mi je pa že tudi svetoval kako pa kaj in je stvar bila nadvse brezvezna... Zadaj ko imajo možnost priklopa za processor imajo ponavadi z malim nastavkom "in - out" povezano in tega nisem dobil zraven in sem ravnokar to zvezal in začuda dela... (hotel sem imeti takšen ojačevalec, ker to je kot star mercedez ko so jih še znali delat da še kar gre in gre novi pa začne po parih letih raje kej nagajat... Smile
Drugače ti se ukvarjaš s tem profesionalno ali kako?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PM7000 je klasika ja in kvalitetna klasika. Drzi ga dokler dala. Dober stereo ojacevalec. Hi-Fi mi je pa le hobi.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe