Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pomoč pri nakupu zvočnikov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RightOn



Pridružen/-a: Pon Apr 2018 13:18
Prispevkov: 1
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2018 13:28    Naslov sporočila: Pomoč pri nakupu zvočnikov Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Odločam se za nakup zvočnikov, ki bi jih obesil na Yamaho r-n803d. V ožjem izboru so Dali Opticon 6, Monitor audio Silver 200, Elipson PF 14f in Wharfedale Diamond 11.4. Slednjih ne morem nikjer slišati, pa me zanima, ali jih je že kdo od vas. Predvsem pa me zanima, kako se obnesejo v primerjavi z vsaj enim od prvih treh. Prostor je trenutno 25m2, kasneje 50 m2. Hvala za namige in informacije!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mutolay



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 16:15
Prispevkov: 21
Kraj: fara

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2018 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

Za 25m2 so to odlične izbire za 50m2 pa že ne več. V temi High end zvočnik z odličnim basom je naštetih kar nekaj primernih zvočnikov za večje prostore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2018 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dali je bil nekaj let nazaj konkurenčen zvočnik. Potem so podvojili cene. Sedaj za jurja prodajajo šrot. Sedanji Rubicon je nekaj podobnega kot včasih Mentor.
https://www.testberichte.de/a/lautsprecher/magazin/stereo-2-2010/193739.html
https://www.whathifi.com/dali/mentor-6/review

Poglej cene. Nemško konkurenco še vedno dobiš za spodoben denar, Dali je pa odneslo. Za rabljene sploh raje glej nemške zvočnike, jih dobiš za male pare. Tonalno znajo biti zelo zelo podobni, ampak za denar pa ni primerjave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2018 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izbire (tudi pri nas) je ogromno: focal 926, kef q950, spendor a2,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mark



Pridružen/-a: Pon Jul 2017 22:19
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2018 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za toliko velik prostor predlagam satelitske zvocnike plus dober sub. Sem bil na demu pri INTEKu in videl, da imajo nekaj WHARFEDALE modelov, satelitske in samostojece. Jaz sem se navdusil nad malimi GURU AUDIO JUNIOR. Super mali zvocnik za mojo malo sobo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2018 23:48    Naslov sporočila: Dali Odgovori s citatom

Probaj še Zensor 7, so precej cenejši od Opticon 6 , zvenijo pa vseeno super
primerjaš jih lahko v MB v europarku

Po moje pa se najbolj splača kupiti malo rabljene zvočnike, običajno jih dobiš za pol ali 2/3 nove cene in še slišiš jih lahko.
Primer : http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=19922

in ne, to ni moj oglas...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2018 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.testberichte.de/a/lautsprecher/magazin/stereo-2-2010/193739.html

Tale ki je zmagal na testu rabljen pride cca 700, nov pa jurja pa pol. Maš že kup različic 809, 890... Vsako leto nova bolj ali manj ista. Zensor je zvočnik zelo nizkega ranga in ni primerljiv s temi serijami. Rubicon rabiš.
Dynaudio je dober samo tistle je kar hudo drago za tako star zvočnik. Za dobrega jurja je že kak contour novejše ga letnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2018 11:24    Naslov sporočila: Re: Pomoč pri nakupu zvočnikov Odgovori s citatom

RightOn je napisal/a:
Pozdravljeni,

Odločam se za nakup zvočnikov, ki bi jih obesil na Yamaho r-n803d. V ožjem izboru so Dali Opticon 6, Monitor audio Silver 200, Elipson PF 14f in Wharfedale Diamond 11.4. Slednjih ne morem nikjer slišati, pa me zanima, ali jih je že kdo od vas. Predvsem pa me zanima, kako se obnesejo v primerjavi z vsaj enim od prvih treh. Prostor je trenutno 25m2, kasneje 50 m2. Hvala za namige in informacije!

Glede na velikost prostora in kam si 'vrgel oko' bi moj predlog bil MonitorAudio - toda model Silver 300. Res stane 1700€, kar je dobrih 20% več od modela 200, a dobiš bistveno boljši zvočnik in bistveno primernejši za večje volumne.
https://www.stereophile.com/content/monitor-audio-silver-300-loudspeaker
Na zadnji strani tega linka imaš tudi meritve.
.. and more significant, it is an advance over all those speakers to which I compared it.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Apr 12, 2018 11:30; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2018 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jap Canton je super, sem imel 807DC model pred leti. Mi ga je bilo zal, ker z dobrim ampom je to spilalo za prste polizat.

Ampak pozor, cena novih v DE trgovinah je za komad in ne par. Res pa je, da ce je mal srece, se lahko dobi rabljen model npr. 809DC po tej ceni za par.
Definitivno vredno vsakega centa.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2018 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://m.ebay.de/itm/Canton-Vento-890-DC-Lautsprecher-PAAR-Schwarz-High-Gloss-NEUWARE/362217005997?epid=1205245191&hash=item5455d0e3ad:g:CH8AAOSwcUBYFJ6F

New old Stock al kako bi rekli. Ali počakaš na rabljene ki se jih dobi se bistveno ceneje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2018 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.... človek je že v startu napisal, da bo imel zadevo v kratkem na 50 m2, vi pa tule ponujate neke kratkoročne rešitve z MA, Canton itd... Ja , ni kej..

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2018 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav

Za 50 m2 je treba bolj odpret denarnico. Že Yamaha je tako tako. Veliki zvočniki za malo denarja samo veliko ropota Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2018 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Avdio propada vse manj je avdiofilov vse manj interesa. Veliko ljudi tega hobija enostavno več noče. Komu mar za nekoga ki si sestavlja sistem naj si ga sam ima svoja ušesa, in denarnico ter prostor. Isto kot v oni temi high end zvočnik z odličnim basom. Prvo cel halo na koncu nič od nič. Ja to je slovenski avdio. 100 predlogov za high end odličen bas na koncu pa se avtor teme smeji ja sem jih vlekel za nos kakšni idioti hi hi hi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2018 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Avdio propada vse manj je avdiofilov vse manj interesa. Veliko ljudi tega hobija enostavno več noče. Komu mar za nekoga ki si sestavlja sistem naj si ga sam ima svoja ušesa, in denarnico ter prostor. Isto kot v oni temi high end zvočnik z odličnim basom. Prvo cel halo na koncu nič od nič. Ja to je slovenski avdio. 100 predlogov za high end odličen bas na koncu pa se avtor teme smeji ja sem jih vlekel za nos kakšni idioti hi hi hi.

pa še res je...a veš kaj je reku DR.House 100 doktorjev,100 diagnoz...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2018 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Canton 809,890... ima po 2 20cm membrani. Je prevelik za 25 kvadratov, za 50 mogoče res malo majhen, ampak enega zvočnika kot optimum za vse razmere ne boš našel. Bi pa rekel, da je za te cene in te kvadrature to kar zelo dober kompromis. Canton je ena izmed redkih firm, ki cen v zadnjih letih ni poslala v nebo, zelo lahko se poganjajo, sicer pa poglej kaj so alternative. Dali, Monitor audio, Wharfedale. Nekateri celo dražji in mnogo, mnogo slabši. Pa saj ni nihče predlagal zizeke Smile

Saj imaš tu ene. http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=20089

Pejt poslušat, samo cena je malo divja glede na to da so novi taki 1400 z možnostjo pogajanj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe