Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri gramofon kupiti?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Čet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2018 15:27    Naslov sporočila: Kateri gramofon kupiti? Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Nameravam kupiti rabljen gramofon. Odločam se med Technics SL Q3 in Dual CS 455-1 gold. Oba sta original in ohranjena.
Posedujem sledečo opremo :
Yamaha cr-600, bsr 810, Denon PMA 980R, Siemens RW 600, Zvočniki Pioneer CS775 in CS 7070 ter Jamo cornet 90.
Kaj priporočate?
Hvala za odgovore.

https://www.hifitest.de/test/plattenspieler/dual-cs_455-1_8326
ali
https://www.vinylengine.com/library/technics/sl-q3.shtml
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 01:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/glasbeni-predvajalniki/gramofoni/gerrard-sp-25-mk-iii-gramofon-odlicen-vintage-1334664514.html

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/glasbeni-predvajalniki/gramofoni/fisher-mt-z1-cec-st-930-1314968368.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To mi se zdi zanimivo:
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/glasbeni-predvajalniki/gramofoni/rpm9-c-1303854345.html?aclct=1521662030

http://www.soundstage.com/vinyl/vinyl200411.htm

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Čet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bolho sem pregledal od a do ž, kupujem iz Bosne ali Srbije , Technics shure je 130€, dual ortofon 170, se mi ne zdi predrago, tale Garrard mi je simpatičen, je mogoče boljši od teh dveh? Imam že nekaj podobnega BSR 810. Prosim za mnenje, nisem dovolj izkušen glede gramofonov, imam tudi siemens rw 600, vendar me pri obeh moti, da v mirovanju pri polovični glasnosti ojačevalnika brnita kljub ozemljitvi. Je to pri vseh gramofonih? Se opravičujem za neumna vprašanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brni ojačevalec ali ožičenje, nikoli gramofon, razen če nima katere od signalnih mase. Zveza mase za ohišje, ki je posebna žica, se vedno testira, če kaj pomaga. Po navadi samo nagaja in je gramofon raje brez. Brezšumnost je osnovni pogoj za veselje s stružnicami. Potem rabiš še 100 vinyl plošč, z vsaj po enim prebavljivim komadom na njej. Za to moraš biti pa kar bogat. Najprej uredi obstoječ gramofon v pravilno nastavitev kotov, tesnost ležajev in kabelskih povezav v brezšumnost, šele potem pogleduj po boljšem gramofonu in takrat kupi tahudega, tazadnjega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Čet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 12:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oba gramofona imam v popolnem horizontalnem stanju, utež na ročki nastavljena po navodilih proizvajalca, če odstranim ozemljitev iz ojačevalnika brni še bolj, imam tudi kabel povezan direkt na hišno ozemljitev. Saj brnenje ni tako hudo, vendar ko odklopim signalni kabel popolnoma izgine. Kar se tiče LP-ejk, imam jih cca 130kos. Bi moral mogoče menjati original signalne kable s kvalitetnejšimi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

s to menjavo nisi nič naredil...stran metanje denarja...in gdo garantira da se boš znebil bruma...če sploh gre za brum ali šum....osebno bi poservisiral BSRa...in ga testiral na drugem ojačevalcu...na netu je ogromno informacij kako se to naredi...če pa nisi spreten z ročnim delom, poišči serviserja...in ta denar investiraj v glavo...
Dual, ki ga omenjaš ima motor pod ročko...to zna bit problem pri enih glavah...vsi 4je, ki jih omenjaš so si zelo različni...konstrukcijsko bi najraje ostal pri BSR-klasični koleščkar...ostalo preveč elektronike in mehanskih delov, plastičnih zobnikov, ki so slišni tudi brez ojačevalca...
ali pa, kot ti je svetoval kolega, šparaj pa si nabavi stroj za vse večne čase...

tako sem se jaz znebil bruma na Thorensu...čeprav je bilo vse zvezano po PSu, sem dodal rumeno žico in se je zadeva umirila...tvoj BSR je tudi poln železja...kupi Mogami 4žilni z opletom in si naredi nov kabel....najcenejše za štart...


_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Čet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za tole, bom menjal kabel in povezal maso, sporočim rezultat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vinskiduh je napisal/a:
Hvala za tole, bom menjal kabel in povezal maso, sporočim rezultat.


ča si spreten z lotanjem si naredi eno žico s krokodilčki na vsaki strani in experimentiraj...mogoče boš hitro izločil napako, mogoče ne...jaz sem imel srečo...nisem elektronik...tudi bolj izkušeni imajo probleme z ozemljitvijo....vsekakor nov kabel....to je prvi korak za izločitev problema...pa naj me popravijo bolj izkušeni....in manj problemov sem imel če grem čez externi Phono stage...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Čet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rešeno. Gramofon sem imel na kovinski polici. Pod gramofon sem dal dve iverki po 2cm, kot noč in dan, masa mora biti priklopljena na ojačevalnik, če povežem še ozemljitev od hišne instalacije je več brnenja. 😀 😁
Hvala vsem za nasvete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izhodi na glavi so R/RG in L/LG. Najboljši rezultati so, če povežeš samo to in ojačevalec z dvema oklopljenima žicama in ta oklop je edina masa, ki pride iz gramofona na ojačevalec. Vezava še šasije, posebej z enojno izolirano žico, običajno dela več škode kot koristi. Pol je pa tiho. Vsi električni viri na izmenični tok pa morajo biti čim bolj stran od gramofonske glave, če ne, ne pomaga nobena teorija dratov. Za MC glave je pa še ena stopnja obravnave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vinskiduh je napisal/a:
Rešeno. Gramofon sem imel na kovinski polici. Pod gramofon sem dal dve iverki po 2cm, kot noč in dan, masa mora biti priklopljena na ojačevalnik, če povežem še ozemljitev od hišne instalacije je več brnenja. 😀 😁
Hvala vsem za nasvete.


no lepo da si prišel do končnega rezultata...včasih je zelo simpl, včasih si v zablodi....zadeva niti ni tako simpl, samo se včasih da urediti zelo enostavno....testing, testing, testing.....juhuuuuuuuuuu....
in ne razmišljaj o nakupu novega grama.... Cool ....vsaj ne v tem cenovnem rangu.....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Čet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 01:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vesel bi bil, če bi si lahko kdo vzel čas nekdo v moji bližnji okolici in prišel pogledat stanje moje "avdio tehnike" in mi kakšno malenkost razložil, kako bi z majhnimi (ne minimalnimi) prišel do spodobne glasbe. Prostor je garaža cca 3.5x6m. Je pa v njej citroen spaček in veliko druge krame, tepihi po tleh....
Sedaj uživam in poslušam Bob Marley Legend na BSR MC Donalds 810, Yamaha cr-600 in jamo cornet 90 iv.. Odklop.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Čet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 01:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah, težim. Oprostite. Please, please,listen to the children., ja sem zamenjal ploščo, Doors
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 03:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to kumpanjo..samo plošče poslušaj....ob priliki pridemo do Vipave....juhuuuuu....še spačka ti poštelamo.... Very Happy ....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe