Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvočnik z odličnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Tudi JBL-ove 250 smo imeli že na tapeti:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=408&postdays=0&postorder=asc&start=2145



Res je
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom odgovoril na vprašanja, če je OT pa potrpljenje..
@coldplay33, @gerchy - v mojih dveh sistemih rotirajo in so v aktivni uporabi in ne samo na zalogi v original, near mint stanju (glede na leta):

- JBL 4343B, zadnja serija z wooferjem 2235 H - 38cm, v aktivnem biampingu
- JBL 220 Oracle, zadnja serija z wooferjem LE 14H - 36cm
- JBL 250 Jubilee, z wooferjem LE 14H1 - 36cm

Če pa koga še kaj zanima.., ni problema...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
andrej



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:47
Prispevkov: 121
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 16:15    Naslov sporočila: jbl - spet Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
Zanimiv je tale opis gtimbers-a iz spodnejga linka.Po njegovem je najboljša 250ti jubilee verzija.

http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?38036-Jbl-250ti-Jubilee-vs-previous-models



Uporabniku "gtimbers" bi kar verjel http://www.audioheritage.org/html/people/timbers.htm
Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker sem bolj pristaš ideje, da je potrebno raziskati dejansko stanje in nezadovoljstvo lastnika, sem si malo bolj ogledal, kaj se dogaja s Ti5000.

Podatki so naslednji:
JBL Ti5000

Type: 3 way, 4 driver loudspeaker system
Frequency Response: 35Hz to 20kHz
Recommended Amplifier: 300W (maximum)
Crossover Frequency: 300, 3000Hz
Impedance: 6Ω
Sensitivity: 91dB
Bass: 1 x 300mm aquaplas cone
Midrange: 2 x 130mm polypropylene cone
Tweeter: 1 x 25mm titanium dome
Enclosure: 90 litre, bass reflex
Dimensions: 480 x 1147 x 380mm
Weight: 58kg
Year: 1994

Po ogledu sheme kretnice trdim, da to ni 3-sistemski zvočnik.
www.audioheritage.org/vbulletin/attachment.php?attachmentid=55881&d=1338576662
Srednjetonca imata namreč vsak svojo, povsem drugačno kretnico.
Je pa zanimivo, kakšni rezi so na posameznih komponentah:
woofer - 12db rez navzgor
mid spodnji - 6db navzdol, 12db navzgor
mid zgornji - 12db navzdol, 12db navzgor
visokotonec - 12db navzdol
VSE komponente imajo ob taki kretnici enako fazo.
Bi bilo zanimivo videti graf, kako se faza obnaša pri takem mišmašu.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Bom odgovoril na vprašanja, če je OT pa potrpljenje..
@coldplay33, @gerchy - v mojih dveh sistemih rotirajo in so v aktivni uporabi in ne samo na zalogi v original, near mint stanju (glede na leta):

- JBL 4343B, zadnja serija z wooferjem 2235 H - 38cm, v aktivnem biampingu
- JBL 220 Oracle, zadnja serija z wooferjem LE 14H - 36cm
- JBL 250 Jubilee, z wooferjem LE 14H1 - 36cm

Če pa koga še kaj zanima.., ni problema...

Lp


Uff..to pa je nekaj za poslušat Smile
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni sinonim za dober bass vedno in samo JBL Wink
_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Pet Mar 16, 2018 18:15; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby,tole so pa ja kef reference 207 (/2),kako pa ti ležijo z basi glede na jbl. Kot vidiš sem jih omenil na začetku, da so mi interesantni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je !
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 19:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
jacoby,tole so pa ja kef reference 207 (/2),kako pa ti ležijo z basi glede na jbl. Kot vidiš sem jih omenil na začetku, da so mi interesantni.

Bass je za moje pojme odličen, ne rabim boljšega. Tudi v manjšem prostoru brez tretmaja je čvrst in brez overhanga. Primerjava z JBL je nehvaležna, ker gre za povsem drugačen pristop k zvoku. Kot rečeno pomembna je celota.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix,moje znanje je tu mnogo preslabo.Sem pa iz Stereoplaya potegnil nekaj grafov - meritev za te zvočnike, še bolj bi me pa zanimalo, ali bolje to opravljajo 250ti jubilee
....Slik-grafov iz mojega računalnika izgleda ne morem naložiti v forum.
Na spletu jih ne najdem, Ti lahko kako drugače pošljem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 20:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je !
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Vprašanje @jacoby, kam deneš bas, ki ima v prostoru cca 2,5 sekundi poodmevanja Shocked Wink

Kot pravi @pinus, da "rad provociram" v "temi najdražje" Rolling Eyes
Ja, sej je to nujno, da zbudim "audiofile" ker nočejo, ne razumejo "akustičnih dejstev", da npr. več 100.000 € vreden Cessaro zvočnik in amplifikacija Zanden rešujejo akustiko "z lesenimi cukrčki" kot jim pravijo, da pri tem da tak zvočnik "ustvarja enormno zvočno energijo", ki se mora nekam "izveneeeeeet" Laughing Wink !



Oprostite za smetenje "teme" Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 01:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33, ne se sekirat za manjko znanja na tem področju, saj tudi ta ki je tole reč razvijal, ni bil mnogo bolj podkovan.
250ti jubilee imajo nekaj več možnosti kvalitetneje reproducirati zvok, a po ogledu fotografij kretnice mislim, da so tudi tam uspeli ubiti zvočno sliko. Ni čudno da se na veliko delajo DIY zamenjave za original kretnice.
Če bi si bila bližje, bi priletel mimo s končnimi stopnjami in elektronsko kretnico, pa bi naredila par poizkusov. Woofer mi ni sporen, bi delal še bolje s popolnoma direktno vezavo na ojačevalnik kot pa preko špule in kondenzatorja v paraleli (to sicer naredi malo več "mehkobe"). Tweeter je OK, mu pa bolj paše malo bolj strmi rez na kretnici (18db). Problem sta srednjetonca. V tej vezavi eden kasni za drugim - delata dvojno sliko (90° medsebojni fazni zamik). Na nek način bi bilo bolje, če bi delala enakomerno v paralelni ali zaporedni vezavi s precej bolj enostavno kretnico, problem nastane na višjih srednji tonih, ker bi nastala luknja zaradi prevelike razdalje na previsoki frekvenci, takega tipa visokotonca ne moremo spustiti dovolj nizko. Lahko bi se poigrali z vezavo, da samo eden od srednjetoncev nadaljuje delo proti višjim frekvencam, a bi ga znalo manjkati v decibelih. Elegantna varianta bi bila vreči oba srednjetonca ven in v arhiv predal z njima, namesto njiju pa spodnjo luknjo zapreti, v zgornjo pa namontirati en pravi profi širokopasovni srednjetonec. Jasno nova enostavnejša pasivna kretnica v zgornjem delu, dodatni ojačevalnik za mid-hi sekcijo prave finese in damping faktorja, za bas pa lahko ostane tudi Mac, saj z 8 končnimi tranzistorji na kanal tudi ne more biti mlahava šleva.
Grafe mi lahko pošlješ tudi na moj email, ti pošljem po ZS.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 08:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:

- JBL 4343B, zadnja serija z wooferjem 2235 H - 38cm, v aktivnem biampingu
- JBL 220 Oracle, zadnja serija z wooferjem LE 14H - 36cm
- JBL 250 Jubilee, z wooferjem LE 14H1 - 36cm

Impresivno! Morda še beseda o razlikah med naštetimi? Nekako se mi dozdeva, da so ti stari monitorji še najbolj prvinski.

jacoby je napisal/a:
Ni sinonim za dober bass vedno in samo JBL Wink Pomembna je celota!

Ja. Celota s prostorom vred.
Če te zanima resnica, pridemo izmeriti in bomo hitro videli, koliko je ura. Ali imaš res srečo ali pa samo nizke kriterije. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 08:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoce en Cizek sistem ? Idea Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 3 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe