Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvočnik z odličnim basom
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2018 22:56    Naslov sporočila: High end zvočnik z odličnim basom Odgovori s citatom

Sem nov v temle forumu. Kupujem samostoječe zvočnike nekje med 4.000 - 10.000 euri -rabljene. Trenutno imam ojačevalec Mcintosh MA 6600, cd player Pathos digit in zvočnike JBL TI 5000. Zvočniki, kateri jih poznate, veste da producirajo odlične base, so pa manj natačni v srednjem območju. Tu pa je moja želja, da nabavim zvočnike, nikakor ne s slabšimi basi, a bolj preciznim srednjim območjem. Recimo, gledam zvočnike BW diamond serija 800 - 803, KEF reference 207, Sonus Faber elipse ali podobno, Dali v tem razredu, Piega clasic 60, mogoče celo focal stela utopia, kef in klipsch sploh ne poznam . Poslušal sem BW 803 D3 pa me niso impresionirali. Ostalo še moram slišati. Kaj mi svetujete - skratka želim precizen zvok z intenzivnimi basi. Subwoofer ne pride v poštev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2018 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja pa še nekaj,tisti ki niste slišali jbl 5000ti ali 250ti, boste težko vedeli kam merim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 00:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen coldplay33

konkretnega modela ne poznam, a imam veliko prakse s pro izvedbami JBL zvočnikov. Pro verzije še nekako pridejo blizu moji referenci zvoka in reprodukcije vokala in srednjih tonov, hifi verzije pa so slab približek njihovih pro komponent. Obema pa je skupen en problem - precej slabo izvedene pasivne kretnice. Za praktično nič investicije ti priporočam, da poskusiš tvoje JBLje pognati v biampingu. Pustiš samo pasivno kretnico med srednjetoncema in visokotoncem, bas in mid pa režeš na kakih 250Hz aktivno. Predvidevam, da bo vse skupaj bolj dinamično in definirano.
Sam design zvočnika ni najbolje zamišljen za najboljšo reprodukcijo srednjih tonov. Po mojih izkušnjah se najboljše srednje tone dobi z enim samim srednjetoncem, po možnosti s trdim vpetjem (ne foam ali guma), zelo močnega magneta (neodym) in dovolj velike tuljave, da ima majhno termično kompresijo (stiskanje dinamike in sprememba spektra zaradi segrevanja). Ob vsem tem je nujno izbrati zvočnik s čim nižjim faktorjem Le (vpliva na hitrost odzivnosti). Če to iščemo med hifi zvočniki rabimo zelo zelo veliko sreče :-)

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 02:08    Naslov sporočila: Re: High end zvočnik z odličnim basom Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
Sem nov v temle forumu. Kupujem samostoječe zvočnike nekje med 4.000 - 10.000 euri -rabljene. Trenutno imam ojačevalec Mcintosh MA 6600, cd player Pathos digit in zvočnike JBL TI 5000. Zvočniki, kateri jih poznate, veste da producirajo odlične base, so pa manj natačni v srednjem območju. Tu pa je moja želja, da nabavim zvočnike, nikakor ne s slabšimi basi, a bolj preciznim srednjim območjem. Recimo, gledam zvočnike BW diamond serija 800 - 803, KEF reference 207, Sonus Faber elipse ali podobno, Dali v tem razredu, Piega clasic 60, mogoče celo focal stela utopia, kef in klipsch sploh ne poznam . Poslušal sem BW 803 D3 pa me niso impresionirali. Ostalo še moram slišati. Kaj mi svetujete - skratka želim precizen zvok z intenzivnimi basi. Subwoofer ne pride v poštev.


Pozdrav

Pri Duletu v Audiogaleriji dobiš Opera Tebaldi, veliko, veliko zvočnika za spodoben denar. Bas, detajli, oder, dinamika v izobilju. Kar dobiš iz tega zvočnika moraš iskat v zvočnikih za 20000€+. Sonus Faber Elipsa je monitor v primerjavi Tebaldiju ! Rabiš velik prostor ! Obvezno poslušanje !

https://www.facebook.com/audiogalerija/
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj, odvisno seveda od tvojega prostora. Ampak, ce ga je dovolj, bi s takim denarjem, ce bi ga imel za Hi-Fi, gledal samo se za enim bogom, t.j. Harbeth 40.1 ali pa 40.2. Ampak, bi se verjetno prej odlocil za prejsnjo generacijo 40.1. Odlicno, polno, natur, vse na mestu tako kot mora bit. Ne bi se vec oziral za nicemer vec. Stereophile referenca.



lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipsch Palladium P39F ali manjši 38 če soba ni ogromna. Pa še velikost in globina stereo slike jim je velik plus. Če uspeš dobiti rabljenega bi tudi JBL4365 bili prava pot. https://www.youtube.com/watch?v=uNvntwm0CjM
Za malo več denarja so lepa rešitev Blumenhoferji - jih lahko pri nas poslušaš v Gažonu/ Tafos Audio.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Enkrat ko si navajen na veliko dinamiko tudi na basu, izpadejo običajni hifi mooflerji (wooferji ki momljajo Very Happy ) ko njiva kamilic v rahlem vetriču; nobenih emocij, ni pospeševanja na basu ki ti ježi kožo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res ste super da takole svetujete. Ja tale Opera Tebaldi zgleda kar hudo in bi morala dati nekaj od sebe, bom šel poslušat. Sicer imam sobo povezano z jedilnico, tako da je kar velik prostor cca. 30 m2. Tudi za Klipsche sem že čul nisem jih pa slišal ,Harbeth pač ne poznam. Problem je, da se je potrebno podati kar daleč naokoli, da čuješ različne zvočnike. Pa še sejma ni trenutno nobenga. Zanimivo, da ni nihče komentiral mojih predlogov razen mzi.perx Elipse. Lix, hvala za nasvet ampak za biamping rabim dva ojačevalca, če si prav razlagam, bi pa nedvomno pomagalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
Res ste super da takole svetujete. Ja tale Opera Tebaldi zgleda kar hudo in bi morala dati nekaj od sebe, bom šel poslušat. Sicer imam sobo povezano z jedilnico, tako da je kar velik prostor cca. 30 m2. Tudi za Klipsche sem že čul nisem jih pa slišal ,Harbeth pač ne poznam. Problem je, da se je potrebno podati kar daleč naokoli, da čuješ različne zvočnike. Pa še sejma ni trenutno nobenga. Zanimivo, da ni nihče komentiral mojih predlogov razen mzi.perx Elipse. Lix, hvala za nasvet ampak za biamping rabim dva ojačevalca, če si prav razlagam, bi pa nedvomno pomagalo.

Moj komentar v zvezi z zvočniki ki imajo dinamiko na nižjem nivoju - (praktično vsi ki si jih navedel) - kot je JBL ali Klipsch standard je zapisan in sovpada s tvojo izkušnjo na 803d3.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 16:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot je že @lix navedel, so velike razlike v JBL speaker produkciji..
Tale 5000ti nima veze s serijo L (250. 220 itd..) in pro serijo, ker ne dosega kvaliteto tam uporabljenih enot.. L serija ima tunning za listening oz. living room, pro pa za nearfield monitor poslušanje (npr. 43xx ali 44xx..)..
Preiti iz serije JBL L ali monitor na zvok, ki ti ga predlagajo - BW, Harbeth, Opera, Sonus, Kef nima veze, ker so to popolnoma druge prioritete zvoka, kot jih navajaš (da ne bo pomote - ni nič narobe z navedenimi brandi a niso v kontekstu..)
V poštev pridejo navedene serije L in monitor (-nekateri modeli fantastično zveneči v aktivnem biampingu..,), seveda lahko tudi array 1400, K2, Everest od drugih znamk pa lahko večji Wilson, Focal, TAD, lahko deloma tudi Tannoy in mogoče Klipsch (tega raje ne.)..
Ta Mac ni za JBL.. Kaj finega z amperi (če je velik prostor) ali hude lampe (tudi za biamping)...


Lp


Nazadnje urejal/a pinus Tor Mar 13, 2018 17:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tebaldi je zelo dober zvočnik.Pojdi poslušat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dynaudio Contour 60. Imajo jih v Sonus Artu (nisem povezan z njimi).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 18:17    Naslov sporočila: Re: High end zvočnik z odličnim basom Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
Sem nov v temle forumu. Kupujem samostoječe zvočnike nekje med 4.000 - 10.000 euri -rabljene. Trenutno imam ojačevalec Mcintosh MA 6600, cd player Pathos digit in zvočnike JBL TI 5000. Zvočniki, kateri jih poznate, veste da producirajo odlične base, so pa manj natačni v srednjem območju. Tu pa je moja želja, da nabavim zvočnike, nikakor ne s slabšimi basi, a bolj preciznim srednjim območjem. Recimo, gledam zvočnike BW diamond serija 800 - 803, KEF reference 207, Sonus Faber elipse ali podobno, Dali v tem razredu, Piega clasic 60, mogoče celo focal stela utopia, kef in klipsch sploh ne poznam . Poslušal sem BW 803 D3 pa me niso impresionirali. Ostalo še moram slišati. Kaj mi svetujete - skratka želim precizen zvok z intenzivnimi basi. Subwoofer ne pride v poštev.


pejt v AS....mogoče boš najdel tisto, kar ti odgovarja....novo ali rabljeno....cenovno naj bi odgovarjalo tvojem tvojem žepu...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliko nasvetov, z veliko deviacijo...sto ljudi, sto čudi... Laughing

Za glasbo ki jo sedaj "konzumiraš" na JBL Ti5000, bo B&W 800D ali 802D čista fatamorgana, ampak samo s pravim ampom! D3-crap!
Stela...ja...mokre sanje, oz. malo morgen... Wilson Audio Laughing kje je to...
MA6600 za začetek OK, v nadaljevanju pa kaj bolj živega, čvrstega...Damping factor - 40? Rolling Eyes

PS: pozabil, Ubiq Audio menda dela top zvočnike! Wink
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
andrej



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:47
Prispevkov: 121
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 21:45    Naslov sporočila: VR Odgovori s citatom

Sem si lastil JBL TI 5000 in 3000, srednji delajo boljše na nižjem modelu ker ima samo en srednjetonec (jasno ko' sonce zakaj).

Zvok kot ga iščeš sem našel v Von Schweikert VR4. Čeprav niso lepotci imajo izjemen zvok in se strinjam z vsem kar je napisano v recenziji
Deep, articulate bass, deft, tuneful midbass, truthful, resolving midrange, delicate, detailed treble, blinding attack, laser sharp focus, electron microscope resolve, seamless driver integration, unnerving neutrality, exquisite octave-to-octave tonal balance, broadband truth of timbre, see through transparency, focused and unwavering soundstage and image, elegance and poise. What more can I say, they are the total package.

http://stereotimes.com/speak101001.shtml

Novejši modeli (4JR, 4SR...) so že lepši, ne vem pa kako igrajo.

Ko se že omenja B&W D3 - so tudi mene razočarali na sejmu. Vsaj nekje, da se na forumu skoraj vsi strinjamo Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naslov teme je znan..
Znana so tudi jabolka in hruške..
JBL TI 5000 - ima problem v srednjih - uporabili so x mid driver nizke občutljivosti, zato dodali še enega enakega, tudi bas ni med jbl boljšimi variantami, a soliden - kot rečeno nekako entry model, ni made in USA, ki tudi ne stane veliko - cena trenutno cca 900 - 1500€..
- BW 800 d2 - cca 7500-10.000€
- Focal Stella - cca hmm - google že ve..
Nekaj "mavrice" pa že mora biti za to razliko v ceni... haha..

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 1 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe