Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj ste pa vi danes počeli na svojem sistemu?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 01:39    Naslov sporočila: Kaj ste pa vi danes počeli na svojem sistemu? Odgovori s citatom

Ta tema je namenjena prikazu dnevnih aktivnosti, ki jih člani Audio Kontakt-a imajo s svojim HI-FI ali surround sistemom, pa naj bo to čiščenje, postavljanje zvočnikov po prostoru, menjava/konektiranje kablov, vklop nove komponente v sistem.....

Pa naj začnem jaz.....
Že nekaj časa mi gredo na živce špice na stojalih. Glede na razne aktivnosti, pogosto spreminjam pozicije stojal in vedno se ubadam z ranimi podložkami, kako bom na tla položil 20 kilsko stojalo.....zato sem se odločil, da zadevo spremenim.

Najprej sem pomislil na Soundcare, ki ima normalno rešeno, da se podložka drži same konice, tako da je enostavno premikanje, pa še stojalo stoji na konicah. Glede na to, da 4 paketi konic niso zanemarljiv strošek, poleg tega pa sem se odločil iz danes na jutri in sem želel takoj zamenjati, sem v Hobilesu našel pohištvene nogice M8 in špicam zaenkrat naredil konec na tem sistemu. Za 16 nogic in matice sem plačal cca 5 EUR.

Seveda se omenjene nogice (kar se točkastega kontakta tiče) ne morejo primerjati z običajnimi špicami ali Soundcare, a za surround sistem s 4-imi Audio Masa stojali bo čisto ok za začetek.











_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 09:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno testiram novo verzijo ESELab Nibiru phono predojačevalca, sedaj je v sredi utekanja/ 'break in' kot rečejo v novem esperantu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2018 02:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dolgi zimski večeri so odlični za lotanje, npr. zamenjave starih, doma zjedkanih, prototipnih modulov na nove ta zaresne ploščice.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2018 22:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

začasna menjava armboarda in ročice:






_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2018 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
začasna menjava armboarda in ročice:







Fjaka... kaj maš klemp iz bračkega kamna? Nice...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 00:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

experiment...vendar neuspešen...seje...tip je delal na roko...stružnica je bila pokvarjena...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj slikic(ČB) od nove ročke, tokrat brez magneta.


Tudi radirka ni samo za radiranje, ampak kot pripomoček v avdiu.
Spodaj.




Ročka je vpeta na kevlarjevi 0.5mm niti z možnostjo višinske regulacije in torzijske napetosti na dveh neovisno kontaktnih ležajnih 1.5 mm kroglic v cevi.

Vidna struktura carbonske cevke konusne oblike.Pivot 13mm, shell 9mm.
Spodaj.



Shematski prerez


Nekaj osnovnih podatkov:
Efektivna dolžina: 325.5mm
Montažna dolžina: 313.00 mm
Overhang: 12.5 mm
Offset angle: 16.6°
Efektiva teža spreminjajoča, možnost dodatne obtežbe. od 10 - 16g. Za fino rugulacijo VTA je glavni nosilni vijak M30/1.5 navoj. Azimut se uravnava na shellu, balast z dvema balastnimi utežmi in pa z zadnjim delom nosilca. Nosilna cev je lahko od carbona, aluminija ali inoxa, vse ovisno od zahteve odjemne doze za vskladitev rezonance. Antiskating se uravnava z kevlarjevo nitko in vijakom nad in pod ročko, offset pa z vijakom na shellu. Vse skupaj precej enostavno, a je minilo precej časa od zasnove do montaže. Za "svirko" bo še nekaj čas minilo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 10, 2018 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še primerjava staro-novo.
Razlika je več kot očitna. No ja, na novi je še luknja za lift prazna. Če nova preživi testiranje, premaknem tudi lift, ali če me prime - novi.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2018 04:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

svaka čast....spoštujem.....juhuuuuuuuu.... Very Happy .....

najbrž je desna nova????
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2018 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne Fjaka, leva je nova. Desna je na principu dveh magnetov, leva brez magnetov, razvidno na shemi.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2018 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako. Ročka je na mestu, preživela je 1. test. To je potovanje od nulte točke do notranjosti z obtežitvijo 0.5g. Ročka je potovala brez zastojev in preskakovanja, seveda s popačenim signalom. Po vseh potrebnih nastavitvah(vodoravnost,teža, balans, VTA,azimut, antiskating) sem izbral mojo priljubljeno ploščo in se dal na poslušanje. Če sem iskren, sem pričakoval neke zvokovne spremembe v primerjavi z obstoječo ročko. Ne vem, kaj bistvenega nisem opazil, bom pa spremljal razlike še naprej zvokovno poznanih vinilkah.
Nekaj slikic.

Absolutno točna nastavitev!


Obtežba 0.5g. Viseča nitka se odstrani, vijak je samo začasno za točnost meritve razdalje med pivotom in centrom.


Potovanje proti sredini.



Vijak na balastu je začasno. V končni fazi je poglobljen!





Še nekaj dodelav, skrajšati vijak, za 30% povečati balastno "matico", balast približati proti pivotu in to je to. Seveda, tudi lift je potreben, luknja je že.



No ja, niti ni tako zapleteno če koga zamika izdelava. Vsekakor se splača.
Podobna ročka, (sem zasledil na spletu)prodajalec je postavil 2400€. Potem pa sem pomislil, aha, tudi z odjemno dozo. Ma kje pa, odjemna doza še 1x toliko. Tako za informacijo, pa ne, da jaz mislim mojo prodajati, preveč truda je vloženega. A nekaj je treba početi!
Vse za glasbo, nič za HiFi!
Zdaj pa gremo malo poslušati,
pa LP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2018 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom





Malo "igranja", da vidimo kje smo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:




Malo "igranja", da vidimo kje smo.


kaj ta ekran dela v HiFi sistemu????.... Laughing
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 14:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@GoldProf@, če prav razumem, samo nitka drži ročico???...če je vpeta v palco in se palca premika, a ne pride do napetosti???...kako funkcijo ima oring na libeli???....zakaj samo 0.5 g???...testing???....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
@GoldProf@, če prav razumem, samo nitka drži ročico???...če je vpeta v palco in se palca premika, a ne pride do napetosti???...kako funkcijo ima oring na libeli???....zakaj samo 0.5 g???...testing???....

Fjaka,
pravilno razumeš. Ročko v položaju držita dve nitki. Ena je na spodnji strani, druga na zgornji, poglej višje na shemi. Pa sposkusimo pojasniti: neka klasična ročka je vpeta v več ležajev, horizontalno in vertikalno. Unipivot visi na recimo pogojno, samo na enem ležaju, pogojno ker ni nujno, da je to res ležaj, na precizno izdelani konici. Potem imaš primer unipivota na nitki in dveh magnetih ali pa več magnetih. Torej je več načinov držati ročko v stalnem položaju. Do napetosti ne pride, ker je ena nitka obrnjena desno, druga levo. Če poenostavim, ena se navija, druga odvija in s tem se torzijske sile izničijo. To odvijanje in navijanje je rečeno simbolično, ker se vse skupaj dogaja v krogu ca 30°. Zakaj 0.5 g? Če ročko postaviš v neutralen položaj pri 0 g obtežitve se bo ustavila in ostala na miru v tem položaju. Torej, da jo spustiš na ploščo potrebuješ nekaj mg obtežitvi. Jasno je, da slabo uravnana ročka bo kaj hitro zdivjala proti sredini (cpF) ali pa iz plošče ven (cfF). Seveda, to uravnavanje se doseže z napetostjo dveh nitk, spodnje in zgornje, recimo temu tudi antiskating.
Gumica na libelici je iz praktičnosti, ravno teža gumice mi je dala na prejšnji ročki čisto točen rezultat na tehtnici 1.45g in gumica je ostala na libelici, ne se bat, ni nobena čarovnija.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe