Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Novi bookshelfi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, na tem linku:
http://www.gr-research.com/myths.htm
je tabela, kjer so rezultati meritev.

Tipu je bilo dovolj blablajanja in je sistematsko šel meriti wooferje (8 različnih tipov) - kaj se dogaja po eni minuti ulaufavanja, pet minut, 1ura, 10ur, 20ur, 40ur, 80ur.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

če lahko vskočim vmes,bi vas vprašal če lahko center zvočnik kombiniram z drugo znamko ali lahko pride do kakšnih motenj ali šumov(in kaj predlagate)ali vseeno nabavim indiana line kot sta stereo?hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 09:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
če lahko vskočim vmes,bi vas vprašal če lahko center zvočnik kombiniram z drugo znamko ali lahko pride do kakšnih motenj ali šumov(in kaj predlagate)ali vseeno nabavim indiana line kot sta stereo?hvala

Seveda lahko.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem si pogledal teste. To niso basovci ampak pravzaprav sredjetonci, ker so premajhni (cca 165mm) in so idealni za srednjetonce v 3-way. Za kakšen resen zvok v 2-way jih je treba resno shelfati do resonance. Padec resonančne frekvence za 10% po 80 urah je kar znaten in vpliven. Resni vplivi mehčanja se najdejo šele pri 10˝ (240mm) in naprej. Po menjavi obrob je treba kar pol leta za pravi odziv, res pa vsak to ocenjuje po svoje. V vintage časih so američani za HiFi gledali nad 10˝, nemški standard DIN 45500 pa je govoril o minimumu 42litrov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 21, 2018 00:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No te meritve nam samo prikažejo kako so se spremenili parametri zvoćnika nić pa nam ne povedo o sami spremembi zvoka. Res je z ulaufavanjem zvoćnika nekoliko nižja resonanca je pa posledično tudi višji Vas kar pogojuje večji volumen kište in pa nižji Qts kar pa spet povzroča malce hitrejši padec nizkih frekvenc. Torej nisem preprićan da bo star bas v isti kišti špilal kaj niže od novega. Je pa vsekakor pametno najprej zlaufat zvoćnik in ga potem premerit da se lahko naredi izračun optimalnega volumna - oziroma potrebnega volumna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Geomatter je napisal/a:
Ni bilo ne v demo salonu, ne na desetkrat drazjem ojacevalniku (Denon AVR-X2400H). Seveda na prvem zvenijo se boljse.

Zanimivo, da je naslov teme "bookshelfi", avtor teme pa je pristal na samostojecih zvocnikih. Wink

ni mi najbol jasno zakaj mi je prodajalec iz playroom odsvetoval moj17.let star woofer(B&W) za indiana line?ker češ da je to še osnovni model,brez kakih nastavitev(zadaj)...slike mi ne naloži
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
Geomatter je napisal/a:
Ni bilo ne v demo salonu, ne na desetkrat drazjem ojacevalniku (Denon AVR-X2400H). Seveda na prvem zvenijo se boljse.

Zanimivo, da je naslov teme "bookshelfi", avtor teme pa je pristal na samostojecih zvocnikih. Wink

ni mi najbol jasno zakaj mi je prodajalec iz playroom odsvetoval moj17.let star woofer(B&W) za indiana line?ker češ da je to še osnovni model,brez kakih nastavitev(zadaj)...slike mi ne naloži

Zakaj ga nisi vprašal da ti pojasni?
Verjetno, če gre za nastavitve, brez njih ne bo možno ujeti pravilne glasnosti glede na glavne zvočnike in kako se bo to ujelo na frekvencah kjer se srečajo/prekrivajo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe