Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

soundbar-da ali ne?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
aja soundbar pa zato ker ima moja zadosti vrtanja v stenah na metre kablov in en kup zvoĆØnikov...to naj bi biu eden od glavnih razlogov...Smile

https://www.youtube.com/watch?v=LNclrCMGrUs
Samo ti buŔi .. o-ahahaha ..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ico je napisal/a:
aja soundbar pa zato ker ima moja zadosti vrtanja v stenah na metre kablov in en kup zvoĆØnikov...to naj bi biu eden od glavnih razlogov...Smile

https://www.youtube.com/watch?v=LNclrCMGrUs
Samo ti buŔi .. o-ahahaha ..

Smile Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 09, 2019 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ico je napisal/a:
oĆØitno je zelo malo zanimanja za soundbar...

ƈasi soundbarov Å”ele prihajajo. Masa Å”ele sedaj prepoznava uporabnost te reÅ”itve. Popularnost eksponencialno raste, ponudba tudi.
Neglede na hudomuÅ”no primerjavo z JBL Paragon, bi za povpreĆØnega avdiofila bilo zelo koristno ako bi soundbar bil mainstream. Bi posluÅ”ali boljÅ”i stereo, ĆØe zaradi drugega ne ker je že v Å”tartu poznana pozicija soundbara v prostoru kot tudi razdalja med zvoĆØniki.
---------------------------------------------------------------------------------------------
V preteklosti je industrija poskusila masovno zalagati entry level ''hifi'' trg s pomoĆØjo 'hifi stolpov', kar jo je tudi spodneslo - ponujena kakovost zvokov je bila krepko pod priĆØakovanji kupcev. Tako so ti v praksi neuporabni stolpi bili bolj ko ne zbiralci prahu preden so konĆØali na smetiÅ”ĆØu. Saj pa tudi ceneni surround stolpi ni da gredo dosti bolje skozi - vglavnem ĆØakajo da lastnik preboli investicijo in jih nekega dne z olajÅ”anjem skipa v smeti.

Sedaj, ko so na vrsti soundbari, kaže veliko bolje. Nenazadnje je danes na voljo tehnologija ki so jo vĆØasih samo sanjali.

tudi mene zadnje ĆØase ne prepriĆØa (veĆØ)moj sistem glede efektov ki jih isti film ponuja v kinu,zato kr malo(že)razmiÅ”ljam o kakÅ”nem kvalitetnem soundbar-u,ki so se dodanes že kr lepo razvili in njihovo obdobje Å”ele prihaja... seveda viÅ”jega ranga z 7.1(atmos),saj je ĆØedalje veĆØ filmov že posnetih v kvalitetnem zvoku 5.1,7.1.seveda samo za filme,za glasbo pa definitivno ostaja pri meni dober stereo...mislim da z omenjeno zadevo ne morem zgreÅ”iti?...ali paĆØ?lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 23, 2019 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
trancedeejay je napisal/a:
Moje mnenje je, da je soundbar (v povezavi z aktivnim subwooferjem) uporaben samo takrat, ko stranka želi boljÅ”i zvok kot se ga dobi z osnovnim tankim TV-jem in želi minimalno (minimalizem) sprememb v samem setupu-u, brez kakrÅ”nihkoli kablov itd. Je pa res da malo boljÅ”i soundbari tudi stanejo tako da je potem skoraj bolje vzeti nek receiver in recimo par zvoĆØnikov, potem se pa dokupuje zvoĆØnike za celoten Home theatre setup. Zadnje generacije TV-jev imajo obĆØutno boljÅ”i zvok. VĆØeraj sem posluÅ”al en Sony-ev OLED zaslon (55 inc), cca 2,5 tisoĆØ EUR (ja visoke cene) in je dejansko sama TV ploÅ”ĆØa izvor zvoka:

https://www.youtube.com/watch?v=yFwJ_KjEn8Q

Drži kot pribito dokler kupujeÅ” poceni soundbare. Se pa ne strinjam za na primer Yamaho 5600. S ceno dobrega tisoĆØaka in pol je ob doloĆØenih pogojih sobe za moj okus zvoĆØno ultra boljÅ”a kombinacija od loĆØenih naprav ki jih kupiÅ” za isti denar. Ne se skrivat ĆØeÅ” 5.1 zadoÅ”ĆØa. Ta jamahca ima tudi dolby atmos in je 7.1.2.

Da ne govorimo o tem kakÅ”na Å”tala je doma inÅ”talirati kompleten (7) sistem z atmosom. ƈe ne gre za namenske sobe ali zvoĆØnike vgrajene v zidove - si kandidat da te žena upraviĆØeno vrže iz bajte - potem ko ji iznakaziÅ” dnevno sobo. In to narediÅ” samo za to, da posluÅ”aÅ” 400ā‚¬ Å”kripajoĆØi cenen risiver na bednih zvoĆØnikih, ki ne smejo stati veĆØ od 150ā‚¬/kos, sicer prebijeÅ” budget. ƈe si popoln idiot pa Å”e potem pokuriÅ” na takem sistemu Å”e enkrat toliko denarja za vtikaĆØe, ĆØinĆØe, kable in akustiĆØne aplikate.

Prav je postaviti loĆØnice kdaj pride v poÅ”tev katera reÅ”itev.

tudi mene zadnje ĆØase ne prepriĆØa (veĆØ)tudi glede efektov ki jih isti film ponuja v kinu,zato kr malo(že)razmiÅ”ljam o kakÅ”nem kvalitetnem soundbar-u,ki so se dodanes že kr lepo razvili in njihovo obdobje Å”ele prihaja... seveda viÅ”jega ranga z 7.1(atmos),saj je ĆØedalje veĆØ filmov že posnetih v kvalitetnem zvoku 5.1,7.1.seveda samo za filme,za glasbo pa definitivno ostaja pri meni dober stereo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 23, 2019 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da bi ĆØlovek dal za soundbar veĆØ kot za TV 4K, je nora ideja. Podpora TV z HighEnd stereo pa je trajna in zelo dobra reÅ”itev. Sam se sicer utapljam v preveĆØ boxih, pa imam TV na JBL Control5 in Yamaha sub, pravilno rezan, pa je kar znatna razlika in se bi na TV nazaj navadil zelo težko, beden zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2019 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Da bi ĆØlovek dal za soundbar veĆØ kot za TV 4K, je nora ideja. Podpora TV z HighEnd stereo pa je trajna in zelo dobra reÅ”itev. Sam se sicer utapljam v preveĆØ boxih, pa imam TV na JBL Control5 in Yamaha sub, pravilno rezan, pa je kar znatna razlika in se bi na TV nazaj navadil zelo težko, beden zvok.

hmm,zakaj nora ideja?ƈasi soundbarov Å”ele prihajajo,(govorimo o viÅ”jem rangu)omenjeno je bilo samo da se soundbar uporablja za gledanje filmov v 5.1 ali vse boljÅ”i filmi v 7.1.in ne kot zvoĆØnik tv-ja.utapljaÅ” se v v boxih kot si sam omenil zakaj bi vrtal in dokupoval (osebno jaz)Å”e dodatna stropna zvoĆØnika plus Å”e zadnja,ki jih samo ĆØez steno dam k sosedu...ĆØe ti to lahko nudi en sam kvaliteten zvoĆØnik soundbar...za posluÅ”anje glasbe je pa pri meni Å”e vedno prisega na kvaliteten stereo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2019 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.whathifi.com/reviews/sennheiser-ambeo-soundbar
Sennheiser dviga soundbar letvico: za 2.500ā‚¬ novi mejnik v reprodukciji zvokov.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe