Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

soundbar-da ali ne?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
aja soundbar pa zato ker ima moja zadosti vrtanja v stenah na metre kablov in en kup zvočnikov...to naj bi biu eden od glavnih razlogov...Smile

https://www.youtube.com/watch?v=LNclrCMGrUs
Samo ti buši .. o-ahahaha ..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ico je napisal/a:
aja soundbar pa zato ker ima moja zadosti vrtanja v stenah na metre kablov in en kup zvočnikov...to naj bi biu eden od glavnih razlogov...Smile

https://www.youtube.com/watch?v=LNclrCMGrUs
Samo ti buši .. o-ahahaha ..

Smile Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 09, 2019 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ico je napisal/a:
očitno je zelo malo zanimanja za soundbar...

Časi soundbarov šele prihajajo. Masa šele sedaj prepoznava uporabnost te rešitve. Popularnost eksponencialno raste, ponudba tudi.
Neglede na hudomušno primerjavo z JBL Paragon, bi za povprečnega avdiofila bilo zelo koristno ako bi soundbar bil mainstream. Bi poslušali boljši stereo, če zaradi drugega ne ker je že v štartu poznana pozicija soundbara v prostoru kot tudi razdalja med zvočniki.
---------------------------------------------------------------------------------------------
V preteklosti je industrija poskusila masovno zalagati entry level ''hifi'' trg s pomočjo 'hifi stolpov', kar jo je tudi spodneslo - ponujena kakovost zvokov je bila krepko pod pričakovanji kupcev. Tako so ti v praksi neuporabni stolpi bili bolj ko ne zbiralci prahu preden so končali na smetišču. Saj pa tudi ceneni surround stolpi ni da gredo dosti bolje skozi - vglavnem čakajo da lastnik preboli investicijo in jih nekega dne z olajšanjem skipa v smeti.

Sedaj, ko so na vrsti soundbari, kaže veliko bolje. Nenazadnje je danes na voljo tehnologija ki so jo včasih samo sanjali.

tudi mene zadnje čase ne prepriča (več)moj sistem glede efektov ki jih isti film ponuja v kinu,zato kr malo(že)razmišljam o kakšnem kvalitetnem soundbar-u,ki so se dodanes že kr lepo razvili in njihovo obdobje šele prihaja... seveda višjega ranga z 7.1(atmos),saj je čedalje več filmov že posnetih v kvalitetnem zvoku 5.1,7.1.seveda samo za filme,za glasbo pa definitivno ostaja pri meni dober stereo...mislim da z omenjeno zadevo ne morem zgrešiti?...ali pač?lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 23, 2019 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
trancedeejay je napisal/a:
Moje mnenje je, da je soundbar (v povezavi z aktivnim subwooferjem) uporaben samo takrat, ko stranka želi boljši zvok kot se ga dobi z osnovnim tankim TV-jem in želi minimalno (minimalizem) sprememb v samem setupu-u, brez kakršnihkoli kablov itd. Je pa res da malo boljši soundbari tudi stanejo tako da je potem skoraj bolje vzeti nek receiver in recimo par zvočnikov, potem se pa dokupuje zvočnike za celoten Home theatre setup. Zadnje generacije TV-jev imajo občutno boljši zvok. Včeraj sem poslušal en Sony-ev OLED zaslon (55 inc), cca 2,5 tisoč EUR (ja visoke cene) in je dejansko sama TV plošča izvor zvoka:

https://www.youtube.com/watch?v=yFwJ_KjEn8Q

Drži kot pribito dokler kupuješ poceni soundbare. Se pa ne strinjam za na primer Yamaho 5600. S ceno dobrega tisočaka in pol je ob določenih pogojih sobe za moj okus zvočno ultra boljša kombinacija od ločenih naprav ki jih kupiš za isti denar. Ne se skrivat češ 5.1 zadošča. Ta jamahca ima tudi dolby atmos in je 7.1.2.

Da ne govorimo o tem kakšna štala je doma inštalirati kompleten (7) sistem z atmosom. Če ne gre za namenske sobe ali zvočnike vgrajene v zidove - si kandidat da te žena upravičeno vrže iz bajte - potem ko ji iznakaziš dnevno sobo. In to narediš samo za to, da poslušaš 400€ škripajoči cenen risiver na bednih zvočnikih, ki ne smejo stati več od 150€/kos, sicer prebiješ budget. Če si popoln idiot pa še potem pokuriš na takem sistemu še enkrat toliko denarja za vtikače, činče, kable in akustične aplikate.

Prav je postaviti ločnice kdaj pride v poštev katera rešitev.

tudi mene zadnje čase ne prepriča (več)tudi glede efektov ki jih isti film ponuja v kinu,zato kr malo(že)razmišljam o kakšnem kvalitetnem soundbar-u,ki so se dodanes že kr lepo razvili in njihovo obdobje šele prihaja... seveda višjega ranga z 7.1(atmos),saj je čedalje več filmov že posnetih v kvalitetnem zvoku 5.1,7.1.seveda samo za filme,za glasbo pa definitivno ostaja pri meni dober stereo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1945
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 23, 2019 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da bi človek dal za soundbar več kot za TV 4K, je nora ideja. Podpora TV z HighEnd stereo pa je trajna in zelo dobra rešitev. Sam se sicer utapljam v preveč boxih, pa imam TV na JBL Control5 in Yamaha sub, pravilno rezan, pa je kar znatna razlika in se bi na TV nazaj navadil zelo težko, beden zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2019 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Da bi človek dal za soundbar več kot za TV 4K, je nora ideja. Podpora TV z HighEnd stereo pa je trajna in zelo dobra rešitev. Sam se sicer utapljam v preveč boxih, pa imam TV na JBL Control5 in Yamaha sub, pravilno rezan, pa je kar znatna razlika in se bi na TV nazaj navadil zelo težko, beden zvok.

hmm,zakaj nora ideja?Časi soundbarov šele prihajajo,(govorimo o višjem rangu)omenjeno je bilo samo da se soundbar uporablja za gledanje filmov v 5.1 ali vse boljši filmi v 7.1.in ne kot zvočnik tv-ja.utapljaš se v v boxih kot si sam omenil zakaj bi vrtal in dokupoval (osebno jaz)še dodatna stropna zvočnika plus še zadnja,ki jih samo čez steno dam k sosedu...če ti to lahko nudi en sam kvaliteten zvočnik soundbar...za poslušanje glasbe je pa pri meni še vedno prisega na kvaliteten stereo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2019 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.whathifi.com/reviews/sennheiser-ambeo-soundbar
Sennheiser dviga soundbar letvico: za 2.500€ novi mejnik v reprodukciji zvokov.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe