Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igraĆØa je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Geomatter je napisal/a:
Edvard je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Pomembno je, da si zadovoljen in da te glasba ponese. Vse ostalo so detajli. Ogromno avdiofilov prav iÅ”ĆØe zvok kerubinov (angelĆØki brez spola) ĆØe tako opiÅ”em zvok...


To je to... ĆØe iÅ”ĆØeÅ” napake, jih boÅ” vsekakor naÅ”el (za razliko od angelov).

VĆØeraj smo imeli doma družinski A-B test z novim dac-om. Rezultat testa je bilo predvsem spoznaje, da z leti paĆØ slabÅ”e sliÅ”iÅ”. Moj najstniÅ”ki otrok je v trenutku podal oceno obeh dacev, za katero sem jaz potreboval nekaj ĆØasa. Razliko je opisal z besedami audiofila s kilometrino. Shocked

ƈe bi naredil (finanĆØni) kvantni skok v nivoju opreme, bi bil izplen premajhen, zadovoljstva ne bi bilo. Vedno bolj se zavedam, da sem skoraj na toĆØki zadovoljstva in da ne potrebujem veĆØ. In to me veseli.


Å e vedno ne razumem, kako lahko sliÅ”ite razlike med novodobnimi namenskimi digitalno-analognimi pretvorniki. IzkljuĆØujem seveda tiste v mobilnih telefonih, prenosnikih ipd. Edina možnost je, da primerjate med seboj pretvornike, ki delajo zelo velike napake. Sam na opremi za 4000 ā‚¬ ne sliÅ”im razlike med North Star Design Intenso in pretvornikom, vgrajenim v CD predvajalnik Sony CDP-XE370, pa jih Å”e nimam 30.


Pa menda ja ne boÅ” rekel,da ti vsi daci igrajo isto..??? Shocked Shocked Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Geomatter



Pridružen/-a: Pon Jul 2016 18:23
Prispevkov: 12
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsi seveda ne. Med premiÅ”ljeno izdelanimi pretvorniki za nekaj sto eurov in tistimi za veĆØ tisoĆØ eurov pa po mojem mnenju ni razlik. Cene in tehnoloÅ”ke reÅ”itve danaÅ”njih pretvornikov, ki stanejo veĆØ tisoĆØ evrov so popoln marketinÅ”ki "nateg".

Po drugi strani razvijalci Schiit audia mislijo, da odkrivajo toplo vodo. DaleĆØ od tega.

Kar hoĆØem povedati je, da bodite previdni pri nakupu pretvornikov in dvakrat premislite ali se vam ne splaĆØa tega denarja vložiti v nakup kakÅ”ne druge komponente. Soliden CD predvajalnik, na primer, pa priklopiti neposredno na ojaĆØevalnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040502111
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No s tem se v veliki meri strinjam..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Geomatter je napisal/a:
Vsi seveda ne. Med premiÅ”ljeno izdelanimi pretvorniki za nekaj sto eurov in tistimi za veĆØ tisoĆØ eurov pa po mojem mnenju ni razlik. Cene in tehnoloÅ”ke reÅ”itve danaÅ”njih pretvornikov, ki stanejo veĆØ tisoĆØ evrov so popoln marketinÅ”ki "nateg".

Po drugi strani razvijalci Schiit audia mislijo, da odkrivajo toplo vodo. DaleĆØ od tega.

Kar hoĆØem povedati je, da bodite previdni pri nakupu pretvornikov in dvakrat premislite ali se vam ne splaĆØa tega denarja vložiti v nakup kakÅ”ne druge komponente. Soliden CD predvajalnik, na primer, pa priklopiti neposredno na ojaĆØevalnik.

DaleĆØ od tega da ni nategov - ti se Å”lepajo za pravimi liderji.
Realnost je taka, da na zamaÅ”enih zvoĆØnikih in elektroniki ne boÅ” opazil razlik. Podobna Å”torija kot s kabli.
Ko bi imeli priliko posluÅ”ati kako se zvoĆØni rezultat spreminja na zelo resolutivnih zvoĆØnikih in elektroniki, bi hitro utihnili.
Ne gre grajati nekoga ki ni imel prilike prisostvovati sliŔnim razlikam, a tudi ne gre postavljati svojega sistema in izkuŔenj v center okoli katerega se vrti ves hifi.

Ponavadi je tako, da menjave v istem cenovnem razredu pomenijo samo menjati sivega osla za ĆØrnega. MenjaÅ” nekoliko barve, bistvo ostaja identiĆØno. To poveĆØini drži kot si napisal, za ocenjevanje boljÅ”ih naprav je potreben viÅ”ji nivo hifi sistema - v cenenem vklopljena naprava visokega ranga niti približno ne bo pokazala kaj zmore.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodajam link ki sem ga enkrat že podal:
http://www.hagtech.com/loading.html
na temo cartridge loadig.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Geomatter je napisal/a:
Vsi seveda ne. Med premiÅ”ljeno izdelanimi pretvorniki za nekaj sto eurov in tistimi za veĆØ tisoĆØ eurov pa po mojem mnenju ni razlik. Cene in tehnoloÅ”ke reÅ”itve danaÅ”njih pretvornikov, ki stanejo veĆØ tisoĆØ evrov so popoln marketinÅ”ki "nateg".

Po drugi strani razvijalci Schiit audia mislijo, da odkrivajo toplo vodo. DaleĆØ od tega.

Kar hoĆØem povedati je, da bodite previdni pri nakupu pretvornikov in dvakrat premislite ali se vam ne splaĆØa tega denarja vložiti v nakup kakÅ”ne druge komponente. Soliden CD predvajalnik, na primer, pa priklopiti neposredno na ojaĆØevalnik.



LP

V kolikor toliko "uglajenem sistemu" se vse sliŔi, ne samo DACI, tudi "iz kakŔnega materiala" so "podložke" pod komponento ...
Na sploÅ”no pa velja, da so DACi iz vzhoda bolj svetli in analitiĆØni, ameriÅ”ki bolj polni v basu, evropejski pa nekje vmes, izjeme so ...
VeĆØne debate med audio kritiki, potroÅ”niki, na forumih itd. so, kateri "ĆØipi" v DACih so boljÅ”i in kako le ti zvenijo, ma je debata veĆØ ali manj brezpredmetna, ker analogni del DACa in potem naprej sistemi, so hudo razliĆØni, da se potem "razlika" med "ĆØipi" razblini oziroma se jih ne da razpoznat...
Je pa res v "cenenih" DACih, kjer so "reŔitve" slabŔe reŔene, so te razlike bolj negativno sliŔijo Wink
Cenovne razlike pa ne prevelikih zvoĆØnih razlik nastane tudi zato, ker nekateri razvijajo, drugi pa samo kopirajo, razvoj stane, kopiranje pa manj, poslediĆØno imaÅ” na tržiÅ”ĆØu obĆØutne razlike v ceni v tehnologiji pa ne Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Med Daci je razlika tako kot je razlika med ferÅ”ti, med zvoĆØniki, pa med gramofoni, roĆØkami, glavami itd. Kako ni razlike, ĆØe pa je sliÅ”na že zamenjava kljuĆØnih kondenzatorjev, uporov, materiala. Tudi ĆØipi seveda igrajo vlogo, ampak je pa seveda pomembno kaj pride po konverziji. Na opremi za 4.000 ā‚¬? KakÅ”ni-kateri opremi to? Po mojem mnenju je dac najbolj pomemben ĆØlen v verigi, ali pa vsaj enako pomemben kot ferÅ”t in zvoĆØniki. Tukaj se zaĆØne. Pa Å”e kako se sliÅ”i...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razlike v kvaliteti so med daci seveda velike, vendar te razlike velikokrat niso premosorazmerne z razlikami v ceni. Krivulja je eksponentna. Ampak tako ni samo pri dacih, tako je pri vseh luksuznih dobrinah, žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2018 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo primer:
pred ca 40 leti preklapljam stikalo Q na Cizek zvoĆØnikih. ZvoĆØniki so bili priklopljeni na Sansui G401 receiver in ThorensTD160. Razen razlike v obĆØutljivosti in globini basa ni bilo zaznati niĆØesar.

40 let kasneje ko so mi priÅ”li Cizeki ponovno pred uÅ”esa se ne morem naĆØuditi kako s 40 let mlajÅ”imi uÅ”esi nisem sliÅ”al zvoĆØnih razlik med obemi položaji stikala. Jasno, sodobna elektronika je drugi par rokavic.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2018 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador - ker si spreminjal "25" parametrov pri posluŔanju Smile ježŔ,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Contourja 20 sta odÅ”la nazaj v NemĆØijo, prispela sta Harbetha HL5+.

Glavne razlike, ki sem jih opazil:

Contour20 je izredno analitiĆØen zvoĆØnik. Na posnetkih sliÅ”iÅ” vsako podrobnost. Vendar ta analitiĆØnost ni nadležna. Esotar2 je res fenomenalen driver.
Contour ima izreden oder. ZvoĆØnika izgineta, igra celotna stena. 3d je izreden, tudi v moji kriminalni dnevni sobi.
Contour ima globok in jasno definiran bas. SliÅ”i se vsaka struna bas kitare posebej, vsak hiter udarec bobna. Med posameznimi zvoki vlada ĆØrna tiÅ”ina (seveda zelo kratka), kar je izredno doživetje.

Zakaj sem jih poslal nazaj?
-Ker posluŔam razne genre glasbe, Contourja20 po mojem mnenju nista primerna za rock, pop, chill-out genre (tam kjer je bolj zaželen nekoliko mehkejŔi bas). Idealna sta za klasiko in jazz. Bas na Contourjih je globok in hiter, vedar presuh za nekatere genre.
-Ker sem se zalotil, da sem priĆØel posluÅ”ati zvoke namesto glasbe in -ker bi moral precej akustiĆØno popraviti svojo dnevno sobo, da bi nekoliko zmehĆØal base in poveĆØal njihov delež v sliÅ”anem zvoku.

Harbetha sta bolj nevtralna, bolj glasbena, manj analitiĆØna, basi so nekoliko bolj globoki, poĆØasnejÅ”i, mehkejÅ”i, skratka zopet posluÅ”am glasbo in ne zvokov, v katere sta me zapeljala Contourja20. Razen tega sta za mojo 35m2 veliko dnevno sobo Harbetha bolj primerna po svoji velikosti.

Težko bi rekel kateri je boljÅ”i. Vsak ima svoje pluse in minuse. V mojem konkretnem primeru sta sumarno Harbetha dala veĆØ plusov. Zdaj jima bom dal Å”e nekaj dni ĆØasa, da se uigrata...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NaÅ”i trgovci pa v jok ker ne bodo niĆØ zaslužili kolikor Å”e jih obstaja saj so samo v centru države. Tam avdio biznis laufa, kjer je standard na najviÅ”jem rangu. Pa Å”e to ko potem tem desetim avdiofilom prodaÅ” opremo je zadeva ad acta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 15:46    Naslov sporočila: Phase Linear 4000 II & 400 II Odgovori s citatom

Hoj - vesel kt radio,... Smile

Po skorajda 40 letih,... o ĆØemer smo sanjali takrat,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cestitke za novo pridobitev. Kljub temu pa se ne morem nacuditi argumentaciji, ki stoji za nakupom. Harbeth kot rokerski zvocnik, heh. Malo mocna se mi zdi ta. Focus serija, samostojeca z dvema basovcema je rock masina. Jbl je rockerski zvocnik, atc, epos...
Harbeth je vse kaj drugega, ampak dobro contour 20 pa res ne poznam. Mogoce je proti contourju vsak zvocnik za rock, ne bi pa ravno harbetha propagiral kot zvocnik za rock, ker je na tem podrocju malo prebled.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2018 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mož je sledil svojemu feelingu, povedal pa je nekaj drugega.
Osebno sem tudi bolj na strani emotivno pogojenih nakupov. Racionalno naredim izbor, emotivno iz tega kroga izberem. Mi ni potrebno razlagati zakaj, tako paĆØ ĆØutim in tako bo. Saj delam za duÅ”o, ĆØemur je tudi glasba namenjena.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2018 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja seveda je prav, samo kdor bere bi si lahko narobe predstavljal kakÅ”en zvoĆØnik je Harbeth. Za rock ponavadi izbiraÅ” zvoĆØnik, ki daje od sebe neko dinamiko... Harbeth pa v osnovi bolj ustreza opisu contourjev, s poudarkom na odru, nevsiljiv, dinamiĆØno zelo uglajen, zanimivo, da ne dosega contourjev na podroĆØju detajlov in pri izginjanju iz kadra. Sem mislil, da je ravno to njihova odlika. Verjetno je bistveno veĆØji...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 83 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe