Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kje kupujete nove vinylke?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema..Bom pregledal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 22:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče kdo ve katera izdaja Eric Clapton unplugged (na LPju) je najboljša?Mogoče obstaja kaj avdiofilskega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Mogoče kdo ve katera izdaja Eric Clapton unplugged (na LPju) je najboljša?Mogoče obstaja kaj avdiofilskega?

Jaz zadnje leto kupujem izključno (kar se spleta tiče) na jpc.de. Tam sem maja lani kupil tudi dvojni LP, po katerem sprašuješ. Audiofilska izdaja, zvok je fenomenalen napram digitalnim posnetkom, ki jih premorem (v DVD-Video in FLAC formatih). Cena je bila takrat 21,99 eurov, trenutno pa, kot sem preveril 20,99 eurov, plus poštnina seveda. Imajo tudi enojni LP, iste založbe (Warner), ki pa stane 17,99 evrov. Jaz vselej kupim vsaj dve, če ne tri plošče naenkrat, saj se potem poštnina relativno zniža. Če je določena plošča na zalogi, jo prejmem približno 5 do 7 dni po oddanem naročilu.




_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lovrencan



Pridružen/-a: Pet Maj 2011 17:08
Prispevkov: 396
Kraj: LNP

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@before,a je tvoja verzija enaka tej?
http://snvinyl.co.uk/epages/eshop943300.sf/en_GB/?ObjectID=26064978
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 23:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Založba (warner)ni ravno med ''vrhunskimi'' ma ti bom zaupal in naročim tega dvojnega..Čeprav vidim,da imajo tudi enojnega (isto warner) ..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lovrencan je napisal/a:
@before,a je tvoja verzija enaka tej?
http://snvinyl.co.uk/epages/eshop943300.sf/en_GB/?ObjectID=26064978


Mislim,da ni ista stvar..Pa smo spet tam..kdo ti hudiča ve,,razlike v zvoku pa so lahko ogromne...Po logiki bi morala bit ta iz UK boljša..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 00:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lovrencan je napisal/a:
@before,a je tvoja verzija enaka tej?
http://snvinyl.co.uk/epages/eshop943300.sf/en_GB/?ObjectID=26064978


Iz te povezave ne gre razbrati, ampak če ti kaj pomaga, na moji plošči je tale etiketa:


_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lovrencan



Pridružen/-a: Pet Maj 2011 17:08
Prispevkov: 396
Kraj: LNP

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 00:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Lovrencan je napisal/a:
@before,a je tvoja verzija enaka tej?
http://snvinyl.co.uk/epages/eshop943300.sf/en_GB/?ObjectID=26064978


Iz te povezave ne gre razbrati, ampak če ti kaj pomaga, na moji plošči je tale etiketa:



Hvala za trud @before, predvidevam, da ni ista verzija. Bi bilo pa zanimivo, ce bi bila ista v Nemciji za 50% cenejsa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 00:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Lovrencan
Sem še malo raziskal glede založbe: gre za Reprise records, ki je v lasti Warner music group.

https://en.wikipedia.org/wiki/Reprise_Records
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 01:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
@Lovrencan
Sem še malo raziskal glede založbe: gre za Reprise records, ki je v lasti Warner music group.

https://en.wikipedia.org/wiki/Reprise_Records


zanimivo..lahko pa ,da je ista zadeva..?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 08:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Založba (warner)ni ravno med ''vrhunskimi'' ma ti bom zaupal in naročim tega dvojnega..Čeprav vidim,da imajo tudi enojnega (isto warner) ..

Imam enojni album, mastering Ted Jensen. Kupil ko je prišla na naše police od Croatia Records, leta 1993. Kolega ima varianto 2LP/180gr, nemški tisk, mastering je delal mislim da Chris Bellman. Enojna zveni bolj svetlo, njegova pa z več mesa in globljim basom. Ampak razlike niso take, da se ne uživa tudi pri originalni izdaji. CD imam original izdajo, ni tako živ, stage morda ožji, na LP-ju pa eksplozija inštrumentov.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sivagriva



Pridružen/-a: Ned Apr 2009 9:41
Prispevkov: 16
Kraj: o'bala

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
before je napisal/a:
@Lovrencan
Sem še malo raziskal glede založbe: gre za Reprise records, ki je v lasti Warner music group.

https://en.wikipedia.org/wiki/Reprise_Records


zanimivo..lahko pa ,da je ista zadeva..?!



Verjetno najobširnejša baza podatkov kakršnihkoli izdaj fizičnega formata: discogs.com

http://www.discogs.com/Eric-Clapton-Unplugged/master/85294
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 41706196
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnje čase kupujem na angleškem Amazonu, SNVinyl, včasih JPC, Presto Classical. Sicer ne kupujem samo vinilk, pač pa tudi SACD, navadne CD (ni bilo še tako ugodnega trenutka za nakup CDjev!!!), iščem pa najbolj ugodne cene. Sem pa tja tudi italijanski Amazon, ki je sicer običajno dražji, mi pa ne računa poštnine!
Za rabljene zadeve tudi Discogs in Medimops.de.

Zanimiv sajt,ki v glavnem ni trgovina, če iščete posebne izdaje in posebne ponudbe:

www.superdeluxeedition.com

z vpisom v njihov mailing list dobiš vsak dan , tudi večkrat na dan , obvestila o nvih izdajah, predvsem pa obvestila o posebnih ponudbah, ki včasih trajajo samo po en dan....

LP,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer malo z zamudo - Nika.si - ima vedno vsake tolko kakšne akcije (recimo ob kulturnem prazniku je bilo 30-40% popusta.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stran 6 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe