Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Računalniški zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Geomatter



Pridružen/-a: Pon Jul 2016 18:23
Prispevkov: 12
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlog za USB d/a pretvornik. HRT Music Streamer III ali HRT Music Streamer II+. Robustno narejena in univerzalna zadeva (brez gonilnikov). Brez težav odigra tudi na visokorazrednih stereo sistemih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040502111
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aiken je napisal/a:
Ja vem, sem namenoma včeraj začasno umaknil naslov in danes dodal opozorilo, saj je na drugi zgornji povezavi in nekaj forumih kar precej pritožb čez to trgovino. No, pri meni je vse potekalo kot je treba.

Potem si z Audioangine D1 zadovoljen ? Nekateri so mi odsvetovali kitajske DACe, kaj pa vem. Je pa D1 sorazmerno drag, saj je potem v tem cenovnem rangu tudi že Shiit Modi 2 Uber. Ker imaš že od prej tak sistem imaš precej več izkušenj, kaj svetuješ ?

Sem naročil na Grooves Inc.

DAC imam že od prej ker je eden redkih ki ima nadzor glasnosti za ta denar, večinoma pa sem v zadnjih letih uporabljal aktivne zvočnike.

Prej sem imel Dacmagic zaradi XLR (večina monitorjev ima ta vmesnik)+ TC Level Pilot, potem pa je potreba za to odšla, pa sem prisal na D1 iz bolhe (dobrih 100€).

Večinoma sem manjšal sistem na namizni zaradi problematične sobe ki pa se ji zaenkrat še nočem odpovedat, in šel na nearfield.

Zdaj pa se sistem manjša in manjša.

Danes mi je uspelo prodat A3X, tako da sem po dolgem času popolnoma brez zvočnikov.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobil. Priklopil.

Prvi vtis: Za tiho poslušanje odlični. Pri dodajanju glasnosti postanejo doneči. Pač, pričakovano. Visoki odlični.

Bom pustil igrat čez noč, pa jutri čez dan, pa da vidim če se bo še kaj spremenilo.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem zdajle šel takoj preizkusit. Imam usb povezavo računalnika z zvočniki in na zvočniku nastavljeno (omejeno) glasnost na 2/3, znotraj tega pa glasnost reguliram z drsnikom predvajalnika na računalniku. Zvočnika sta na stojalcih, tako da je prednji del dvignjen za +16 stopinj, stojita približno 70 cm narazen.

Pri normalnem in glasnem poslušanju ne slišim donenja, se pa pojavi pri zelo glasnem nekje nad 110/120 dB ampak pri taki glasnosti itak ne poslušam (sem že utišal, pa mi še zmerom zvoni v ušesih). Skratka, pri meni se pojavi pri glasnosti, pri kateri lahko pride do poškodb sluha. Sicer se pojav donenja nekoliko spreminja, če se oddaljim od zvočnikov, vendar ne izgine. Če prav razumem je to povezano z majhnostjo, preberi si tukaj šesti odstavek: https://aphnetworks.com/reviews/kanto_yu2/3 . Oziroma, če se še spomnim iz fizike, majhni driverji ne morejo ustvariti dovolj močnega zračnega tlaka (toka) ozirioma valovanja. Naj me kakšen stručko popravi.

Kot sem ti že omenil, sem pred nakupom poslušal tudi druge zvočnike, vendar nobenega pri zelo veliki glasnosti, tako da ti o tem pojavu pri drugih, ne morem nič povedati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj sem se poigral z nastavitvami zvočnikov v windowsih. V 99,9 % pomaga že: Nadzorna plošča/Control Panel - Zvok/Sound - Zvočniki/Speakers - zavihek Enhancement/Izboljšave - odkljukajte Disable all Enhancement/Onemogoči izboljšave - nato gumb Apply/Uporabi. Če to ne pomaga, poskusite z nasveti (tudi v stolpcu na desni): https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-pictures/speakers-echo-effect-how-to-turn-off/a99367a4-2eec-4c2d-9a74-57d859fe5cbb . Čeprav je pomagala že opisana nastavitev, sem vseeno zamenjal nekaj kablov ter malo spreminjal položaj zvočnikov (medsebojna razdalja in kot) tako da sem zmanjšal distorzijo zvoka pri najvišji glasnosti na minimum.

Tako da bom še enkrat zapisal to, kar sem na začetku: to so super mali zvočniki in ni mi žal niti enega eura, ki sem ga dal zanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Stran 10 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe