Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igrača je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Geomatter je napisal/a:
Edvard je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Pomembno je, da si zadovoljen in da te glasba ponese. Vse ostalo so detajli. Ogromno avdiofilov prav išče zvok kerubinov (angelčki brez spola) če tako opišem zvok...


To je to... če iščeš napake, jih boš vsekakor našel (za razliko od angelov).

Včeraj smo imeli doma družinski A-B test z novim dac-om. Rezultat testa je bilo predvsem spoznaje, da z leti pač slabše slišiš. Moj najstniški otrok je v trenutku podal oceno obeh dacev, za katero sem jaz potreboval nekaj časa. Razliko je opisal z besedami audiofila s kilometrino. Shocked

Če bi naredil (finančni) kvantni skok v nivoju opreme, bi bil izplen premajhen, zadovoljstva ne bi bilo. Vedno bolj se zavedam, da sem skoraj na točki zadovoljstva in da ne potrebujem več. In to me veseli.


Še vedno ne razumem, kako lahko slišite razlike med novodobnimi namenskimi digitalno-analognimi pretvorniki. Izključujem seveda tiste v mobilnih telefonih, prenosnikih ipd. Edina možnost je, da primerjate med seboj pretvornike, ki delajo zelo velike napake. Sam na opremi za 4000 € ne slišim razlike med North Star Design Intenso in pretvornikom, vgrajenim v CD predvajalnik Sony CDP-XE370, pa jih še nimam 30.


Pa menda ja ne boš rekel,da ti vsi daci igrajo isto..??? Shocked Shocked Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Geomatter



Pridružen/-a: Pon Jul 2016 18:23
Prispevkov: 12
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsi seveda ne. Med premišljeno izdelanimi pretvorniki za nekaj sto eurov in tistimi za več tisoč eurov pa po mojem mnenju ni razlik. Cene in tehnološke rešitve današnjih pretvornikov, ki stanejo več tisoč evrov so popoln marketinški "nateg".

Po drugi strani razvijalci Schiit audia mislijo, da odkrivajo toplo vodo. Daleč od tega.

Kar hočem povedati je, da bodite previdni pri nakupu pretvornikov in dvakrat premislite ali se vam ne splača tega denarja vložiti v nakup kakšne druge komponente. Soliden CD predvajalnik, na primer, pa priklopiti neposredno na ojačevalnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040502111
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No s tem se v veliki meri strinjam..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Geomatter je napisal/a:
Vsi seveda ne. Med premišljeno izdelanimi pretvorniki za nekaj sto eurov in tistimi za več tisoč eurov pa po mojem mnenju ni razlik. Cene in tehnološke rešitve današnjih pretvornikov, ki stanejo več tisoč evrov so popoln marketinški "nateg".

Po drugi strani razvijalci Schiit audia mislijo, da odkrivajo toplo vodo. Daleč od tega.

Kar hočem povedati je, da bodite previdni pri nakupu pretvornikov in dvakrat premislite ali se vam ne splača tega denarja vložiti v nakup kakšne druge komponente. Soliden CD predvajalnik, na primer, pa priklopiti neposredno na ojačevalnik.

Daleč od tega da ni nategov - ti se šlepajo za pravimi liderji.
Realnost je taka, da na zamašenih zvočnikih in elektroniki ne boš opazil razlik. Podobna štorija kot s kabli.
Ko bi imeli priliko poslušati kako se zvočni rezultat spreminja na zelo resolutivnih zvočnikih in elektroniki, bi hitro utihnili.
Ne gre grajati nekoga ki ni imel prilike prisostvovati slišnim razlikam, a tudi ne gre postavljati svojega sistema in izkušenj v center okoli katerega se vrti ves hifi.

Ponavadi je tako, da menjave v istem cenovnem razredu pomenijo samo menjati sivega osla za črnega. Menjaš nekoliko barve, bistvo ostaja identično. To povečini drži kot si napisal, za ocenjevanje boljših naprav je potreben višji nivo hifi sistema - v cenenem vklopljena naprava visokega ranga niti približno ne bo pokazala kaj zmore.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodajam link ki sem ga enkrat že podal:
http://www.hagtech.com/loading.html
na temo cartridge loadig.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Geomatter je napisal/a:
Vsi seveda ne. Med premišljeno izdelanimi pretvorniki za nekaj sto eurov in tistimi za več tisoč eurov pa po mojem mnenju ni razlik. Cene in tehnološke rešitve današnjih pretvornikov, ki stanejo več tisoč evrov so popoln marketinški "nateg".

Po drugi strani razvijalci Schiit audia mislijo, da odkrivajo toplo vodo. Daleč od tega.

Kar hočem povedati je, da bodite previdni pri nakupu pretvornikov in dvakrat premislite ali se vam ne splača tega denarja vložiti v nakup kakšne druge komponente. Soliden CD predvajalnik, na primer, pa priklopiti neposredno na ojačevalnik.



LP

V kolikor toliko "uglajenem sistemu" se vse sliši, ne samo DACI, tudi "iz kakšnega materiala" so "podložke" pod komponento ...
Na splošno pa velja, da so DACi iz vzhoda bolj svetli in analitični, ameriški bolj polni v basu, evropejski pa nekje vmes, izjeme so ...
Večne debate med audio kritiki, potrošniki, na forumih itd. so, kateri "čipi" v DACih so boljši in kako le ti zvenijo, ma je debata več ali manj brezpredmetna, ker analogni del DACa in potem naprej sistemi, so hudo različni, da se potem "razlika" med "čipi" razblini oziroma se jih ne da razpoznat...
Je pa res v "cenenih" DACih, kjer so "rešitve" slabše rešene, so te razlike bolj negativno slišijo Wink
Cenovne razlike pa ne prevelikih zvočnih razlik nastane tudi zato, ker nekateri razvijajo, drugi pa samo kopirajo, razvoj stane, kopiranje pa manj, posledično imaš na tržišču občutne razlike v ceni v tehnologiji pa ne Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Med Daci je razlika tako kot je razlika med feršti, med zvočniki, pa med gramofoni, ročkami, glavami itd. Kako ni razlike, če pa je slišna že zamenjava ključnih kondenzatorjev, uporov, materiala. Tudi čipi seveda igrajo vlogo, ampak je pa seveda pomembno kaj pride po konverziji. Na opremi za 4.000 €? Kakšni-kateri opremi to? Po mojem mnenju je dac najbolj pomemben člen v verigi, ali pa vsaj enako pomemben kot feršt in zvočniki. Tukaj se začne. Pa še kako se sliši...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razlike v kvaliteti so med daci seveda velike, vendar te razlike velikokrat niso premosorazmerne z razlikami v ceni. Krivulja je eksponentna. Ampak tako ni samo pri dacih, tako je pri vseh luksuznih dobrinah, žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2018 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo primer:
pred ca 40 leti preklapljam stikalo Q na Cizek zvočnikih. Zvočniki so bili priklopljeni na Sansui G401 receiver in ThorensTD160. Razen razlike v občutljivosti in globini basa ni bilo zaznati ničesar.

40 let kasneje ko so mi prišli Cizeki ponovno pred ušesa se ne morem načuditi kako s 40 let mlajšimi ušesi nisem slišal zvočnih razlik med obemi položaji stikala. Jasno, sodobna elektronika je drugi par rokavic.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2018 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador - ker si spreminjal "25" parametrov pri poslušanju Smile ježš,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Contourja 20 sta odšla nazaj v Nemčijo, prispela sta Harbetha HL5+.

Glavne razlike, ki sem jih opazil:

Contour20 je izredno analitičen zvočnik. Na posnetkih slišiš vsako podrobnost. Vendar ta analitičnost ni nadležna. Esotar2 je res fenomenalen driver.
Contour ima izreden oder. Zvočnika izgineta, igra celotna stena. 3d je izreden, tudi v moji kriminalni dnevni sobi.
Contour ima globok in jasno definiran bas. Sliši se vsaka struna bas kitare posebej, vsak hiter udarec bobna. Med posameznimi zvoki vlada črna tišina (seveda zelo kratka), kar je izredno doživetje.

Zakaj sem jih poslal nazaj?
-Ker poslušam razne genre glasbe, Contourja20 po mojem mnenju nista primerna za rock, pop, chill-out genre (tam kjer je bolj zaželen nekoliko mehkejši bas). Idealna sta za klasiko in jazz. Bas na Contourjih je globok in hiter, vedar presuh za nekatere genre.
-Ker sem se zalotil, da sem pričel poslušati zvoke namesto glasbe in -ker bi moral precej akustično popraviti svojo dnevno sobo, da bi nekoliko zmehčal base in povečal njihov delež v slišanem zvoku.

Harbetha sta bolj nevtralna, bolj glasbena, manj analitična, basi so nekoliko bolj globoki, počasnejši, mehkejši, skratka zopet poslušam glasbo in ne zvokov, v katere sta me zapeljala Contourja20. Razen tega sta za mojo 35m2 veliko dnevno sobo Harbetha bolj primerna po svoji velikosti.

Težko bi rekel kateri je boljši. Vsak ima svoje pluse in minuse. V mojem konkretnem primeru sta sumarno Harbetha dala več plusov. Zdaj jima bom dal še nekaj dni časa, da se uigrata...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naši trgovci pa v jok ker ne bodo nič zaslužili kolikor še jih obstaja saj so samo v centru države. Tam avdio biznis laufa, kjer je standard na najvišjem rangu. Pa še to ko potem tem desetim avdiofilom prodaš opremo je zadeva ad acta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 15:46    Naslov sporočila: Phase Linear 4000 II & 400 II Odgovori s citatom

Hoj - vesel kt radio,... Smile

Po skorajda 40 letih,... o čemer smo sanjali takrat,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cestitke za novo pridobitev. Kljub temu pa se ne morem nacuditi argumentaciji, ki stoji za nakupom. Harbeth kot rokerski zvocnik, heh. Malo mocna se mi zdi ta. Focus serija, samostojeca z dvema basovcema je rock masina. Jbl je rockerski zvocnik, atc, epos...
Harbeth je vse kaj drugega, ampak dobro contour 20 pa res ne poznam. Mogoce je proti contourju vsak zvocnik za rock, ne bi pa ravno harbetha propagiral kot zvocnik za rock, ker je na tem podrocju malo prebled.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2018 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mož je sledil svojemu feelingu, povedal pa je nekaj drugega.
Osebno sem tudi bolj na strani emotivno pogojenih nakupov. Racionalno naredim izbor, emotivno iz tega kroga izberem. Mi ni potrebno razlagati zakaj, tako pač čutim in tako bo. Saj delam za dušo, čemur je tudi glasba namenjena.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2018 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja seveda je prav, samo kdor bere bi si lahko narobe predstavljal kakšen zvočnik je Harbeth. Za rock ponavadi izbiraš zvočnik, ki daje od sebe neko dinamiko... Harbeth pa v osnovi bolj ustreza opisu contourjev, s poudarkom na odru, nevsiljiv, dinamično zelo uglajen, zanimivo, da ne dosega contourjev na področju detajlov in pri izginjanju iz kadra. Sem mislil, da je ravno to njihova odlika. Verjetno je bistveno večji...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 83 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe