Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Računalniški zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 19:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem tudi gledal Audioengine, dokler nisem komentarje kupcev prebral.
https://goo.gl/CA9mhF
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2017 18:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eni zanimivih računalniških zvočnikov predvsem zaradi oblikovanja so predvsem Jamo DS7 - na pogled miniaturni dizajn njihovih R909.
Zvočniki se dobijo skupaj s subwooferjem.



_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 07, 2017 00:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam pa že dolgo dva SoundBoxa od NeXT sistema. Zelo staro in redko, lepo, predvsem pa iz kovine.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pa jih imam, male zvočnike Kanto YU2 ! Iskal sem (računalniške) zvočnike za pisarno. Pregledal in kjer sem imel možnost tudi poslušal sem od GigaWorksov, Companion II, nekaj malih studijskih monitorjev. Na koncu sem bil že čisto na tem, da kupim Audioangine A2+. Potem pa sem po naključju o tem govoril s prijateljem iz Nemčije, ki je imel doma Kanto YU2 in jih ni mogel prehvaliti. Čeprav ni v moji navadi, sem se na podlagi njegovega mnenja in informacij z neta odločil za nakup in moram reči, da mi ni žal niti enega evra.











Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2018 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je že @nek_do objavil:
https://www.whathifi.com/news/take-look-barack-obamas-white-house-sound-system
'Predsedniški' sistem s sicer YU5 zvočniki
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 01, 2018 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, na netu je kar nekaj že napisanega o Kanto zvočnikih YU 2 in YU5, pa tudi ostalih tega proizvajalca.

Moj glavni namen sploh ni bil obelodaniti vsem forumašem, da imam te zvočnike, temveč opozoriti tiste, ki so pred tem, da bi se znebili 280 eur za zvočnike Audioangine A2+, da pred odločitvijo nujno pogledajo še Kanto YU2, ki stanejo več kot pol manj (125 eur s poštnino), glede zvoka pa kaj dosti ali pa sploh ne zaostajajo za A2+.

Ko bom utegnil, bom napisal kaj več.


Nazadnje urejal/a aiken Čet Feb 01, 2018 12:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 01, 2018 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

-
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astra



Pridružen/-a: Čet Nov 2017 9:37
Prispevkov: 4
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 01, 2018 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aiken, kje si jih pa nabavil? V Slo. jih še ni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aiken je napisal/a:
No ja, na netu je kar nekaj že napisanega o Kanto zvočnikih YU 2 in YU5, pa tudi ostalih tega proizvajalca.

Moj glavni namen sploh ni bil obelodaniti vsem forumašem, da imam te zvočnike, temveč opozoriti tiste, ki so pred tem, da bi se znebili 280 eur za zvočnike Audioangine A2+, da pred odločitvijo nujno pogledajo še Kanto YU2, ki stanejo več kot pol manj (125 eur s poštnino), glede zvoka pa kaj dosti ali pa sploh ne zaostajajo za A2+.

Ko bom utegnil, bom napisal kaj več.

Tole mene zanima.
Sem v bistvu tik pred nakupom enega ali drugega, tako da hvala za informacije. Na netu sicer piše da naj bi bili A2+ nekoliko boljši in dražji, zmotilo me je pa to da je kar nekaj ljudi imeli probleme s šumom. Tega pa pač en bi imel.

Tako kot je napisal že nekdo pred menoj.. kje so po 125€? Ponvadi jih najdem za okoli 200.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 14:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj nekje, so pa nekaj dražji malo rabljeni črni tudi na "oglasnem" ebayu.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2018 20:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


Meni je bil tale Focal všeč.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočnike sem kupil tukaj: https://www.playthek.com/advanced_search_result.php?keywords=kanto . Po podatkih https://www.trustami.com/ je zanesljiva trgovina, na https://resellerratings.com/store/GROOVES_INC in še na nekaj forumih, je pa precej pritožb čeznjo. Če bom še kupoval pri njih, bom plačal preko PayPala, ker se lahko, če se kaj zalomi, zadeve ureja preko njih. Poštnina je sicer brezplačna, jaz sem doplačal 3 eur, da je paket šel preko DHL. Vidim pa, da so zvočnike podražili za par eur.

Če nimaš doma, boš moral kupiti še električni kabel z euro mini (ženskim) vtičem, ker je poleg samo za angleške vtičnice. Tudi priložen zvočniški kabel je ubog, zato sem ga najprej zamenjal. Stojalca, ki jih vidiš na sliki, sem kupil preko Amazon.de (18 eur + 5 eur poštnina), so iz aluminija in lepo izdelana, niso pa preveč trdna, ampak meni so bila bolj všeč kot tista črna pena, zgleda manj masivno. Kupiti nameravam še budget USB kabel, verjetno kar od Oehlbacha in kakšen cenejši DAC, trenutno si ogledujem FX Audio DAC-X6 ali celo FX Audio SQ5, ki naj bi bila med boljšimi kitajčki (boljši od SMSL ?). Če imaš kakšna priporočila glede cenejših DAC-ev, se priporočam.

Zdaj pa na kratko še o zvočnikih. Kupil sem jih za na delovno mizo, če bi kupoval za pisarno (da bi jih postavil na omarice), bi se verjetno odločil za YU4, niso tako veliki, pa še brezžični so, tudi cena je za brezžične več kot razumna.

Pa še na kratko glede zvoka YU2. Ko sem kupoval zvočnike, sem poslušal tudi A2+ in pri poslušanju mojih, preko izposojenega DacMagic100 lahko rečem, da nič ne zaostajajo za A2+. Seveda bi pa lahko z gotovostjo trdil, če bi oboje zvočnike poslušal enega za drugim s povsem identičnimi pogoji.

Če imaš še kakšno vprašanje, pa se oglasi.


Nazadnje urejal/a aiken Tor Feb 06, 2018 11:11; skupaj popravljeno 6 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za info.
Sem se dolgo odločal med a2+ in temi, pa kar čakal neko znižanje, sploh novi Audioengine držijo ceno, rabljeni pri nas pa so res redki. Naročil YU2 v mat črni.

Zdaj moram pa še v EU najt črna stojala, ker se na amazonu dobijo samo še beli. Bom pogledal še na tisti tvoji trgovini.
Bo pa šlo za downsize iz Adam a3x, ki so mi postali nekoliko veliki za na mizo - so pa res dobri za desktop sistem.

Drug del je sistema je Audioengine D1, ker mi ustreza zaradi kontrole glasnosti.

Mogoče kasneje dodam še kak 8" sub za 200€.

(Hiperpovezava iz tvojega posta ni prava, prosim še za pravo če utegneš in če vidiš to.)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 10:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja vem, sem namenoma včeraj začasno umaknil naslov in danes dodal opozorilo, saj je na drugi zgornji povezavi in nekaj forumih kar precej pritožb čez to trgovino. No, pri meni je vse potekalo kot je treba.

Potem si z Audioangine D1 zadovoljen ? Nekateri so mi odsvetovali kitajske DACe, kaj pa vem. Je pa D1 sorazmerno drag, saj je potem v tem cenovnem rangu tudi že Shiit Modi 2 Uber. Ker imaš že od prej tak sistem imaš precej več izkušenj, kaj svetuješ ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a na Brčičevi v Črnučah ni več zastopnika za Audioengine?
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 9 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe