Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

yamaha a-s 2100
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2018 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In potem, da popestrimo:

- Leta 1977 je znana ameriška revija (Stereophile) izvedla odmeven eksperiment. Pripravili so dvojni slepi test, ki je trajal cel teden. Razpisali so nagrado za tistega, ki ugotovi, kateri ojačevalec trenutno igra. Nagrade ni dobil nihče, čeprav je obisk bil enormen. Statistika je dala iste rezultate kot bi na slepo 'streljali'.
Zvočnik je bil Magneplanar (ker ima linearno impedanco in z takozvano 'back EMF' ne pogojuje ojačevalcev). Ojačevalci niso bili naterani v 'clipping' - ker bi se s tem izdali.
Od ojačevalcev so bili na testu od receiverja 20W Pioneer (200 takratnih USD) do OTL Futterman 60W lampaš za čuda tisočev USD. Zastopane so bile vse tipologije ojačevalcev razen single ended.
Seveda niso uporabili zelo močnih ojačevalcev, ker so bili takrat redki kot Yeti in še tisti ki so bili, so igrali zelo slabo in grobo.

- Ko je Peter Walker (Quad) poslal na trg model 405 (tranzistor 2x100W) leta 1975, do ga audio kritiki skoraj požrli, češ da je zavrgel svoje super lampaše za tranzistorske smeti.
naredil je eksperiment in obljubil bajno nagrado tistemu audio kritiku, ki bo z gotovostjo ugotovil, kdaj kateri ojačevalec igra.
Nagrade ni dobil nihče ...
PJW ruffled a few feathers when he made that famous quote " all amplifiers sound the same provided they are competently designed and are run within the design parameters". I still have the articles from the HIFi comics when he put his money where his mouth was and arranged for blind tests to be conducted, using some of the HiFi fraternity as thelistening panel. The end result was that no-one was able to reliably pick any differences between the Quad II,303 or 405.
As I recall, PJW’s original “stake our reputation” challenge was in Hi Fi News around mid-1977, July perhaps. I am not sure if I can locate a copy. It generated some interesting correspondence in Wireless World in 1978, as well. Peter Baxandall’s letter in Wireless World January 1978 reprises some of PJW’s original statement and conditions, and does refer back to the July, 1977 issue of HFN.
-----------------------------------------------------------------
te gornje zapise sem prekopiral iz teme (2011 leta, Magneplanar MG 3.6 - najbolj zanimiv test do sedaj, 11. stran)
Citate pa tu: https://www.vintage-radio.net/forum/showthread.php?t=65423

Ti zapisi so navidezno v nasprotju s tistim kar sem pisal v prejšnjem postu, a gre upoštevati specifiko - v prvi vrsti so uporabljeni zvočniki relativno lahko breme za uporabljene ojačevalce, pri Quadu so bili optimirani za njih.
Nadalje to govori tudi o problematiki A-B testov, sploh z glasbo ki je ne poznaš in v neznanem ambientu.
Nadalje običajno ojačevalce pri glasnejšem poslušanju nateramo v clipping - tam pa je zelo pomembno kako se obnaša, ker to zelo zaznamuje zvok in dela ogromne razlike med njimi. Da se temu izogneš je dovolj uporabiti zelo močen ojačevalec - danes ni tako drago imeti 200vatov.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2018 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za strokoven komentar. Res je za razmisliti in probat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2018 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Kaj bi vi izbrali med naštetimi ojačevalci?

GamuT SI 100
Primare I30
Electrocompaniet ECI 3

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2018 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tistega, ki bi bolje šel na moje zvočnike.
Drugače pa mi je Primare najlepši.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bigi7 je napisal/a:
Pozdravljeni,

Kaj bi vi izbrali med naštetimi ojačevalci?

GamuT SI 100
Primare I30
Electrocompaniet ECI 3

Hvala


Pozdrav

Bizarno vprašanje Shocked
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
bigi7 je napisal/a:
Pozdravljeni,

Kaj bi vi izbrali med naštetimi ojačevalci?

GamuT SI 100
Primare I30
Electrocompaniet ECI 3

Hvala


Pozdrav

Bizarno vprašanje Shocked


Bigiarno vprašanje.

P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem pametnjakovičem.


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bigi7, kaj bi pa ti meni svetoval za današnje kosilo? Morda vampe? Fugo ribo? Bi bilo bolje, če stopim na pizzo? Ja, ampak katero pa naj izberem? Veliko, malo, srednjo? Ali pa bi bilo najpametneje, če se postim? Saj sem že tako ali tako preokrogel...

Kolikor nam je jasno, si temi nadel ime 'yamaha a-s 2100', kar nas je - očitno zmotno - napeljalo k razmišljanju, da resno razmišljaš o nakupu omenjene naprave. Se je v nadaljevanju izkazalo, da o dotični zadevi nimaš pojma, ne veš, kako zveni, s čem bi jo sparil, da je zadeva še bolj bizarna se (nas) v sosednji temi izprašuješ o CD-ju VS DAC...

Ne zameri - forumi so super stvar in krasno je, če se da komu pametno svetovati. So pa za to potrebni določeni temelji - v tvojem primeru bi po mojem skromnem mnenju to pomenilo naslednje:

- v kakšnem (velikost, namembnost) prostoru boš poslušal glasbo, od tu naprej se lahko pogovarjamo o potrebah in ne o željah

-osebne preference, zadevajoč zvok - se sliši grdo, ampak toplo, analitično, life-like, disco-like...

- s kakšno zalogo in na katerem formatu je tvoj trenuten nabor glasbe, je imperativ analogno ali digitalno

- finančni okvir projekta

Iz tvojih vprašanj je moč zaznati le, da - predpostavljam si začetnik - je na voljo kar nekaj sredstev, slednje pa je tudi vse. In ob vseh vprašanjih, ki jih zastavljaš, me najbolj moti nekaj - ponavljanje stavka 'kaj si vi mislite o tem in kaj o onem, kaj od naštetega bi izbrali'.

Ne počni neumnosti in ne kupuj HI-Fi - ja po navodilih, pa naj si bom to jaz, Ambasador, tvoja žena ali dedek. To, kar ti odgovarjamo in svetujemo, so deloma naša preference, ki so - tako ali drugače - vezane na naše izkušnje, zvokovne karakteristike, ki so nam všeč, gmotno stanje, ali kaj povsem drugega. Kako zveni Yamaha as 2100 - meni tako, tebi morda povsem drugače. Nimamo enakih ušes, niso nam pomembne enake zvokovne karakteristike sistemov. Zatorej - nakup sistema po nasvetu nekaj ljudi, ki jih ne poznaš, katerih sistemov nisi nikoli slišal, no, meni se to zdi recept za nezadovoljstvo.

Loti se zadeve tako, kot smo se je več ali manj vsi. Obisk prijateljev, ki jim je Hi-FI hobi. Obisk kakšne od trgovin. Tudi na forumu sodeluje nekaj ljudi, ki so si skozi leta nabrali dovolj izkušenj, da ti lahko ustrezno svetujejo - @Ajka, fantje v Audio serumu npr. In nikjer ne piše, da moraš reči kupiti po prvem obisku. Predpostavljam, da je zelo malo mož, ki so ženo kar s prvega zmenka peljali pred oltar. Ne hiti, naj se ti utisi uležejo, mislim, da ti bo kar hitro postalo jasno, kakšen zvok ti paše in kaj te odbija. Če bo nekaj izredno moteče, bo jasno takoj. Dokler pa nimaš izdelanega najosnovnejšega okusa pa je škoda zapravljati - poglej si oglasni del in hitro ti bo jasno, koliko za nov-rabljen aparat še lahko iztržiš.

Aja - čim prej pozabi, da bo dražje nujno boljše od cenejšega. Zopet stvar okusa in vedno stvar sinergije!

Tako. Bojda ti je hitro postalo jasno, da ti ne mislim svetovati, kaj si kupi. Upam, da si vseeeno prebral do konca in ti bo moje razmišljanje olajšalo nakup oziroma, bolje rečeno, način izbire opreme. Pa srečno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 14:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še malenkost - mad 'poštene štarcunarje' vsekakor sodi tudi Simon, Cannyon audio.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@epic ...lepo si napisal. Tudi sam sem pred leti postavljal "neumna" vprašanja. Lastna ušesa so tista, ki morajo narekovati kaj kupiti. Preveč različno dojemamo zvok, da bi lahko kr tako na "izi" svetovali.

@bigi7 upoštevaj to kar je bilo napisano, v tvojo korist, tudi denarnica ti bo hvaležna Wink Smile

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Nisem začetnik kot si mislite. Verjetno sem že pred vami vedel kaj je dober zvok. Vem kaj hočem, in kakšen zvok mi ustreza,imeti priložnost slišati določeno komponento je pa težko.

Moti me ker posamzniki omadežujejo določeno komponento oz. proizvajalca.
Yamaho A-S 2100 in A-S 2000 sem že slišal, in stvar igra dobro.

Imam pa občutek,da nekateri na forumu navijajo za določene trgovce pri nas.

(mimogrede že leta 1988 so mojo sobo krasili KEF 104/2 ter Kuzma anologni gramofon, ter cd player Sony CDP 777 ES, ter pred-končna stopnja Rotel).
Prepričan sem da sem v Sloveniji imel med prvimi CD Player (Philips kasneje Yamaha).

Lepo pozdravljeni..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@bigi - potem pa nismo vec v skrbeh, kot kaze tvoj odgovor, ti je vse jasno. Cemu, za hudica, so bila potrebna vsa vprasanja?

Kar se prodajalcev tice pa - hotel sem ti le posredovati svoje izkusnje. Vem, da je Simon sposoben sestaviti dober sistem, ki ne stane toliko, da bi moral zanj zrtvovati ledvico. Z Ajko sem enkrat v zivljenju govoril po telefonu in mozakar je bil vec kot korekten. Serum je blizu mojega doma, tja zaidem obcasno, bolj na druzenje in klepet, kot kaj drugega. Toliko o nsvijastvu.

Yamaho as 2000 imam doma, drugi sistem v dnevni sobi, pogojno zadovoljen. Ker so ti stvari jasne, bojda ves, kaj lahko pricakujes od 2100-tice (ima nekaj, cesar 2000 nima - mos-fete).

Za konec - kot clovek s kilometrino - kako, da vozis kot zacetnik???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Rad slišim tudi mnenja drugih. Zakaj potem vsi ti testi v revijah in članki?

Za vas je vse brez veze. Sem bil na vseh Hi-fi showih v Šiški. Nič posebnega,razen sistema z Avalon zvočniki ter elektronika in zvočniki TAD.

Vse ostalo povprečno ali pod povprečjem (glede na ceno).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Bil sem pri vseh naših trgovcih z Hi-end opremo.

Prvo te ocenijo koliko denarja si pripravljen dati,potem ti ponudijo
svojo robo kot edino in najboljšo. Če ti kaj ni všeč zvok, so pa užaljeni.

Toliko o naših trgovcih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2018 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bigi7 je napisal/a:
Pozdravljeni,

Bil sem pri vseh naših trgovcih z Hi-end opremo.

Prvo te ocenijo koliko denarja si pripravljen dati,potem ti ponudijo
svojo robo kot edino in najboljšo. Če ti kaj ni všeč zvok, so pa užaljeni.

Toliko o naših trgovcih.


Bravo bigi.wellcome to the real world. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe