Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igrača je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Contour 20 pa res nima "napumpanih" basov. Saj pa vsi vemo kako takšni "napumpani" basi zvenijo. Ajde...Focus 160 jih ima ja. Ne pa C20.
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@longplay:

pogovajamo se o novih Contourjih 20, ki s starimi Contourji (zadnja različica bookshelf variante je bila 1.4 LE), razen po imenu, nimajo nič skupnega. Imajo isti tweeter kot legendarni C1 in povsem nov woofer (18cm). Model SE, ki ga omenjaš, je nižjega ranga od C20.

Ne vem od kod imaš informacijo, da imajo C20 boomast bas. Jaz jih imam trenutno v svoji dnevni sobi, priključene na amp, ki je močan na basih in opažam ravno nasprotno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador:
hvala za zelo zanimiv in strokoven odgovor.

Svojega sistema nisem ne vem kako optimiral. Res mi je bil vseskozi všeč bolj topel, božajoč zvok, vendar sedaj opažam, da se v tem zvoku skrivajo detajli, za katere prej nisem vedel in mi je postalo zanimivo. Tudi odsotnost prostorske postavitve na odru me prej ni veliko zanimala. Slišal sem že zanjo, vendar sem si mislil, da pač nimam primernega prostora za to.

V prostoru sem res zelo omejen. Zelo težko karkoli premikam. C20 so od zadnjega zidu oddaljeni (njihova prednja ploskev) dobrih 90cm, od stranskega pa cca 50cm.

Za digitalni vhod uporabljam enega najbolj analogno zvenečih CD playerjev in DAC-ov na trgu (Resolution Audio Cantata Music Center), za katerega bi težko rekel, da je pretanek in da ni top.

Sedaj s C20 ob povsem isti ostali opremi (tudi kabli) in povsem isto postavitvijo opažam velikansko razliko v zvoku, ki sem ga bil vajen prej in tem, kar slišim zdaj. Se bom skušal še malo poigrati s postavitvijo.

Imam 1 mesec časa, da jih vrnem prodajalcu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gorazd je napisal/a:
Tudi jaz gledam tele Dynaudio, ker bom primoran iz floorstand zvočnikov (Dali concept Cool zaradi preureditve prostora preklopiti na monitorje. Takoj so mi padli v oči, ker po karakteristikah obetajo mnogo. Kje in za koliko si jih nabavil?

Glede na to, da si iz Kamnice, bi se enkrat mogoče najavil na poslušanje Smile

Lp, G


Ni problema.

Tudi jaz sem začel s Concept 8 in sem imel v dnevni sobi enak problem. Sedaj jih imam v spalnici in še vedno solidno igrajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Prispela sta Contourja 20. Morda bosta zamenjala Focusa 160. Bomo videli.





LP

Če je to ta prostor in postavitev je tisto kar si napisal še zelo, zelo dosti kar si dobil v zvoku ...
Zvok sistema je seštevek sistema s prostorom vred in tista postavitev je "oprosti", smrtni greh za zvočnike v razredu za več tisočakov ...

In če sta vsaj malo brali naše teme in polemike okoli akustike prostora in postavitve zvočnikov bi morali vedeti, da tako kot je sistem postavljen ne bo nikoli igral pravilnih basov in še marsikaj drugega ne, bo samo približek, če uglašujemo z ojačevalci, DACi, kabli žal Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka:
hvala za tvoj komentar. S tvojimi ugotovitvsmi se zelo strinjam. Postavitev je res daleč od idealne, vendar je to dejstvo. Kaj bi po tvojem največ prispevalo k pozitivni spremembi?
Ne morem pa preveč spreminjati videza sobe. Stojala za zvočnike na tleh že odpadejo. Mogoče bi še prenesel kak tepih.

Ni pa mi jasno zakaj je v istem prostoru, na povsem istem mestu F160 imel skoraj premočne base in da kljub smrtemu grehu, sedaj slišim prostorski zvok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2018 01:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
@ajka:
hvala za tvoj komentar. S tvojimi ugotovitvsmi se zelo strinjam. Postavitev je res daleč od idealne, vendar je to dejstvo. Kaj bi po tvojem največ prispevalo k pozitivni spremembi?
Ne morem pa preveč spreminjati videza sobe. Stojala za zvočnike na tleh že odpadejo. Mogoče bi še prenesel kak tepih.

Ni pa mi jasno zakaj je v istem prostoru, na povsem istem mestu F160 imel skoraj premočne base in da kljub smrtemu grehu, sedaj slišim prostorski zvok?


LP

Če gre tako kot si napisal gre v pravo smer, hm bas je težje določit kaj je res prav... Želimo hiter in globok bas, globok v smislu,da gre čim nižje a ne na račun "definicije", tukaj je dražji zvočnik na boljšem, ni pa nujno, da ti je to všeč ...
Probaš lahko na kakšni "akustični" glasbi kjer gre bas globoko in hitro...
Če slišiš vse detajle plus "vibracoijo"basa, hitrost, da vsebuje brrrrbrrr in ne nek buuuuaaaaaa potem je vse OK ...
Naprimer komad Lyn Stanley ~ Fever (bas, klavir, vokal) je vsega na pretek in naravno, brez pumpanja, če slišiš bas mrmranje v ozadju je vse OK ...
Če pa odkriješ, da v določenih komadih basa ni, je potem lahko vzorok ravno v akustiki prostora in zvočniku, da se nista ujela in se nekje frekvence pod 100Hz močno "odšetejejo" v prejšnjem zvočniku pa so se morda "seštele" Shocked Wink
Delno je to rešljivo s premikanjem zvočnika, ma če iz prostorskih zagat to ni možno, je pa problem žal, ki je težko rešljiv, tudi menjava ojačevalcev, kablov in še česa ne pomaga dosti Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2018 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede postavitve se kar strinjam z @ajko.
Po sliki sodeč je bas na udaru zaradi stojal na mizici - ta 'inštalacija' zna imeti kakšne odboje vibracij ki nagajajo wooferju.
Samo za test: poskusi pod zvočnike podstaviti mehke žogice (skokice). Jih prerežeš na pol in podstaviš 4 - vsako v svoj vogal.
Ne stane skoraj nič, ti bo pa takoj pokazalo ali je tu kavelj.
Lahko podstaviš tudi kaj drugega (kos dovolj debele špužve) ali 4 primerne vzmeti. Princip je ta, da odvojiš (izoliraš) vpliv stojala in mizice, ki potencialno lahko vnašajo nepravilnosti in potem hitro oceniš ali je to problem.
Enkrat ko slišiš bo bolj jasno kaj ti je storiti.
----------------------------------------------------
Drugače pa so na testu posebej hvalili odzivnost (hitrost) wooferja. Scena in pozicioniranje instrumentov je velika zasluga tweeterja, ki je eden boljših kar si jih lahko omisliš.
-----------------------------------------------------
Drugo pri postavitvi (greh) so predmeti med zvočniki: stereofonija je neke vrste trigonometriranje zvokov ki se sestavi iz zvočnih valov iz leve in desne. Vsako oviranje vmes z odboji in vrtinčenji zvokov okoli predmetov med zvočniki uničuje 3D prezentacijo. Sploh pa velike odbojne ploskve (TV)...
Kot je rekel ajka, še dobro je, glede na šaro vmes.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2018 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka, @ambasador
hvala za vajine ideje. Bom moral res razmisliti o preureditvi. Neke ideje že imam. Problem zadnje stene je, da se na levi zaključuje v kot, na desni pa meji na odprti hodnik.

Poizkusil bom tudi z žogicami.

Stojali sta sicer precej tezki (>15kg) in sta položeni na industrijsko anti resonančno podlago. Če dam roko na spodnjo ploščo stojala ali pa na leseni element, ne cutim nobenih vibracij.

@ajka: sem poslušal komad, ki si ga predlagal in sem lepo razločno slišal mrmrajoči bas. Dober komad.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2018 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa se bomo spet igrali. Nove nogice za gramofon in keramično magnetni ležaj za gramofon.


_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2018 20:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav

lušno..

od kje so nogice..imaš kak link?Cena?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2018 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Pozdrav

lušno..

od kje so nogice..imaš kak link?Cena?


Clearaudio - 200 Eur polna cena dal 160 pa še to se mi je zdelo predrago. Je pa original za moj gramofon.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 00:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za odg..

Imaš mogoče kak link ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
hvala za odg..

Imaš mogoče kak link ?


Izvoli:

https://www.cleartone.de/produkt/clearaudio-facelift-kit-emotion/
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nov digitalno analogni dvojec ,jaz bom pa krmaril. Very Happy

Moon CD Player in Rega gramofon (prvic sploh).



Analogni del,

Rega P 6 z Neo PSU

cartridge Ania MC

Rega Fono MC

Nabavil Sem nekaj starih Jugotonk in izgleda da Sem imel sreco kar se tice ocuvanosti plosc ,nobenega pokanja ,presketanja samo muzika.
Malo bolj resne Pablo in Philips plosce so na poti.
Je pa poslusanje gramofona Doma kar prijetna in zanimiva izkusnja,
nisem pricakoval toliko .
Je pa gramofon nabavljen zato ker je veliko albumov ki me zanimajo samo na vinilu nikoli izdani na CD in verjetno tudi nikoli ne Bodo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 81 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe