Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Klipsch ali Dali
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matejj



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 12:26
Prispevkov: 17
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 16:04    Naslov sporočila: Klipsch ali Dali Odgovori s citatom

Zdravo!

Po začetnem razmišljanju, da bi v sobo, veliko 40m2 postavil JBL LSR zvočnike, zdaj razmišljam malo bolj resno o malo bolj resnih zvočnikih.

Ogledoval sem si različne proizvajalce, ene bolj, druge manj. Sprva so se mi res zadopadli Klipschi, izgledajo super in tudi mnenja so dobra. So pa na žalost kar precej dragi.

Zadnjih nekaj dni gledam tudi Dalije, ker tudi o njih preberem veliko dobrega, pa cena mi je prijaznejša.

Generalno gledano, price/performance Klipsch ali Dali? Ali kaj tretjega?

Od Klipscha bi verjetno vzel RP-260F, RP-150M, RP-440C, R-112SW, od Dalija pa Zensor 7, Zensor 3, Zensor Vokal in SUB E-12F(mogoče tudi kaj drugega, nisem še veliko mnenj prebral).

Hvala!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2018 14:16    Naslov sporočila: Klipsch ali Dali Odgovori s citatom

https://www.whathifi.com/best-buys/home-cinema/best-speaker-packages
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2018 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa tole:
https://www.youtube.com/watch?v=xFq-4CuPqTI
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2018 01:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravkar sem priklopil dalije na marantz 6006 , ne menjam za klipse, sem jih slišal z tem av.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejj



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 12:26
Prispevkov: 17
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2018 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipsche sem praktično že odmislil, so mi Daliji posatli dovolj všeč. Pa na seniorjevem linku so označeni kot best buy pod preračunanih 1150EUR. Sicer Zensor 1, ampak z Zensor 5 ali 7 je verjetno lahko samo še bolje.

Za Bose pa ne vem, če bi bil pripravljen odštet denar. Sicer jih imam v avtu in vem, da so dobri zvočniki, ampak je mnogo preveč mnenj, da lahko za njihovo ceno dobiš več pri drugih proizvajalcih.

Kot sem že v prvem postu napisal, razmišljam o drugem subwooferju. Recimo o BK Electronics se veliko dobrega prebere, se je že kdo srečal z njimi? Res da bi bila to dražja opcija kot Dalijev sub(okrog 450EUR za Dalija in 600EUR za BK), ampak se mi zdi, da se ta razlika na končni ceni ne pozna veliko, efekt je lahko pa precej boljši.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2018 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če boš vzel zensorje 7, potem malo počakaj z nakupom subwooferja. Sicer sub da druge koristi, ne samo bas, ampak vseeno. Kolega je npr. hotel vzeti focal ario 926 in sub, pa ga na srečo ni, saj sam zvočnik da ogromno od sebe. Če gledaš nekoliko bolj resne subwooferje - kaj pa REL?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejj



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 12:26
Prispevkov: 17
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2018 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekako dvomim, da so samo zvočniki dovolj, da se z basom zapolne celotna soba, sploh pri kakih eksplozijah. Ni pa problem najprej stestirat, pa potem dokupit sub, če je potreba.

Ja, tudi REL subi naj bi bili dobri. Se mi pa zdijo malenkost dražji kot BK. Niso mi sicer tako všeč, ampak če so dobri in kvalitetni je to to. Lahko konkretno kak model priporočiš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2018 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam REL, odlicni subi (dva REL B2), sploh za glasbo, ker se preprosto dajo integrirat z glasbo. Uporabljam tudi za kino seveda, ker je to del sistema. In fleksibilnost s speakon povezavo za glasbo in navadno RCA povezavo za filme, ter locenim upravljanjem frekvencnega reza za glasbo in filme je v mojem sistemu zelo uporabno.

Ampak samo za kino pa se lahko gre tudi v kak derivat RELa. Npr. dosti cenejsi BK Electronics. Klik.. Tudi made in UK. Ampak si je treba upat to dol pripeljat, ker subi so pac mal bolj delikatna roba kot pa kak drug kos Hi-Fi opreme.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejj



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 12:26
Prispevkov: 17
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2018 23:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem pisal BKju, povedal nekaj o velikosti sobe in željenem sistemu in namenu. Priporočali so seveda Monolith Plus, če si ga lahko privoščim. Ta bo kar težka, Monolith ima veliko več možnosti.

Potreboval bi še malo pomoči in predlogov glede receiverja. Torej kolikor sem seznanjen, ni dobro, če je receiver premočan, ker s tem uničuješ zvočnike(ko greš enkrat čez mejo seveda). Še slabše pa naj bi bilo, če je receiver premalo močan, ker ga potem naviješ na 100%, s tem se greje in oddaja popačen signal zvočnikom in se uničujeta obe komponenti.

Receiverje s kakšno močjo po kanalu naj gledam, če je za Zensor 7 priporočeno moč 40-150W, za 3 25-125W in Vokal 30-150W, pa da bo vsem ugajal?

Kaj so dejanske razlike med serijami bi moral še bolje pregledat, se mi pa zdi, da si večinoma kaki bonbončki. Kateri so uporabni? Je dodan mikrofon za samodejne nastavitve dovolj dober, da je smiseln?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2018 23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Bolje je vzeti mocnejsega kot manj. Ce bo reciever npr. specificiran 7x120W je to cist ok ce imas zvocnike 140W in tudi tile 7x120W nikakor niso najbolj realni W in so kvecjemu to manj vatni recieverji. Ce ze pogledas transformator to nekakor ne gre skupaj, da bi to dalo ven realnih 7x120W. Sam se nikoli v zivljenju nisem poslusal do konca, ker verjetno nimas kino dvorane doma? Pac poslusas v normalnih okvirjih in se drzis tega.

Kar se tice tistega mikrofona (Audissey) in samodejne kalibracije zvocnikov. Sem poskusil nekajkrat in nikoli nisem bim zadovoljen s tem kar mi je "pametna logika" AV recieverja nastavila. Sem vedno nastavil rocno, na lasten posluh. Namrec recieverji pri rocnem nastavljanju generirajo nek genericni sum (vsaj pri Marantzu je tako) in potem lahko na posluh nastavis glasnost vsakega zvocnika posebej in ujames optimalno glasnost vseh zvocnikov glede na pozicijo, kjer sedis.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejj



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 12:26
Prispevkov: 17
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 00:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej lahko gledam ubistvu karkoli med 120-150W in bo ok. Naprej pa se odločam glede na ceno in bonbončke.

Opažam, da so mnenja deljena glede mikrofona ja. Se pa vsekakor splača poizkusit, tako dobiš vsaj neko okvirno nastavitev.

A mogoče velja, da je kaka določena firma na splošno boljša z Daliji kot kaka druga, kot to velja pri nekaterih drugih zvočnikih? In če ne, katere firme so dobre in vredne nakupa?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 00:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri recieverjih je v istem cenovnem razredu bolj ali manj isti smoren. Pac vzames kar si nekoc nekdaj preferiral pri znamkah in glej, da ni prevec plastikaticen. Se mi zdi, da je vse pogosteje tako. Vcasih, ko se sprehodim cez kak Hi-Fi video oddelek me kr mal plasi, ko se dotaknem kaksnega potenciometra na teh recieverjih, in imam filing kot da mi zeli v rokah ostat.

Sam sem vedno preferiral Marantza in z njim nekaj casa zivel tudi na stereu, dokler nisem vzel se posebej stereo ojacevalec. Tudi danes imam reciever Marantz SR6003, ampak je star ze vec kot 8 let Ampak zadosti vsemu za kar ga potrebujem v filmih.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 01:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Polek Zensor 7 nujno rabiš sub. Sva s kolegom včeraj in danes izdatno testirala Zensor 7 vs Opticon 6 in ima Zensor precej manj basa kot Opticon. Ima pa Z7 presenetljivo dobro sredino, večkrat se je zgodilo da je Opticon 6 zvenel bistveno slabše. Zensorji so za svoj denar pravi mali čudež...

Odlično se Zensor serija ujame z Yamaha AV receiverji, ena najboljših kombinacij je z RX-A870. To kombinacijo, dobro skalibrirano lahko slišiš v MB, če ti ni predaleč.

@matejj: preveri privatna sporočila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi imel človek srečo in tole zbidal za razumno ceno, bi imel mir za večno.

https://www.ebay.de/itm/JBL-4412A-Studio-Monitor/183030061898?hash=item2a9d711b4a:g:FxUAAOSw38BaZOrq

Zamenjaš pene na wooferju in si svetlobna leta nad, vi rečete PolekZensorji. Je pa vprašanje končne cene in požrešno razkurjenih Japoncev. Je pa to 30cm woofer noter, tako da ni vprašanj o pravem basu, zato bi bil sub in strošek z njim odveč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejj



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 12:26
Prispevkov: 17
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat gledam Yamaho RX-V583 in Denona AVR-X1400H ali X2400H. Bolj se nagibam k Denonu, ker ima cono 1 in cono 2, Yamaha pa le cono A in cono B. Če bi to uporabljal je pa odvisno od tega, koliko bi bil pri volji prevrtat zid, da spravim kable v drug prostor. Mimogrede, kako izgleda predvajanje v glasbe ali radia v coni 2, če se v coni 1 gleda film? Lahko pošiljam glasbo preko AirPlay?

Verjetno si bom jutri vzel malo časa in šel pogledat zadeve v kako trgovino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe