Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Marantz ws yamaha

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2018 19:00    Naslov sporočila: Marantz ws yamaha Odgovori s citatom

Prebrskal sem net in nekako prišel do zaključka, da med Marantz 6005- 6006 in yamaho as 5001 ni neke posebne razlike, ker pa Marantza še nisem slišal me zanima če se motim
Zanima me tudi sama kvaliteta Marantza, ker je uveljavljena znamka že 50 let, bi se morda poslovil od yamah, čeprav me ni nikoli razočarala, razen tega da yamaha rx497 ne zmore več gnati dalije več kot eno uro

Nagibam se k nakupu enega izmed omenjenega, čeprav sem odprt za predloge, saj bi rad tudi usb... predvsem bi rad upravljal prek tel, ni pa pogoj, več mi pomeni dac, da lahk iz tv poslušam ...

Torej nagibam se k stereo, seveda z čim več možnimi priklopi, cena do 400€ za rabljeno zadevo.
Linki všečnih in moje 497 ..ki ima po papirju 75w

https://www.whathifi.com/yamaha/rx-497/specs

https://www.whathifi.com/yamaha/s501/review

https://www.whathifi.com/marantz/pm6006/review

Je sploh smiselne menjat mojo staro yamahico

Hvala za nasvete in morebitne ponudbe
L.p.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2018 00:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Katere zvočnike imaš, kako veliko sobo, kako na glas poslušaš in kaj se zgodi z Yamaho po eni uri?
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2018 07:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj, ali je problem izklop po eni uri? Ce tako, je to lahko termicna zascita. Vec lufta naokrog bos potreboval. Nikakor ne zapirat kiste v tesne male prostore ali pa da imas dikretno nekaj postavljeno na vrhu A/V receiverja.
Sam imam tudi malce nekorektno postavljeno, saj imam zgoraj stereo ojacevalec, ampak ima kar zelo visoke nogice, pa tudi lufta je z ostalih smeri dovolj. Imam marantza SR6003 pa mi termicna zascita po 9 letih od kar ga imam se ni startala.

Primerjalno bi tezko rekel. Nisem imel Yamahe doma. Ampak za filme me moj stari dobri Marantz vec kot zadovolji in tudi nobenega upgrejda od leta 2009 nisem naredil, niti bi ga potreboval.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2018 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zraka ima dovolj, na njej ni nič, stoji na polici.
Izklopi se kadar imam glasnost nad polovico, nato jo lahko takoj spet vklopim
Zvočniki so dali concept 6 in zadaj dali concept 2. Sub yamaha sw 200 , a tudi brez suba se dogaja isto
Soba je 5.5 × 4.5m.
Zvokovno se zelo lepo ujame z zvočnhki, dalije sem testiral že kr z nekaj drugimi av, ampak se je za moja ušesa najbolje obnesla ta yamaha, zato mi jo je žal menjat. Bi pa rad digi vhode itd, ker imam trenutno iz tv, za you tube vmes tisti mali dac, ki pa za 20€ sicer deluje, zvok pa je ceni prilagojen
Marantz se mi zdi, da bi imel bolj povdarjena tolkala, strune itd, ne vem pa koliko je topel zvok, ker ne maram kirurškega
Predvsem rabim več moci, tu še ždaj čuti da jo je premalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2018 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel sem prej Marantz SR5500 in sedaj SR6003 in ni klinicen zvok ali kirurski zvok. So kaksni dosti drazji stereo integrirci bili prej vse to. Ampak ok. Klinika in pretirano analiticnost, svetlost zavisi od marsikaterih faktorjev in jo je treba na ta problem gledat kot celoto skozi celo verigo.
Sedaj fina kombinacija, lahko jo nova Yamaha pokvari. Ker znamka ojacevalca, recieverja ne garantira, da se lahko to zgodi pri novi verziji.

Zavedati se je treba, da novejsi proizvod ni sonicno enak nekemu izpred 10 ali 5 let nazaj. Proizvajalci vedno bolj sparajo in vgrajene komponente so vedno bolj bolj oskubljene. Vedno bolj te tudi silijo, da posezes po visjih razredih, da dosegas nivo nizjih iz preteklih let.

Vsako zupco je nazalost treba poskusit in videt, kako se obnese v sistemu. Vsekakor pa je treba gledat celoto od vira, preko kabov, ojacevalca in nenazadnje zvocnike, akustiko ...

Vem, da nisem veliko pomagal, ampak mogoce zgolj ideja, da je treba bit malce previden in mogoce, ce le lahko poskusis kako se obnese kaksna kombinacija. Ce pa ni moznosti pa pac prevzeti riziko in potem, ce ne sede pac prodati naprej.
lp, D.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2018 00:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jp, vem, da ni odvisno samo od av itd, ampak nekateri so nagnjeni k temu, da zvenijo tako. Marantz mi diši ampak me mučijo njegovi w, saj jih je manj kot jih ima yamaha
Kolk dejansko pošteno kater proizvajalec navaja je pa spet uganka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2018 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uzitek123 je napisal/a:
Jp, vem, da ni odvisno samo od av itd, ampak nekateri so nagnjeni k temu, da zvenijo tako. Marantz mi diši ampak me mučijo njegovi w, saj jih je manj kot jih ima yamaha
Kolk dejansko pošteno kater proizvajalec navaja je pa spet uganka

Pa kako se kak ojačevalec na zvočniku obnaša je tudi uganka. Včasih, ko so podcenjevali vpliv impedanc zvočnika (češ vati so vati) je mali NAD 3020 z 20W po kanalu dajal lekcije plehkim japonskim 50/70vatnikom na takrat popularnih Acoustic Research zvočnikih naprimer.

Ni pa uganka kako se sliši razlika med 80 in 100W - praktično NI razlike. Zmanjšanje moči lahko dosežeš na istem ojačevalcu že samo z malim znižanjem napetosti s katero deluje izhodna stopnja. Sem to probal in zvočno se ne pozna niti grama.
Za povečanje glasnosti 3dB je potrebno podvojiti moč. Torej za slišati močneje je potrebno iz 80 na 160W. In naslednja stopnica je 300W.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
S tem ne dajem avtomatsko prednost bolj šibkim na papirju - samo želim opozoriti na to, da peščica deklariranih vatov ne naredi nobene razlike v praksi. Tisto kar dela razliko je to, kako je narejeno/kako se obnese na izbranih zvočnikih.

Na vstopnem nivoju in pa HT nasplošno je veliko bolj smiselno izbrati zvočnike z višjo občutljivostjo (dB/W). Ponudbe je dovolj (JBL, Klipsch..), plačaš isto, prihraniš pa pri ojačevalcih in čeprav opremljen z manjšo močjo imaš več dinamike (šusi, rukerji) in užitka v filmih.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2018 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zagrel sem se za yamaha rn602, prečekiral kar se je dalo, trenutno jo opazaujem še na youtube, stvarca ima vse kar mi manjka, ker pri moji pogrešam ok dac, če grem v nabavo daca pa je boljd da zamenam kr 8 let sta receiver ya 602, s tem dobim še wife, int. Itd
A ima slučajno kdo izkušnje z njo ?
Big bang jo ima od jutri dalje za 510€ , redna je bila 600€
Če kdo prodaja pa prosim . . .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe