Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tidal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Nic, takole bom rekel. Sem sedaj mal cez praznike pretestiral tale Tidal HiFi in pa Spotify in sem primerjal iste komade, na isti opremi, na isti glasnosti. Spotify je zame boljsi ze v osnovni Free razlicici. Zakaj?
Bolj organsko igra, mal bolj polno, mal bolj zivahno. Tidal je slisat, kot da bi sel cez en filter. Vsa glasba je zelo flat, ni zivljenja, vse zveni zelo podobno, tenko, skatlasto, ubito. Vokali so suhi. Ne pomaga tudi, ce poslusam Master posnetke, kao najboljse kar majo. Spotify ga poseka, boljsa kontrola, bolj barvito, boljsi bas. Ampak vseeno doma zripani flaci so vseeno se stopnico al pa dve boljsi.
V glavnem ne vem kaj naj recem. Fajn, imas vse pri roki, ni ti treba imet diske z ogromno kapacitete. Ampak kljub vsemu, ti stream cloud servisi, ne vem no, ni to neki ultimativnega, kar se kvalitete tice, pa naj na njem pise super duper master sonic flac.
lp, d.


@delfinus

Zdravo,

Prosil bi te za mnenje-z ozirom da meniš da je "Spotify" zvokovno kvalitetnejši kot "Tidal" (na katerega sem sicer aboniran, slišal sem namreč da je Tidal zvokovno boljši kot Spotify!)-posedujem aktivne Dynaudio Focus XD 600 zvočnike z "connect" modulom, za katerega je navedeno "...with Wi-Fi integration (Spotify Connect, DLNA) for home network...app control iOS...", do sedaj sem mislil da se "Spotify" v SLO sploh ne lovi...torej bi se ga po tvoje dalo predvajati preko tega konkretnega modula wireless na aktivne zvočnike...v tem primeru se ne bi več "mučil" z neuspešno namestitvijo "Tidala" preko ethernet kabla (glej moj post izpred dobrega meseca nazaj na tem forumu -"Tidal").

Če se ti ljubi poglej na googlu "Dynaudio connect modul", Ti bi bil zelo hvaležen za konkretni nasvet, sem računalniško dokaj "nepismen", posedujem pa Samsung androida (tablica, mobitel)...

lp audioveteran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zal ne bom mogel konkretno pomagati, ker sam uprabljam PC za predvajanje Spotifya in je relativno vse zelo simpl in trotl ziher. Svetujem pa ti, da se najprej na Spotify registiras preko PCja. Naredis naslednje.

- pojdi na https://www.tunnelbear.com/download in potegni TunnelBear aplikacijo
- zalaufaj to aplikacijo in izberi npr. Nemcijo. Ta program bo simuliral, da bo Spotify pri registraciji videl tebe, kot da prihajas iz Nemcije
- aplikacija Tunnelbear naj laufa v ozadju
- pojdi sem https://www.spotify.com/us/signup/ in se registriraj na Spotify. Za registracijo uporabi svoj Email in NE facebook; doloci si tudi geslo za vstop na Spotify
- zdaj pojdi sem: https://www.spotify.com/us/download/ in si prenesi Spotify aplikacijo za PC.
- instaliraj Spotify
- zazeni Spotify ter vnesi email in geslo, ki si ga definiral pri registraciji
- sedaj ze lahko uzivas v glasbi preko Spotifaja brezplacno
- ugasni TunnelBear saj mislim, da ne bo vec potreben. Ce pa bo kdaj potarnalo, da nisi v pravi drzavi pa ga po potrebi zazenes. Meni to se ni bilo potrebno od kar sem Spotify instaliral.

- sedaj bos moral zadevo postavit se na tablico ali mobilca:
- Odjavi se na PCju.
- vzemi v roke tablico oz. mobilca in zasrfaj z njo do sem ce imas Android: https://spotify.en.uptodown.com/android
- za Ios pa bos moral pogledat mal po youtubu, kako se ga dobi, je mal tezje.
- potegni aplikacijo Spotify
- Uporabi email in geslo, ki si ga definiral zgoraj pri svoji registraciji na PCju.
- uzivaj v glasbi

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potrebujem pomoč.

Na MiniMac imam instalirano Audiarvana Plus in Tidal HiFi. Fizično gre signal iz MiniMac preko USB na DAC in potem dalje. Kot daljinca uporabljam iPad ali iPhone.

Sedaj bi rad takšno kombinacijo poslušal še v drugem prostoru. Prostora sta na isti mreži sicer pa nista povezana.

Kakšna bi bila najcenejša izvedba ?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stran 9 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe