Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igrača je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2017 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
No, kot že pomladi rečeno (nekaj strani nazaj..) gremo v kontekstu naprej..


Tako nova - Benz Micro Glider SL


Potreba, ki jo je logično nakazal - Convergent Renaissance phono preamp

Nastavitve team Kuzma... Strogo - glava low output, pa nude look, brez plastike, oz lesa, kot ohišja, nudi ultimativno nevtralnost, transparentnost... Doma poiskan še pravi "load" in CAT-ov phono je postrežen...

Rezultat..? Aaaahhh...

Lp

Pa ti se ne šališ.. bravo.
Si izbral verzijo z nizkim izhodom? Phono stage je eden boljših kar lahko kupiš, odličen rezultat ne more izostat.

@mzi.perx:
Benz sicer veljajo kot nekoliko 'tanjše' zveneče a koliko je to moteče je zelo stvar kje in kako si jo uporabil.
Kot prvo velja tanko zvenečo glavo ojačiti s step-up trafotom. Tako se izogneš aktivnem mc vhodu, ki je praviloma tranzistorski in kot tak praviloma veča distorzijo z višanjem frekvence (ki je že tako nabita na +20dB pred riaa ekvalizacijo). Tudi lampe niso vedno imune. Večanje distorzije samo na enem delu spektra pomeni tisti spekter poudariti (s produkti distorzije). Kako se to sliši si povedal.
Z aktivnim tranzistorskim vhodom je dober recept tokovni predojačevalec (recimo Nibiru ESE Lab), da se izogneš piskajoči kalvariji.

Kot drugo ne sme iti na tanko zveneče gramofone (pogon z neprimernim flutterjem kadar igla močno grebe in s tem ustavlja vrtenje - se flutter močno poveča ker je motor bolj direktno vprežen) ali prelahke ročice, ki niso sposobne umiriti MC vibracij (pomembna konstrukcijska razlika da je igla s tanckeno žico direkt pritrjena na ohišje glavice - česar pri MM ni). To dejstvo in bolj trdo vpeta igla in višja obtežba igle najmanj početveri vibracije.

Kot tretje je tudi pomembno koliko so zvočniki 'realni' na basu. Mini zvočniki in mali floorstanderji nimajo in ne morejo imeti drugačnega basa kot bolj ali še bolj komprimiranega (kar pri @pinusu ni slučaj). Če k temu prištejemo ojačevalec ki distorzira na visokih, pa smo tam.

Šnell test - že po šumu iz plošče takoj ugotoviš če je vse prav. Z dobro ploščo se ga skoraj ne sliši, prasketanje bolj obrabljene plošče se mora slišati totalno odvojeno od glasbe in zbrano okoli (izpred) visokotonca, vsakega posebej - medtem ko je glasba celota izza zvočnikov.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2017 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...ja, glava ima 0.4 mV.., zahteva pravi MC phono, pomemben je tudi pravi "load" in ostali parametri, torej Benz zadeve zahtevajo pravilen pristop - za vrhunski zvok...
Zvok je trenutno daleč od tankosti, vreščečih visokih, z vrhunskim midrangeom in čvrstim basom, brez napetosti, oz živčnosti prezentacije..
Ročica je medium mass, point vsega pa je vrhunski phono, z vgrajenimi njih step upi (dvignejo še 11db na obstoječih 47db lampaškega phono gaina), seveda plus gain line stagea... Tu pa igra pomembno vlogo selekcija lamp v phono in linijskem delu preampa - 2x5 kos, vse NOS (CCCP, D) in ne novi kitajski in ruski surogati...
Zadeva je praktično brezšumna, phono vhod ima skoraj tak SN, kot na line(aux) - to z pre volume odprtim do 13ure (- optimalno imam volume odprt od 10-12h, za resno, čvrsto poslušanje), pomembna je tudi nadaljna povezava z končno stopnjo (v tem primeru je preamp tariran na amp iste firme iz istega obdobja..) in zvočnike nominalnih 8 ohm, 90 db, ki dovoljujejo lampaški drive...
Tako v tem primeru - od igle do driverjev, čisti analog v lampaški triode A klasi...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2017 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po dveh mesecih čakanja je končno prispel in že postavljen v vpeljevanje v funkcijo testiranja in nastavitve za poslušanje v sistem, phono stage VALAB LCR-1. Za nakup sem se odločil po tekstu gospoda iz te strani: http://www.troelsgravesen.dk/LCR-RIAA-shootout.htm
Z njim občasno izmenjamo kakšno besedo na temo DIY (vedno na razpolago) če so le vprašanja v skladu z njegovimi projekti iz te strani, pa tudi sam prelistam njegove strani in komentarje. Tako me je tudi zaintegriralo pisanje o treh predojačevalcih EAR 912, VdH Grail in seveda predmet tega pisanja VALAB(Vintage Audio Labs).
Tako na prvo, malo čudno, prva dva še nekako primerjati, a kako dodati še tega, saj cenovno sodi v elektroniko iz Ikee če malo pokarikiram.
Pa je res tako? Preberite tekst od Troelsa in verjemite ali ne. Nisem se mogel upreti skušnjavi, koliko je resnice v tem. Zagotovo bom težko napisal tako kot on, ker nimam teh dveh "višin" za primerjavo, lahko pa napišem, da se s tem kosom(kosi) elektronike ni za hecat. Prvo, je kaj za pogledati: debela prednja stran iz aluminija, brušeno ohišje iz aluminija, skupne teže nekaj čez 5 kg, 16x31x7cm, urejena anatomija, kvalitetni terminalčki, na sprednji strani majhna modra ledica in pa fino stikalo na powerju ki modro svetli, a glej ga Taiwanca, power kabla ni bilo v paketu, tudi kaj posebnih navodil ne, razen grafike za izbiro impedance in gaina.Običajno so na sprednji strani kakšni logotipi, imena; za spremembo je tukaj vse prazno, brez ene same črke. Oblikovno zelo spartansko če odštejem vrezano vertikalno in horizontalno brazdo v obliki "plusa", ali križa, kakor za koga. Na spodnji strani na vsakem elementu tri nogice, na prednji ena in zadaj dve, idealno za paralelno postavitev, deluje kot ena celota. Na zadnji strani kvalitetni činči za "in" ter "out", brez preklopa MM ali MC. Za MM kratko malo samo preklop dipa na 47KOhm. Pozor, pred vklopom v omrežje je treba napajalnik odpret in stikalo preklopit na potrebno voltažo. Na spodnji strani phonota so dip stikala za različne kombinacije, trenutno imam nastavljeno na 200 Ohm impedanco in 58db gaina, kar je vredu, za sedaj! Seveda bom še spreminjal gain in pa tudi s splitterjem impedanco in skušal najti najboljšo kombinacijo. Vsekakor super igrača za predpraznične in praznične dneve. Če koga "zasrbijo" prsti za nakup, edina varijacija je ebay, seveda s predhodnim dogovorom z mrs Kevinom. Sicer pa na spletu najdete ogromno pripomočkov, potrebnih in manj potrebnih za avdiofile pod oznako VALAB. Za sedaj prilagam eno sliko tega predmeta, kaj več pa po uigravanju in testiranju

in pa slika iz naslova Troelsa. Več na njegovi strani ali na spletu!
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 31, 2017 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fino, boš povedal kako se sliši LCR dekodiranje. Nekateri to rešitev kujejo v zvezde.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2018 13:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa sem ponovno na analogiji.



Sad -> Smile -> Very Happy
_________________
lp, Branko


Nazadnje urejal/a ambro Pon Jan 01, 2018 13:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2018 13:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z novim letom sem dobil v test lampaško končno stopnjo. Svetlana 6550 in Philips 5814A, 40 W. Pa da vidimo (slišimo)...

_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2018 00:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Pa sem ponovno na analogiji.



Sad -> Smile -> Very Happy


Super!
Zakaj bi iskal perfektno digitalno opremo, ko pa lahko imaš njen ideal - analogno! Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prispela sta Contourja 20. Morda bosta zamenjala Focusa 160. Bomo videli.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Fino, boš povedal kako se sliši LCR dekodiranje. Nekateri to rešitev kujejo v zvezde.


Nisem ravno strokovnjak iz tega področja, da bi pisal kakšne so topološke razlike (LCR,CR in NF), a toliko vem, kaj v osnovi katera pomeni. (Vsi tisti, ki vas zanima kaj pomenijo te kratice, bosti vse našli na spletnih straneh.) Nebi se tudi opredeljaval, kajti, kakršnakoli kategorizacija, na tem forumu je lahko hitro reduktivna. Toliko o tem.
Zvokovno gledano, lahko samo potrdim besede Troelsa, nevem zakaj naj bi imel v sistemu kaj dražjega. Tukaj je kaj dražjega, lahko zelo relativno, kajti sam nevem ali je ta cena res objektivna in kako mu je(Kevinu) to uspelo sestaviti. Škoda le, da je dobavljivost nekoliko problematična. Poslušal sem iste plošče, (ne ravno iste) kot opisuje Troels. Nimam kaj dodajati njegovemu komentarju, lahko rečem fantastično. Dvomim, da sem do sedaj imel prilike poslušati tako muzikalen phono stage, tako prepričljiv v celotnem slušnem spektru. Nič ne izstopa, najbolj sem bil presenečen pri odličnih spodnjih oktavah, brez izgube fokusa ali nekontrolinega "plesa" bas membran. Pri nekaterih izrazito "navitih" bas posnetkih je bas vedno ostajal pod kontrolo, brez posega daljinca za zmanjšanje glasnosti. Tudi srednje-visokotonsko območje je presenetljivo čisto, brez sikanja(seveda v okvirju posnetka), ozadje zelo, zelo tiho. Poslušanje na "11 do 12" z gainom 58db je pravi koncert, dočim pri nekaj čez 9 doseže polno funkcionalnost, oz. uživanje v glasbi. Pri nobeni plošči, ki jih imam v moji zbirki, slabi do vrhunski posnetki, ki jih imam tako za ocenjevanje, ne morem reči, da je predstava bila slaba, oz., da si ta phono ne zasluži biti v sistemu vrhunskih naprav.
Res nevem, zakaj bi moral imeti v mojem sistemu kaj dražjega.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super da si napisal vtise.
Ne se sekirat zaradi topologije, učinki se vidijo 'statistično', potem ko zbereš vtise več deset mnenj z različnimi napravami, pa se izlušči skupni imenovalec. Če sploh obstaja.
Sta pa oba druga phono predojačevalnika pri Troelsu tudi LCR (EAR in VDH). S tem, da lampaški EAR uporablja step-up transformatorje za MC.
Enega poceni (200USD) sem naznanil dolgo nazaj, so ga pa odkupili angleži je sedaj 2x dražji. Potem sem zasledil še Aurorasound Vida Phono
https://highend-electronics.com/products/aurorasound-vida-vinyl-disk-amplifier
ki mu opevajo srednjetonsko področje. Italijani v reviji so tudi padali dol, mašina za emocije.
Tudi tu zaslediš izjave:
Price is ridiculously low. Yes, without a doubt. This is a true 'high-end' phono-stage, at middle of the road pricing. I genuinely doubt there is any worthwhile competition, even at twice the price of the Vida.
Gre pa za pet tisočakov.
Puzzle se sestavlja, bolj ko bo (če bo) LCR predstavljal ključ za odklepanje src in denarnic avdiofilov, več se jih bo pridružilo v ta klub.
Evo, tudi analogija ima svoje trende.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvi vtisi uporabe Contourjev 20 (C20) in primerjava s Focusi 160 (F160) po nekajdnevnem uigravanju:

- v kombinaciji s C20 moj eci5mk2 sploh ni pretemen in meglen amp. Na Contourjih ne manjka izjemno čistih, vendar nikakor preostrih tonov ter resolucije.
- v primerjavi s F160 imata C20 izreden stage. Zvočnika dejansko izgineta, zvok prihaja po celotni širini in globini. Jasno so slišne lokacije posameznih akterjev na odru. Tega (ob isti postavitvi v istem prostoru) na Focusih nisem nikoli doživel.
- detajli so izredni. Na istih skladbah sem 'odkril' nove instrumente. V primerjavi s C20, mi F160 sedaj zvenita tako kot da bi glasbo predvajala izza zavese.

Sedaj pa pride na vrsto "ampak": po mojem okusu je premalo basa (kljub temu, da eci ne skopari z njim). Sedaj pa ne vem, ali ga je res premalo ali pa ga je premalo samo zame, ki prehajam s F160 ali ga je premalo v absolutnem smislu.

Na komadih, ki so bogati z basi, jih je tudi na C20 dovolj, bolj problematični so bolj 'lahki' (akustični) komadi, pri katerih sem bil na F160 vajen bolj polnega (vendar tudi manj detajlnega) zvoka. Ne poslušam samo ene zvrsti glasbe (edino jazz mi je bolj tuj). Veliko poslušam tudi internetni radio kjer sta se C20 prav tako pokazala kot bolj revna.

Simon pravi, da basa ni premalo, da ga je celo več kot na F160, samo, da je bolj kontroliran, hiter in detajlen. F160, da imajo bumast bas, ki zamegljuje dejansko zvočno sliko. C20 pač pokažejo v dejanski luči kakovost posnetka.

Sedaj sem v dilemi: ali spremeniti svoje poglede na zvok (kar bo malo težje) ali nabaviti samo stoječe zvočnike z več driverji. Vem pa, da mi F160 ne zmoreta več ponuditi celovitega glasbenega zadovoljstva. Ugotovil sem namreč, da sem z njima prikrajšan za precej glasbenih užitkov.

Dobrodošel bo vsak namig in nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa sem šel pogledat v audioreview.it No.: 384 feb./2017 kjer je kompleten test z 12 grafi meritev.
Pravijo tako, da bas teh zvočnikov lahko zelo varira v odvisnosti od postavitve - od mršavega do napihnjenega. Oni so jih postavili 80cm od zida in obrnili noter ca 10stopinj. Dobili so 'basso giusto' - točno takega kot mora biti. Opremljen je z zelo dobrim dušenjem (se ne iznihava brezveze) in nadpovprečno resolucijo ki postane odlična če se upošteva malo velikost. Meritev v prostoru (terce pink noisa) je zavidljivo linearna in tudi kompresija na basu je mala. Tako da zmorejo 103dB na terci od 63Hz in 98dB na terci od 50Hz - kar so cifre ki jih marsikateri floorstander z dvemi wooferji ne dosega.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Transparenten bas je nekaj drugega od koloriranega, zabuhlega, ki tudi v mali količini zasiti prostor in ušesa.

Očitno si svoj sistem optimiral za tiste manj transparentne in manj resolutivne base - pa se vprašaj - sem morda uporabil tanko zveneče kable (pa kar vsi po vrsti so osumljeni od napajalnih, zvočniških, do interkonektov).
Nadalje je tu vpliv kombinacij aparatur. Iz istih razlogov si lahko izbral nekaj tanjše zvenečega, player naprimer...

Potem je tu še dilema - katera stojala in kako je zvočnik povezan s stojalom. Je to v sozvočju z navodili proizvajalca ali se je tudi tu kaj 'inoviralo', tvikalo?

Če se ne najde 'krivca', potem bo potrebno poskrbeti za bolj 'mesnati' izvor zvoka. Digitalno je notorično bolj tanko zveneče če ne gre za top izdelke.

Moje mnenje je tu jasno - zvočnik ni kriv ma ama nič. Nenazadnje sem ga lani poslušal v Minhnu, sicer na sejmu, ker od časa ko sem slišal C1, ki mi je prvi na top listi mini zvočnikov, sem kar pozoren kaj Dynaudio nudi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Imaš na voljo opcijo dodati subwoofer .
Mi pa ne gre dol logika da je kurirja, ki prinaša slabe novice potrebno odstraniti. Ne pa tisto kar povzroča slabe novice.
Kako je že tista? ..akko su to sammo bile laži, lažimo se, bar još malo ... Laughing
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Ned Jan 07, 2018 16:29; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz gledam tele Dynaudio, ker bom primoran iz floorstand zvočnikov (Dali concept Cool zaradi preureditve prostora preklopiti na monitorje. Takoj so mi padli v oči, ker po karakteristikah obetajo mnogo. Kje in za koliko si jih nabavil?

Glede na to, da si iz Kamnice, bi se enkrat mogoče najavil na poslušanje Smile

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljen benma,

Težja pot se ponavadi najbolj obrestuje. Ne samo, da si boš dovolil prilagajati se tistemu kar ti je dano, sčasoma boš mogoče spoznal, da v zvoku ne veljajo osebni okusi prav nič. Vse je itak približek naravnih zvokov in prav vsak zvočnik ali katerakoli druga aparatura v liniji je samo približek tega, ene blizu, druge daleč, tretje tolčejo povsem mimo. Nekateri prisegajo prav na tiste, ki so povsem mimo. Preveč cukra, pravim jaz temu. Pravi balans je zelo težko doseči in itak je spet približek. Kmalu boš verjetno slišal zvočnike, ki imajo najboljše od obeh, katera sta na primerjavi. Kasneje pa ojačevalnik ki je še boljši, pa kaj drugega kar je boljše. Jama brez dna.
Jaz sem si že zdavnaj omislil, da je bolje predelati kar me moti v sistemu. Fleksibilnost je nujna, če hočemo biti zadovoljni z zvokom. Fleksibilnost za sprejeti drugačne ideje in spremeniti stališča, fleksibilnost za spreminjati pozicijo aparatur, menjati kable ...
Boomast bas na F160 se da z lahkoto umiriti z drugačnim polnilom, za kretnice pa itak trdim da so v večini primerov precej klavrno narejene.
Tudi sama postavitev in stojala ne omogočajo dovolj možnosti za najti optimalne pozicije v prostoru.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador tukaj je jasno da je zvočnik vsega kriv.
Sem jih tudi jaz poslušal lani isto kot ti povezani so bili z Nad mašinerijo. Pokazali samo pumpanje. Prav to kar je benma ugotovil nimajo basa oz je če je je napumpan do onemoglosti. Primer poslušane lani sveže SE izdaje.


Nazadnje urejal/a longplay Ned Jan 07, 2018 17:33; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 80 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe