Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HD TV (plazma, lcd, led lcd, oled...)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 89, 90, 91  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah

Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 07, 2017 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem bil obveščen o burn in u, ampak se ne mislim obremenjevati z tem, računam da se pri gledanju Tv to ne bo zgodilo, drugače pa je garancija. Za igre ga ne uporabljam.

Bomo videli.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Teoretično nemogoč je nastanek 'burn in'-a, če se slika stalno spreminja.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Let nazaj je en šampion v svoji klasi proslavil nakup nove stoenke (avtomobila) tako, da se je v gostilni krepko napil, potem pa šel v avto, vžgal motor in zaspal za volanom. Motor je kakšno uro ali več tulil, ker je tip tiščal pedal gasa. Vprašanje - ali je možno zgoniti motor avtomobila v enem dnevu? - Samo pravemu ga daj v roke Laughing Laughing
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 09:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 300-400€ 43" se dobi kak best buy, ali pač kupim nek LG, Philips, TCL?

Smart ali 4k mi ni pomemben.
Aleš888

Pridružen/-a: Tor Jan 2010 16:19
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Najbolj nujno pa je paziti, da se pri prvem zagonu izbere varianto Normal in ne Demo, ki naj bi bila namenjena, da žari s pretiravanjem v trgovini z močno osvetlitvijo.

Med vsemi proizvajalci TV-jev je edina nastavitev slike, ki je usklajena z standardom in ustreza DCI-P3 standardu "FILM oz. MOVIE".
TV direkt iz trgovine ima ob vklopu nastavljeno tako imenovano "DEMO opcijo", da slika teveja pride bolj do izraza med vsemi ostalimi paneli v trgovini, zato je nujno to opcijo izklopit, sicer so vsa ostala nastavljanja bzvz... Več o tehnologijah pa v tem odličnem članku:: http://archimago.blogspot.si/2016/09/musings-4k-uhd-tv-hfr-3d-hdr-etc.html?m=1
Nazaj na vrh
audioveteran

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 04:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče malo izven teme.

Ali ima še kdo poleg mene kakšno izkušnjo/mnenje glede 4 K video medija? Do sedaj, po več kot 2 letih odkar se je ta novi medij pojavil, nisem zasledil niti enega forumaškega posta na to temo, ali sem kaj spregledal!?

Za mene osebno, ki posedujem po testih praktično najboljši 4 K Blu-ray player in kvaliteten 4 K televizor, oboje povezano z vrhunskim HDMI kablom, je to podobna "marketinška prevara" kot je bil pred ca. 20 leti dandanes povsem propadli SACD audio medij (mogoče se kateri od SACD "fanov" s tem ne bo strinjal), ki po mnenju 99% objektivnih poslušalcev, ki so imeli priliko primerjati oba medija (SACD versus klasični CD) niso zaznali popolnoma nobene praktične razlike v kvaliteti zvoka...Sam sem imel 2 resnično vrhunska SACD playerja (Marantz in MacIntosh), vendar nisem mogel nikoli zaznati nobene razlike v kvaliteti, na hibridih popolnoma nemogoče, na nekaterih extra posnetih SACD-jih mogoče na račun same studijske angažiranosti tonsko-snemalnih inženirjev, ne pa na račun samega sicer po tehničnih dejstvih precej višje resolutivnega medija...

Ob direktni primerjavi 4 K napram standardnemu Blu-ray (vsak 4 K disk ima priložen avtomatično še standardno Blu-ray izvedbo) se mi dozdeva oz. je to dejstvo, da 4 K evidentno potemni, nekoliko "posivi", pomehča... sliko, kar postaja z časom gledanja filma za mene osebno vse bolj moteče. Na žalost ne opažam bolj "realističnih" barv, nevtralnosti, fines, globine, prostorske slike...kot bi to nekateri lahko prenesli na omenjeno audio/SACD področje. Če teh dejstev sam ne zaznam potem mi pri mojih letih res ni več pomoči. Torej, če praktične razlike med SACD in CD nisem zasledil, lahko v tem primeru rečem da raje gledam film v klasični Blu-ray kot v 4 K tehniki. Zaradi tega dejstva nisem, razen prvih 3 diskov "za probo", nato nikoli več (in jih tudi ne mislim), nabavil več niti enega dodatnega 4 K diska.

Pa še tole, sicer kot bolj površni spremljevalec tega novega medija, dobivam občutek da se po 2 letih ni prijel oz. da se ne bo, mogoče sem v zmoti, bo pokazal čas.

lp

Smart ali 4k mi ni pomemben.[/quote] Sad Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
ambasador

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SACD-CD tematiko smo že obravnavali, na kratko: res je, na začetkih tega formata so bili SACD predvajalniki tako slabo narejeni, da razlik skoraj ni bilo opaziti. Ker je SACD plošček bil povrh vsega še dražji od CD-ja, je vse skupaj neslavno propadlo. Nadalje veliko SACD ploščkov je bilo samo CD pretvorjen v višji format, povečini pa je iz PCM masterja izdelan SACD. Čistih SACD-jev je malo (razlika je v bitstream vs PulseCodeModulation masterju).
Danes, na novih, modernih predvajalnikih, ko grem k prijateljem ki to imajo, je razlika v kakovosti obeh formatov več kot očitna v prid SACD. In to že na predvajalnikih ranga 1000€ (Marantz, Audiolab). Res pa te razlike za plenk/plenk cin cin bum bum ozvočeno glasbo niso pomembne, ne dajejo dodatne vrednosti kot pri akustični glasbi kjer pride končno v ospredje zvenenje instrumentov, barve zvokov itd.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Kar se tiče 4K ni samo razlika v resoluciji, gre še za HDR, ki predvideva višjo dinamiko (razpon med temno in močno osvetljeno sliko) kot tudi v povečanem gamut-u - večji barvni razpon - glej trikotnik ki prikazuje koliko barvnega spektra zajema HD in koliko HDR). Tako je razlika v barvni bogatosti in dinamiki. Poleg tega je čipovje in procesi obdelave slike HDR na višjem nivoju kot pri HD. Predvidene so vmesne stopnje do končnega formata, sedaj smo tam vmes.
Kaj je v tvojem primeru problem bo pa potrebno raziskati/privleči domov nekoga ki.. bo med ostalim tudi preveril kaj je z električno napeljavo.
Kaj pa kabel iz TV-ja - je originalen ali si kaj 'izboljšal'? Jaz namerč kable za 220V najprej testiram na TV-ju - so dramatične razlike v sliki..pa je kakšen razdelilec vmes?, tudi oni niso nedolžni.
longplay

Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno bi moral marsovca pogledat testni, in referenčni material. Gledati nek podrepniški material je nesmiselno in potem nekaj pričakovat. V svoji filmaški karieri sem pogledal včasih 450 filmov letno. Sedaj ni več filmov ni uvoza.Ni zastopnikov ni ama nič. Še dobro da imam zalogo vrhunskih zadev. Ko dam to na 215 cm je orgazmično.
O filmariji in ht-ju bi lahko pisal cele romane vendar to nikogar ne zanima. Sploh o samih formatih slike, in projekciji. Sploh če nekomu omeniš da nima 1080 ampak samo 833 linij slike če gleda 2,35 format na 16:9 zaslonu te gleda kot tele nova vrata. Enako velja za pomotoma imenovan 4k ki je dejansko izpeljanka kinematografskega standarda tudi nikakor ni 2160 linij če to gledaš nepravilno odpade kar veliko linij.
Nazaj na vrh
raptor

Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam, lahko recem bolj kot ne precej osnovni, 4K televizor in še to v velikosti 43 palcev, pa je razlika med hd in 4K ocitna v prid 4K. Priblizno tako kot med 720 in 1080. Z vecanjem ekrana so pa razlike se vecje.
Nazaj na vrh
joztom

Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Televizor kupuješ za 15 let, bebavo bi bilo nabavljati starejšo tehniko brez nadaljnjega razvoja. 4K ima najmanj boljši in vsekakor hitrejši procesor. Nastavitve slike pa so stvar znanja in izkušenj.
Tudi SACD lahko izjemno dobro igra navadno CD ploščo, čemu bi se temu odrekel. Ne pomaga pa noben SACD z izvrstnimi posnetki Patricie Barber, če nimaš celega sistema na nivoju, ki ga pač zmoreš. Zdaj, ko so rabljeni vrhunski SACD-ji po cca 200€, ja kakšna neki dilema vas goni? Mogoče vinyl, ki se je slučajno ognil mrcvarjenju posnetkov.
Popolnoma vsaka tehnika zahteva poznavanje in ustrezne nastavitve, potem se izkaže v vseh svojih barvah.
Dovodni kabli so lahko znak anemičnosti, če primerjamo cenene kable za vžig avta, redkokateri ustreza in niti ne moreš vžgati ničesar, niti traktorja spomladi. Potem, ko ti nekdo posodi kakšen Herth&Buss komplet, razumeš ampere, preseke, dolžino, itd...
Nazaj na vrh
siroliver

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Kraj: Rorschacherberg

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Danes, na novih, modernih predvajalnikih, ko grem k prijateljem ki to imajo, je razlika v kakovosti obeh formatov več kot očitna v prid SACD. In to že na predvajalnikih ranga 1000€ (Marantz, Audiolab). .

Da nisi Audiolab zamenjal za kaksno drugo firmo.Mislim da Audiolab nima in ni imel v programu SACD Player.
Nazaj na vrh
audioveteran

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 00:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opažanja oz. direktne primerjave med kvaliteto slike 4 K in standardnih Blu-ray diskov (konkretno Passengers, Deepwater Horizon, Arrival) sem, kakor se je le dalo natančno, izvajal na 4 K Samsung "quantum dot" 65 inch ekranu. Sicer ne izključujem možnosti da bi kvalitetno razliko v korist 4 K/HDR tehnike zaznal na njihovi najnovejši QLED tehnologiji, žal si zaenkrat te zamenjave ne morem privoščiti. Tudi modernejših, tehnično bolj dovršeno posnetih filmov, nisem imel na razpolago, kaj bi izkazal film, posnet vsaj v letu 2017, ne morem komentirati, samo na osnovi že navedenih...

Torej se opažanja nanašajo na "zastareli" ekran, oz. že nekoliko zastarele recimo science fiction filme....sicer pa ne gre za neko sofisticirano, težko definirajočo razliko, ampak vedno ponovljivo, ne glede na razpoloženje, uro, vreme...Blu ray slika mi je enostavno bolj živahna, dinamična, prijetna za gledanje, ni tiste potemnitve, posivitve, pretirane mehkobe, če bi prevedel v audio relacije, kot npr. ob prehodu iz dobrega tranzistorca na pretirano mehak, z zadenfanimi visokimi toni, nedifiniranimi basi, preveč "speglan" lampaš, primeren za "neutrujajoče" poslušanje ob kozarčku dobrega vinčka in še malo pršutka zraven, kar številni audiofili navse obrajtajo ...

Tako je seveda moje opažanje, mnenje..spet ne izključujem možnosti da se marsikdo s tem ne bo strinjal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
ambasador

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tem linku so tudi slikovno prikazane razlike med starim HD in novejšim HDR:
http://4k.com/high-dynamic-range-4k-tvs-everything-need-know-hdr-contrast-wide-color-gamut-tvs-content-offer/

Seveda je potem rezultat odvisen od modela TV-ja in predvajalnika, kombinacije obojega, osebnih nastavitev, okoliščin (kabli naprimer) in pa eventuelnih defektov v izdelavi/ tovarniških nastavitvah. Tako ima vsak svojo izkušnjo, ma v osnovi je HDR nedvomno velik korak naprej.
------------------------------------------------------------------
ps:@siroliver: 'maš prav, pomotoma sem navedel Audiolab
strumf666

Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HDR je krasna stvar, če dela prav, sodeč po prebranem je implementacija pri vsaki firmi/modelu vsaj malo drugačna, tako, da že pri prikazu slike so razlike, če je pa še kaj narobe v verigi (nastavitve, nekomaptibilnosti,...) pol je pa slika zmazek.
Nekaj v stilu opisa audioveterana sem videl pri kolegu, ko je predvajal HDR rip preko računalnika, pa ni bilo pravilno skonfigurirano. Pretemna in izprana slika, slab kontrast, desaturirane barve... ognjene krogle, k bi moral žaret so brlele k petrolejka. Po par klikih je pa zadeva oživela.
Nazaj na vrh
longplay

Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

65" to zame ni nič. Je treba min 80" tam se začne ocenjevanje slike. Ostalo je pesek v oči. Ampak to govorim samo za pravi ht. Tv-ja sploh ne gledam niti filmov več ne na njem. Koncerte na BD-ju gledam in poslušam. Chaplinova kolekcija in Harrolda Lloyda vrhunsko remastrirana da če nekomu to predvajam bo zlahka zamenjal za ultra hd to na 215cm. Nemi filmi so zakon imam nekatere celo iz leta 1912. Nekateri so celo zvočno izjemni nekateri mono nekateri samo stereo nekateri pa oboje. Da ne govorim o top zadevi The Martian Ridleya Scotta. Za poznavanje videofilije ni samo zaslon. Je treba režiserje poznati kaj, in kako so snemali, studije itd. Avatar npr je 50 % posnet vrhunsko 50 % je zmazek posnet v razmerju 1,78 :1. Zame osebno je najboljši kinemaskop saj se sklada z človeškim vidom in z njim je 95% vsega hollwodskega materiala posnetega.
Nazaj na vrh
mutolay

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 16:15
Kraj: fara

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na novem Sony-u serije 9 sem imel obupno sliko, potem pa sem na neki strani zasledil kalibracijske nastavitve, nastavil in dobil vrhunsko sliko. Nastavil sem kar okoli 30 parametrov. Zanimivo pa, da je bilo potrebno izklopiti vse te razne digitalne izboljševalce gibanja, barv...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 89, 90, 91  Naslednja
Stran 90 od 91

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu