Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GRAMOFON - ROČKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAČEVALEC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2017 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Ja, ker si eden tistih kot jaz, malo od včeraj, si že nekaj gramofonov probal in jih nekaj doma imaš, gramofoni so tvoj vsak dan, se ti vse zdi vsakdanje logično, zato se vsemu lahko samo nasmihaš ...

Ma ko dobiš zahtevo za popravilo, nastavitve, prodajo na temo gramofon, verjetno tvoj nasmeh hitro izgine, ko si prodal npr. nek gramofon pa nov neizkušen lastnik, te neštetokrat kontaktira, zakaj mora bit nekaj tako in tako in milijon nelogičnih vprašanj, da o morebitnih nezadovoljstvih niti ne govorimo ...

Ja morda pa nimaš teh problemov, samo moramo potem za nekom, ki je prodal tako napravo vse na novo popravljat_nastavljat, ker se prejšnjemu lastniku ali trgovcu ni dalo ukvarjat z novopečenim ... ...

Obrazloži, kako ovrednotit montažo in nastavitve neke hude MC glave tipa Koetsu_Benz ali kaj podobnega, ko je "audiofil" prebral vse "presežke o njej" (slišal je nikjer ni ) pa je presenečen, da to ni to, ja verjetno bo krivda na tvoji strani, ker je nisi montiral_ nastavil prav Laughing Laughing Laughing

-------------------------------------------------------------------------------------


@ajka@, to vse drži, kar si napisal...velikokrat sem popravljal po nabavi neizkušenih kupcev...tudi za mano so tunali...človek pač dela napake in se uči...enkrat sem demonstrativno prodal gramofon domačega izdelovalca potem ko mi je v petih minutah naštelal novo glavo na lasten izdelek...yebi ga...... Sad
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2017 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,

razmišljam že nekaj časa,da bi nabavil gramofon.Pri kolegu poslušal Kuzma Stabi S,Unison Research GIRO v Avdio Galeriji in še nekajkrat po sejmih itd..Kar hočem povedati je,da sem na tem področju bolj kot ne "zelen".

Stabi S mi je zvokovno špica vendar me design niti malo ne pritegne.Enostavno mi je grd Smile

Recimo ,da je budžet postavljen na nekje 5-6000€ za komplet torej gramofon,ročka z odjemno in phono..Kam it poslušat,pogledat?

Pear..?
Kuzma...?

Mogoče kdo ve cene gramofonov pri Pear Audio..Je za SLO trg kaj nižja cena od teh omenjenih po revijah in sejmih iz tujine?

Vsak napotek,predlog zelo dobrodošel..
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 01:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VPI, Intek.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... malo reklame...

V ta cenovni okvir pride kar nekaj Kuzma izdelkov. Gramofon Reference? Vsekakor nakup domačega izdelka prinese kar nekaj prednosti. Cena, nastavitve, servis, support... Pri analogiji je to kar pomembno.
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sorry... Cool
_________________
šoo mazgoon


Nazadnje urejal/a fjaka Sre Dec 20, 2017 15:53; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cool
_________________
šoo mazgoon


Nazadnje urejal/a fjaka Sre Dec 20, 2017 15:53; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cool
_________________
šoo mazgoon


Nazadnje urejal/a fjaka Sre Dec 20, 2017 15:54; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cool
_________________
šoo mazgoon


Nazadnje urejal/a fjaka Sre Dec 20, 2017 15:54; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Pozdrav,

razmišljam že nekaj časa,da bi nabavil gramofon.Pri kolegu poslušal Kuzma Stabi S,Unison Research GIRO v Avdio Galeriji in še nekajkrat po sejmih itd..Kar hočem povedati je,da sem na tem področju bolj kot ne "zelen".

Stabi S mi je zvokovno špica vendar me design niti malo ne pritegne.Enostavno mi je grd Smile

Recimo ,da je budžet postavljen na nekje 5-6000€ za komplet torej gramofon,ročka z odjemno in phono..Kam it poslušat,pogledat?

Pear..?
Kuzma...?

Mogoče kdo ve cene gramofonov pri Pear Audio..Je za SLO trg kaj nižja cena od teh omenjenih po revijah in sejmih iz tujine?

Vsak napotek,predlog zelo dobrodošel..
hvala


grd gor dol...navadil se boš....in ti bo postal prav lep....jaz sem ga trošil skoraj 10 let...in ga bom spet nabavil ko bom slabe volje...
za Pear je najboljše da se najaviš in greš pogledat in poslušat...Pero ti bo z veseljem prezentiral gramofone...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj:

Jaz bi "navijal" za Kuzmo Smile Zelo, zelo renomiran proizvajalec absolutno vrhunske kvalitete - priznano po celem svetu,...

Pear sem si ogledal, bi mi šlo pa strašno na živce "ročno zaganjanje";... namreč, namenoma ima silno šibak motor in relativno težak krožnik - da naj bi bilo čim manj prenosa med njima (motenj),... + izdelava v lesu ni ravno,...

Bi bilo pa izjemno zanimivo zvokovno primerjati oba - pomeni:
- en Pear en cenovno primerljiv Kuzma
- enaki ročki
- enaki glavi
- enaki kabli in na isti pred,...
- zamenjava ročk in glav med gramofonoma
- ene 5 poslušalcev
- primerjava vtisov razlik,...

pa da "vidimo" zlata ušesa Smile

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam se vedno bolj navijam za kuzma ref2..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2017 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Kuzma reference, s primerno ročko, glavo in phono ojačevalcem, težko bo cenovno priti skozi za 5000€. Pa za "zelenca" verjetno ni najbolj primeren začetek.
Za začetnika bi bila primernejša kakšna boljša Rega, komplet gramofon,ročka,glava,phono.
Moj predlog, best buy lepotec Michell Giro SE z Michell ročko. Za več denarja SME ročko. Od glav Lyra, ZYX ali Kiseki.
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2017 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vidim razloga, zakaj za prvi gramofon ne bi bil “ornk” gramofon. Kupiš enkrat in si miren. Vprašanje je rabljen ali nov. Za 5-6k€ se dobi lep kos gramofona second hand...Sota, Versa dynamics s tangencialno air ročico itd... Muzike da je veselje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 02, 2018 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VPI Rosewood Prime Signature


No comment
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2018 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa bom komentiral: dober fotograf ali slučajno dober posnetek.

Tista dva odseva neonk levo in desno od krožnika spredaj sta vidna samo pod določenim kotom in samo v tisti postavitvi. Brez teh odsevov je to malo bolj puščobno.
Sem pa vedno občudoval tiste ki znajo lakirati les. Ki potem ni samo lak, je potrebno najti kombinacijo pigmentov in redosled nanosov, brušenj..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 90, 91, 92  Naslednja
Stran 75 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe