Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Electrocompaniet ECI5mk2
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
astra



Pridružen/-a: Čet Nov 2017 9:37
Prispevkov: 4
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2017 10:42    Naslov sporočila: Electrocompaniet ECI5mk2 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

po dolgih testiranjih več integrircev sem se sedaj skoraj 100% odločil za omenjeno zadevo. Zato sprašujem še tukaj, če ima kdo izkušnje s tem ojačevalcem oziroma s firmo Electrocompaniet?

Hvala vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2017 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A je to (3900€) cena? Kaj si obetaš, da dobiš za tako ceno? In kaj priklopiti na tako drago zadevo, tako spredaj kot zadaj? Kje ima človek možnost testirat kaj tako dragocenega? Kaj ti je referenca?
En kup vprašanj za starega teleta, kot sem jaz, a ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2017 14:12    Naslov sporočila: Re: Electrocompaniet ECI5mk2 Odgovori s citatom

astra je napisal/a:
Pozdravljeni,

po dolgih testiranjih več integrircev sem se sedaj skoraj 100% odločil za omenjeno zadevo. Zato sprašujem še tukaj, če ima kdo izkušnje s tem ojačevalcem oziroma s firmo Electrocompaniet?

Hvala vsem


Kolega ga ima. Zelo zadovoljen. Jaz sem ga tudi kr nekaj krat poslušal pri njem. Odličen ojačevalec. Požene lahko tudi še tako zahtevne zvočnike.
Karakterno pa je nekoliko na "toplejši" strani. Vse skupaj liči na "lampaški" zvok. Kaj več pa bo kolega morda sam povedal Smile

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2017 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Inteku so ga imeli svoj cas na posluh, morda je se vedno tako. Sicer pa se tole zadevo lahko dobi v gaberitih 2K, ce je pogum za second hand.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2017 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšna pa je razlika med eci 5mkll in eci 5?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2017 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot je že Simon povedal, mehak, topel zvok, vendar so ohranjeni tudi vsi detajli. Moči je več kot dovolj. Ni pa za analitična audiofilska ušesa. V ospredju je glasba in ne zvoki. Zvočna slika je zelo široka. Preden sem ga kupil, sem poslušal Musical Fidelity M6 500, Primare, Creek, ... in so mi bili vsi preveč sterilni. Ko sem ga slišal prvič, sem ga takoj kupil.

Edino njegova fizična širina je nekoliko nestandardna, tako, da ne bo šel v vsak rack.

ECI5 mk1 ima polovico manj izhodnih tranzistorjev na končni stopnji in nekoliko nižjo rezervo v kondenzatorjih. Sicer pa naj bi zvenel podobno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
china



Pridružen/-a: Sre Sep 2013 11:20
Prispevkov: 20
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom kar tukajle povprašal, če je že govora o Electrocompaniet...

Kako se kaj obnese tale nordijec z Sonus Faber. Konkretno z Cremono Auditor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Tudi jaz sem razmišljal o omenjeni kombinaciji.
Tudi mene zelo zanima.


Nazadnje urejal/a bigi7 Tor Dec 19, 2017 18:56; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da je to kombinacijo imel nekdo na forumu in govoril o njej pred leti. Postov zal ne najdem. Pobrskaj malo v arhivu. Nasel sem pa Youtube video, kjer je viden Electrocompaniet, tudi s koncno in pa Cremone:

https://www.youtube.com/watch?v=p7oq8UtsP-U
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
china



Pridružen/-a: Sre Sep 2013 11:20
Prispevkov: 20
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta posnetek poznam in sem ga že nekajkrat pogledal. Sem upal, da bi se lastnik posnetka oglasil ( predvidevam, da je Slovenec)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2017 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

www.audiopuls.hr/testovi/zvucnici/sonus_faber_cremona_auditor/review.html

Glede na ugotovitve gornjega testa, bi znal biti eci5 mk2 malo pretemen za te zvočnike. Nekateri priporočajo Wilson Benesch zvočnike.

Sam imam Dynaudio Focus 160, ki so se pokazali za nekoliko pretemne, zato se oziram za drugimi. Testirati nameravam Contour 20, ki so nekoliko svetlejši, a še vedno Dynaudio, katerega muzikalučnost mi je zelo všeč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2017 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@china; mas zasebno sporocilo. lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2017 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,
Če lahko vi iz tega posnetka zgoraj zaznate kako igra katera komponenta. Dobri ste. To igra z****.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2017 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
gre za identifikacijo in iskanja stika z lastnikom in ne za detekcijo kako to igra preko yutuba, ker je jasno, da ne more biti merilo.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2017 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kombinacija z Youtuba ne ustreza tej temi. Mi se pogovarjamo o eci5mk2 inegrircu, na videu pa sta preamp in končna stopnja AW250R, za katero je značilen zelo transparenten zvok, medtem, ko so integrirci eci znani po tem, da so nekoliko toplejši.

Tudi vsi integrirci electrocompanieti ne zvenijo enako. Eci3 je na primer še toplejši od eci5.

Vsekakor priporočam predhodni preizkus kombinacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe