Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nizkotonski zvočnik (subwoofer)
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Aphanisis



Pridružen/-a: Ned Okt 2017 13:45
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 13:47    Naslov sporočila: Nizkotonski zvočnik (subwoofer) Odgovori s citatom

Doma imam en star ojačevalnik, na katerega bi rad priklopil nizkotonski zvočnik (subwoofer). Gre za model Technics SU-V500.

Zanima me, če je to sploh izvedljivo in kako, ker ne vem, kam bi ga moral priklopiti. Spodaj je slika zadnjega dela ojačevalca, kjer so vsi vhodi in izhodi. Prosil bi za kakšen link na ojačevalnik, ki bi bil primeren in bi deloval, če je to sploh mogoče. Hvala.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
kateri sub povej. Ce ima sub High Level inpute ga lahko prikljucis z zvocniskimi kabli na ojacevalec preko Speaker A terminalov, ker iz slike vidim, da so frej.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aphanisis



Pridružen/-a: Ned Okt 2017 13:45
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 14:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem popolni laik in bi potreboval nasvet, kkateri subwoofer kupiti nekje do max 100 EUR in kako ga povezat na ta ojačevalnik.

Zraven tega ojačevalnika imam še 2 zvočnika. Specifikacije so v spodnji sliki. Ta avdio sistem ni vreden kaj dosti, zato tudi za sub ne bi rad dal dosti denarja. Čez nekja časa, ko renoviramo stanovanje, bomo naredili dober avdio sistem, do takrat pa naj bi to nekako služilo za filme in glasbo.

Hvala za nasvete!

lp

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
mal sem pogledal na bolghi pa ni nic pametnega, ce pa je ze kej v tem cenovnem rangu pa nima high level inputov (zvocniski vhodi).

Tule je npr. en primer novega Indiana line Basso 840, ki to ima.



Imajo ga tu: https://playroom.si/Aktivni-nizkotonci-subwoofer/Indiana-Line-Basso-840-Aktivna-nizkotonska-enota

Tule je pa en primerek iz Nemcije. Canton subwoofer nov, ki tudi ima High Level inpute.
http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=0000061936

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aphanisis



Pridružen/-a: Ned Okt 2017 13:45
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala za nasvete.

Glede na to, da so ti subwooferji iz linkov realtivno dragi, me zanima, če bi končni učinek v kakovosti zvoka ne bil boljši, če bi kupil kar en 2.1 sistem zvočnikov za cca 200 EUR in jih priključil neposredno na TV?

Moj trenutni Technics sistem in Jamo zvočniki so stari že več kot 15 let in kakovost najbrž ni dobra in ni na ravni novega "budget" 2.1 sistema. Zdi se mi da recimo 300 EUR za subwoofer na tako slabo izhodišče, kot ga imam trenutno, ne predstavlja najbolj smotrne porabe denarja in lahko za isti vložek v 2.1 zvočnike dobim več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Primere sem dal kot ponazoritev, lahko najdes tudi kaj na Bolhi za 100 EUR second hand, samo pocakas mal. Ali pa pocekiras Ebay, nemski Audiomarkt. Se dobi marsikaj.

Ni pa vse najboljse kar je novo. Sploh te plastik fantastik kitajska jetrca.

Sam imam secondary audio sistem sestavljen takole, uporabljam ga tule v kabinet ob PCju in je star cca. 25 let:

Jamo Adrias (A) + Bose Acoustimas 3 (B)
Marantz Pm53
Marantz Cd53
PC (SoundBlaster Live!)
kablacija: Nordost SuperFlatline zvocniski + Belkin PureAV PCOCC interkonekti

Pa je to bajka v primerjavi s kaksnimi jetrci, ki jih dobis tudi za 1000-2000 EUR + danes. Sistema nikoli ne bom prodal, ker preprosto daje musko, ki te ne utruja.
Nisem se slisal Classic 4, a glede na obcutek mislim, da so podobne generacije kot moji Jamo Adrias in pomoje so se malenkost boljsi, saj kot vem Jamo Adrias izvirajo iz teh Classic variant. Sub bi jim dal dodaten "kick", zato to sploh ni slab upgrade.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
kot vem Jamo Adrias izvirajo iz teh Classic variant.

lp, d.


Jamo Adrias so dizajnirani v Sloveniji in nimajo veze s serijo Classic.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 20:11    Naslov sporočila: Re: Nizkotonski zvočnik (subwoofer) Odgovori s citatom

Aphanisis je napisal/a:
Doma imam en star ojačevalnik, na katerega bi rad priklopil nizkotonski zvočnik (subwoofer). Gre za model Technics SU-V500.

Zanima me, če je to sploh izvedljivo in kako, ker ne vem, kam bi ga moral priklopiti. Spodaj je slika zadnjega dela ojačevalca, kjer so vsi vhodi in izhodi. Prosil bi za kakšen link na ojačevalnik, ki bi bil primeren in bi deloval, če je to sploh mogoče. Hvala.



joj..pa na tega ubogega technicsa (ki je med najbolj švoh modeli technicsa kadarkoli narejenih ) bi ti še sub priklopu.....že s tistimi jamoti se najbrž matra in je zvok čist steklen-beri piskajoč...ni čudno ,da nimaš basa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj, sem hotel nekaj napisat, pa bom raje tiho.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 20:49    Naslov sporočila: Re: Nizkotonski zvočnik (subwoofer) Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
Aphanisis je napisal/a:
Doma imam en star ojačevalnik, na katerega bi rad priklopil nizkotonski zvočnik (subwoofer). Gre za model Technics SU-V500.

Zanima me, če je to sploh izvedljivo in kako, ker ne vem, kam bi ga moral priklopiti. Spodaj je slika zadnjega dela ojačevalca, kjer so vsi vhodi in izhodi. Prosil bi za kakšen link na ojačevalnik, ki bi bil primeren in bi deloval, če je to sploh mogoče. Hvala.



joj..pa na tega ubogega technicsa (ki je med najbolj švoh modeli technicsa kadarkoli narejenih ) bi ti še sub priklopu.....že s tistimi jamoti se najbrž matra in je zvok čist steklen-beri piskajoč...ni čudno ,da nimaš basa...


saj sub ima svoj ojačevalnik, nevem v kakšno breme bi bil temu "ubogemu" techniscu Rolling Eyes
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2017 21:57    Naslov sporočila: Re: Nizkotonski zvočnik (subwoofer) Odgovori s citatom

Citiram:
joj..pa na tega ubogega technicsa (ki je med najbolj švoh modeli technicsa kadarkoli narejenih ) bi ti še sub priklopu.....že s tistimi jamoti se najbrž matra in je zvok čist steklen-beri piskajoč...ni čudno ,da nimaš basa...


Citiram:
saj sub ima svoj ojačevalnik, nevem v kakšno breme bi bil temu "ubogemu" techniscu Rolling Eyes


moja napaka..nisem dobro pogledal sub...kar se tiče ubogega technicsa pa ne odstopam od izjave.... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aphanisis



Pridružen/-a: Ned Okt 2017 13:45
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2017 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na vse prebrano, se mi zdi, da je problem v ojačevalniku, ki:

1. Je prešibek.
2. Nima pravih izhodov za sub.

Ali ne bi bilo potem za neko "krajše" obdobje bolje kupiti nov ojačevalnik, na katerega bi potem priklopil:

A. Stare Jamo Classic 4 zvočnike, ki jih imam.
B. Nov, lahko tudi iz Bolhe Sub

V tem primeru so stari Jamo zvočniki fiksen člen in bi bilo fajn cenovno prilagoditi nakup ojačevalnika in suba tem zvočnikom.

Še enkrat bi izkoristil vašo prijaznost in vas prosil, da mi date kak link oz. me usmerite, kaj naj bi v tem primeru kupil, ker ko pride do konkretnih izbir, nimam pojma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2017 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Kaksen imas budget za ojacevalec? Da meni npr. crkne ta Marantz PM53, kjer mam navesene Jamo Adriase, bi verjetno gledal v smer second hand Marantz PM80, PM7000, PM7200, PM16. Zakaj? zato ker vem kaksen sound lahko pricakujem. Seveda pa je treba second hand robo mal pretestirati, da ne kupis macka v zaklju.

Izhode na obstojecem ojacevalcu imas za sub cist ok, ce le ima tudi sub high level inpute. Ne rabi biti RCA povezava preko pre-outa na ojacevalcu.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown


Nazadnje urejal/a delfinus Pon Okt 30, 2017 12:48; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2017 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen Aphanisis,

tokrat se popolnoma strinjam s Castorjevo izjavo. Malo za hec.
Čisto zares se strinjam tudi z Dragotovo izjavo.

Vendar, te ojačevalnike poznam. Niso nek presežek tehnike a uporabni, v kolikor se zadovoljimo z malim. Tudi za priklop aktivnega suba z hi input vhodi je povsem primeren. Ker je ves sistem na podobnem nivoju in se v prihodnosti namerava kupiti nekaj boljšega se sprašujem kje je pravzaprav problem, da se tega sistema ne bi uporabljalo takega kot je še naprej. Zakaj naj bi subwoofer zadovoljil želje po zvoku.
Možnosti:
- obstoječi sistem je stal več časa, kondenzatorji v ojačevalniku so se izsušili in igra "tanko". Predlagam izposojo sosedovega ojačevalnika in preveriti če je kaj bolje. Kondenzatorje se z malimi stroški menja.
- kaj je izvor glasbe? Jutub preko notebooka na ojačevalnik? Empetri? Poskusiti s pravim izvorom in kvalitetnim digitalnim zapisom (lahko je tudi kvaliteten flac ali wav z dobrega telefončka)
Velikokrat se mi zgodi, da se napake popravlja kjer jih ni, kjer pa očitno so, se jih ne vidi.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 05, 2018 10:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si lahko mislite, kam mi je za trenutek ušla misel...

_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe