Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Projekt 3-way stereo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2017 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda ga lahko zamenjaš, s tem, da narediš določene posege pri kretnici.
Če malo pogledaš podatke, vidiš, da je monakor za 2 dB glasnejši, kar pomeni, da je treba povečati vrednost upora in ali tudi spremeniti vrednost kondenzatorja pred visokotoncem, da ga stišaš na potrebno vrednost.
Žal, na strani ki jo ponujaš, ne najdem kretnice. Sicer, monakor ima nekoliko nižji fs =900 ciare fs=1kHz, ampak to ne igra bistvene vloge pri tem projektu.
Za visokotonca je ta prerez vodnika v redu, za bas nebi škodovalo 2.5mm>2.
Za začetek daj čeveljčke, potem ko bo vse usklajeno in dobro delovalo pa lahko zacinaš. Nikar si ne beli glave s srebrnim cinom, zaspajkaj kar z običajnim 1mm ali 1,5mm cinom, ki ga dobiš v Terni ali pa kakšni drugi(Conrad) trgovini.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo!
Obujam projekt oz. temo. Med tem sem bil v slepi ulici nakar mi je naš soforumaš MrSllez bil pripravljen pomagat in res mi je pristopu na pomoč.
Kar se tiče komponent bom skombiniral komponente katere že imam doma na razpolago, in sicer:
bass: Ciare HW250
mid: Ciare HW500
tw: Monacor DT-254
Box je praktično že narejen in bo zaprtega tipa, tudi postavitev komponent na sprednji stranici bo nekoliko drugačna. Fali mi še sprednja stranica in kretnica, sem pa v postopku nabave komponent za kretnico.
Simulacija je narejena računalniško na podlagi grafov proizvajalca tako da bi moglo igrat doooosti boljše kot po prvotnem projektu s tisto plastično kretnico.
Frekvenčni odziv:

kretnica:

box:

Še enkrat vse zahvale in zasluge gredo MrSllez za trud in čas!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

10ohm na tweetu in 18ohm na midrangu... To bo mrtev zvok.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
MrSllez



Pridružen/-a: Sre Jan 2017 18:54
Prispevkov: 6
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Davor maš slučajno kakšno boljšo kretnico da vržem v simulacijo in vidimo kako se obnese? Če se ti zasnova nekoga drugega ne zdi vredu daj vsaj kakšen konkreten predlog za popravek. Je pa res najbolj smešno, da mu noben ni želel pomagat pri projektu, pljuval boste pa usi zdej gor....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 23:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pol pa tako: js bom naredu sprednji del in ruknu not omenjene komponente brez kretnice, z nabavo drobnarije za kretnico bom počakal če bo umes kdo predlagal kako izboljšavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2017 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MrSlezz
Noben ne pljuva...samo povem da nekaj niste v redu zračunali...sicer pa zvočniki se ne delajo z računalnikom...priklop na merilni sistem in pol kretnica.
Daj malo logike uporabite fantje...
tweeter recimo dušenje po grafu iz 92db na 88db za 4db l pad 3ohm..13ohm...ali en upor okol 4,7ohm... dobri zamišljeni projekti stremijo k no resistor ali max 2.2ohm...to je moja izkušnja in pa Mresist ne navadni mox.
dušenje 18ohm na midrangu??? za borih 3db saj ni 100db driver ampak 91db bas pa kolk gledam okol 89db ... vajina simulacija 88db.
Pa 2.2mH na srednjetoncu???
Impedanca tud ni optimalna ...
Vzami to kretnico za osnovo (ima tud rcl za *problematično* impedanco) pol pa kak upor na tweeter če bo preglasen ali pa daj Daniju ali komu ki ima merilni sistem da ti nardi kretnico. On jo namreč sestavi in pomeri ne samo simulira preko računalnika.

Obilo uspeha pa brez zamere.

_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2017 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rez basovca na 750Hz, pa to je svetlobna leta od risanja prostora. Kaj šele rez srednjetonca na 750Hz, katerega bi gnal vsaj malo pred resonanco. Za šundr delat je pa O.K.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MrSllez



Pridružen/-a: Sre Jan 2017 18:54
Prispevkov: 6
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2017 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej se opravičujem za izbruh, sem izklopil možgane pri pisanju odgovora...

Imam tudi sam merilni mikrofon in ponavadi ne delam samo na simulacije, vendar sva na različnih koncih slovenije, prav tako pa to vzame ogromno več časa kot sama simulacija in ne morem tega zastonj delat.

Podatke sem pobral z proizvajalčevih uradnih strani in bi morali biti dovolj natančni. Prvotna kretnica res ni najboljša, sem pa vse še enkrat pregledal in našel nekaj napak in naredil novo kretnic z bolj logičnimi komponentami in boljšimi karakteristikami.

Lp




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2017 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo mojih 5 centov, zamenjajte mid / high poziciji na "klasiko" in dodajte kak reflex rohr, ker imate bass rolloff že pri 60Hz, to je za sicer soliden 25cm driver res sramotno. Ne ga srat s to kompresijo, 100 let za kačami...v glavnem dobro samo za midrange.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
MrSllez



Pridružen/-a: Sre Jan 2017 18:54
Prispevkov: 6
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2017 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Driver ni narejen za bass reflex.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2017 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primer kretnice z nastavljivo glasnosjo mid in twe:
http://www.troelsgravesen.dk/JBL-L112.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MrSllez



Pridružen/-a: Sre Jan 2017 18:54
Prispevkov: 6
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2017 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo še kakšen komentar na novo kretnico ali bi bilo potem to to?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2017 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MrSllez je napisal/a:
Ima kdo še kakšen komentar na novo kretnico ali bi bilo potem to to?

Jaz bi se držal @MrSlez kretnice, te ta druge popravljene verzije. Če bi zaradi uporov visokotonec deloval bolj ostro, bi vgradil ogljene upore.
Rezne frekvence so mi dosti logične glede na driverje. Tak koncept ima za primerljive premere enot tudi JBL 4419, Klipsch (Heresy), Yamaha (ns5000) itd. Tako da mi te frekvence rezanja ne rušijo koncepta. Tudi kompresijska škatla je logična, ker imaš 25cm bas - upad na base je počasen s 6dB/oktavo in ti bo ob primerni postavitvi v prostoru pričaral tudi globoke base.
korajžno naprej.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo, evo me spet po dolgem cajtu.
Projekt se končno premika pripopam par slik, da vam bo jasno o čem je govora. Sem praktično proti kraju manjkajo mi samo še črni zvočniški vijaki katerih na celem primorskem oz. obalni regiji ni mogoče dobiti.
Skratka s pomočjo @MrSlez smo skupaj kretnico spravli oz. jo je kr on Laughing sprednjo steno za zvočnike je kolega na cnc-ju zrezal, z notranje strani sem zalimal 4mm bitumna za dušenje, dodal ojačitve,... + filc tukaj me zanima ali bi ga kdo dodal več, js sem ga namreč dal samo na zadnjo steno cca 4 cm, tako pove projekt
Slike:






Za vikend bodo testi, poročam pa kakšno sliko v lepši kvaliteti tudi dodam Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Luchas,

črne vijake za les ti časti moja firma.
Imam veliko različnih, nekaj se bo že našlo.
Vsi so pa križni.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe