Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Računalniški zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 01:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Surfer je napisal/a:
Ne pozabit na te:

FOCAL XS Book...

Imam še dva para po izjemno dobri 2/3 ceni... Več na PM



Citiram še post od Surferja, ki je objavil sliko Focalovih računalniških zvočnov. To so res zvočniki na nivoju, tako po izdelavi, dizajnu kot tudi zvokovno. Zvok je poln, detajliran, edino kar pri teh zvočnikih lahko pogrešate je npr. pre-out za aktivni subwoofer. Vsekako jih priporočam!


Zadevo sem sicer hotel komentirati v rubriki :Pravila obnašanja na portalu Audio Kontakt

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=1818

vendar mi izpiše:

Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.

Lahko da se motim mpak vseeno, v 3. točki pravil AK foruma eksplicitno piše

3. Oglaševanje na forumskem delu Audio Kontakt-a je prepovedano.

Ali mi lahko nekdo pojasni korelacijo med pravili na AK forumu in konkretnim primerom na tem istem forumu ? Shocked

Glede na posamezne dogodke iz zgodovine tega foruma ter posledično njegovega občasnega adminstriranja bi lahko zaključili

" Sistem se sukobio sam sa sobom".


LP


Nazadnje urejal/a vintagesonic Pon Apr 20, 2015 08:09; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 08:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
trancedeejay je napisal/a:
Surfer je napisal/a:
Ne pozabit na te:

FOCAL XS Book...

Imam še dva para po izjemno dobri 2/3 ceni... Več na PM



Citiram še post od Surferja, ki je objavil sliko Focalovih računalniških zvočnov. To so res zvočniki na nivoju, tako po izdelavi, dizajnu kot tudi zvokovno. Zvok je poln, detajliran, edino kar pri teh zvočnikih lahko pogrešate je npr. pre-out za aktivni subwoofer. Vsekako jih priporočam!

Ali mi lahko nekdo pojasni korelacijo med pravili na AK forumu in konkretnim primerom na tem istem forumu ? Shocked
Glede na posamezne dogodke iz zgodovine tega foruma ter posledično njegovega občasnega adminstriranja bi lahko zaključili
" Sistem se sukobio sam sa sobom".
LP


Sicer pa @vintage, ko ravno omenjaš "sukobe" mi "stari prdci" se dostikrat "preveč praskamo tam kjer nas nič ne srbi". No pa še eno priporočilce: "začni surfat".

Korelacija

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 08:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:

Sicer pa @vintage, ko ravno omenjaš "sukobe" mi "stari prdci" se dostikrat "preveč praskamo tam kjer nas nič ne srbi".

Korelacija


To je sicer res kar si napisal. Nič skrbi. Se bom v kratkem nehal praskati tam, kjer me nič ne srbi Wink .

Samo v pojasnilo. Tisti "banerji", ki se pojavljajo ob robu me niti ne motijo, ker so logična posledica skoraj vsake internetne strani, v smislu pridobivanja sredstev za vzdrževanje in realizacijo internetnih strani, ampak jaz razumem "forumski del" kot tisti del, ki je namenjen striktno izmenjavi mnenj posameznikov na določeno temo. Tam me te stvari na nek način zmotijo, oziroma povedano drugače. Če so že neka pravila, potem naj veljajo za vse, brez izjeme. Saj večlina forumašev, ki so po svoji dejavnosti tudi trgovci, se tega držijo.

Lahko se bo našel nekdo ki bi po identični logiki zaključil, da je tudi lepljenje "Ebay in bolha" oglasov v posamezne teme podobno početje vendar osebno menim, da so tam "poslovna razmerja" ali interesi malce drugačni.

Tudi tistim, ki jim je ta opazka na nek način namenjena, ni potrebno to jemati preveč osebno. Zgolj v razmislek.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da malo ukradem temo...

Ima kdo kakšne izkušnje z aktivnimi studijskimi monitorji, ki bi se uporabljali zgolj za poslušanje, torej aktivni studijski monitorji za HiFi uporabo......sem na Internetu prebiral precej žolčne debate...

Hvala,
Davor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A so zvočniki namenjeni še čemu drugemu kot poslušanju ? Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi tole pogledal:



http://shop.xtzsound.eu/shop-en/dsp/xtz-s-800-dsp-white-incl-dirac-dsp-software

In še brošura: http://www.xtz.se/product-assets/brochures/English_MH-800_DSP.pdf

Aktivnih 2x40W v D klasi, kretnico nadomešča Dirac procesiranje v računalniku, tako da imajo tile malčki popolnoma ravno krivuljo od 40 Hz do 20 KHz.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 16, 2015 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

tudi mene zanima, če obstajajo kakšni budget aktivni zvočniki, ki bi igrali OK na HTPCj-ju v sosednji sobi. Poslušala se bo predvsem glasba in morda občasno kak film.

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2015 07:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

tudi mene zanima, če obstajajo kakšni budget aktivni zvočniki, ki bi igrali OK na HTPCj-ju v sosednji sobi. Poslušala se bo predvsem glasba in morda občasno kak film.

LP,
Simon


Jaz bom upiknil kar JBL Charge 2:







Prenosni bluetooth zvočnik v več barvah z baterijskim napajanjem. Lahko ga prenašaš kjerkoli po stanovanju, vzameš na dopust, izlet, piknik, priklopiš žično ali brezžično na računalnik, telefon, tablico, uporabljaš za prostoročno telefoniranje,... Preko vgrajene 6Ah baterije lahko polniš telefon, fotoaparat, ma karkoli ima usb priklop in se polni.

Sicer ga še nisem poslušal, na podlagi izkušenj s prejšnjim modelom Charge 1, pa novega pred nakupom niti ne rabim, ko vem, da je vreden vsakega centa svojih 110 eur za kolikor se ga že lahko dobi preko neta iz tujine. Večji pogonski enoti od prejšnjega modela in dva pasivna radiatorja rezultirata še v večjem zvoku od prejšnjega modela, ki že itak slovi kot neverjeten za svojo velikost. Pazi ob 09:30 kaj dela z radiatorjema ko se ju požene hehe:

JBL Charge 2 Bluetooth Wireless Speaker - Strongest Bass Ever 12Hrs Battery

Pa isti video od 11:40 naprej, ko se človek odmika stran kako še zmeraj glasno brez tankega vpitja za tako malo zadevico. Genau za moj laptop, ne rabim nič več. Enega pa za mularijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2015 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja saj za laptop to je....za htpc, kjer se tudi filmi vrtijo in internet radio pa se mi zdi, da je to le premalo.
Drugač za portable je fajn
LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2015 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha htpc, sorry spregledal. Tu bi jaz gledal Audioengine recimo. Luštni budget izdelki:

http://audioengineusa.com/Store/Powered-Speaker-Systems
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2015 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Aha htpc, sorry spregledal. Tu bi jaz gledal Audioengine recimo. Luštni budget izdelki:

http://audioengineusa.com/Store/Powered-Speaker-Systems


ja saj nekaj takšnega si bom umislil ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2015 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam Edifier c3. Sicer niso oh in sploh hifi, so pa mnogo boljši kot razni budget Logitechi. Igrajo podobno kot tisti leseni 5.1 geniusi, samo bolje. Niso težki za poslušat pa odlično igrajo z slabimi posnetki (youtube, itn..).

Igral sem se že z studio monitorji (Behringer, Alesis..), Yamaho NX50, Creative Labs t40, pa mi imajo vsi ti zvočniki premalo basa za igranje iger in gledanje filmov. Yamaha je bila sicer odlična z glasbo.

Dobijo se za okoli 150€, kot plus pa imajo 2 vhoda ter daljinski upravljalnik.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2017 23:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če kdo kaj spremlja, se je na tem področju kaj spremenilo?

Vidim da se zdaj dobi Tibo Mini, Audioengine A2+, Kanto YU2..Ima kdo to mogoče? Ali pa kaj podobnega.

Teufel je imel Motiv 2, pa ga zdaj ni več, imajo samo nekaj cenejšega.

Iščem nek 2.0 sistem ki ima možnost priklopa suba, ali pa komplet 2.1.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 22, 2017 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cerwin Vega XD3+XD8S. XD3 se še da nekako po velikosti prebavit na mizi, sub je pod mizo. Tudi če so malo glasnejši, ni prevelikih popačenj. Zraven XD8S dobiš še priročen daljinec, ki ima tudi sub on/off gumb, ki prav pride zvečer. Vse skupaj je kar precej domiselno narejen paket.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audioengine ima zanimive produkte. Mene najbolj mikata HD6 in A5+. Kdo je zastopnik za Audioengine v Slo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 8 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe